mate-control-center 1.27.0 - en to eu translation catalogue (609 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
eu: "%s" ez dirudi baliozko gaia denik.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
eu: "%s" ez dirudi baliozko gaia denik. Agian konpilatu behar den gaien motorra da.

en: %d %s by %d %s
eu: %d %s x %d %s

en: %s must be a directory
eu: %s direktorio bat izan behar da

en: %s must be a regular file
eu: %s fitxategi arrunt bat izan behar du

en: %s must be owned by you
eu: %s(r)en jabetza zurea izan behar da

en: %s must not have any directory components
eu: %s(e)k ezin du inolako direktorioko osagairik eduki

en: - MATE Default Applications
eu: - MATEren aplikazio lehenetsiak

en: - MATE Keyboard Preferences
eu: - MATEko teklatuaren hobespenak

en: - MATE Mouse Preferences
eu: - MATEren saguaren hobespenak

en: 100%
eu: %100

en: 200%
eu: %200

en: <Unknown Action>
eu: <Ekintza ezezaguna>

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
eu: <b>%s</b>
    %s
    Karpeta: %s
    Artista: %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
eu: <b>%s</b>
    %s, %s
    Karpeta: %s
    Artista: %s

en: <b>Di_rect internet connection</b>
eu: <b>_Interneteko konexio zuzena</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
eu: <b>_Proxy-konfigurazio automatikoa</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
eu: <b>_Eskuzko proxy-konfigurazioa</b>

en: <b>_Use authentication</b>
eu: <b>E_rabili autentifikazioa</b>

en: A computer break reminder.
eu: Ordenagailuaren atsedenari buruzko abisua.

en: A system error has occurred
eu: Sistemako errorea gertatu da

en: About %s
eu: %s(r)i buruz

en: About Me
eu: Datu pertsonalak

en: Accel Mode
eu: Bizkortze-modua

en: Accelerator key
eu: Tekla bizkortzailea

en: Accelerator keycode
eu: Tekla bizkortzailearen kodea

en: Accelerator modifiers
eu: Aldatzaile bizkortzaileak

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Accessible Lo_gin
eu: Erabilerraztasuneko _saio-hasiera

en: Action
eu: Ekintza

en: Add Wallpaper
eu: Gehitu horma-papera

en: Add new f_ont...
eu: Gehitu letra-tipo berria...

en: Add to Favorites
eu: Gehitu gogokoetan

en: Add to Startup Programs
eu: Gehitu hasierako programa-zerrendari

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: All_ow postponing of breaks
eu: Baimena ematen du etenak atzeratzeko

en: An internal error occurred
eu: Barne errore bat gertatu da

en: Appearance
eu: Itxura

en: Appearance Preferences
eu: Itxuraren hobespenak

en: Apply Background
eu: Aplikatu atzeko planoa

en: Apply Font
eu: Aplikatu letra-tipoa

en: Apply New Theme
eu: Aplikatu gai berria

en: Apply system-wide
eu: Sistema osan ezarri

en: Assign shortcut keys to commands
eu: Esleitu laster-teklak komandoei

en: Assistive Technologies
eu: Laguntza-teknologiak

en: Assistive Technologies Preferences
eu: Laguntza-teknologien hobespenak

en: Audio _Feedback...
eu: Audioaren _erantzuna...

en: Authenticated!
eu: Autentifikatua!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
eu: Autentifikazioa beharrezkoa da pantaila anitzeko ezarpenak erabiltzaile guztientzako instalatzeko

en: Autoconfiguration _URL:
eu: _URLaren autokonfigurazioa:

en: Automatic detection:
eu: Detekzio automatikoa

en: Back
eu: Atzera

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
eu: Jo soinua erabilgarritasunaren funtzionalitatea aktibatzean/desaktibatzean

en: Beep when a _modifier key is pressed
eu: Jo soinua tekla _aldatzailea sakatzean

en: Beep when a _toggle key is pressed
eu: Jo soinua tekla _txandakari bat sakatzean

en: Beep when a key is pr_essed
eu: _Jo soinua tekla bat sakatzean

en: Beep when a key is reje_cted
eu: Jo soinua tekla bat _ezesten bada

en: Beep when key is _accepted
eu: Jo soinua tekla bat _onartzen bada

en: Beep when key is _rejected
eu: Jo soinua tekla _ezesten bada

en: Best _shapes
eu: F_orma onenak

en: Best co_ntrast
eu: Ko_ntraste onena

en: Bounce Keys
eu: Errebote-teklak

en: Buttons
eu: Botoiak

en: By _country
eu: _Estatuaren arabera

en: By _language
eu: _Hizkuntzaren arabera

en: C_olors:
eu: _Koloreak:

en: C_ommand:
eu: Ko_mandoa:

en: C_ustomize...
eu: _Pertsonalizatu...

