mate-control-center 1.27.0 - en to bs translation catalogue (570 entries)

en: <Unknown Action>
bs: <Nepoznata akcija>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
bs: <b>_Automatsko podešavanje proxy-a</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
bs: <b>_Ručno podešavanje proxy-a</b>

en: <b>_Use authentication</b>
bs: <b>_Provjeri autentičnost</b>

en: A computer break reminder.
bs: Podsjetnik za pauzu od rada na računaru.

en: About %s
bs: O %s

en: Accel Mode
bs: Mod kratica

en: Accelerator key
bs: Kratica

en: Accelerator keycode
bs: Tipka za kraticu

en: Accelerator modifiers
bs: Modifikatori kratica

en: Action
bs: Akcija

en: Add Wallpaper
bs: Dodaj pozadinu

en: Africa/Abidjan
bs: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
bs: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
bs: Afrika/Adis_Ababa

en: Africa/Algiers
bs: Afrika/Algiers

en: Africa/Bamako
bs: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
bs: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
bs: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
bs: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
bs: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
bs: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
bs: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
bs: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
bs: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
bs: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
bs: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
bs: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
bs: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
bs: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
bs: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
bs: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
bs: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
bs: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
bs: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
bs: Afrika/Johannesbur

en: Africa/Kampala
bs: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
bs: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
bs: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
bs: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
bs: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
bs: Afrika/Liberville

en: Africa/Lome
bs: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
bs: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
bs: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
bs: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
bs: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
bs: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
bs: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
bs: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
bs: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
bs: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
bs: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
bs: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
bs: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
bs: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
bs: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
bs: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
bs: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
bs: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
bs: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
bs: Afrika/Windhoek

en: All Files
bs: Svi fajlovi

en: All files
bs: Sve datoteke

en: All_ow postponing of breaks
bs: Dopusti _odgađanje pauza

en: America/Adak
bs: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
bs: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
bs: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
bs: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
bs: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
bs: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
bs: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
bs: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
bs: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
bs: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
bs: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
bs: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
bs: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/Tucuman
bs: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
bs: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
bs: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
bs: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
bs: Amerika/Atikokan

en: America/Bahia
bs: Amerika/Bahia

en: America/Barbados
bs: Amerika/Barbados

en: America/Belem
bs: Amerika/Belem

en: America/Belize
bs: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
bs: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
bs: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
bs: Amerika/Bogota

en: America/Boise
bs: Amerika/Boise

en: America/Cambridge_Bay
bs: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
bs: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
bs: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
bs: Amerika/Caracas

en: America/Cayenne
bs: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
bs: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
bs: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
bs: Amerika/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
bs: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
bs: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
bs: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
bs: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
bs: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
bs: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
bs: Amerika/Denver

en: America/Detroit
bs: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
bs: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
bs: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
bs: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
bs: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
bs: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
bs: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
bs: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
bs: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
bs: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
bs: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
bs: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
bs: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
bs: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
bs: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
bs: Amerika/Halifax

en: America/Havana
bs: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
bs: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
bs: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
bs: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
bs: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
bs: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Vevay
bs: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
bs: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Inuvik
bs: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
bs: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
bs: Amerika/Jamaica

en: America/Juneau
bs: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
bs: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
bs: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
bs: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
bs: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
bs: Amerika/Los_Angeles

en: America/Maceio
bs: Amerika/Maceio

en: America/Managua
bs: Amerika/Managua

en: America/Manaus
bs: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
bs: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
bs: Amerika/Mazatlan

en: America/Menominee
bs: Amerika/Menominee

en: America/Merida
bs: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
bs: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
bs: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
bs: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
bs: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
bs: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
bs: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
bs: Amerika/Nassau

en: America/New_York
bs: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
bs: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
bs: Amerika/Nome

en: America/Noronha
bs: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
bs: Amerika/Sjeverna_Dakota/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
bs: Amerika/Sjeverna_Dakota/New_Salem

en: America/Panama
bs: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
bs: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
bs: Amerika/Paramari

en: America/Phoenix
bs: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
bs: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
bs: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
bs: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
bs: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
bs: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
bs: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
bs: Amerika/Recife

en: America/Regina
bs: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
bs: Amerika/Rio_Branco

en: America/Santiago
bs: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
bs: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
bs: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
bs: Amerika/Scoresbysund

