mate-control-center 1.27.0 - en to bg translation catalogue (1019 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
bg: Изглежда „%s“ не е валидна тема.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
bg: Изглежда „%s“ не е валидна тема. Може да е графично ядро, което трябва да компилирате.

en: %d %s by %d %s
bg: %d %s на %d %s

en: %d Hz
bg: %d Hz

en: %s key is empty
bg: Клавиша %s е празен

en: %s must be a directory
bg: „%s“ трябва да е папка

en: %s must be a regular file
bg: Файлът „%s“ трябва да е обикновен

en: %s must be owned by you
bg: Вие трябва да сте собственика на „%s“

en: %s must not have any directory components
bg: Не трябва да има никакви папки в пътя до файла „%s“

en: - MATE Default Applications
bg: — стандартни програми на MATE

en: - MATE Keyboard Preferences
bg: — Настройки на клавиатурата

en: - MATE Mouse Preferences
bg: — Настройки за мишката

en: <Unknown Action>
bg: <Неизвестно действие>

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
bg: <b>%s</b>
    %s
    Папка: %s
    Изпълнител: %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
bg: <b>%s</b>
    %s, %s
    Папка: %s
    Изпълнител: %s

en: <b>Di_rect internet connection</b>
bg: <b>Дирек_тна връзка към Интернет</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
bg: <b>_Автоматична настройка на сървъра-посредник</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
bg: <b>_Ръчна настройка на сървъра-посредник</b>

en: <b>_Use authentication</b>
bg: <b>_Използване на идентификация</b>

en: A computer break reminder.
bg: Напомняне за почивки.

en: A system error has occurred
bg: Получи се грешка в системата

en: About %s
bg: Относно %s

en: About Me
bg: За мен

en: Accel Mode
bg: Ускорен режим

en: Accelerator key
bg: Клавиш на ускорение

en: Accelerator keycode
bg: Клавиш на ускорение

en: Accelerator modifiers
bg: Модификатори за ускорение

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Accessible Lo_gin
bg: _Вход с помощ

en: Action
bg: Действие

en: Add Wallpaper
bg: Добавяне на фон

en: Add to Favorites
bg: Добавяне към любимите

en: Add to Startup Programs
bg: Да се стартира в началото

en: Africa/Abidjan
bg: Африка/Абиджан

en: Africa/Accra
bg: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
bg: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
bg: Африка/Алжир

en: Africa/Asmara
bg: Африка/Асмара

en: Africa/Bamako
bg: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
bg: Африка/Банги

en: Africa/Banjul
bg: Африка/Банов

en: Africa/Bissau
bg: Африка/Бисау

en: Africa/Blantyre
bg: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
bg: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
bg: Африка/Буюнбура

en: Africa/Cairo
bg: Африка/Кайро

en: Africa/Casablanca
bg: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
bg: Африка/Сеулта

en: Africa/Conakry
bg: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
bg: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
bg: Африка/Дар_ес_Салам

en: Africa/Djibouti
bg: Африка/Джибути

en: Africa/Douala
bg: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
bg: Африка/Ел_Аюн

en: Africa/Freetown
bg: Африка/Фрийтаун

en: Africa/Gaborone
bg: Африка/Габороне

en: Africa/Harare
bg: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
bg: Африка/Йоханесбург

en: Africa/Kampala
bg: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
bg: Африка/Хартум

en: Africa/Kigali
bg: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
bg: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
bg: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
bg: Африка/Лебервил

en: Africa/Lome
bg: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
bg: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
bg: Африка/Лубумбаши

en: Africa/Lusaka
bg: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
bg: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
bg: Африка/Мапуту

en: Africa/Maseru
bg: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
bg: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
bg: Африка/Могадишу

en: Africa/Monrovia
bg: Африка/Монровия

en: Africa/Nairobi
bg: Африка/Найроби

en: Africa/Ndjamena
bg: Африка/Нджамена

en: Africa/Niamey
bg: Африка/Немей

en: Africa/Nouakchott
bg: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
bg: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
bg: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
bg: Африка/Сао_Томе

en: Africa/Tripoli
bg: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
bg: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
bg: Африка/Уиндхоек

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Fonts
bg: Всички шрифтове

en: All files
bg: Всички файлове

en: All_ow postponing of breaks
bg: _Разрешаване на отлагането на почивките

en: America/Adak
bg: Америка/Адак

en: America/Anchorage
bg: Америка/Анкоридж

en: America/Anguilla
bg: Америка/Агнила

en: America/Antigua
bg: Америка/Антигуа

en: America/Araguaina
bg: Америка/Арагуайна

en: America/Argentina/Buenos_Aires
bg: Америка/Аржентина/Буенос_Айрес

en: America/Argentina/Catamarca
bg: Америка/Аржентина/Катамарка

en: America/Argentina/Cordoba
bg: Америка/Аржентина/Кордова

en: America/Argentina/Jujuy
bg: Америка/Аржентина/Юию

en: America/Argentina/La_Rioja
bg: Америка/Аржентина/Риоха

en: America/Argentina/Mendoza
bg: Америка/Аржентина/Мендоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
bg: Америка/Аржентина/Рио_Галегос

en: America/Argentina/San_Juan
bg: Америка/Аржентина/Сан_Хуан

en: America/Argentina/Tucuman
bg: Америка/Аржентина/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
bg: Америка/Аржентина/Ушуая

en: America/Aruba
bg: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
bg: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
bg: Америка/Атикокан

en: America/Bahia
bg: Америка/Байя

en: America/Barbados
bg: Америка/Барбейдос

en: America/Belem
bg: Америка/Белем

en: America/Belize
bg: Америка/Белийз

en: America/Blanc-Sablon
bg: Америка/Блан-Саблон

en: America/Boa_Vista
bg: Америка/Боа_Виста

en: America/Bogota
bg: Америка/Богота

en: America/Boise
bg: Америка/Бойсе

en: America/Cambridge_Bay
bg: Америка/Кеймбридж_Бей

en: America/Campo_Grande
bg: Америка/Кампо-Гранде

en: America/Cancun
bg: Америка/Канкун

en: America/Caracas
bg: Америка/Каракас

en: America/Cayenne
bg: Америка/Каене

en: America/Cayman
bg: Америка/Кайман

en: America/Chicago
bg: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
bg: Америка/Чихуахуа

en: America/Costa_Rica
bg: Америка/Коста_Рика

en: America/Cuiaba
bg: Америка/Куиаба

en: America/Curacao
bg: Америка/Каракао

en: America/Danmarkshavn
bg: Америка/Денмаркшавн

en: America/Dawson
bg: Америка/Даунсон

en: America/Dawson_Creek
bg: Америка/Даунсон_Криик

en: America/Denver
bg: Америка/Денвър

en: America/Detroit
bg: Америка/Детройт

en: America/Dominica
bg: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
bg: Америка/Едмънтън

en: America/Eirunepe
bg: Америка/Еирунепе

en: America/El_Salvador
bg: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Fortaleza
bg: Америка/Форталеза

en: America/Glace_Bay
bg: Америка/Глайс_Бей

en: America/Godthab
bg: Америка/Годтаб

en: America/Goose_Bay
bg: Америка/Гууз_Бей

en: America/Grand_Turk
bg: Америка/Гранд_Турк

en: America/Grenada
bg: Америка/Гранада

en: America/Guadeloupe
bg: Америка/Гваделупа

en: America/Guatemala
bg: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
bg: Америка/Гуякуил

