mate-control-center 1.27.0 - en to ka translation catalogue (467 entries)

en: %d Hz
ka: %d ჰერცი

en: - MATE Keyboard Preferences
ka: - გნომის კლავიატურის პარამეტრები

en: <Unknown Action>
ka: <უცნობი მოქმედებაა>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
ka: <b>ინტერნეტში პირდაპირი შ_ეერთება</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ka: <b>პროქრის _ავტომატური კონფიგურირება</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ka: <b>პროქსის _ხელით კონფიგურირება</b>

en: <b>_Use authentication</b>
ka: <b>აუთენტიფიკაცის _გამოყენება</b>

en: A computer break reminder.
ka: დასვენების შეტყობინების პროგრამა

en: A system error has occurred
ka: დაიშვა სისტემური შეცდომა

en: About %s
ka: %s-ის შესახებ

en: About Me
ka: ჩემს შესახებ

en: Accel Mode
ka: ამაჩქარებლის რეჟიმი

en: Accelerator key
ka: ამაჩარებლის ღილაკი

en: Accelerator keycode
ka: ამაჩქარებლის keycode

en: Accelerator modifiers
ka: ამაჩქარებლის მმართველები

en: Accessibility
ka: _დამხმარე საშუალებები

en: Accessible Lo_gin
ka: ძირითადი სარკმლიდან რეგისტრაცია

en: Action
ka: მოქმედება

en: Add Wallpaper
ka: ფონური სურათის დამატება

en: Add to Favorites
ka: რჩეულებში დამატება

en: Add to Startup Programs
ka: <ავტოგაშვებაში დამატება

en: Africa/Algiers
ka: აფრიკა/ალჟირი

en: Africa/Cairo
ka: აფრიკა/ქაირო

en: Africa/Casablanca
ka: აფრიკა/კასაბლანკა

en: Africa/Dakar
ka: აფრიკა/დაკარი

en: Africa/Djibouti
ka: აფრიკა/ჯიბუტი

en: Africa/Lagos
ka: აფრიკა/ლაგოსი

en: Africa/Maputo
ka: აფრიკა/მაპუტო

en: Africa/Mbabane
ka: აფრიკა/მაბაბანე

en: Africa/Nairobi
ka: აფრიკა/ნაირობი

en: Africa/Tunis
ka: აფრიკა/ტუნისი

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: All files
ka: ყველა ფაილი

en: All_ow postponing of breaks
ka: წყვეტების გადადების დაშ_ვება

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ka: ამერიკა/არგენტინა/ბუენოს_აირესი

