mate-control-center 1.27.0 - en to mai translation catalogue (683 entries)

en: <Unknown Action>
mai: <अज्ञात क्रिया>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
mai: <b>सीधा इंटरनेट कनेक्शन (_r)</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
mai: <b>स्वचालित प्रॉक्सी विन्यास (_A)</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
mai: <b> हस्तचालित प्रॉक्सी विन्यास (_M)</b>

en: <b>_Use authentication</b>
mai: <b>प्रमाणीकरण प्रयोग करू (_U)</b>

en: A computer break reminder.
mai: कम्प्यूटर ब्रेक स्मरण.

en: A system error has occurred
mai: सिस्टम त्रुटि पैदा भेल

en: About %s
mai: क' संबंधमे %s

en: About Me
mai: हमरा संबंधमे

en: Accel Mode
mai: त्वरक मोड

en: Accelerator key
mai: त्वरक कुँजी

en: Accelerator keycode
mai: त्वरक कुँजीकोड

en: Accelerator modifiers
mai: त्वरक परिवर्धक

en: Accessibility
mai: अभिगम्यता

en: Action
mai: क्रिया

en: Add Wallpaper
mai: वालपेपर जोड़ू

en: Add to Favorites
mai: मनपसंदमे जोड़ू

en: Add to Startup Programs
mai: आरंभन प्रोग्राममे जोड़ू

en: Africa/Abidjan
mai: अफ्रीका/अबीड्जन

en: Africa/Accra
mai: अफ्रीका/अक्रा

en: Africa/Addis_Ababa
mai: अफ्रीका/एदिस_अबाबा

en: Africa/Algiers
mai: अफ्रीका/अलजियर्स

en: Africa/Asmara
mai: अफ्रीका/असमारा

en: Africa/Bamako
mai: अफ्रीका/बामाको

en: Africa/Bangui
mai: अफ्रीका/बंगुई

en: Africa/Banjul
mai: अफ्रीका/बंजल

en: Africa/Bissau
mai: अफ्रीका/बिसू

en: Africa/Blantyre
mai: अफ्रीका/ब्लेनतरी

en: Africa/Brazzaville
mai: अफ्रीका/ब्राजाविल

en: Africa/Bujumbura
mai: अफ्रीका/बुजमबुरा

en: Africa/Cairo
mai: अफ्रीका/कैरो

en: Africa/Casablanca
mai: अफ्रीका/कासाब्लांका

en: Africa/Ceuta
mai: अफ्रीका/सियूटा

en: Africa/Conakry
mai: अफ्रीका/कोनाक्री

en: Africa/Dakar
mai: अफ्रीका/डकर

en: Africa/Dar_es_Salaam
mai: अफ्रीका/दार_एस_स्लेम

en: Africa/Djibouti
mai: अफ्रीका/ड्जिबोटी

en: Africa/Douala
mai: अफ्रीका/डूअला

en: Africa/El_Aaiun
mai: अफ्रीका/एल_ऐन

en: Africa/Freetown
mai: अफ्रीका/फ्रीटाउन

en: Africa/Gaborone
mai: अफ्रीका/गैब्रोन

en: Africa/Harare
mai: अफ्रीका/हरिअररे

en: Africa/Johannesburg
mai: अफ्रीका/जोहांन्सबर्ग

en: Africa/Kampala
mai: अफ्रीका/कम्पाला

en: Africa/Khartoum
mai: अफ्रीका/खार्तुम