en: America/Guyana
bg: Америка/Гвиана

en: America/Halifax
bg: Америка/Халифакс

en: America/Havana
bg: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
bg: Америка/Ермосильо

en: America/Indiana/Indianapolis
bg: Америка/Индиана/Индианаполис

en: America/Indiana/Knox
bg: Америка/Индиана/Кнокс

en: America/Indiana/Marengo
bg: Америка/Индиана/Маренго

en: America/Indiana/Petersburg
bg: Америка/Индиана/Питърсбърг

en: America/Indiana/Tell_City
bg: Америка/Индиана/град Телл

en: America/Indiana/Vevay
bg: Америка/Индиана/Вевай

en: America/Indiana/Vincennes
bg: Америка/Индиана/Винсен

en: America/Indiana/Winamac
bg: Америка/Индиана/гр. Винамац

en: America/Inuvik
bg: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
bg: Америка/Икалуит

en: America/Jamaica
bg: Америка/Ямайка

en: America/Juneau
bg: Америка/Юнеу

en: America/Kentucky/Louisville
bg: Америка/Кентъки/Луисвил

en: America/Kentucky/Monticello
bg: Америка/Кентъки/Монтичело

en: America/La_Paz
bg: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
bg: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
bg: Америка/Лос_Анджелис

en: America/Maceio
bg: Америка/Масейо

en: America/Managua
bg: Америка/Манагуа

en: America/Manaus
bg: Америка/Манагуа

en: America/Marigot
bg: Америка/о-в Св. Мартин/гр. Мариго

en: America/Martinique
bg: Америка/Мартиника

en: America/Mazatlan
bg: Америка/Мазатлан

en: America/Menominee
bg: Америка/Меномине

en: America/Merida
bg: Америка/Мерида

en: America/Mexico_City
bg: Америка/Мексико_Сити

en: America/Miquelon
bg: Америка/Микелон

en: America/Moncton
bg: Америка/Монктън

en: America/Monterrey
bg: Америка/Монтерей

en: America/Montevideo
bg: Америка/Монтевидео

en: America/Montserrat
bg: Америка/Монсерат

en: America/Nassau
bg: Америка/Насау

en: America/New_York
bg: Америка/Ню_Йорк

en: America/Nipigon
bg: Америка/Нипигон

en: America/Nome
bg: Америка/Номе

en: America/Noronha
bg: Америка/Норона

en: America/North_Dakota/Center
bg: Америка/Северна_Дакота/Център

en: America/North_Dakota/New_Salem
bg: Америка/Северна_Дакота/Ню_Сейлъм

en: America/Panama
bg: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
bg: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
bg: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
bg: Америка/Финикс

en: America/Port-au-Prince
bg: Америка/Порт-о-Пренс

en: America/Port_of_Spain
bg: Америка/Порт_о_Испания

en: America/Porto_Velho
bg: Америка/Порто_Вельо

en: America/Puerto_Rico
bg: Америка/Пуерто_Рико

en: America/Rainy_River
bg: Америка/Рейни_Ривър

en: America/Rankin_Inlet
bg: Америка/Ранкин_Инлет

en: America/Recife
bg: Америка/Рециф

en: America/Regina
bg: Америка/Реджина

en: America/Resolute
bg: Америка/Нунавут/село Резолют

en: America/Rio_Branco
bg: Америка/Рио_Бранко

en: America/Santiago
bg: Америка/Сантяго

en: America/Santo_Domingo
bg: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
bg: Америка/Сао_Пауло

en: America/Scoresbysund
bg: Америка/Скоресбисънд

en: America/St_Barthelemy
bg: Америка/о-ви Свети Бартоломей

en: America/St_Johns
bg: Америка/Св_Джоунс

en: America/St_Kitts
bg: Америка/Св_Киц

en: America/St_Lucia
bg: Америка/Св_Луция

en: America/St_Thomas
bg: Америка/Св_Тома

en: America/St_Vincent
bg: Америка/Св_Винсент

en: America/Swift_Current
bg: Америка/Суифт_Кърент

en: America/Tegucigalpa
bg: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
bg: Америка/Туле

en: America/Thunder_Bay
bg: Америка/Тъндър_Бей

en: America/Tijuana
bg: Америка/Тихуана

en: America/Toronto
bg: Америка/Торонто

en: America/Tortola
bg: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
bg: Америка/Ванкувър

en: America/Whitehorse
bg: Америка/Уайтхорс

en: America/Winnipeg
bg: Америка/Уинипек

en: America/Yakutat
bg: Америка/Якутат

en: America/Yellowknife
bg: Америка/Йелоунайф

en: An internal error occurred
bg: Възникна вътрешна грешка

en: Antarctica/Casey
bg: Антарктика/Кейси

en: Antarctica/Davis
bg: Антарктика/Девиз

en: Antarctica/DumontDUrville
bg: Антарктика/ДюмонДюУрвил

en: Antarctica/Mawson
bg: Антарктика/Маусън

en: Antarctica/McMurdo
bg: Антарктика/МакМърдо

en: Antarctica/Palmer
bg: Антарктика/Палмър

en: Antarctica/Rothera
bg: Антарктика/Ротера

en: Antarctica/Syowa
bg: Антарктика/Сиова

en: Antarctica/Vostok
bg: Антарктика/Восток

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Appearance Preferences
bg: Настройки на външния вид

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
bg: Прилага текущата конфигурация за другите потребители на MATE на този компютър. Това няма да има ефект върху екраните за вход и другите графични среди.