en: America/Bogota
ka: ამერიკა/ბოოტა

en: America/Cayman
ka: ამერიკა/კაიმანი

en: America/Chicago
ka: ამერიკა/ჩიკაგო

en: America/Chihuahua
ka: ამერიკა/ჩიხუახუა

en: America/Costa_Rica
ka: ამერიკა/კოსტა_რიკა

en: America/Denver
ka: ამერიკა/დენვერი

en: America/Detroit
ka: ამერიკა/დეტროიტი

en: America/Dominica
ka: ამერიკა/დომინიკა

en: America/Edmonton
ka: ამერიკა/ედმონტონი

en: America/El_Salvador
ka: ამერიკა/ელ_სალვადორი

en: America/Havana
ka: ამერიკა/ჰავანა

en: America/Indiana/Indianapolis
ka: ამერიკა/ინდიანა/ინდიანაპოლისი

en: America/Jamaica
ka: ამერიკა/იამაიკა

en: America/Kentucky/Louisville
ka: ამერიკა/კენტუკი/ლუიზვილი

en: America/Los_Angeles
ka: ამერიკა/ლოს_ანჯელესი

en: America/Managua
ka: ამერიკა/მანაგუა

en: America/Mexico_City
ka: ამერიკა/მეხიკო

en: America/Monterrey
ka: ამერიკა/მონტერეი

en: America/Montevideo
ka: ამერიკა/მონტევიდეო

en: America/New_York
ka: ამერიკა/ნიუ_იორკი

en: America/North_Dakota/Center
ka: ამერიკა/ჩრდ_დაკოტა/ცენტრი

en: America/Panama
ka: ამერიკა/პანამა

en: America/Phoenix
ka: ამერიკა/ფენიქსი

en: America/Puerto_Rico
ka: ამერიკა/პუერტო_რიკო

en: America/Rio_Branco
ka: ამერიკა/რიო_ბრანკო

en: America/Santiago
ka: ამერიკა/სანტიაგო

en: America/Tijuana
ka: ამერიკა/ტიხუანა

en: America/Toronto
ka: ამერიკა/ტორონტო

en: America/Vancouver
ka: ამერიკა/ვანკუვერი

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Appearance Preferences
ka: იერსახის პარამეტრები

en: Apply Background
ka: ფონის გამოყენება

en: Apply Font
ka: შრიფტის გამოყენება

en: Apply New Theme
ka: ახალი გაფორმების გამოყენება

en: Asia/Baghdad
ka: აზია/ბაღდადი

en: Asia/Bahrain
ka: აზია/ბაჰრეინი

en: Asia/Baku
ka: აზია/ბაქო

en: Asia/Bangkok
ka: აზია/ბანგკოკი

en: Asia/Beirut
ka: აზია/ბეირუთი

en: Asia/Bishkek
ka: აზია/ბიშკეკი

en: Asia/Brunei
ka: აზია/ბრუნეი

en: Asia/Dubai
ka: აზია/დუბაი

en: Asia/Dushanbe
ka: აზია/დუშანბე

en: Asia/Gaza
ka: აზია/ღაზა

en: Asia/Hong_Kong
ka: აზია/ჰონგ_კონგი

en: Asia/Irkutsk
ka: აზია/ირკუტსკი

en: Asia/Jakarta
ka: აზია/ჯაკარტა

en: Asia/Kabul
ka: აზია/ქაბული

en: Asia/Kamchatka
ka: აზია/კამჩატკა

en: Asia/Karachi
ka: აზია/კარაჩი

en: Asia/Krasnoyarsk
ka: აზია/კრასნოიარსკი

en: Asia/Kuala_Lumpur
ka: აზია/კუალა_ლიმპური

en: Asia/Kuwait
ka: აზია/კუვეიტი

en: Asia/Magadan
ka: აზია/მაგადანი

en: Asia/Manila
ka: აზია/მანილა

en: Asia/Nicosia
ka: აზია/ნიკოსია

en: Asia/Novosibirsk
ka: აზია/ნოვოსიბირსკი

en: Asia/Omsk
ka: აზია/ომსკი

en: Asia/Sakhalin
ka: აზია/სახალინი

en: Asia/Shanghai
ka: აზია/შანხაი

en: Asia/Singapore
ka: აზია/სინგაპური

en: Asia/Tashkent
ka: აზია/ტაშკენტი

en: Asia/Tbilisi
ka: აზია/თბილისი

en: Asia/Tehran
ka: აზია/თეირანი

en: Asia/Tokyo
ka: აზია/ტოკიო

en: Asia/Vladivostok
ka: აზია/ვლადივოსტოკი

en: Asia/Yakutsk
ka: აზია/იაკუტსკი

en: Asia/Yekaterinburg
ka: აზია/ეკატერინბურგი

en: Asia/Yerevan
ka: აზია/ერევანი

en: Assign shortcut keys to commands
ka: ბრძანებისთვის სხარტი კლავიშის მინიჭება

en: Assistive Technologies
ka: <b>დამხმარე ტექნოლოგიები</b>

en: Assistive Technologies Preferences
ka: დამხმარე ტექნოლოგიების პარამეტრები

en: Audio _Feedback...
ka: უკუ ხ_მოვანი სიგნალი...