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot install theme
eu: Ezin da gaia instalatu

en: Center
eu: Erdian

en: Change Passwo_rd...
eu: Aldatu _pasahitza...

en: Change pa_ssword
eu: Aldatu pa_sahitza

en: Change password
eu: Aldatu pasahitza

en: Change your password
eu: Aldatu zure pasahitza

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
eu: Laguntzako teknologia gaitzeko egindako aldaketek ez dute eraginik izango saioa berriro hasi arte.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
eu: Egiaztatu etenak atzeratzea baimenduta dagoen

en: Checking password...
eu: Pasahitza egiaztatzen...

en: Child exited unexpectedly
eu: Umea ustekabean amaitu da

en: Choose a Keyboard Model
eu: Aukeratu teklatu modeloa

en: Choose a Layout
eu: Aukeratu diseinua

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
eu: Aukeratu erabilgarritasunaren zein eginbide gaitu saioa hastean

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
eu: Egin klik <b>Aldatu pasahitza</b>n zure pasahitza aldatzeko.

en: Close and _Log Out
eu: Itxi eta _irten saiotik

en: Close the control-center when a task is activated
eu: Itxi kontrol-zentroa ataza aktibatzean

en: Colors
eu: Koloreak

en: Command
eu: Komandoa

en: Common Tasks
eu: Ataza arruntak

en: Compositing Manager
eu: Konposatze-kudeatzailea

en: Control Center
eu: Kontrol-zentroa

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Copying '%s'
eu: '%s' kopiatzen

en: Copying file: %u of %u
eu: Fitxategiak kopiatzen: %u / %u

en: Copying files
eu: Fitxategiak kopiatzen

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Could not access '%s' device
eu: Ezin izan da '%s' gailua atzitu

en: Could not access any fingerprint readers
eu: Ezin izan da inolako hatz-marken irakurgailua atzitu

en: Could not detect displays
eu: Ezin izan dira pantailak detektatu

en: Could not get information for %s: %s
eu: Ezin izan da %s(r)en informazioa eskuratu: %s

en: Could not get screen information
eu: Ezin izan da pantailaren informazioa eskuratu

en: Could not get session bus while applying display configuration
eu: Ezin izan da saioaren bus-a eskuratu pantailaren konfigurazioa aplikatzean

en: Could not install theme engine
eu: Ezin izan da gaiaren motorra instalatu

en: Could not open %s/%s: %s
eu: Ezin izan da %s/%s ireki: %s

en: Could not open %s: %s
eu: Ezin izan da '%s' ireki: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
eu: Ezin izan da %s izenez %s(e)ra aldatu: %s

en: Could not save the monitor configuration
eu: Ezin izan da pantailaren konfigurazioa gorde

en: Could not set the default configuration for monitors
eu: Ezin izan da pantailen konfigurazio lehenetsia ezarri

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
eu: Ezin izan da backend_stdin S/I kanala itzali: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
eu: Ezin izan da backend_stdout S/I kanala itzali: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
eu: Ezin izan da hatz-marken kaptura abiarazi '%s' gailuan

en: Current URI index
eu: Uneko URIaren indizea

en: Current URI index - starts from 1
eu: Uneko URIaren indizea - 1etik hasten da

en: Current _password:
eu: Uneko _pasahitza:

en: Cursor Blinking
eu: Kurtsore keinukaria

en: Cursor _blinks in text fields
eu: Kurtsorea _keinuka testu-eremuetan

en: Cursor blinks speed
eu: Kurtsore-keinuaren abiadura

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Custom Shortcut
eu: Lasterbide pertsonalizatua

en: Custom Shortcuts
eu: Lasterbide pertsonalizatuak

en: Customize Theme
eu: Pertsonalizatu gaia

en: Customize the look of the desktop
eu: Pertsonalizatu mahaigainaren itxura

en: D_elay:
eu: _Atzerapena:

en: D_etails...
eu: _Xehetasunak...

en: Date
eu: Data

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Pointer
eu: Erakusle lehenetsia

en: Delete registered fingerprints?
eu: Ezabatu erregistratutako hatz-markak?

en: Des_ktop font:
eu: _Mahaigaineko letra-tipoa:

en: Description
eu: Deskribapena

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
eu: _Desgaitu tekla itsaskorrak bi tekla batera sakatzen badira

en: Disable _Fingerprint Login...
eu: Desgaitu _hatz-markarekin saioa-hastea...

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
eu: Erregistratutako zure hatz-markak ezabatze nahi duzu, hatz-marken bidezko saio-hasiera desgaituz?

en: Do you want to install it again?
eu: Berriro instalatu nahi duzu?

en: Document Viewer
eu: Dokumentu ikustailea

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Don't check whether the notification area exists
eu: Ez egiaztatu jakinarazpeneko arearik existitzen den

en: Done!
eu: Eginda!

en: Dots per inch (DPI):
eu: Puntu hazbeteko (DPI dots per insch)

en: Double-Click Timeout
eu: Klik bikoitzaren denbora-muga

en: Drag and Drop
eu: Arrastatu eta jaregin

en: Duration of the break when typing is disallowed
eu: Etenaren iraupena idaztea debekatuta dagoenean

en: Duration of work before forcing a break
eu: Lanaren iraupena etena egitera behartu baino lehen

en: Edit
eu: Editatu

en: Eject
eu: Egotzi

en: Enable Fingerprint Login
eu: Gaitu hatz-markarekin saioa-hastea

en: Enable _Fingerprint Login...
eu: Gaitu _hatz-markarekin saioa-hastea...