en: Apply Background
bg: Прилагане на фон

en: Apply Font
bg: Прилагане на шрифт

en: Apply New Theme
bg: Прилагане на нова тема

en: Apply system-wide
bg: Приложи за цялата система

en: Arctic/Longyearbyen
bg: Антарктика/Лонгиейрбиен

en: Asia/Aden
bg: Азия/Аден

en: Asia/Almaty
bg: Азия/Алма_Ати

en: Asia/Amman
bg: Азия/Аман

en: Asia/Anadyr
bg: Азия/Анадир

en: Asia/Aqtau
bg: Азия/Актау

en: Asia/Aqtobe
bg: Азия/Аятове

en: Asia/Ashgabat
bg: Азия/Ашхабад

en: Asia/Baghdad
bg: Азия/Багдад

en: Asia/Bahrain
bg: Азия/Бахрейн

en: Asia/Baku
bg: Азия/Баку

en: Asia/Bangkok
bg: Азия/Банкок

en: Asia/Beirut
bg: Азия/Бейрут

en: Asia/Bishkek
bg: Азия/Бишкек

en: Asia/Brunei
bg: Азия/Бруней

en: Asia/Choibalsan
bg: Азия/Чойбалсан

en: Asia/Colombo
bg: Азия/Коломбо

en: Asia/Damascus
bg: Азия/Дамаск

en: Asia/Dhaka
bg: Азия/Дака

en: Asia/Dili
bg: Азия/Дили

en: Asia/Dubai
bg: Азия/Дубай

en: Asia/Dushanbe
bg: Азия/Душанбе

en: Asia/Gaza
bg: Азия/Газа

en: Asia/Hong_Kong
bg: Азия/Хонг_Конг

en: Asia/Hovd
bg: Азия/Ховд

en: Asia/Irkutsk
bg: Азия/Иркутск

en: Asia/Jakarta
bg: Азия/Джакарта

en: Asia/Jayapura
bg: Азия/Джаяпура

en: Asia/Jerusalem
bg: Азия/Йерусалим

en: Asia/Kabul
bg: Азия/Кабул

en: Asia/Kamchatka
bg: Азия/Камчатка

en: Asia/Karachi
bg: Азия/Карачи

en: Asia/Krasnoyarsk
bg: Азия/Красноярск

en: Asia/Kuala_Lumpur
bg: Азия/Куала_Лумпур

en: Asia/Kuching
bg: Азия/Кучинг

en: Asia/Kuwait
bg: Азия/Кувейт

en: Asia/Macau
bg: Азия/Макао

en: Asia/Magadan
bg: Азия/Магадан

en: Asia/Makassar
bg: Азия/Макасар

en: Asia/Manila
bg: Азия/Манила

en: Asia/Muscat
bg: Азия/Мускат

en: Asia/Nicosia
bg: Азия/Никозия

en: Asia/Novosibirsk
bg: Азия/Новосибирск

en: Asia/Omsk
bg: Азия/Омск

en: Asia/Oral
bg: Азия/Орел

en: Asia/Phnom_Penh
bg: Азия/Пном_Пен

en: Asia/Pontianak
bg: Азия/Понтианак

en: Asia/Pyongyang
bg: Азия/Пхенян

en: Asia/Qatar
bg: Азия/Катар

en: Asia/Qyzylorda
bg: Азия/Кизилорда

en: Asia/Riyadh
bg: Азия/Рияд

en: Asia/Sakhalin
bg: Азия/Сахалин

en: Asia/Samarkand
bg: Азия/Самарканд

en: Asia/Seoul
bg: Азия/Сеул

en: Asia/Shanghai
bg: Азия/Шанхай

en: Asia/Singapore
bg: Азия/Сингапур

en: Asia/Taipei
bg: Азия/Тайпей

en: Asia/Tashkent
bg: Азия/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
bg: Азия/Тбилиси

en: Asia/Tehran
bg: Азия/Техеран

en: Asia/Thimphu
bg: Азия/Тимфу

en: Asia/Tokyo
bg: Азия/Токио

en: Asia/Ulaanbaatar
bg: Азия/Уан_Батор

en: Asia/Urumqi
bg: Азия/Урумю

en: Asia/Vientiane
bg: Азия/Виемтян

en: Asia/Vladivostok
bg: Азия/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
bg: Азия/Якутск

en: Asia/Yekaterinburg
bg: Азия/Екатеринбург

en: Asia/Yerevan
bg: Азия/Ереван

en: Assign shortcut keys to commands
bg: Поставяне на клавишни комбинации за команди

en: Assistive Technologies
bg: Помощни технологии

en: Assistive Technologies Preferences
bg: Настройки на помощните технологии

en: Atlantic/Azores
bg: Атлантик/Азори

en: Atlantic/Bermuda
bg: Атлантик/Бермуда

en: Atlantic/Canary
bg: Атлантик/Канари

en: Atlantic/Cape_Verde
bg: Атлантик/Зелени_Нос

en: Atlantic/Faroe
bg: Атлантик/Фарьорски о-ви

en: Atlantic/Madeira
bg: Атлантик/Мадейра

en: Atlantic/Reykjavik
bg: Атлантик/Рейкявик

en: Atlantic/South_Georgia
bg: Атлантик/Южна_Джорджия

en: Atlantic/St_Helena
bg: Атлантик/Св_Елена

en: Atlantic/Stanley
bg: Атлантик/Стенли

en: Audio _Feedback...
bg: Звукови _уведомления…

en: Australia/Adelaide
bg: Австралия/Аделаида

en: Australia/Brisbane
bg: Австралия/Бризбейн

en: Australia/Broken_Hill
bg: Австралия/Брокън_Хил

en: Australia/Currie
bg: Австралия/Къри

en: Australia/Darwin
bg: Австралия/Дарвин

en: Australia/Eucla
bg: Австралия/Еукла

en: Australia/Hobart
bg: Австралия/Хобарт

en: Australia/Lindeman
bg: Австралия/Линдеман

en: Australia/Lord_Howe
bg: Австралия/Лорд_Хове

en: Australia/Melbourne
bg: Австралия/Мелбърн

en: Australia/Perth
bg: Австралия/Перд

en: Australia/Sydney
bg: Австралия/Сидней

en: Authenticated!
bg: Идентификацията е успешна!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
bg: Необходима е идентификация, за да се инсталират многоекранните настройки за всички потребители

en: Autoconfiguration _URL:
bg: Адрес за автоматична _настройка:

en: Back
bg: Назад

en: Background
bg: Фон

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
bg: Звук при _включване/изключване на функции чрез клавиатурата

en: Beep when a _modifier key is pressed
bg: Звук при натискане на _модификатор

en: Beep when a _toggle key is pressed
bg: Звук при натискане на клавиш за превкл_ючване

en: Beep when a key is pr_essed
bg: Звук при натискане на _клавиш

en: Beep when a key is reje_cted
bg: Звук при _отхвърляне на клавиша

en: Beep when key is _accepted
bg: Звук при п_риемане на клавиша

en: Beep when key is _rejected
bg: Звук при от_хвърляне на клавиша

en: Behaviour
bg: Поведение

en: Best _shapes
bg: Най-добри _форми

en: Best co_ntrast
bg: Най-добър _контраст

en: Bounce Keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Buttons
bg: Бутони

en: By _country
bg: По _страна

en: By _language
bg: По _език

en: C_olors:
bg: _Цветове:

en: C_ommand:
bg: _Команда:

en: C_ustomize...
bg: _Потребителски настройки…

en: Calculator
bg: Калкулатор

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot install theme
bg: Неуспех при инсталирането на темата

en: Center
bg: в центъра на екрана

en: Change Passwo_rd...
bg: Смяна на па_ролата…

en: Change pa_ssword
bg: Смяна на _паролата

en: Change password
bg: Смяна на паролата

en: Change resolution and position of monitors and projectors
bg: Промени резолюцията и позицията на мониторите и проекторите

en: Change your password
bg: Смяна на паролата ви

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
bg: Промените за включването на помощните технологии ще се усетят чак при следващото влизане в системата.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
bg: Проверяване дали е разрешено да се отлагат почивките

en: Checking password...
bg: Проверяване на паролата…

en: Child exited unexpectedly
bg: Дъщерният процес спря неочаквано

en: Choose a Keyboard Model
bg: Избиране на модел клавиатура

en: Choose a Layout
bg: Избиране на клавиатурна подредба

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
bg: Изберете кои помощни технологии да се включат при влизане

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
bg: Натиснете бутона <b>Смяна на паролата</b>, за да смените паролата си.

en: Close and _Log Out
bg: Затваряне и _излизане

en: Close the control-center when a task is activated
bg: Затваряне на контролния център при задействането на задача

en: Colors
bg: Цветове

en: Command
bg: Команда

en: Command associated with a custom keybinding.
bg: Команда, свързана с потребителска клавишна комбинация.