en: Australia/Darwin
ka: ავსტრალია/დარვინი

en: Australia/Melbourne
ka: ავსტრალია/მელბურნი

en: Australia/Sydney
ka: ავსტრალია/სიდნეი

en: Authenticated!
ka: ავტორიზიზირებულია!

en: Autoconfiguration _URL:
ka: ავტოკონფიგურაციის _მისამართი:

en: Back
ka: უკან

en: Background
ka: ფონი

en: Best _shapes
ka: საუკეთესო _მოყვანილობა

en: Best co_ntrast
ka: საუკეთესო _კონტრასტი

en: By _country
ka: ქ_ვეყნის მიხედვით:

en: By _language
ka: _ენის მიხედვით

en: C_ommand:
ka: ბრძა_ნება:

en: C_ustomize...
ka: გა_მართვა...

en: Calculator
ka: კალკულატორი

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Center
ka: ცენტრში

en: Change Passwo_rd...
ka: _პაროლის შეცვლა...

en: Change pa_ssword
ka: პაროლის შ_ეცვლა

en: Change password
ka: პაროლის შეცვლა

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
ka: დამხმარე ტექნოლოგია არ ჩაირთვება თქვენს მომავალ შემოსვლამდე.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
ka: შემოწმება, დაშვებულია თუ არა წყვეტების გადადება

en: Checking password...
ka: პაროლის შემოწმება...

en: Child exited unexpectedly
ka: შვილი პროცესი უცაბედად გაითიშა

en: Choose a Keyboard Model
ka: კლავიატურის მოდელის არჩევა

en: Choose a Layout
ka: განლაგების არჩევა

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
ka: პაროლის შესაცვლელად დააწკაპუნეთ <b>პაროლის შეცვლა</b>-ს.

en: Close and _Log Out
ka: დახურვა და გასვლა

en: Close the control-center when a task is activated
ka: მართვის ცენტრის დახურვა, ამოცანის აქტივირებისას

en: Colors
ka: ფერი

en: Command
ka: ბრძანება

en: Common Tasks
ka: საერთო ამოცანები

en: Control Center
ka: მართვის ცენტრი

en: Controls
ka: მმართველები

en: Copying '%s'
ka: ვაკოპირებ '%s'

en: Copying file: %u of %u
ka: ფაილის კოპირება: %u - %u

en: Copying files
ka: ფაილების კოპირება

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
ka: შეუძლებელია შვილი პროცესის შეყვანის არხის დახურვა: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
ka: შეუძლებელია შვილი პროცესის გამოყვანის არხის დახურვა: %s

en: Current URI index
ka: მიმდინარე URI-ის ინდექსი

en: Current URI index - starts from 1
ka: მიმდინარე URI-ინდექსი - 1-დან იწყება

en: Current _password:
ka: მიმდინარე _პაროლი:

en: Cursor blinks speed
ka: კურსორის ციმციმის სიჩქარე

en: Custom
ka: სხვა

en: Custom Shortcuts
ka: საკუთარი მალსახმობი

en: Customize Theme
ka: გაფორმების დამუშავება

en: Customize the look of the desktop
ka: სამუშაო მაგიდის ხედის გალამაზება

en: D_elay:
ka: დ_აყოვნება:

en: D_etails...
ka: _დეტალები...

en: Date
ka: თარიღი

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default Pointer
ka: ნაგულისხმევი კურსორი

en: Des_ktop font:
ka: სამუშაო მაგ_იდის შროფტი:

en: Description
ka: აღწერა

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Document Viewer
ka: დოკუმენტების მნახველი

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Duration of the break when typing is disallowed
ka: წყვეტის ხანგრძლივობა, როდესაც აკრეფვა აკრძალულია

en: Duration of work before forcing a break
ka: მუშაობის ხანგრძლივობა წყვეტის გააქტიურებამდე