en: Africa/Kigali
mai: अफ्रीका/किगाली

en: Africa/Kinshasa
mai: अफ्रीका/किंसासा

en: Africa/Lagos
mai: अफ्रीका/लागोस

en: Africa/Libreville
mai: अफ्रीका/लिबरविल

en: Africa/Lome
mai: अफ्रीका/लोम

en: Africa/Luanda
mai: अफ्रीका/लुआंडा

en: Africa/Lubumbashi
mai: अफ्रीका/लुबूंबशी

en: Africa/Lusaka
mai: अफ्रीका/लुसाका

en: Africa/Malabo
mai: अफ्रीका/मलाबो

en: Africa/Maputo
mai: अफ्रीका/मपुतो

en: Africa/Maseru
mai: अफ्रीका/मैसेरु

en: Africa/Mbabane
mai: अफ्रीका/मेबाबाने

en: Africa/Mogadishu
mai: अफ्रीका/मोगाडीशू

en: Africa/Monrovia
mai: अफ्रीका/मोनरोविया

en: Africa/Nairobi
mai: अफ्रीका/नैरोबी

en: Africa/Ndjamena
mai: अफ्रीका/नजेमेना

en: Africa/Niamey
mai: अफ्रीका/नेमै

en: Africa/Nouakchott
mai: अफ्रीका/नाकचाट

en: Africa/Ouagadougou
mai: अफ्रीका/ऊगोदूगो

en: Africa/Porto-Novo
mai: अफ्रीका/पोर्टो_नोवो

en: Africa/Sao_Tome
mai: अफ्रीका/सावो टोम

en: Africa/Tripoli
mai: अफ्रीका/त्रिपोली

en: Africa/Tunis
mai: अफ्रीका/ट्यूनिस

en: Africa/Windhoek
mai: अफ्रीका/विंडहाक

en: All Files
mai: सबहि फ़ाइलसभ

en: All files
mai: सबहि फ़ाइल

en: All_ow postponing of breaks
mai: ब्रेक स्थगित कएनाइ स्वीकारू (_o)

en: America/Adak
mai: अमेरिका/अदक

en: America/Anchorage
mai: अमेरिका/एंकरेज

en: America/Anguilla
mai: अमेरिका/अंग्यूला

en: America/Antigua
mai: अमेरिका/एंटीगुआ

en: America/Araguaina
mai: अमेरिका/अराग्वेना

en: America/Argentina/Buenos_Aires
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/ब्युनसआयर्स

en: America/Argentina/Catamarca
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/कैटामारका

en: America/Argentina/Cordoba
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/कारडोबा

en: America/Argentina/Jujuy
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/जुजै

en: America/Argentina/La_Rioja
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/लारियोजा

en: America/Argentina/Mendoza
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/मेनडोजा

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/रियो गैलियस

en: America/Argentina/San_Juan
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/सान जुआन

en: America/Argentina/Tucuman
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/टकमैन