en: Common Tasks
bg: Обичайни задачи

en: Compositing Manager
bg: Мениджър за наслагване

en: Configure MATE settings
bg: Настройване на MATE

en: Control Center
bg: Контролен център

en: Controls
bg: Бутони и декорации

en: Copying '%s'
bg: Копиране на „%s“

en: Copying file: %u of %u
bg: Копиране на файл: %u от %u

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Could not access '%s' device
bg: Устройство „%s“ е недостъпно

en: Could not access any fingerprint readers
bg: Не може да бъде достъпен никакъв четец на пръстови отпечатъци

en: Could not detect displays
bg: Неуспех при засичането на екрани

en: Could not get information for %s: %s
bg: Неуспех при получаването на информацията за „%s“: %s

en: Could not get screen information
bg: Неуспех при получаването на информацията за екрана

en: Could not get session bus while applying display configuration
bg: Неуспех при получаването на достъп до сесийната шина при прилагане на настройките на екрана

en: Could not install theme engine
bg: Неуспех при инсталирането графичното ядро на темата

en: Could not open %s/%s: %s
bg: Следният файл е недостъпен — „%s/%s“: %s

en: Could not open %s: %s
bg: Следният файл не може да бъде отворен — „%s“: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
bg: „%s“ не може да се преименува на „%s“: %s

en: Could not save the monitor configuration
bg: Неуспех при запазването на настройките на екрана

en: Could not set the default configuration for monitors
bg: Неуспех при задаването на стандартните на настройки на екраните

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
bg: В/И-ят канал за стандартен вход на ядрото не може да бъде затворен: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
bg: В/И-ят канал за стандартен изход на ядрото не може да бъде затворен: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
bg: Устройство „%s“ не може да започне сканирането на пръстовия отпечатък

en: Current URI index
bg: Текущ индекс на адрес

en: Current URI index - starts from 1
bg: Текущ индекс на адрес — стартира от 1

en: Current _password:
bg: _Текуща парола:

en: Cursor Blinking
bg: Мигащ курсор

en: Cursor _blinks in text fields
bg: _Мигащ курсор в текстовите полета

en: Cursor blinks speed
bg: Скорост на мигане на курсора

en: Custom
bg: Потребителски

en: Custom Shortcut
bg: Потребителска клавишна комбинация

en: Custom Shortcuts
bg: Потребителски клавишни комбинации

en: Customize Theme
bg: Промяна на темата

en: Customize the look of the desktop
bg: Настройване на външния вид на работния плот

en: D_elay:
bg: _Закъснение:

en: D_etails...
bg: Под_робности…

en: Date
bg: Дата

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Pointer
bg: Стандартен показалец

en: Delete registered fingerprints?
bg: Изтриване на въведените отпечатъци?

en: Des_ktop font:
bg: Шрифт за _работния плот:

en: Description
bg: Описание

en: Description associated with a custom keybinding.
bg: Описание, свързано с потребителска клавишна комбинация.

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
bg: _Изключване при натискането на два клавиша едновременно

en: Disable _Fingerprint Login...
bg: Изключване на влизането с _отпечатък…

en: Disable touchpad _while typing
bg: Изключи тъчпада при писане

en: Disabled
bg: Изключена

en: Displays
bg: Монитори

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
bg: Искате ли да изтриете въведените си отпечатъци и да изключите влизането с тях?

en: Do you want to install it again?
bg: Искате ли да я инсталирате отново?

en: Document Viewer
bg: Преглед на документи

en: Documents
bg: Документи

en: Don't check whether the notification area exists
bg: Да не се проверява дали областта за уведомяване съществува

en: Done!
bg: Готово!

en: Double-Click Timeout
bg: Пауза между две натискания

en: Drag and Drop
bg: Влачене и пускане

en: Duration of the break when typing is disallowed
bg: Продължителност на почивката, през която писането е забранено

en: Duration of work before forcing a break
bg: Периодът на работа, преди да се пусне почивка

en: Edit
bg: Редактиране

en: Eject
bg: Изваждане

en: Enable Fingerprint Login
bg: Включване на влизането с пръстов отпечатък

en: Enable _Fingerprint Login...
bg: Включване на влизането с _отпечатък…

en: Enable _mouse clicks with touchpad
bg: _Натискане на мишката чрез потупване на панела

en: Enable _natural scrolling
bg: Включване на _обърнато превъртане

en: Enable _touchpad
bg: Включване на _сензорния панел

en: Enable debugging code
bg: Да се включи режим на изчистване на грешки

en: Enable software _compositing window manager
bg: Активиране на софтуера _наслагване на мениджъра на прозорци

en: Enable window _tiling
bg: Включване на _подреждането на прозорците един до друг

en: Error saving the new shortcut
bg: Грешка при запазването на новата клавишна комбинация

en: Europe/Amsterdam
bg: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
bg: Европа/Андора

en: Europe/Athens
bg: Европа/Атина

en: Europe/Belgrade
bg: Европа/Белград

en: Europe/Berlin
bg: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
bg: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
bg: Европа/Брюксел

en: Europe/Bucharest
bg: Европа/Букурещ

en: Europe/Budapest
bg: Европа/Будапеща

en: Europe/Chisinau
bg: Европа/Чисинау

en: Europe/Copenhagen
bg: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
bg: Европа/Дъблин

en: Europe/Gibraltar
bg: Европа/Гибралтар

en: Europe/Guernsey
bg: Европа/Гернси

en: Europe/Helsinki
bg: Европа/Хелзинки

en: Europe/Isle_of_Man
bg: Европа/о-в Ман

en: Europe/Istanbul
bg: Европа/Истанбул

en: Europe/Jersey
bg: Европа/Джърси

en: Europe/Kaliningrad
bg: Европа/Калининград

en: Europe/Kiev
bg: Европа/Киев

en: Europe/Lisbon
bg: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
bg: Европа/Любляна

en: Europe/London
bg: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
bg: Европа/Люксембург

en: Europe/Madrid
bg: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
bg: Европа/Малта

en: Europe/Mariehamn
bg: Европа/Мариехамн

en: Europe/Minsk
bg: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
bg: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
bg: Европа/Москва

en: Europe/Oslo
bg: Европа/Осло

en: Europe/Paris
bg: Европа/Париж

en: Europe/Podgorica
bg: Европа/Подгорица

en: Europe/Prague
bg: Европа/Прага

en: Europe/Riga
bg: Европа/Рига

en: Europe/Rome
bg: Европа/Рим

en: Europe/Samara
bg: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
bg: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
bg: Европа/Сараево

en: Europe/Simferopol
bg: Европа/Симферопол

en: Europe/Skopje
bg: Европа/Скопие

en: Europe/Sofia
bg: Европа/СОФИЯ

en: Europe/Stockholm
bg: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
bg: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
bg: Европа/Тирана

en: Europe/Uzhgorod
bg: Европа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
bg: Европа/Вадуц

en: Europe/Vatican
bg: Европа/Ватикана

en: Europe/Vienna
bg: Европа/Виена

en: Europe/Vilnius
bg: Европа/Вилнюс

en: Europe/Volgograd
bg: Европа/Волгоград

en: Europe/Warsaw
bg: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
bg: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
bg: Европа/Запорожие

en: Europe/Zurich
bg: Европа/Цюрих

en: Exit shell on add or remove action performed
bg: Изход от обвивката при действие за добавяне или премахване

en: Exit shell on help action performed
bg: Изход от обвивката при действие за помощта

en: Exit shell on start action performed
bg: Изход от обвивката при действие за стартиране

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
bg: Изход от обвивката при действие за обновяване или деинсталиране

en: Eye candy added by Anders Carlsson
bg: Шаренийките са добавени от Anders Carlsson