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Eject
ka: მოხსნა

en: Enable debugging code
ka: გამართვის გამონატანი კოდის ჩართვა

en: Europe/Amsterdam
ka: ევროპა/ამსტერდამი

en: Europe/Andorra
ka: ევროპა/ანდორა

en: Europe/Athens
ka: ევრობა/ათენი

en: Europe/Belgrade
ka: ევროპა/ბელგრადი

en: Europe/Berlin
ka: ევროპა/ბერლინი

en: Europe/Bratislava
ka: ევროპა/ბრატისლავა

en: Europe/Brussels
ka: ევროპა/ბრუსელი

en: Europe/Budapest
ka: ევროპა/ბუდაპეშტი

en: Europe/Copenhagen
ka: ევროპა/კოპენჰაგენი

en: Europe/Dublin
ka: ევროპა/დუბლინი

en: Europe/Gibraltar
ka: ევროპა/გიბრალტარი

en: Europe/Helsinki
ka: ევროპა/ჰელსინკი

en: Europe/Istanbul
ka: ევროპა/სტამბული

en: Europe/Kaliningrad
ka: ევროპა/კალინინგრადი

en: Europe/Kiev
ka: ევროპა/კიევი

en: Europe/Lisbon
ka: ევროპა/ლისაბონი

en: Europe/Ljubljana
ka: ევროპა/ლიუბლიანა

en: Europe/London
ka: ევროპა/ლონდონი

en: Europe/Luxembourg
ka: ევროპა/ლუქსემბურგი

en: Europe/Madrid
ka: ევროპა/მადრიდი

en: Europe/Malta
ka: ევროპა/მალტა

en: Europe/Minsk
ka: ევროპა/მინსკი

en: Europe/Monaco
ka: ევროპა/მონაკო

en: Europe/Moscow
ka: ევროპა/მოსკოვი

en: Europe/Oslo
ka: ევროპა/ოსლო

en: Europe/Paris
ka: ევროპა/პარიზი

en: Europe/Prague
ka: ევროპა/პრაღა

en: Europe/Riga
ka: ევროპა/რიგა

en: Europe/Rome
ka: ევროპა/რომი

en: Europe/Samara
ka: ევროპა/სამარა

en: Europe/San_Marino
ka: ევროპა/სან_მარინო

en: Europe/Sarajevo
ka: ევროპა/სარაევო

en: Europe/Simferopol
ka: ევროპა/სიმფეროპოლი

en: Europe/Sofia
ka: ევროპა/სოფია

en: Europe/Stockholm
ka: ევროპა/სტოკჰოლმი

en: Europe/Tallinn
ka: ევროპა/ტალინი

en: Europe/Vatican
ka: ევროპა/პატიკანი

en: Europe/Vienna
ka: ევროპა/ვენა

en: Europe/Vilnius
ka: ევროპა/ვილნიუსი

en: Europe/Warsaw
ka: ევროპა/ვარშავა

en: Europe/Zagreb
ka: ევროპა/ზაგრები

en: Europe/Zaporozhye
ka: ევროპა/ზაპოროჟიე

en: Europe/Zurich
ka: ევროპა/ციურიხი

en: Eye candy added by Anders Carlsson
ka: დიზაინი Anders Carlsson

en: Failed to create temporary directory
ka: ვერ მოხდა დროებითი დირექტორის შექმნა

en: File Manager
ka: ფაილ მენეჯერი

en: File System
ka: ფაილური სისტემა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Font Rendering Details
ka: შრიფტის გამოსახვის დეტალები

en: Fonts
ka: შრიფტები

en: Fraction completed
ka: ნაწილი დასრულებულია

en: Fraction of transfer currently completed
ka: ნაწილის გადატანა ჩატარებულია

en: From URI
ka: URI-დან

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: General
ka: საერთო

en: Gra_yscale
ka: სე_რის ტონები

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: HTTP Proxy Details
ka: HTTP პროქსის დეტალები