en: Enable _mouse clicks with touchpad
eu: Gaitu saguaren klik egitea _'touchpad'-arekin

en: Enable debugging code
eu: Gaitu kode arazketa

en: Error saving the new shortcut
eu: Errorea lasterbide berria gordetzean

en: Exit shell on add or remove action performed
eu: Irten komando-lerrotik gehitzeko edo kentzeko ekintza lantzean

en: Exit shell on help action performed
eu: Irten komando-lerrotik laguntzako ekintza lantzean

en: Exit shell on start action performed
eu: Irten komando-lerrotik abiarazteko ekintza lantzean

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
eu: Irten komando-lerrotik eguneratzeko edo desinstalatzeko ekintza lantzean

en: Eye candy added by Anders Carlsson
eu: Bistarako gozagarria Anders Carlsson-ek gehitua

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
eu: LETRA-FITXATEGIA IRTEERAKO-FITXATEGIA

en: Failed to create temporary directory
eu: Huts egin du aldi baterako direktorioa sortzean

en: Fast
eu: Azkarra

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
eu: '%s' fitxategia badago lehendik ere. Gainidaztea nahi duzu?

en: File Chooser
eu: Fitxategi-hautatzailea

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: File System
eu: Fitxategi-sistema

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Flash _window titlebar
eu: Distiratu _leihoaren titulu-barra

en: Flash entire _screen
eu: Distiratu _pantaila osoa

en: Font Rendering Details
eu: Letra-tipoak errendatzeko xehetasunak

en: Font Viewer
eu: Letra-tipoen ikustailea

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Fraction completed
eu: Frakzioa bukatuta

en: Fraction of transfer currently completed
eu: Transferentzia-frakzioa unean bukatuta

en: From URI
eu: URItik

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: General
eu: Orokorra

en: Get more backgrounds online
eu: Lortu lineako atzeko planoko irudi gehiago

en: Get more themes online
eu: Lortu lineako gai gehiago

en: Gra_yscale
eu: Gris-es_kala

en: Groups
eu: Taldeak

en: HTTP Proxy Details
eu: HTTP proxy-aren xehetasunak

en: H_TTP proxy:
eu: H_TTP proxy-a:

en: H_yper
eu: _Hiper

en: Help
eu: Laguntza

en: Hide on start (useful to preload the shell)
eu: Ezkutatu abioan (erabilgarria shell-a aurrekargatzean)

en: High
eu: Altua

en: Hinting
eu: Hizkien tartea

en: Home folder
eu: Karpeta nagusia

[ctx: Home folder]
en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Horizontal gradient
eu: Gradiente horizontala

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Icons only
eu: Ikonoak soilik

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
eu: Lasterbidea "%s"(r)i berriro esleitzen badiozu, "%s" lasterbidea desgaitu egingo da.

en: Ignore Host List
eu: Ez ikusi egin ostalarien zerrendari

en: Ignored Hosts
eu: Ez ikusi egin ostalariei

en: Image
eu: Irudia

en: Image Viewer
eu: Irudi-ikustailea

en: Image missing
eu: Irudia falta da

en: Images
eu: Irudiak

en: Include _panel
eu: _Panela barne

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
eu: Laguntzako ekintza lantzen denean komando-lerroa itxiko den ala ez adierazten du.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
eu: Abiarazteko ekintza lantzen denean komando-lerroa itxiko den ala ez adierazten du.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
eu: Gehitzeko edo kentzeko ekintza lantzen denean komando-lerroa itxiko den ala ez adierazten du.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
eu: Eguneratzeko edo desinstalatzeko ekintza lantzen denean komando-lerroa itxiko den ala ez adierazten du.

en: Install
eu: Instalatu

en: Install Failed
eu: Huts egin du instalazioak

en: Install multi-monitor settings for the whole system
eu: Instalatu pantaila anitzeko ezarpenak sistema osorako

en: Installation for theme "%s" failed.
eu: "%s" gaiaren instalazioak huts egin du.

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
eu: Mahaigaineko hainbat zatiren gaiak instalatzen ditu

en: Instant Messenger
eu: Berehalako mezularitza

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
eu: Ez dituzu gaia hemen instalatzeko behar adina baimen:
    %s

en: Interface
eu: Interfazea

en: Jump to Preferred Applications dialog
eu: Saltatu hobetsitako aplikazioen elkarrizketa-koadrora

en: Jump to the Accessible Login dialog
eu: Saltatu erabilerraztasuneko saio-hasieraren elkarrizketa-koadrora

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
eu: Saltatu teklatuaren erabilerraztasunaren elkarrizketa-koadrora

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
eu: Saltatu saguaren erabilerraztasunaren elkarrizketa-koadrora

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
eu: Aplikatu ezarpenak eta irten (bateragarritasuna bakarrik; orain daemon-ek kudeatzen du)

en: Keep Current Theme
eu: Mantendu uneko gaia

en: Key presses _repeat when key is held down
eu: T_ekla sakatuta dagoen bitartean, tekla hori behin eta berriz errepikatzen da