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
bg: ШРИФТОВ_ФАЙЛ ИЗХОДЕН_ФАЙЛ

en: Failed to create temporary directory
bg: Неуспех при създаването на временна папка

en: Fast
bg: Бърза

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: File Manager
bg: Файлов Мениджър

en: File System
bg: Файлова система

en: Filter
bg: Филтър

en: Flash _window titlebar
bg: Проблясване на _заглавната лента на прозореца

en: Flash entire _screen
bg: Проблясване на _целия екран

en: Font Rendering Details
bg: Информация за изписването на шрифтовете

en: Font Viewer
bg: Преглед на шрифтове

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Fraction completed
bg: Завършена част

en: Fraction of transfer currently completed
bg: Завършената част от текущия трансфер

en: From URI
bg: От адрес

en: Full Name
bg: Пълно име

en: General
bg: Общи

en: Get more backgrounds online
bg: Допълнителни фонове от Интернет

en: Get more themes online
bg: Допълнителни теми от Интернет

en: Gra_yscale
bg: С_тепени на сивото

en: Groups
bg: Групи

en: HTTP Proxy Details
bg: Настройка на HTTP сървър-посредник

en: H_TTP proxy:
bg: HTTP сървър-_посредник

en: H_orizontal edge scrolling
bg: _Хоризонтално ъглово превъртане

en: H_yper
bg: _Hyper

en: Help
bg: Помощ

en: Hide on start (useful to preload the shell)
bg: Скриване при стартиране (полезно за презареждане на конзолата)

en: High
bg: Висок

en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: Home folder
bg: Домашна папка

[ctx: Home folder]
en: Home
bg: Домашна папка

en: Hor_izontal two-finger scrolling
bg: Хоризонтално превъртане с два пръста

en: Horizontal gradient
bg: хоризонтална преливка

en: Icons
bg: Иконки

en: Icons only
bg: само иконки

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
bg: Ако прехвърлите клавишната комбинация на „%s“, комбинацията „%s“ ще бъде изключена.

en: Ignore Host List
bg: Списък на хостовете за игнориране

en: Ignored Hosts
bg: Игнорирани хостове

en: Image
bg: Изображение

en: Image Viewer
bg: Преглед на изображения

en: Image missing
bg: Изображението липсва

en: Images
bg: Изображения

en: Include _panel
bg: _Включване на панела

en: Indian/Antananarivo
bg: Индийски/Антананариво

en: Indian/Chagos
bg: Индийски/Чагос

en: Indian/Christmas
bg: Индийски/Коледа

en: Indian/Cocos
bg: Индийски/Кокос

en: Indian/Comoro
bg: Индийски/Комори

en: Indian/Kerguelen
bg: Индийски/Караулен

en: Indian/Mahe
bg: Индийски/Махе

en: Indian/Maldives
bg: Индийски/Малдиви

en: Indian/Mauritius
bg: Индийски/Мартиника

en: Indian/Mayotte
bg: Индийски/Маьоте

en: Indian/Reunion
bg: Индийски/Реюнион

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за помощта.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за стартиране.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за добавяне или премахване.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
bg: Указва дали обвивката да се затвори при действие за обновяване или деинсталиране.

en: Info
bg: Информация

en: Install
bg: Инсталиране

en: Install Failed
bg: Неуспешно инсталиране

en: Install multi-monitor settings for the whole system
bg: Инсталиране на многоекранни настройки за всички потребители

en: Installation for theme "%s" failed.
bg: Инсталацията на темата „%s“ е неуспешна.

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
bg: Инсталиране на пакети с теми за различни компоненти на работния плот

en: Instant Messenger
bg: Бързи съобщения

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
bg: Няма права за достъп, за да се инсталира темата в:
    %s

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Internet
bg: Интернет

en: Jump to Preferred Applications dialog
bg: Преминаване към прозореца за предпочитани програми

en: Jump to the Accessible Login dialog
bg: Преминаване към прозореца за достъпен вход

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
bg: Преминаване към прозореца за достъпност на клавиатурата

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
bg: Преминаване към прозореца за достъпност на мишката

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
bg: Използване само на настройките и излизане

en: Keep Current Theme
bg: Запазване на текущата тема

en: Key presses _repeat when key is held down
bg: _Натискането на бутона се повтаря, ако той бъде задържан

en: Keybinding
bg: Клавишна комбинация

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
bg: Клавишна комбинация, свързана с потребителски пряк път.

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
bg: Звукови уведомления за достъпност на клавиатурата

en: Keyboard Layout Options
bg: Настройки на подредбата

en: Keyboard Preferences
bg: Настройки на клавиатурата

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Keyboard _model:
bg: _Модел на клавиатурата:

en: Large
bg: Големи

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Launch email client
bg: Стартиране на програма за е-поща

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch media player
bg: Стартиране на програмата за мултимедия

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузъра

en: Layout
bg: Подредба

en: Layouts
bg: Подредби

en: Left
bg: Ляво

en: Left button
bg: Ляв бутон

en: Left index finger
bg: Ляв показалец

en: Left little finger
bg: Ляво кутре

en: Left middle finger
bg: Ляв среден пръст

en: Left ring finger
bg: Ляв безименен пръст

en: Left thumb
bg: Ляв палец

en: List of keyboard layouts selected for usage
bg: Списък с избраните за ползване подредби

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
bg: Заключване на екрана след определено време, за предотвратяването на травми при прекалено дълго писане на клавиатурата.

en: Log out
bg: Изход

en: Long
bg: Дълго

en: Low
bg: Нисък

en: MATE Font Viewer
bg: Преглед на шрифтове

en: MATE Theme %s correctly installed
bg: Темата за MATE %s е инсталирана правилно

en: Mail Reader
bg: Програма за е-поща

en: Mate Theme Package
bg: Пакет с тема за MATE

en: Maximize
bg: максимизира

en: Maximize Horizontally
bg: максимизира хоризонтално

en: Maximize Vertically
bg: максимизира вертикално

en: Menus and Toolbars
bg: Менюта и ленти с инструменти

en: Metacity Preferences
bg: Metacity Настройки

en: Middle button
bg: Среден бутон

en: Minimize
bg: минимизира

en: Mirror Screens
bg: Еднакво изображение на екраните

en: Mobility
bg: Двигателна помощ

en: Models
bg: Модели

en: Monitor
bg: Екран

en: Monitor Preferences
bg: Настройки на екрана

en: Monitor: %s
bg: Екран: %s

en: More backgrounds URL
bg: Адрес за допълнителни фонове

en: More themes URL
bg: Адрес за допълнителни теми

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Keys
bg: Клавиши за мишка

en: Mouse Orientation
bg: Ориентация на мишката

en: Mouse Preferences
bg: Настройки на мишката

en: Move _Down
bg: Преместване на_горе

en: Move _Up
bg: Преместване на_долу

en: Move the selected keyboard layout down in the list
bg: Преместване на избраната подредба надолу в списъка

en: Move the selected keyboard layout up in the list
bg: Преместване на избраната подредба нагоре в списъка

en: Movement Key
bg: Клавиш за движение

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Multimedia Player
bg: Програма за мултимедия

en: N_one
bg: Б_ез

en: Name
bg: Име

en: Network Proxy
bg: Мрежов сървър-посредник

en: Network Proxy Preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър-посредник

en: Network Servers
bg: Мрежови сървъри

en: New
bg: Нов

en: New Applications
bg: Нови програми

en: New Document
bg: Нов документ

en: New Spreadsheet
bg: Нова електронна таблица

en: New Windows
bg: Нови прозорци

en: New shortcut...
bg: Нова клавишна комбинация…

en: New themes have been successfully installed.
bg: Новите теми  бяха инсталирани успешно.

en: New windows u_se active window's layout
bg: Новите прозорци унаследяват подредбата на прозореца на _фокус

en: Next track
bg: Следваща песен

en: No Desktop Background
bg: Без фон на работния плот

en: No Image
bg: Няма изображение

en: No matches found.
bg: Няма съвпадения.