en: H_TTP proxy:
ka: H_TTP პროქსი:

en: H_yper
ka: _ტირე

en: Help
ka: დახმარება

en: Home folder
ka: სახლის დასტა

[ctx: Home folder]
en: Home
ka: სახლი

en: Icons
ka: ხატულები

en: Icons only
ka: მხოლოდ ხატულები

en: Ignored Hosts
ka: იგნორირებული ჰოსტები

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Images
ka: სურათები

en: Install
ka: დაყენება

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
ka: აყენებს სამუშაო მაგიდის სხვადასხვა ნაწილების თემებს

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
ka: არასაკმარისი ნებართვებია, რომ დაყენდეს თემა აქ:
    %s

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Internet
ka: ინტერნეტი

en: Jump to Preferred Applications dialog
ka: სასურველი პროგრამების დიალოგ სარკმელზე გადასვლა

en: Jump to the Accessible Login dialog
ka: მომხმარებლის შემოსასვლელ დიალოგ სარკმელზე გადასვლა

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
ka: კლავიატურის წვდომის საშუალებების დიალოგ სარკმელზე გადასვლა

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
ka: თაგუნაზე წვდომის საშუალებების დიალოგ სარკმელზე გადასვლა

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
ka: გამოყენება და გასვლა

en: Keep Current Theme
ka: მიმდინარე გაფორმების დამახსოვრება

en: Key presses _repeat when key is held down
ka: კლავიშის დაჭერების _გამეორება, როცა კლავიში დაჭერილ მდგომარეობაშია გაჩერებული

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Keyboard Preferences
ka: კლავიატურის პარამეტრები

en: Keyboard Shortcuts
ka: სხარტი კლავიშები

en: Keyboard _model:
ka: კლავიატურის _მოდელი:

en: Large
ka: დიდი

en: Launch help browser
ka: დახმარების ბროუზერის გაშვება

en: Launch web browser
ka: ვებ ბროუზერის გაშვება

en: Layout
ka: განლაგება

en: Layouts
ka: განლაგებები

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Lock screen
ka: ეკრანის ბლოკირება

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
ka: ეკრანის ბლოკირება გარკვეული დროის შემდეგ, კლავიშების განმეორებითი დაჭერის მიერ გამოწვეული ზიანის თავიდან აცილების მიზნით

en: Log out
ka: სესიის დასრულება

en: MATE Theme %s correctly installed
ka: გნომის გაფორმების თემა %s მართებულად დაყენდა.

en: Mate Theme Package
ka: გნომის გაფორმებების პაკეტი

en: Maximize
ka: გაშლა

en: Maximize Horizontally
ka: ჰორიზონტალურად გადიდება

en: Maximize Vertically
ka: ვერტიკალურად გადიდება

en: Minimize
ka: ჩაკეცვა

en: Mirror Screens
ka: ეკრანის დუბლირება

en: Models
ka: მოდელები

en: Mouse
ka: თაგვი

en: Mouse Keys
ka: თაგვის ღილაკები

en: Mouse Preferences
ka: თაგვის პარამეტრები

en: Move _Up
ka: ზ_ემოთ აწევა

en: Multimedia
ka: მულტიმედია

en: N_one
ka: არა_ფერი

en: Name
ka: სახელი

en: Network Proxy
ka: ქსელის პროქსი

en: Network Proxy Preferences
ka: ქსელის პროქსის პარამეტრები

en: Network Servers
ka: ქსელის სერვერები

en: New Document
ka: ახალი დოკუმენტი

en: New Spreadsheet
ka: ახალი ელცხრილი

en: New shortcut...
ka: ახალი მალსახმობი...