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
eu: _Teklatuaren erabilerraztasuna: audioaren erantzuna

en: Keyboard Layout Options
eu: Teklatuaren diseinu-aukerak

en: Keyboard Preferences
eu: Teklatuaren hobespenak

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Keyboard _model:
eu: Teklatu _modeloa:

en: Large
eu: Handia

en: Launch calculator
eu: Abiarazi kalkulagailua

en: Launch email client
eu: Abiarazi posta-bezeroa

en: Launch help browser
eu: Abiatu laguntza-arakatzailea

en: Launch media player
eu: Abiarazi multimedia-erreproduzitzailea

en: Launch web browser
eu: Abiatu web arakatzailea

en: Layout
eu: Diseinua

en: Layouts
eu: Diseinuak

en: Left
eu: Ezkerra

en: Left index finger
eu: Ezkerreko hatz erakuslea

en: Left little finger
eu: Ezkerreko hatz txikia

en: Left middle finger
eu: Ezkerreko erdiko hatza

en: Left ring finger
eu: Ezkerreko hatz nagia

en: Left thumb
eu: Ezkerreko hatz potoloa

en: List of keyboard layouts selected for usage
eu: Erabiltzeko hautatutako teklatuen diseinuen zerrenda

en: Lock screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
eu: Blokeatu pantaila denbora baten ondoren, teklatua denbora askoan erabiltzeak eragindako kalteak saihesten laguntzeko

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Long
eu: Luzea

en: Low
eu: Baxua

en: MATE Theme %s correctly installed
eu: MATEren %s gaia ongi instalatu da

en: Mail Reader
eu: Posta-irakurlea

en: Mate Theme Package
eu: MATEko gai-paketea

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Maximize Horizontally
eu: Maximizatu horizontalki

en: Maximize Vertically
eu: Maximizatu bertikalki

en: Menus and Toolbars
eu: Menuak eta tresna-barrak

en: Metacity Preferences
eu: Metacity-ren hobespenak

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Mirror Screens
eu: Pantaila ispiluak

en: Mobility
eu: Mugikortasuna

en: Models
eu: Modeloak

en: Monitor
eu: Pantaila

en: Monitor Preferences
eu: Pantailaren hobespenak

en: Monitor: %s
eu: Pantaila: %s

en: More backgrounds URL
eu: Atzeko planoko URL gehiago

en: More themes URL
eu: URL gai gehiago

en: Mouse
eu: Sagua

en: Mouse Keys
eu: Sagu-teklak

en: Mouse Orientation
eu: Saguaren orientazioa

en: Mouse Preferences
eu: Saguaren hobespenak

en: Move _Down
eu: Eraman _behera

en: Move _Up
eu: Eraman _gora

en: Move the selected keyboard layout down in the list
eu: Eraman hautatutako teklatuaren diseinua behera zerrendan

en: Move the selected keyboard layout up in the list
eu: Eraman hautatutako teklatuaren diseinua gora zerrendan

en: Movement Key
eu: Mugitzeko tekla

en: Multimedia Player
eu: Multimedia-erreproduzitzailea

en: N_one
eu: B_at ere ez

en: Name
eu: Izena

en: Network Proxy
eu: Sareko proxy-a

en: Network Proxy Preferences
eu: Sareko proxy-aren hobespenak

en: Network Servers
eu: Sareko zerbitzariak

en: New
eu: Berria

en: New Applications
eu: Aplikazio berriak

en: New Document
eu: Dokumentu berria

en: New Spreadsheet
eu: Kalkulu-orri berria

en: New Windows
eu: Leiho berriak

en: New shortcut...
eu: Lasterbide berria...

en: New themes have been successfully installed.
eu: Gai berriak ongi instalatu dira.

en: New windows u_se active window's layout
eu: Leiho berriek leiho aktiboaren diseinua erabili

en: Next track
eu: Hurrengo pista

en: No Desktop Background
eu: Mahaigaineko atzeko planorik ez

en: No Image
eu: Irudirik gabe

en: No matches found.
eu: Ez da bat datorrenik aurkitu.

en: No theme file location specified to install
eu: Ez da gaia-fitxategiaren kokalekurik zehaztu instalatzeko

en: None
eu: Bat ere ez

en: Normal
eu: Arrunta

en: Off
eu: Itzalita

en: Office
eu: Bulegoa

en: On
eu: Piztuta

en: Open a dialog to specify the color
eu: Ireki elkarrizketa-koadroa kolorea zehazteko

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Other finger:
eu: Beste hatza:

en: Overwrite _All
eu: _Gainidatzi denak

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
eu: PKEXEC_UID osoko balio batekin ezarri behar da

en: Panel icon
eu: Paneleko ikonoa

en: Parent Window
eu: Guraso-leihoa

en: Parent window of the dialog
eu: Elkarrizketa-koadroaren guraso-leihoa

en: Pause playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Place finger on reader
eu: Jarri hatza irakurgailuan

en: Play (or play/pause)
eu: Erreproduzitu (edo Erreprod./Pausarazi)

en: Please contact your system administrator for help.
eu: Jar zaitez sistemako administratzailearekin harremanetan laguntza eskuratzeko.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
eu: Idatzi pasahitza berriro <b>Berretsi pasahitz berria</b> eremuan

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
eu: Idatzi zure pasahitza <b>Pasahitz berria</b> eremuan.

en: Pointer
eu: Erakuslea

en: Pointer Speed
eu: Erakuslearen abiadura

en: Port:
eu: Ataka:

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferred Applications
eu: Hobetsitako aplikazioak