en: No theme file location specified to install
bg: Не е избран файл с тема, който да се инсталира

en: None
bg: Без

en: Normal
bg: Нормален

en: Off
bg: Изключено

en: Office
bg: Офис

en: On
bg: Включено

en: Open a dialog to specify the color
bg: Отваряне на прозорец, за да се определи цвета

en: Other
bg: Други

en: Other finger:
bg: Друг пръст:

en: Overwrite _All
bg: _Презаписване на всички

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
bg: PKEXEC_UID трябва да е цяло число

en: Pacific/Apia
bg: Тих Океан/Апия

en: Pacific/Auckland
bg: Тих Океан/Оукленд

en: Pacific/Chatham
bg: Тих Океан/Чатам

en: Pacific/Easter
bg: Тих Океан/Източен

en: Pacific/Efate
bg: Тих_Океан/Ефате

en: Pacific/Enderbury
bg: Тих_Океан/Ендербъри

en: Pacific/Fakaofo
bg: Тих_Океан/Факаофо

en: Pacific/Fiji
bg: Тих_Океан/Фиджи

en: Pacific/Funafuti
bg: Тих_Океан/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
bg: Тих_Океан/Галапагос

en: Pacific/Gambier
bg: Тих_Океан/Гамбиер

en: Pacific/Guadalcanal
bg: Тих_Океан/Гуадалканал

en: Pacific/Guam
bg: Тих_Океан/Гуам

en: Pacific/Honolulu
bg: Тих_Океан/Хонолулу

en: Pacific/Kiritimati
bg: Тих_Океан/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
bg: Тих_Океан/Косрае

en: Pacific/Kwajalein
bg: Тих_Океан/Куаялеин

en: Pacific/Majuro
bg: Тих_Океан/Майор

en: Pacific/Marquesas
bg: Тих_Океан/Маркуесас

en: Pacific/Midway
bg: Тих_Океан/Мидуей

en: Pacific/Nauru
bg: Тих_Океан/Науру

en: Pacific/Niue
bg: Тих_Океан/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
bg: Тих_Океан/Норфолк

en: Pacific/Noumea
bg: Тих_Океан/Нумея

en: Pacific/Pago_Pago
bg: Тих_Океан/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
bg: Тих_Океан/Палау

en: Pacific/Pitcairn
bg: Тих_Океан/Питкаим

en: Pacific/Port_Moresby
bg: Тих_Океан/Порт_Моресби

en: Pacific/Rarotonga
bg: Тих_Океан/Раротонга

en: Pacific/Saipan
bg: Тих_Океан/Сайпан

en: Pacific/Tahiti
bg: Тих_Океан/Таити

en: Pacific/Tarawa
bg: Тих_Океан/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
bg: Тих_Океан/Тонгатапу

en: Pacific/Wake
bg: Тих_Океан/Уейк

en: Pacific/Wallis
bg: Тих_Океан/Уалис

en: Panel icon
bg: Иконка в панела

en: Parent Window
bg: Родителски прозорец

en: Parent window of the dialog
bg: Родителски прозорец на диалога

en: Pause playback
bg: Пауза при изпълнение на музика

en: Place finger on reader
bg: Поставете пръста си върху четеца

en: Placement
bg: Разположение

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Please contact your system administrator for help.
bg: Обърнете се към системния си администратор за помощ.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
bg: Въведете отново паролата си в полето <b>Въведете новата парола</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
bg: Въведете паролата си в полето <b>Нова парола</b>.

en: Pointer
bg: Показалци

en: Pointer Speed
bg: Скорост на показалеца

en: Port:
bg: Порт:

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview:
bg: Предварителен преглед:

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
bg: Отпечатване на диаграма на избраната подредба

en: Proxy Configuration
bg: Настройка на сървър-посредник

en: R_otation:
bg: _Завъртане:

en: Re_fresh rate:
bg: _Опресняване:

en: Remove from Favorites
bg: Премахване от любимите

en: Remove from Startup Programs
bg: Да не се стартира в началото

en: Remove the selected keyboard layout from the list
bg: Изваждане на избраната подредба от списъка

en: Rendering
bg: <b>Изписване на шрифтовете</b>

en: Repeat Keys
bg: Повторни клавиши

en: Repeat keys speed
bg: Скорост на повтаряне на клавишите

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
bg: Замяна на текущите настройки на подредбата на клавиатурата
    със стандартните

en: Reset to De_faults
bg: _Стандартни настройки

en: Revert Font
bg: Отхвърляне на шрифта

en: Right
bg: Дясно

en: Right button
bg: Десен бутон

en: Right index finger
bg: Десен показалец

en: Right little finger
bg: Дясно кутре

en: Right middle finger
bg: Десен среден пръст

en: Right ring finger
bg: Десен безименен пръстен

en: Right thumb
bg: Десен палец

en: Roll up
bg: навива

en: Run at st_art
bg: Стартиране в _началото на сесията

en: SIZE
bg: РАЗМЕР

en: S_ocks host:
bg: _Хост за Socks:

en: S_peed:
bg: С_корост:

en: S_uper (or "Windows logo")
bg: _Super (или „Логото на Windows“)

en: Sa_me image in all monitors
bg: _Еднакво изображение на всички екрани

en: Save Theme As...
bg: Запазване на темата като…

en: Save _As...
bg: Запазване _като…

en: Save _background image
bg: Запазване на _фона

en: Save _notification theme
bg: Запази темата за _уведомленията

en: Scale
bg: увеличаване в екрана

en: Scrolling
bg: Придвижване

en: Search
bg: Търсене

en: Select Image
bg: Избор на изображение

en: Select Theme
bg: Избор на тема

en: Select a keyboard layout to be added to the list
bg: Избиране на подредба, която да се добави към списъка

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
bg: Изберете екран, за да промените настройките му. С влачене променяте положението му.

en: Select finger
bg: Избор на пръст

en: Select your default applications
bg: Избиране на стандартните програми

en: Select your photo
bg: Изберете снимката си

en: Set as primary
bg: Задай като първи

en: Set your keyboard preferences
bg: Настройки на клавиатурата

en: Set your mouse preferences
bg: Настройки на вашата мишка

en: Set your network proxy preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър-посредник

en: Set your personal information
bg: Настройване на личната ви информация

en: Set your window properties
bg: Задаване на настройки за прозореца ви

en: Sets the selected monitor as primary.
bg: Задай избрания монитор като първи.

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
bg: П_оказване на позицията на курсора при натискане на клавиша „Control“

en: Short
bg: Късо

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: Show _icons in menus
bg: Показване на _иконки в менютата

en: Show _visual feedback for the alert sound
bg: _Визуално подсказване при системни звуци

en: Show icons on buttons
bg: Показване на иконки на бутоните

en: Shut down
bg: Изключване

en: Slide Show
bg: Прожекция

en: Slow
bg: Бавна

en: Slow Keys
bg: Бавни клавиши

en: Small
bg: Малки

en: Smoothing
bg: Заглаждане

en: Solid color
bg: плътен цвят

en: Sound
bg: Звук

en: Span
bg: Пренасяне

en: Specify the filename of a theme to install
bg: Посочете името на файл с тема, който да
                                           се инсталира

en: Specify the name of the page to show (general)
bg: Указване на страницата, която да се покаже (общи)