en: No Image
ka: არავითარი სურათი

en: No theme file location specified to install
ka: არ არის მითითებული დასაყებელი თემის ფაილის მდებარეობა

en: None
ka: არა

en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

en: Off
ka: გამორთულია

en: Office
ka: ოფისი

en: Open a dialog to specify the color
ka: გახსენი ფერის მისათითებლად დიალოგური ფანჯარა

en: Other
ka: სხვა

en: Overwrite _All
ka: ყველ_ას ზედგადაწერა

en: Parent Window
ka: დედობილი ფანჯარა

en: Parent window of the dialog
ka: დიალოგის დედობილი ფანჯარა

en: Play (or play/pause)
ka: დაკვრა (ან დაკვრა/პაუზა)

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
ka: გთხოვთ ხელახლა აკრიფოთ პაროლი ველში <b>ხელახალი აკრეფა</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ პაროლი ახალ ველში <b>ახალი პაროლი</b>.

en: Pointer
ka: კურსორი

en: Port:
ka: პორტი:

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Preferred Applications
ka: სასურველი პროგრამები

en: Preview
ka: ესკიზი

en: Preview:
ka: წინასწარი ნახვა:

en: Proxy Configuration
ka: პროქსის კონფიგურაცია

en: Remove from Favorites
ka: რჩეულებიდან ამოშლა

en: Remove from Startup Programs
ka: ავტოგაშვებიდან ამოშლა

en: Repeat keys speed
ka: კლავიშების გამეორების სიჩქარე

en: Reset to De_faults
ka: ნა_გულისხმევზე დაყენება

en: Revert Font
ka: შრიფტის დაბრუნება

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Roll up
ka: ზემოთ აკეცვა

en: Run at st_art
ka: დაწყებისას გ_აშვება

en: S_ocks host:
ka: Socks _ჰოსტი:

en: S_peed:
ka: _სიჩქარე:

en: S_uper (or "Windows logo")
ka: _ზედა (ან "ფანჯრის ლოგო")

en: Save Theme As...
ka: გაფორმების დამახსოვრება როგორც...

en: Save _As...
ka: დ_ამახსოვრება როგორც...

en: Save _background image
ka: ფონის _სურათის დამახსოვრება

en: Scale
ka: მასშტაბი

en: Scrolling
ka: სკროლინგი (დატრიალება)

en: Search
ka: ძებნა

en: Select Image
ka: სურათის ამორჩევა

en: Select Theme
ka: გაფორმების ამორჩევა

en: Select your default applications
ka: ნაგულისხმები პროგრამების ამორჩევა

en: Select your photo
ka: ფოტოს ამორჩევა

en: Set your keyboard preferences
ka: კლავიატურის პარამეტრების დაყენება

en: Set your mouse preferences
ka: თაგვის პარამეტრების დაყენება

en: Set your network proxy preferences
ka: თვენი ქსელის პროქსის პარამეტრების დაყენება

en: Set your personal information
ka: თქვენი პირადი ინფორმაცია

en: Set your window properties
ka: თქვენი ფანჯრის პარამეტრების მითითება

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

en: Show icons on buttons
ka: ღილაკებზე ხატულების ჩვენება

en: Slide Show
ka: სლაიდების ჩვენება

en: Small
ka: პატარა

en: Sound
ka: ხმა

en: Specify the filename of a theme to install
ka: გაფორმების თემის ფაილის სახელის მითითება დასაყენებლად

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
ka: საჩვენებელი გვერდის სახელის მითითება (theme|background|fonts|interface)

en: Sub_pixel (LCDs)
ka: ქვე_პიქსელი (LCDთვის)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ka: ქვე_პიქსელების დაგლუვება (LCD-ები)

en: System
ka: სისტემა

en: System error: %s.
ka: სისტემური შეცდომა: %s.

en: Take a break!
ka: ცოტა დაისვენეთ!

en: Text
ka: ტექსტი

en: Text Editor
ka: ტექსტის რედაქტორი

en: Text only
ka: მხოლოდ ტექსტი

en: That password was incorrect.
ka: არასწორი პაროლი.