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Preview:
eu: Aurrebista:

en: Previous track
eu: Aurreko pista

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
eu: Erakutsi hautatutako teklatuaren diseinuaren diagrama

en: Proxy Configuration
eu: Proxy-aren konfigurazioa

en: R_esolution
eu: Bereizmena

en: R_otation:
eu: _Biraketa:

en: Re_fresh rate:
eu: _Freskatze-maiztasuna:

en: Remove from Favorites
eu: Kendu gogokoetatik

en: Remove from Startup Programs
eu: Kendu hasierako programa-zerrendatik

en: Remove the selected keyboard layout from the list
eu: Kendu hautatutako teklatuaren diseinua zerrendatik

en: Rendering
eu: Errendatzea

en: Repeat Keys
eu: Errepikatze-teklak

en: Repeat keys speed
eu: Tekla-errepikatzeen abiadura

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
eu: Ordeztu uneko teklatuaren diseinuaren ezarpenak
    ezarpen lehenetsiekin

en: Reset to De_faults
eu: Berrasieratu _lehenespenetara

en: Revert Font
eu: Alderantzikatu letra-tipoa

en: Right
eu: Eskuina

en: Right index finger
eu: Eskuineko hatz erakuslea

en: Right little finger
eu: Eskuineko hatz txikia

en: Right middle finger
eu: Eskuineko erdiko hatza

en: Right ring finger
eu: Eskuineko hatz nagia

en: Right thumb
eu: Eskuineko hatz potoloa

en: Roll up
eu: Bildu

en: Run at st_art
eu: Exekutatu _abioan

en: SIZE
eu: TAMAINA

en: S_ocks host:
eu: S_ock-en ostalaria:

en: S_peed:
eu: Abia_dura:

en: S_uper (or "Windows logo")
eu: _Super (edo "Windows-en logotipoa")

en: Sa_me image in all monitors
eu: Irudi _berdina pantaila guztietan

en: Save Theme As...
eu: Gorde gaia honela...

en: Save _As...
eu: Gorde _honela...

en: Save _background image
eu: Gorde _atzeko planoko irudia

en: Save _notification theme
eu: Gorde _jakinarazpen gaia

en: Scale
eu: Eskalatu

en: Scrolling
eu: Korritzea

en: Search
eu: Bilatu

en: Select Font
eu: Hautatu Letra Tipoa

en: Select Image
eu: Hautatu irudia

en: Select Theme
eu: Hautatu gaia

en: Select a keyboard layout to be added to the list
eu: Hautatu teklatuaren diseinua zerrendari gehitzeko

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
eu: Hautatu pantaila bat bere propietateak aldatzeko, arrastatu ezazu bere kokalekua berrantolatzeko.

en: Select finger
eu: Hautatu hatza

en: Select your default applications
eu: Hautatu zure aplikazio lehenetsiak

en: Select your photo
eu: Hautatutako zure argazkia

en: Set your keyboard preferences
eu: Ezarri zure teklatuaren hobespenak

en: Set your mouse preferences
eu: Ezarri saguaren hobespenak

en: Set your network proxy preferences
eu: Sareko proxy-aren hobespenak ezartzen ditu

en: Set your personal information
eu: Ezarri zure datu pertsonalak

en: Set your window properties
eu: Leihoaren propietateak ezartzen ditu

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
eu: _Erakutsi erakuslearen posizioa Kontrol tekla sakatzean

en: Short
eu: Laburra

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Show _icons in menus
eu: Erakutsi _ikonoak menuetan

en: Show _visual feedback for the alert sound
eu: Erakutsi seinale _bisualak soinuen abisuentzako

en: Show hidden items
eu: Erakutsi ezkutuko elementuak

en: Show icons on buttons
eu: Erakutsi ikonoak botoietan

en: Show size column
eu: Erakutsi tamainaren zutabea

en: Show type column
eu: Erakutsi motaren zutabea

en: Shut down
eu: Itzali

en: Slide Show
eu: Diapositiba-aurkezpena

en: Slow
eu: Motela

en: Slow Keys
eu: Tekla motelak

en: Small
eu: Txikia

en: Smoothing
eu: Leuntzea

en: Solid color
eu: Kolore lisoa

en: Sort directories first
eu: Ordenatu direktorioak lehenik

en: Sound
eu: Soinua

en: Span
eu: Hedatu

en: Specify the filename of a theme to install
eu: Zehaztu gaiaren fitxategi-izena instalatzeko

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
eu: Zehaztu orrialdearen izena erakusteko (internet|multimedia|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
eu: Zehaztu orrialdearen izena erakusteko (theme|background|fonts|interface)

en: Spreadsheet Editor
eu: Kalkulu Orri Editorea

en: Start %s
eu: Abiarazi %s

en: Start the page with the accessibility settings showing
eu: Abiarazi orria erabilgarritasunaren ezarpenak erakutsiz

en: Start the page with the typing break settings showing
eu: Abiarazi orria idazketa-etenaren ezarpenak erakutsiz

en: Sticky Keys
eu: Tekla itsaskorrak

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Stretch
eu: Tiratu

en: Sub_pixel (LCDs)
eu: Azpi_pixela (LCDak)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
eu: Azpi_pixelen leuntzea (LCDak)

en: Subpixel Order
eu: Azpipixelen ordena

en: Swipe finger on reader
eu: Pasatu hatza irakurgailuaren gainetik

en: System
eu: Sistema

en: System error: %s.
eu: Sistemako errorea: %s.