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
bg: Указване на страницата, която да се
                                           покаже — „internet“ (Интернет),
                                           „multimedia“ (мултимедия), „system“
                                           (система), „a11y“ (достъпност)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
bg: Указване на страницата, която да се
                                           покаже — „theme“ (тема), „background“
                                           (фон), „fonts“ (шрифтове), „interface“
                                           (интерфейс)

en: Spreadsheet Editor
bg: Табличен редактор

en: Start %s
bg: Стартиране на %s

en: Start the page with the accessibility settings showing
bg: Показване на подпрозореца „Достъпност“

en: Start the page with the typing break settings showing
bg: Показване на подпрозореца „Почивки при
                                        писане“

en: Sticky Keys
bg: Лепкави клавиши

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Stretch
bg: разтегляне по екрана

en: Style
bg: Стил

en: Sub_pixel (LCDs)
bg: _Подпикселно (за LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
bg: Подпикселно за_глаждане (за LCD)

en: Subpixel Order
bg: Подпикселна подредба

en: Swipe finger on reader
bg: Преминете с пръст върху четеца

en: System
bg: Система

en: System error: %s.
bg: Системна грешка: %s.

en: TEXT
bg: ТЕКСТ

en: Take a break now (next in %dm)
bg: Взимане на почивка сега (следващата е след %d мин.)

en: Take a break now (next in less than one minute)
bg: Взимане на почивка сега (следващата е след по-малко от минута)

en: Take a break!
bg: Време е за почивка

en: Task names and associated .desktop files
bg: Имена на задачи и свързаните с тях файлове, формат .desktop

en: Terminal Emulator
bg: Терминален емулатор

en: Text
bg: Текст

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: Text below items
bg: текст под иконките

en: Text beside items
bg: текст до иконките

en: Text only
bg: Само текст

en: Text to thumbnail (default: Aa)
bg: Текст в миниизображението (стандартно е „Aa“)

en: That password was incorrect.
bg: Паролата не е вярна.

en: The %s utility is not installed.
bg: Инструментът %s не е инсталиран.

en: The MATE configuration tool
bg: Инструмент за настройки на MATE

en: The current controls theme does not support color schemes.
bg: Текущата тема за графични обекти не поддържа цветови схеми.

en: The current theme suggests a background and a font.
bg: Текущата тема предлага фон и шрифт.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
bg: Текущата тема предлага фон и шрифт. Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The current theme suggests a background.
bg: Текущата тема предлага фон.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
bg: Текущата тема предлага фон. Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The current theme suggests a font.
bg: Текущата тема предлага шрифт.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
bg: Текущата тема предлага шрифт. Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The current window manager is unsupported
bg: Текущият мениджър на прозорци не се поддържа

en: The device is already in use.
bg: Устройството вече се ползва.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
bg: Последното предложение за шрифт може да бъде отхвърлено.

en: The monitor configuration has been saved
bg: Настройките на екрана са запазвани

en: The new password has already been used recently.
bg: Новата парола е била използвана наскоро.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
bg: Новата парола трябва да съдържа цифри или специални знаци.

en: The old and new passwords are the same.
bg: Старата и новата парола са еднакви.

en: The old and new passwords are too similar.
bg: Старата и новата парола си приличат твърде много.

en: The password is too short.
bg: Паролата е твърде кратка.

en: The password is too simple.
bg: Паролата е твърде проста.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
bg: „%s“ не може да се ползва за клавишна комбинация, защото ще стане невъзможно да бъде въвеждан самостоятелно.
    Комбинирайте го с някой от клавишите „Control“, „Alt“ или „Shift“.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
bg: Клавишната комбинация „%s“ вече се използва за:
    „%s“

en: The source filename must be absolute
bg: Името на файла трябва да е абсолютно

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
bg: Името на задачата, което се показва в контролния център, последвано от знака „;“ и името на файла, който е във формат .desktop и се използва за стартирането на задачата.

en: The theme "%s" has been installed.
bg: Темата „%s“ беше инсталирана.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
bg: Темата вече съществува. Искате ли да я замените?

en: The two passwords are not equal.
bg: Двете пароли не съвпадат.

en: The type of accelerator.
bg: Вид на ускорителя.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
bg: Наблюдението на писането използва областта за уведомяване, за да показва информация. Изглежда не сте включили тази област във вашия панел. Може да я добавите като щракнете с десния бутон на мишката върху панела и изберете „Добавяне към панела“ → „Полезни“ → „Област за уведомяване“.

en: Theme
bg: Тема

en: Theme Installer
bg: Инсталатор на теми

en: Theme Packages
bg: Пакети с теми

en: Theme cannot be deleted
bg: Темата не може да бъде изтрита.

en: Theme name must be present
bg: Трябва да въведете име

en: There was a problem while extracting the theme.
bg: Възникна проблем при разархивирането на темата.

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при показване на помощта: %s

en: There was an error installing the selected file
bg: Възникна грешка при инсталирането на избрания файл

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
bg: Настройките ще се приложат при следващото влизане на потребител.

en: This font could not be displayed.
bg: Този шрифт не може да бъде възпроизведен.

en: This program can only be used by the root user
bg: Програмата може да се ползва само от системен администратор

en: This program must only be run through pkexec(1)
bg: Тази програма трябва да се стартира само чрез pkexec(1)

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
bg: Тази тема ще изглежда по различен от оригиналния начин, защото необходимата ѝ тема на GTK+ — „%s“ не е инсталирана.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
bg: Тази тема ще изглежда по различен от оригиналния начин, защото необходимата ѝ тема с иконки — „%s“, не е инсталирана.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
bg: Тази тема ще изглежда по различен от оригиналния начин, защото необходимата ѝ тема на мениджъра на прозорци — „%s“ не е инсталирана.

en: Thr_eshold:
bg: П_раг:

en: Three-finger click emulation:
bg: Емулация на щракване с три пръста:

en: Thumbnail size (default: 128)
bg: Размер на миниизображението (по подразбиране: 128)

en: Tile
bg: на плочки

en: Time
bg: Време

en: Time Zone
bg: Часови пояс

en: Time zone
bg: Часови пояс

en: Titlebar Action
bg: Действие на заглавната лента

en: Titlebar Buttons
bg: Бутони на заглавната лента

en: To URI
bg: Към адрес

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
bg: За да смените паролата си, въведете текущата си парола в полето отдолу и натиснете <b>Идентификация</b>.
    След това въведете новата си парола, напишете я пак за потвърждение и натиснете <b>Смяна на паролата</b>.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
bg: За да включите влизането с пръстови отпечатъци, трябва да запазите отпечатък чрез устройството „%s“.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
bg: Кой клавиш в комбинация с хващане на прозореца води до преместването му.

en: Too many custom shortcuts
bg: Прекалено много клавишни комбинации

en: Toolbar _button labels:
bg: Етикети на бутоните в лентата на задачите:

en: Total URIs
bg: Общо адреси

en: Total number of URIs
bg: Общ брой на адресите

en: Touchpad
bg: Сензорен панел

en: Two-finger click emulation:
bg: Емулация на щракване с два пръста:

en: Type
bg: Вид

en: Typing Break
bg: Почивки при писане

en: Typing Monitor
bg: Наблюдение на писането

en: URI currently transferring from
bg: Адрес, от който текущо се прехвърля

en: URI currently transferring to
bg: Адрес, към който текущо се прехвърля

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
bg: Адрес, от който могат да се изтеглят допълнителни фонове за работното място. Ако този ключ е празен низ, връзката няма да се показва.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
bg: Адрес, от който могат да се изтеглят допълнителни теми за работното място. Ако този ключ е празен низ, връзката няма да се показва.