en: America/St_Johns
bs: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
bs: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
bs: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
bs: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
bs: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
bs: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
bs: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
bs: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
bs: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
bs: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
bs: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
bs: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
bs: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
bs: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
bs: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
bs: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
bs: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
bs: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
bs: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
bs: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
bs: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
bs: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
bs: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
bs: Antarktika/Rothera

en: Antarctica/Syowa
bs: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
bs: Antarktika/Vostok

en: Appearance
bs: Izgled

en: Arctic/Longyearbyen
bs: Arktik/Longyearbyen

en: Asia/Aden
bs: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
bs: Azija/Almaty

en: Asia/Amman
bs: Azija/Amman

en: Asia/Anadyr
bs: Azija/Anadyr

en: Asia/Aqtau
bs: Azija/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
bs: Azija/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
bs: Azija/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
bs: Azija/Bagdad

en: Asia/Bahrain
bs: Azija/Bahrain

en: Asia/Baku
bs: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
bs: Azija/Bangkok

en: Asia/Beirut
bs: Azija/Bejrut

en: Asia/Bishkek
bs: Azija/Bishkek

en: Asia/Brunei
bs: Azija/Brunei

en: Asia/Choibalsan
bs: Azija/Choibalsan

en: Asia/Colombo
bs: Azija/Colombo

en: Asia/Damascus
bs: Azija/Damascus

en: Asia/Dhaka
bs: Azija/Dhaka

en: Asia/Dili
bs: Azija/Dili

en: Asia/Dubai
bs: Azija/Dubai

en: Asia/Dushanbe
bs: Azija/Dushanbe

en: Asia/Gaza
bs: Azija/Gaza

en: Asia/Hong_Kong
bs: Azija/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
bs: Azija/Hovd

en: Asia/Irkutsk
bs: Azija/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
bs: Azija/Jakarta

en: Asia/Jayapura
bs: Azija/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
bs: Azija/Jeruzalem

en: Asia/Kabul
bs: Azija/Kabul

en: Asia/Kamchatka
bs: Azija/Kamchatka

en: Asia/Karachi
bs: Azija/Karachi

en: Asia/Krasnoyarsk
bs: Azija/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
bs: Azija/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
bs: Azija/Kuching

en: Asia/Kuwait
bs: Azija/Kuvajt

en: Asia/Macau
bs: Azija/Macau

en: Asia/Magadan
bs: Azija/Magadan

en: Asia/Makassar
bs: Azija/Makassar

en: Asia/Manila
bs: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
bs: Azija/Muscat

en: Asia/Nicosia
bs: Azija/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
bs: Azija/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
bs: Azija/Omsk

en: Asia/Oral
bs: Azija/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
bs: Azija/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
bs: Azija/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
bs: Azija/Pyongyang

en: Asia/Qatar
bs: Azija/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
bs: Azija/Qyzylorda

en: Asia/Riyadh
bs: Azija/Riyadh

en: Asia/Sakhalin
bs: Azija/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
bs: Azija/Samarkand

en: Asia/Seoul
bs: Azija/Seul

en: Asia/Shanghai
bs: Azija/Shanghai

en: Asia/Singapore
bs: Azija/Singapore

en: Asia/Taipei
bs: Azija/Taipei

en: Asia/Tashkent
bs: Azija/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
bs: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
bs: Azija/Tehran

en: Asia/Thimphu
bs: Azija/Thimphu

en: Asia/Tokyo
bs: Azija/Tokyo

en: Asia/Ulaanbaatar
bs: Azija/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
bs: Azija/Urumqi

en: Asia/Vientiane
bs: Azija/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
bs: Azija/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
bs: Azija/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
bs: Azija/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
bs: Azija/Yerevan

en: Assign shortcut keys to commands
bs: Dodijeli kratice naredbama

en: Atlantic/Azores
bs: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
bs: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
bs: Atlantik/Kanari

en: Atlantic/Cape_Verde
bs: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Madeira
bs: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
bs: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
bs: Atlantik/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
bs: Atlantik/Sv._Helena

en: Atlantic/Stanley
bs: Atlantik/Stanley

en: Australia/Adelaide
bs: Australija/Adelaide

en: Australia/Brisbane
bs: Australija/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
bs: Australija/Broken_Hill

en: Australia/Currie
bs: Australija/Currie

en: Australia/Darwin
bs: Australija/Darwin

en: Australia/Hobart
bs: Australija/Hobart

en: Australia/Lindeman
bs: Australija/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
bs: Australija/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
bs: Australija/Melbourne