en: TEXT
eu: TESTUA

en: Take a break now (next in %dm)
eu: Hartu atsedena orain (hurrengoa %d m barru)

en: Take a break now (next in less than one minute)
eu: Hartu atsedena orain (hurrengoa minutu bat baino gutxiago)

en: Take a break!
eu: Hartu atsedena!

en: Task names and associated .desktop files
eu: Ataza-izenak eta dagokien '.desktop' fitxategiak

en: Terminal Emulator
eu: Terminal-emuladorea

en: Text
eu: Testua

en: Text Editor
eu: Testu-editorea

en: Text below items
eu: Testua elementuen azpian

en: Text beside items
eu: Testua elementuen ondoan

en: Text only
eu: Testua soilik

en: Text to thumbnail (default: Aa)
eu: Testua koadro txikian bistaratzeko (lehenetsia: Aa)

en: That password was incorrect.
eu: Pasahitz hori okerra zen.

en: The %s utility is not installed.
eu: %s tresna instalatu gabe dago.

en: The MATE configuration tool
eu: MATEren konfigurazio-tresna

en: The current controls theme does not support color schemes.
eu: Uneko kontrolen gaiak ez du kolore-eskemarik onartzen.

en: The current theme suggests a background and a font.
eu: Gai honek atzeko plano bat eta letra-tipoa iradokitzen du.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
eu: Gai honek atzeko plano bat eta letra-tipoa iradokitzen du. Gainera, aplikatutako azken letra-tipoaren iradokizuna alderantzika daiteke.

en: The current theme suggests a background.
eu: Gai honek atzeko planoa iradokitzen du.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
eu: Gai honek atzeko plano bat iradokitzen du. Gainera, aplikatutako azken letra-tipoaren iradokizuna alderantzika daiteke.

en: The current theme suggests a font.
eu: Gai honek letra-tipoa iradokitzen du.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
eu: Gai honek letra-tipo bat iradokitzen du. Gainera, aplikatutako azken letra-tipoaren iradokizuna alderantzika daiteke.

en: The device is already in use.
eu: Gailua jadanik erabiltzen ari da.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
eu: Aplikatutako azken letra-tipoaren iradokizuna alderantzika daiteke.

en: The monitor configuration has been saved
eu: Pantailaren konfigurazioa gorde da

en: The new password has already been used recently.
eu: Pasahitz berria azken aldian erabilia izan da.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
eu: Pasahitz berriak karaktere numeriko edo berezia(k) eduki behar ditu.

en: The old and new passwords are the same.
eu: Pasahitz zaharra eta berria berdinak dira.

en: The old and new passwords are too similar.
eu: Pasahitz zaharra eta berria oso antzekoak dira.

en: The password is too short.
eu: Pasahitza laburregia da.

en: The password is too simple.
eu: Pasahitza sinpleegia da.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
eu: "%s" lasterbidea ezin da erabili: erabilkaitza izango delako tekla hau erabiltzean.
    Saiatu Kontrol, Alt edo Maius bezalako tekla batekin aldi berean.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
eu: "%s" lasterbidea erabilita dago honetarako:
    "%s"

en: The source filename must be absolute
eu: Iturburuaren fitxategi-izena absolutua izan behar du

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
eu: Atazaren izena kontrol-zentroan bistaratzeko, ';' bereizlearekin jarraituz eta dagokion '.desktop' luzapeneko fitxategi-izenarekin jarraituz.

en: The theme "%s" already exists.
eu: "%s" izeneko gaia esistitzen da dagoeneko.

en: The theme "%s" has been installed.
eu: "%s" gaia instalatu da.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
eu: Gaia jadanik badago. Ordeztea nahi duzu?

en: The two passwords are not equal.
eu: Bi pasahitzak ez dira berdinak.

en: The type of accelerator.
eu: Bizkortzaile-mota.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
eu: Idazketa-monitoreak jakinarazpenaren eremua erabiltzen du informazioa bistaratzeko. Badirudi zuk ez duzula jakinarazpen-arearik zure panelean. Area gehitzeko, egin klik eskuineko botoiarekin panelean eta aukeratu 'Gehitu panelera -> Utilitateak-> Jakinarazpen-eremua'.

en: Theme
eu: Gaia

en: Theme Installer
eu: Gai-instalatzailea

en: Theme Packages
eu: Gai-paketeak

en: Theme cannot be deleted
eu: Gaia ezin da ezabatu

en: Theme name must be present
eu: Gaiaren izenak agertu egin behar du

en: There was a problem while extracting the theme.
eu: Arazoa gertatuta da gaia erauztean.

en: There was an error displaying help: %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean: %s

en: There was an error installing the selected file
eu: Errorea gertatu da hautatutako fitxategia instalatzean

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
eu: Konfigurazio hau erabiliko da hurrengo batean norbaitek saioa hastean.

en: This program can only be used by the root user
eu: Programa hau root erabiltzaileak soilik erabil dezake

en: This program must only be run through pkexec(1)
eu: Programa hau pkexec(1) bidez soilik exekutatu behar da

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
eu: Honek DPI letra-tipoa Xserver-en automatikoki detektatutako baliora berrezartzen du.