en: The MATE configuration tool
ka: გნომის კონფიგურაციის ხელსაწყო

en: The current controls theme does not support color schemes.
ka: მიმდინარე თემას არ გააჩნია ფერების სქემის მხარდაჭერა.

en: The current theme suggests a background and a font.
ka: მიმდინარე გაფორმებისთვის სასურველი ფონი და შრიფტი

en: The current theme suggests a background.
ka: მიმდინარე გაფორმებისთვის სასურველი ფონი.

en: The current theme suggests a font.
ka: მიმდინარე გაფორმებისთვის სასურველი შრიფტი.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
ka: ახალი პაროლი ციფრებს ან სიმბოლოებს უნდა შეიცავდეს.

en: The old and new passwords are the same.
ka: ძველი და ახალი პაროლი ერთი და იგივიეა.

en: The old and new passwords are too similar.
ka: ახალი და ძველი პაროლი ერთმანეთს ჰგვანან.

en: The password is too short.
ka: ძალიან მოკლე პაროლი.

en: The password is too simple.
ka: ძალიან მარტივი პაროლი.

en: The theme "%s" has been installed.
ka: გაფორმების თემა "%s" მართებულად დაყენდა.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
ka: თემა უკვე არსებობს. გნებავთ შეცვალოთ იგი?

en: The two passwords are not equal.
ka: პაროლები ერთმანეთს არ ემთხვევიან.

en: The type of accelerator.
ka: ამაჩქარებლის ტიპი.

en: Theme
ka: გაფორმების თემა

en: Theme Installer
ka: გაფორმების დამყენებელი

en: Theme Packages
ka: გაფორმების პაკეტები

en: Theme cannot be deleted
ka: შეუძლებელია გაფორმების წაშლა

en: Theme name must be present
ka: თემა უნდა არსებობდეს

en: There was an error displaying help: %s
ka: დახმარების გამოძახებისას მოხდა შეცდომა: %s

en: Time
ka: დრო

en: Time zone
ka: დროის ზონა

en: To URI
ka: URI-ზე

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
ka: პაროლის შესაცვლელად გთხოვთ შეიყვანოთ ქვემოთ მოცემულ ველში მიმდინარე პაროლი და დააჭირეთ <b>ავტორიზაცია</b>-ს.
    აუტენტიფიკაციის შემდგომ, თქვენი ახალი პაროლი დამოწმების მიზნით ორჯერ აკრიფეთ და დააწკაპეთ <b>პაროლის შეცვლა</b>-ს.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
ka: ფანჯარის გადასაადგილებლად, დააჭირეთ და დაჭერილზე გადაიტანეთ ფანჯარა:

en: Total URIs
ka: ჯამში URI

en: Total number of URIs
ka: URI-ების ჯამური რაოდენობა

en: Type
ka: ტიპი

en: Typing Break
ka: ბეჭდვის წყვეტა

en: Typing Monitor
ka: ბეჭდვის მონიტორი

en: URI currently transferring from
ka: URI, საიდანაც მიმდონარეობს გადაწერა

en: URI currently transferring to
ka: URI, ჩაწერის დანიშნულება

en: U_sername:
ka: _სახელი:

en: Unable to launch %s: %s
ka: შეუძლებელია გაშვება %s: %s

en: Unable to launch backend
ka: შეუძლებელია შიდა პროგრამის გაშვება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Upside Down
ka: ქვემოდან ზემოთ

en: User name:
ka: მომხმარებელი:

en: Vendors
ka: მწარმოებელი

en: Volume down
ka: ხმის ჩაწევა

en: Volume mute
ka: ხმის გათიშვა

en: Volume up
ka: ხმის აწევა

en: Window Border
ka: ფანჯარის ჩარჩო

en: Window Preferences
ka: ფანჯარის პარამეტრები

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
ka: გნებავთ მოცემული გაფორმების დამტკიცება, თუ წინას დაბრუნება ?