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
bg: Премахни селекцията от прозорците, когато мишката се махне от тях

en: U_sername:
bg: Потр_ебителско име:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
bg: Прозорецът с настройките за почивките при писане не може да се покаже поради следната грешка: %s

en: Unable to launch %s: %s
bg: Неуспех при стартирането на %s: %s

en: Unable to launch backend
bg: Не може да се пусне основната програма

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
bg: „mate-settings-daemon“ не може да бъде стартиран.
    Без него някои настройки няма да имат ефект. Това може да означава проблем с DBus или че вече има работещ мениджър на настройки, който не е на MATE (напр. на KDE), и между двата се получава конфликт.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Upside Down
bg: обърнато

en: Upside-down
bg: обърнато

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
bg: Употреба: %s ИЗХОДЕН_ФАЙЛ ЦЕЛЕВИ_ФАЙЛ
    
    Програмата инсталира профил на многоекранен профил на RANDR в
    системните папки.  Така профилът ще се ползва в момента, когато
    приставката за RANDR се изпълни от mate-settings-daemon.
    
    ИЗХОДЕН_ФАЙЛ — пълен път, вероятно „/home/username/.config/monitors.xml“
    
    ЦЕЛЕВИ_ФАЙЛ  — относителен път за инсталирания файл.  Той ще бъде копиран
                   в системната папка за настройки на RANDR, с други думи в
                   „%s/DEST_NAME“

en: User name:
bg: Потребителско име:

en: V_ertical two-finger scrolling
bg: Вертикално превъртане с два пръста

en: Vendors
bg: Производители

en: Version
bg: Версия

en: Vertical gradient
bg: вертикална преливка

en: Video Player
bg: Гледане на филми

en: View and edit keyboard layout options
bg: Разглеждане и редактиране на настройките на подредбата

en: View fonts on your system
bg: Преглед на шрифтовете в системата

en: Visual
bg: Визуална помощ

en: Visual cues for sounds
bg: Визуални подсказки за звуци

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
bg: Внимание: симулацията на докосване с няколко пръста може да забрани някои софтуерни бутони

en: Web Browser
bg: Интернет браузър

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
bg: Дали в бутоните да се показват икони в допълнение към текста

en: Window Border
bg: Рамки на прозорците

en: Window Preferences
bg: Предпочитания за прозорец

en: Window Selection
bg: Избор на прозорец

en: Window Snapping
bg: Прихващане на прозорец

en: Windows
bg: Прозорци

en: Word Processor
bg: Текстов редактор

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
bg: Искате ли да я приложите сега или ще задържите текущата тема?

en: Would you like to delete this theme?
bg: Искате ли да изтриете тази тема?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
bg: Написано от Richard Hult <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
bg: Нямате право на достъп до това устройство. Обърнете се към системния си администратор.

en: Your filter "%s" does not match any items.
bg: Филтърът ви „%s“ не напасва с никой запис.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
bg: Пръстовият ви отпечатък е запазен успешно. Вече трябва да можете да влезете като ползвате четеца на отпечатъци.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
bg: Паролата ви е променена откакто се идентифицирахте. Идентифицирайте се наново.

en: Your password has been changed.
bg: Паролата беше променена.

en: Zoom
bg: Мащаб

en: [WALLPAPER...]
bg: [ФОН…]

en: _Acceleration:
bg: _Ускорение:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
bg: В_ключване/изключване на достъпността чрез клавишни комбинации

en: _Add...
bg: _Добавяне…

en: _Application font:
bg: _Шрифт за програмите:

en: _Authenticate
bg: _Идентификация

en: _Break interval lasts:
bg: Продължителност на по_чивката:

en: _Browse applications...
bg: _Разглеждане на приложенията…

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Country:
bg: _Страна:

en: _Delay:
bg: З_акъснение:

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete Fingerprints
bg: _Изтриване на отпечатъците

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Details
bg: _Подробности

en: _Detect monitors
bg: _Засичане на екрани

en: _Document font:
bg: Шрифт за _документите:

en: _Editable menu shortcut keys
bg: Бързи клавиши за _редактируемото меню

en: _Enable assistive technologies
bg: _Включване на помощните технологии

en: _FTP proxy:
bg: _FTP сървър-посредник:

en: _File
bg: _Файл

en: _Fixed width font:
bg: Р_авноширок шрифт:

en: _Full
bg: П_ълни

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Ignore fast duplicate keypresses
bg: И_гнориране на бързо натискане на еднакви клавиши

en: _Input boxes:
bg: _Кутии за въвеждане:

en: _Install...
bg: _Инсталиране…

en: _Keyboard Accessibility
bg: _Достъпност на клавиатурата

en: _Language:
bg: _Език:

en: _Left-handed
bg: За _лява ръка

en: _Lock screen to enforce typing break
bg: За_ключване на екрана за почивка при писане

en: _Medium
bg: _Средни

en: _Meta
bg: _Мета

en: _Models:
bg: _Модели:

en: _Monochrome
bg: _Черно-бяло

en: _Mouse Accessibility
bg: Достъпност на _мишката

en: _Name:
bg: _Име:

en: _New
bg: _Нов

en: _New password:
bg: _Нова парола:

en: _None
bg: _Без

en: _Only accept long keypresses
bg: _Приемане само на задържани клавиши

en: _Open
bg: О_тваряне

en: _Options...
bg: Настро_йки…

en: _Overwrite
bg: _Презаписване

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Pointer can be controlled using the keypad
bg: П_оказалецът може да се движи чрез клавиатурата

en: _Postpone Break
bg: _Отлагане на почивката

en: _Preferred Applications
bg: П_редпочитани програми

en: _Print
bg: _Печат

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Reassign
bg: _Прехвърляне

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Reset to Defaults
bg: _Стандартни настройки

en: _Resolution:
bg: _Разделителна способност:

en: _Retype new password:
bg: Напишете _отново новата парола:

en: _Right-handed
bg: За _дясна ръка

en: _Run at start
bg: Стартиране в _началото на сесията

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Secure HTTP proxy:
bg: _HTTPS сървър-посредник:

en: _Select windows when the mouse moves over them
bg: _Избиране на прозорците, когато показалецът преминава над тях

en: _Selected items:
bg: _Избрани записи:

en: _Sensitivity:
bg: _Чувствителност

en: _Separate layout for each window
bg: _Отделна подредба за всеки прозорец

en: _Show monitors in panel
bg: _Показване на екраните в панела

en: _Show...
bg: _Показване…

en: _Simulate simultaneous keypresses
bg: Симу_лиране на едновременно натискане

en: _Size:
bg: _Размер:

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Slight
bg: _Леки

en: _Speed:
bg: _Скорост:

en: _Style:
bg: _Стил:

en: _Timeout:
bg: П_ауза:

en: _Tooltips:
bg: _Съвети:

en: _Type to test settings:
bg: Пи_шете, за да изпробвате настройките:

en: _Variants:
bg: _Варианти:

en: _Vendors:
bg: _Производители:

en: _Vertical edge scrolling
bg: _Вертикално ъглово превъртане

en: _Window title font:
bg: Шрифт за _заглавието на прозорците

en: _Windows:
bg: П_розорци:

en: _Work interval lasts:
bg: Продължителност на ра_ботата:

en: filename
bg: име_на_файла

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
bg: ако е включено, контролният център ще се затвори при изпълнението на „Обичайна задача“.

en: minutes
bg: минути

en: multiple sizes
bg: различни размери

en: page
bg: страница

en: pixel | pixels
bg[0]: пиксел
bg[1]: пиксела

en: seconds
bg: секунди

en: unknown
bg: неизвестно