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
eu: Gai honek ez du beharko lukeen itxura izango, behar duen '%s' GTK+ gaia ez dagoelako instalatuta.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
eu: Gai honek ez du beharko lukeen itxura izango, behar duen '%s' ikono-gaia ez dagoelako instalatuta.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
eu: Gai honek ez du beharko lukeen itxura izango, behar duen leiho-kudeatzailearen '%s' gaia ez dagoelako instalatuta.

en: Thr_eshold:
eu: _Atalasea:

en: Tile
eu: Lauza moduan

en: Time
eu: Ordua

en: Time Zone
eu: Ordu-zona

en: Time zone
eu: Ordu-zona

en: Titlebar Action
eu: Titulu-barraren ekintza

en: To URI
eu: URIra

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
eu: Zure pasahitza aldatzeko sartu uneko pasahitza azpiko eremuan eta egin klik <b>Autentifikatu</b> botoian.
    Autentifikatu ondoren, sartu pasahitz berria, idatzi berriro egiaztatzeko eta egin klik <b>Aldatu pasahitza</b> botoian.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
eu: Hatz-markarekin saioa-hastea gaitzeko zure hatz-markak gorde behar dituzu aurrenik, '%s' gailua erabiliz.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
eu: Leiho bat lekuz aldatzeko, eduki sakatuta tekla hau eta ondoren egin klik leiho honetan:

en: Too many custom shortcuts
eu: Lasterbide pertsonalizatu gehiegi

en: Toolbar _button labels:
eu: Tresna-barrako _botoien etiketak:

en: Total URIs
eu: URIak guztira

en: Total number of URIs
eu: URIen kopurua guztira

en: Touchpad
eu: Touchpad-a

en: Type
eu: Mota

en: Typing Break
eu: Idazketa-etena

en: Typing Monitor
eu: Idazketako monitorea

en: URI currently transferring from
eu: URI unean hemendik transferitzen ari da:

en: URI currently transferring to
eu: URI unean hona transferitzen ari da:

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
eu: URLa mahaigaineko atzeko planoko irudi gehiago eskuratzeko. Katea hutsik uzten bada, esteka ez da agertuko.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
eu: URLa mahaigaineko gai gehiago eskuratzeko. Katea hutsik uzten bada, esteka ez da agertuko.

en: U_sername:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
eu: Ezin da idazketa-etenaren propietateen elkarrizketa-koadroa ireki, errore honengatik: %s

en: Unable to launch %s: %s
eu: Ezin izan da %s abiarazi: %s

en: Unable to launch backend
eu: Ezin da motorra abiarazi

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
eu: Ezin izan da 'mate-settings-daemon' ezarpen-kudeatzailea abiarazi.
    MATEren ezarpen-kudeatzailea exekutatu gabe, baliteke hobespen batzuk eraginik ez izatea. Horrek DBus-ekin arazoa dagoela adieraz dezake, edo MATErena ez den ezarpen-kudeatzailea (adib. KDE) aktibatuta egon daiteke eta MATE ezarpen-kudeatzailearekin gatazkan egon.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Upside Down
eu: Buruz behera

en: Upside-down
eu: Buruz behera

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
eu: Erabilera: %s ITURBURUKO_FITXATEGIA HELBURUKO_IZENA
    
    Programa honek RANDR profila bat instalatzen du pantaila anitzekoa konfiguratzeko sistema lokalean. Emaitzeko profila erabiliko da  RANDR plugina mate-settings-daemon-ean exekutatzen denean.
    
    ITURBURUKO_FITXATEGIA - bide-izen osoa, normalean /home/erabiltzaile-izena/.config/monitors.xml
    
    HELBURUKO_IZENA - instalatutako fitxategiaren izen erlatiboa.             sistemako direktorioan jarriko du RANDR konfigurazioentzako,             emaitza %s/HELBURUKO_IZENA izan ohi da

en: User name:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: VB_GR
eu: BU_BG

en: Vendors
eu: Hornitzaileak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Vertical gradient
eu: Gradiente bertikala

en: Video Player
eu: Bideo-erreproduzitzailea

en: View and edit keyboard layout options
eu: Ikusi eta editatu teklatuaren diseinu-aukerak

en: Visual
eu: Bisuala

en: Visual cues for sounds
eu: Keinu bisualak soinuentzako

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

en: Volume mute
eu: Mututu bolumena

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Web Browser
eu: Web arakatzailea

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
eu: Botoiek testuaz gain ikono bat bistaratu behar duten ala ez

en: Window Border
eu: Leiho-ertza

en: Window Preferences
eu: Leihoaren hobespenak

en: Window Selection
eu: Leiho-hautapena

en: Windows
eu: Leihoak

en: Word Processor
eu: Testu Prozesatzailea

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
eu: Nahiago duzu orain aplikatzea, edo uneko gaia mantentzea?

en: Would you like to delete this theme?
eu: Gai hau kentzea nahi duzu?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
eu: Richard Hult-ek idatzia <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
eu: Ez duzu baimenik gailua atzitzeko. Jar zaitez administratzailearekin harremanetan.