en: Australia/Perth
bs: Australija/Perth

en: Australia/Sydney
bs: Australija/Sydney

en: Autoconfiguration _URL:
bs: _URL za automatsko podešavanje:

en: Back
bs: Nazad

en: Background
bs: Pozadina

en: Best _shapes
bs: Najbolji _oblici

en: Best co_ntrast
bs: Najbolji _kontrast

en: Calculator
bs: Računalo

en: Cancel
bs: Odustani

en: Check if breaks are allowed to be postponed
bs: Provjeri da li je dopušteno odgađanje pauza

en: Close and _Log Out
bs: Zatvori i _odjavi se

en: Colors
bs: Boje

en: Command
bs: Naredba

en: Control Center
bs: Kontrolni Centar

en: Controls
bs: Kontrole

en: Copyright
bs: Autorska prava

en: Current URI index
bs: Trenutni URI indeks

en: Current URI index - starts from 1
bs: Trenutni URI indeks počinje od 1

en: Custom
bs: Prilagođeno

en: D_etails...
bs: _Detalji...

en: Date
bs: Datum

en: Default
bs: Uobičajeno

en: Description
bs: Opis

en: Desktop
bs: Radna površina

en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Document Viewer
bs: Pregledač dokumenata

en: Documents
bs: Dokumenti

en: Duration of the break when typing is disallowed
bs: Trajanje pauze kada tipkanje nije dopušteno

en: Duration of work before forcing a break
bs: Dužina rada prije prisilne pauze

en: Edit
bs: Uredi

en: Eject
bs: Izbaci

en: Europe/Amsterdam
bs: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
bs: Europa/Andora

en: Europe/Athens
bs: Europa/Atena

en: Europe/Belgrade
bs: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
bs: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
bs: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
bs: Europa/Bruxelles

en: Europe/Bucharest
bs: Europa/Bukurešt

en: Europe/Budapest
bs: Europa/Budimpešta

en: Europe/Chisinau
bs: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
bs: Europa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
bs: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
bs: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
bs: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
bs: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
bs: Europa/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
bs: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
bs: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
bs: Europa/Kalinjingrad

en: Europe/Kiev
bs: Europa/Kijev

en: Europe/Lisbon
bs: Europa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
bs: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
bs: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
bs: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
bs: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
bs: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
bs: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
bs: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
bs: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
bs: Europa/Moskva

en: Europe/Oslo
bs: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
bs: Europa/Pariz

en: Europe/Podgorica
bs: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
bs: Europa/Prag

en: Europe/Riga
bs: Europa/Riga

en: Europe/Rome
bs: Europa/Rim

en: Europe/Samara
bs: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
bs: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
bs: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
bs: Europa/Sevastopolj

en: Europe/Skopje
bs: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
bs: Europa/Sofija

en: Europe/Stockholm
bs: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
bs: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
bs: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
bs: Europa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
bs: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
bs: Europa/Vatikan

en: Europe/Vienna
bs: Europa/Beč

en: Europe/Vilnius
bs: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
bs: Europa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
bs: Europa/Varšava

en: Europe/Zagreb
bs: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
bs: Europa/Zaporožje

en: Europe/Zurich
bs: Europa/Zurich

en: Eye candy added by Anders Carlsson
bs: Uljepšao Anders Carlsson

en: File Manager
bs: Upravitelj datoteka

en: Flash _window titlebar
bs: Neka žmiga traka s naslovom _prozora

en: Font Rendering Details
bs: Detalji iscrtavanja fontova

en: Fonts
bs: Fontovi

en: Fraction completed
bs: Završen dio

en: Fraction of transfer currently completed
bs: Trenutno završeni dio prijenosa

en: From URI
bs: Sa URI-a

en: General
bs: Općenito

en: Gra_yscale
bs: Sive _nijanse

en: HTTP Proxy Details
bs: Detalji o HTTP proxy-u

en: H_TTP proxy:
bs: _HTTP proxy:

en: Help
bs: Pomoć

en: High
bs: Visoko

en: Home folder
bs: Početni direktorij

[ctx: Home folder]
en: Home
bs: Početni direktorij

en: Icons
bs: Ikone

en: Icons only
bs: Samo ikone

en: Image
bs: Slika

en: Images
bs: Slike

en: Indian/Antananarivo
bs: Indijski_ocean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
bs: Indijski_ocean/Chagos