en: Would you like to delete this theme?
ka: გნებავთ მოცემული გაფორმების ამოშლა?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
ka: ავტორი Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
ka: უკანასკნელი ავტორიზაციის დროს თქვენი პაროლი შეიცვალა! გთხოვთ ხელახლა სცადოთ.

en: Your password has been changed.
ka: თქვენი პაროლი შეცვლილია.

en: Zoom
ka: გადიდება

en: _Acceleration:
ka: _აჩქარება:

en: _Add...
ka: _დამატება...

en: _Application font:
ka: პრ_ოგრამის შრიფტი:

en: _Authenticate
ka: _ავტორიზაცია

en: _Break interval lasts:
ka: _წყვეტის ინტერვალი გრძელდება:

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Country:
ka: ქვ_ეყანა:

en: _Delay:
ka: _დაყოვნება:

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: _Description:
ka: _აღწერა:

en: _Details
ka: _ცნობები

en: _Document font:
ka: _დოკუმენტის შრიფტი:

en: _Enable assistive technologies
ka: დამხმარე ტ_ექნოლოგიების ჩართვა

en: _FTP proxy:
ka: _FTP პროქსი:

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Fixed width font:
ka: _ფიქსირებული სიგანის შრიფტი:

en: _Full
ka: _სრული

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Input boxes:
ka: შეყვან_ის ველი:

en: _Install...
ka: _დაყენება...

en: _Keyboard Accessibility
ka: _კლავიატურის დამხმარე საშუალებები

en: _Language:
ka: ე_ნა:

en: _Medium
ka: ს_აშუალო

en: _Meta
ka: _მეტა

en: _Models:
ka: _მოდელები:

en: _Monochrome
ka: _მონოქრომატული

en: _Mouse Accessibility
ka: _თაგუნას დამხმარე საშუალებები

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: _New
ka: _ახალი

en: _New password:
ka: _ახალი პაროლი:

en: _None
ka: _არაფერი

en: _Open
ka: _გახსნა

en: _Overwrite
ka: გადაწერა

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: _Paste
ka: ჩა_სმა

en: _Postpone Break
ka: /_დასვენების გადადება

en: _Preferred Applications
ka: სასურველი _პროგრამები

en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: _Quit
ka: _გასვლა

en: _Reassign
ka: _გადაბარება

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: _Reset to Defaults
ka: ნა_გულისხმევზე გადართვა

en: _Retype new password:
ka: ხ_ელახალი შეყვანა:

en: _Right-handed
ka: მა_რჯვენა ხელზე

en: _Run at start
ka: შ_ესვლისთანავე გაშვება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: _Secure HTTP proxy:
ka: უსაფრთხო _HTTP პროქსი:

en: _Select windows when the mouse moves over them
ka: ფანჯრის მონიშვნა ზედ თაგვის გადატარებისას

en: _Selected items:
ka: _მონიშნული ელემენტი:

en: _Sensitivity:
ka: _მგრძნობელობა:

en: _Size:
ka: _ზომა:

en: _Skip
ka: _გამოტოვება

en: _Slight
ka: მსუ_ბუქი

en: _Speed:
ka: _სიჩქარე:

en: _Style:
ka: _სტილი:

en: _Timeout:
ka: _ლოდინის ვადა:

en: _Tooltips:
ka: _კარნახები:

en: _Type to test settings:
ka: პარამე_ტრების შესამოწმებელი ველი:

en: _Variants:
ka: _ვარიანტი:

en: _Vendors:
ka: _მწარმოებლები:

en: _Window title font:
ka: _ფანჯრის სათაურის შრიფტი:

en: _Windows:
ka: ფა_ნჯრები:

en: _Work interval lasts:
ka: _სამუშაო ინტერვალი გრძელდება:

en: minutes
ka: წუთი

en: seconds
ka: წამი

en: unknown
ka: უცნობი