en: Your filter "%s" does not match any items.
eu: "%s" iragazkia ez dator bat inolako elementuekin.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
eu: Zure hatz-markak ongi gorde dira. Orain hatz-marken irakurgailua erabili has dezakezu saioa.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
eu: Pasahitza aldatu egin da hasieran autentifikatu zinenetik. Autentifikatu zaitez berriro.

en: Your password has been changed.
eu: Zure pasahitza aldatu egin da.

en: Zoom
eu: Zooma

en: [WALLPAPER...]
eu: [HORMA-PAPERA...]

en: _Acceleration:
eu: _Azelerazioa:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
eu: _Erabilgarritasunaren eginbidea teklatuko lasterbideekin txandaka daiteke

en: _Add...
eu: _Gehitu...

en: _Application font:
eu: _Aplikazioetarako letra-tipoa:

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Authenticate
eu: _Autentifikatu

en: _BGR
eu: _UGB

en: _Break interval lasts:
eu: _Etenak iraupen hau du:

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Close
eu: _Itxi

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Country:
eu: _Estatua:

en: _Delay:
eu: _Atzerapena:

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: _Delete Fingerprints
eu: _Ezabatu hatz-markak

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: _Detect monitors
eu: _Detektatu pantailak

en: _Document font:
eu: _Dokumentuaren letra-tipoa:

en: _Editable menu shortcut keys
eu: _Menuko laster-tekla editagarriak

en: _Enable assistive technologies
eu: _Gaitu laguntza-teknologiak

en: _FTP proxy:
eu: _FTP proxy-a:

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Fixed width font:
eu: _Zabalera finkoko letra-tipoa:

en: _Full
eu: _Osoa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Ignore fast duplicate keypresses
eu: _Ez ikusi egin azkar sakatutako bikoiztutako teklei

en: _Input boxes:
eu: _Sarrerako guneak:

en: _Install...
eu: _Instalatu...

en: _Keyboard Accessibility
eu: _Teklatuaren erabilerraztasuna

en: _Language:
eu: _Hizkuntza:

en: _Left-handed
eu: E_zkerreko eskuaz

en: _Lock screen to enforce typing break
eu: _Blokeatu pantaila idazketa-etena bultzatzeko

en: _Medium
eu: _Tartekoa

en: _Models:
eu: _Modeloak:

en: _Monochrome
eu: _Kolore bakarra

en: _Mouse Accessibility
eu: _Saguaren erabilerraztasuna

en: _Name:
eu: _Izena

en: _New
eu: _Berria

en: _New password:
eu: _Pasahitz berria:

en: _None
eu: _Bat ere ez

en: _Only accept long keypresses
eu: _Denbora luzean sakatutako teklak soilik onartu

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Options...
eu: _Aukerak...

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Pointer can be controlled using the keypad
eu: _Kurtsorea teklatu numerikoarekin kontrola daiteke

en: _Postpone Break
eu: _Atzeratu atsedena

en: _Preferred Applications
eu: _Hobetsitako aplikazioak

en: _Print
eu: _Inprimatu

en: _Quit
eu: _Irten

en: _RGB
eu: _GBU

en: _Reassign
eu: _Esleitu berriz

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Reset to Defaults
eu: Berrasieratu _lehenespenera

en: _Resolution:
eu: _Bereizmena:

en: _Retype new password:
eu: _Berretsi pasahitz berria:

en: _Right-handed
eu: E_skuineko eskuaz

en: _Run at start
eu: Exekutatu _abioan

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Secure HTTP proxy:
eu: HTTP prox_y segurua:

en: _Select windows when the mouse moves over them
eu: _Hautatu leihoak sagua gainetik mugitzean

en: _Selected items:
eu: _Hautatutako elementuak:

en: _Sensitivity:
eu: _Sentikortasuna:

en: _Separate layout for each window
eu: _Bereiztu diseinuak leiho bakoitzeko

en: _Show monitors in panel
eu: _Erakutsi pantailak panelean

en: _Show...
eu: _Erakutsi...

en: _Simulate simultaneous keypresses
eu: _Simulatu tekla anitzak sakatzea

en: _Size:
eu: _Tamaina:

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Slight
eu: _Arina

en: _Speed:
eu: Abia_dura:

en: _Style:
eu: _Estiloa:

en: _Timeout:
eu: _Denbora-muga:

en: _Tooltips:
eu: _Argibidea:

en: _Type to test settings:
eu: _Idatzi ezarpenak probatzeko:

en: _VRGB
eu: _BGBU

en: _Variants:
eu: _Aldagaiak:

en: _Vendors:
eu: _Hornitzaileak:

en: _Window title font:
eu: _Leihoaren izenburuaren letra-tipoa:

en: _Windows:
eu: _Leihoak:

en: _Work interval lasts:
eu: _Lanaren etenak iraupen hau du:

en: filename
eu: fitxategi-izena

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
eu: 'true' (egia) bada, kontrol-zentroa itxi egingo da "Ataza arruntak" aktibatzean.

en: minutes
eu: minutu

en: multiple sizes
eu: hainbat tamaina

en: open file
eu: ireki fitxategia

en: page
eu: orrialdea

en: seconds
eu: segundo ondoren

en: unknown
eu: ezezaguna

en: write file
eu: idatzi fitxategia