en: Indian/Christmas
bs: Indijski_ocean/Božićni_otoci

en: Indian/Cocos
bs: Indijski_ocean/Kokosovi otoci

en: Indian/Comoro
bs: Indijski_ocean/Komoro otoci

en: Indian/Kerguelen
bs: Indijski_ocean/Kerguelen

en: Indian/Mahe
bs: Indijski_ocean/Mahe

en: Indian/Maldives
bs: Indijski_ocean/Maldivi

en: Indian/Mauritius
bs: Indijski_ocean/Mauricijus

en: Indian/Mayotte
bs: Indijski_ocean/Mayotte

en: Indian/Reunion
bs: Indijski_ocean/Reunion

en: Interface
bs: Interfejs

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
bs: Samo primijeni postavke i izađi (zbog kompatibilnosti, time sada upravlja daemon)

en: Key presses _repeat when key is held down
bs: _Ponovi pritiskanje tipki kada se tipka drži pritisnuta

en: Keyboard
bs: Tastatura

en: Keyboard Preferences
bs: Opcije za tastaturu

en: Keyboard Shortcuts
bs: Kratice tastature

en: Keyboard _model:
bs: _Model tastature:

en: Large
bs: Velika

en: Launch help browser
bs: Pokreni preglednik pomoći

en: Launch web browser
bs: Pokreni web preglednik

en: Layout
bs: Raspored

en: Layouts
bs: Rasporedi

en: Left
bs: Lijevo

en: Lock screen
bs: Zaključaj ekran

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
bs: Zaključaj ekran nakon određenog vremena radi sprečavanja povreda usljed pretjeranog korištenja tastature

en: Log out
bs: Odjava

en: Low
bs: Nisko

en: Mail Reader
bs: Čitač email-a

en: Maximize
bs: Maksimiziraj

en: Mouse
bs: Miš

en: Mouse Keys
bs: Tipke miša

en: Mouse Preferences
bs: Osobine miša

en: Move _Up
bs: Pomjeri _gore

en: N_one
bs: _Nijedan

en: Name
bs: Naziv

en: Network Proxy
bs: Mrežni proxy

en: Network Servers
bs: Mrežni serveri

en: No Desktop Background
bs: Nijedna pozadina

en: No Image
bs: Bez slike

en: No theme file location specified to install
bs: Nije navedeno mjesto gdje će datoteke tema biti instalirane

en: None
bs: Nijedan

en: Off
bs: Isključen

en: On
bs: Uključen

en: Open a dialog to specify the color
bs: Otvori dijalog za određivanje boje

en: Other
bs: Ostalo

en: Pacific/Apia
bs: Tihi_ocean/Apia

en: Pacific/Auckland
bs: Tihi_ocean/Auckland

en: Pacific/Chatham
bs: Tihi_ocean/Chatham

en: Pacific/Efate
bs: Tihi_ocean/Efate

en: Pacific/Enderbury
bs: Tihi_ocean/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
bs: Tihi_ocean/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
bs: Tihi_ocean/Fiji

en: Pacific/Funafuti
bs: Tihi_ocean/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
bs: Tihi_ocean/Galapagos

en: Pacific/Gambier
bs: Tihi_ocean/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
bs: Tihi_ocean/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
bs: Tihi_ocean/Guam

en: Pacific/Honolulu
bs: Tihi_ocean/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
bs: Tihi_ocean/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
bs: Tihi_ocean/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
bs: Tihi_ocean/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
bs: Tihi_ocean/Majuro

en: Pacific/Marquesas
bs: Tihi_ocean/Marquesas

en: Pacific/Midway
bs: Tihi_ocean/Midway

en: Pacific/Nauru
bs: Tihi_ocean/Nauru

en: Pacific/Niue
bs: Tihi_ocean/Niue

en: Pacific/Norfolk
bs: Tihi_ocean/Norfolk

en: Pacific/Noumea
bs: Tihi_ocean/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
bs: Tihi_ocean/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
bs: Tihi_ocean/Palau

en: Pacific/Pitcairn
bs: Tihi_ocean/Pitcairn

en: Pacific/Port_Moresby
bs: Tihi_ocean/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
bs: Tihi_ocean/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
bs: Tihi_ocean/Saipan

en: Pacific/Tahiti
bs: Tihi_ocean/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
bs: Tihi_ocean/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
bs: Tihi_ocean/Tongatapu

en: Pacific/Wake
bs: Tihi_ocean/Wake

en: Pacific/Wallis
bs: Tihi_ocean/Wallis

en: Play (or play/pause)
bs: Sviraj (ili sviraj/pauza)

en: Preferences
bs: Postavke

en: Preferred Applications
bs: Povlaštene aplikacije

en: Preview
bs: Prethodan pogled

en: Re_fresh rate:
bs: Učestalost _osvježavanja:

en: Right
bs: Desno

en: Roll up
bs: Smotaj

en: S_peed:
bs: _Brzina:

en: Save _As...
bs: Snimi _kao...

en: Scale
bs: Omjer

en: Scrolling
bs: Klizanje

en: Search
bs: Pretraga

en: Select your default applications
bs: Izaberite vaše uobičajene aplikacije

en: Set your keyboard preferences
bs: Postavite vaše opcije za tastaturu

en: Set your mouse preferences
bs: Postavite opcije za miša

en: Shortcut
bs: Kratica

en: Show icons on buttons
bs: Prikaži ikone na tipkama

en: Small
bs: Mala

en: Sound
bs: Zvuk

en: Start the page with the typing break settings showing
bs: Pokreni stranicu sa prikazanim postavkama za pauziranje pri tipkanju

en: Sub_pixel (LCDs)
bs: _Podpiksla (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
bs: Glačanje _podpiksli (LCD)

en: System
bs: Sistem

en: TEXT
bs: TEKST

en: Take a break!
bs: Vrijeme je za pauzu!

en: Text
bs: Tekst

en: Text Editor
bs: Editor teksta

en: Text below items
bs: Tekst ispod stavki

en: Text beside items
bs: Tekst pored stavki

en: Text only
bs: Samo tekst

en: The MATE configuration tool
bs: MATE alat za podešavanje

en: The type of accelerator.
bs: Tip kratice.

en: Theme
bs: Tema

en: Theme name must be present
bs: Ime teme mora biti upisano

en: There was an error displaying help: %s
bs: Došlo je do greške pri prikazu pomoći: %s

en: Time
bs: Vrijeme

en: To URI
bs: Na URI

en: Total URIs
bs: Ukupno URI-a

en: Total number of URIs
bs: Ukupan broj URI-a

en: Type
bs: Tip

en: Typing Break
bs: Pauza u tipkanju

en: URI currently transferring from
bs: URI sa kojeg se trenutno vrši prijenos

en: URI currently transferring to
bs: URI na koji se trenutno vrši prijenos

en: U_sername:
bs: _Korisničko ime:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
bs: Ne mogu otvoriti dijalog s opcijama pauziranja zbog sljedeće greške: %s

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Volume down
bs: Smanji zvuk

en: Volume mute
bs: Uguši zvuk

en: Volume up
bs: Pojačaj zvuk

en: Web Browser
bs: Web preglednik

en: Window Border
bs: Okvir prozora

en: Window Preferences
bs: Opcije za prozor

en: Zoom
bs: Uvećanje

en: _Acceleration:
bs: _Ubrzanje:

en: _Add...
bs: Dod_aj...

en: _Application font:
bs: Font za _aplikacije:

en: _Break interval lasts:
bs: _Pauza traje:

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: _Delay:
bs: _Odgoda:

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Description:
bs: _Opis:

en: _Details
bs: _Detalji

en: _Enable assistive technologies
bs: _Uključi pomoćnu tehnologiju

en: _File
bs: _Fajl

en: _Full
bs: _Potpuno

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Medium
bs: _Srednje

en: _Monochrome
bs: _Jednobojno

en: _Name:
bs: _Ime:

en: _New
bs: _Novo

en: _None
bs: _Nijedno

en: _Open
bs: _Otvori

en: _Password:
bs: _Šifra:

en: _Paste
bs: _Umetni

en: _Quit
bs: _Izađi

en: _Resolution:
bs: _Rezolucija:

en: _Save
bs: _Snimi

en: _Secure HTTP proxy:
bs: _Siguran HTTP proxy:

en: _Select windows when the mouse moves over them
bs: _Izaberi prozore kada miš pređe preko njih

en: _Sensitivity:
bs: _Osjetljivost:

en: _Size:
bs: _Veličina:

en: _Skip
bs: _Preskoči

en: _Slight
bs: _Malo

en: _Speed:
bs: _Brzina:

en: _Style:
bs: _Stil:

en: _Timeout:
bs: _Istek vremena:

en: _Type to test settings:
bs: _Tipkaj za provjeru postavki:

en: _Window title font:
bs: Font za naslov _prozora:

en: _Work interval lasts:
bs: _Radni period traje:

en: minutes
bs: minuta

en: seconds
bs: sekundi

en: unknown
bs: nepoznato