en: America/Argentina/Ushuaia
mai: अमेरिका/अर्जेंटीना/उशुआहिया

en: America/Aruba
mai: अमेरिका/अरुबा

en: America/Asuncion
mai: अमेरिका/असनशियन

en: America/Atikokan
mai: अमेरिका/एटिकोकान

en: America/Bahia
mai: अमेरिका/विस्ता

en: America/Barbados
mai: अमेरिका/बारबाडोस

en: America/Belem
mai: अमेरिका/बेलेम

en: America/Belize
mai: अमेरिका/बेलिज़

en: America/Blanc-Sablon
mai: अमेरिका/ब्लांक-सैब्लान

en: America/Boa_Vista
mai: अमेरिका/बोआ_विस्ता

en: America/Bogota
mai: अमेरिका/बोगोटा

en: America/Boise
mai: अमेरिका/बोइस

en: America/Cambridge_Bay
mai: अमेरिका/कैम्बरीज़_बे

en: America/Campo_Grande
mai: अमेरिका/कंपो ग्रैंड

en: America/Cancun
mai: अमेरिका/कानकुन

en: America/Caracas
mai: अमेरिका/कैराकस

en: America/Cayenne
mai: अमेरिका/कैयेन

en: America/Cayman
mai: अमेरिका/कैमेन

en: America/Chicago
mai: अमेरिका/शिकागो

en: America/Chihuahua
mai: अमेरिका/चिहूआहुआ

en: America/Costa_Rica
mai: अमेरिका/कोस्टा_रिका

en: America/Cuiaba
mai: अमेरिका/क्यूबा

en: America/Curacao
mai: अमेरिका/कुराकाओ

en: America/Danmarkshavn
mai: अमेरिका/डेनमार्कशान

en: America/Dawson
mai: अमेरिका/डाशन

en: America/Dawson_Creek
mai: अमेरिका/डाशन_क्रीक

en: America/Denver
mai: अमेरिका/डेनवर

en: America/Detroit
mai: अमेरिका/डेट्रोइट

en: America/Dominica
mai: अमेरिका/डोमिनिका

en: America/Edmonton
mai: अमेरिका/एड्मनटन

en: America/Eirunepe
mai: अमेरिका/युरीनएप

en: America/El_Salvador
mai: अमेरिका/एल_सेल्वाडोर

en: America/Fortaleza
mai: अमेरिका/फोर्टलेजा

en: America/Glace_Bay
mai: अमेरिका/ग्लेस_बे

en: America/Godthab
mai: अमेरिका/गाडथब

en: America/Goose_Bay
mai: अमेरिका/गूस_बे

en: America/Grand_Turk
mai: अमेरिका/ग्रैंड_टर्क

en: America/Grenada
mai: अमेरिका/ग्रैंनेडा

en: America/Guadeloupe
mai: अमेरिका/ग्वाडेलोपे

en: America/Guatemala
mai: अमेरिका/ग्वाटेमाला

en: America/Guayaquil
mai: अमेरिका/गुआयाकिल

en: America/Guyana
mai: अमेरिका/गेलना

en: America/Halifax
mai: अमेरिका/हैलीफेक्स

en: America/Havana
mai: अमेरिका/हवाना

en: America/Hermosillo
mai: अमेरिका/हरमोसिलो

en: America/Indiana/Indianapolis
mai: अमेरिका/इंडियाना/इंडियानापोलिस

en: America/Indiana/Knox
mai: अमेरिका/इंडियाना/नाक्स

en: America/Indiana/Marengo
mai: अमेरिका/इंडियाना/मेरेंगो

en: America/Indiana/Petersburg
mai: अमेरिका/इंडियाना/पीटर्सवर्ग

en: America/Indiana/Tell_City
mai: अमेरिका/इंडियाना/टेल_सिटी

en: America/Indiana/Vevay
mai: अमेरिका/इंडियाना/वेवे

en: America/Indiana/Vincennes
mai: अमेरिका/इंडियाना/विंसिनेस

en: America/Indiana/Winamac
mai: अमेरिका/इंडियाना/विनामेक

en: America/Inuvik
mai: अमेरिका/इनुविक

en: America/Iqaluit
mai: अमेरिका/इकालूइत

en: America/Jamaica
mai: अमेरिका/जमैका

en: America/Juneau
mai: अमेरिका/जूनो

en: America/Kentucky/Louisville
mai: अमेरिका/कैंटकी/लुईविल

en: America/Kentucky/Monticello
mai: अमेरिका/कैंटकी/मोनटिकलो

en: America/La_Paz
mai: अमेरिका/ला_पाज

en: America/Lima
mai: अमेरिका/लिमा

en: America/Los_Angeles
mai: अमेरिका/लास_एंजिल्स

en: America/Maceio
mai: अमेरिका/मैसियो

en: America/Managua
mai: अमेरिका/मेनेगुआ

en: America/Manaus
mai: अमेरिका/मैनास

en: America/Marigot
mai: अमेरिका/मैरिगोट

en: America/Martinique
mai: अमेरिका/मारटिनिक

en: America/Mazatlan
mai: अमेरिका/मेजेटलेन

en: America/Menominee
mai: अमेरिका/मेनोमिनी

en: America/Merida
mai: अमेरिका/मेरीडा

en: America/Mexico_City
mai: अमेरिका/मैक्सिको_सिटी

en: America/Miquelon
mai: अमेरिका/मिक्लान

en: America/Moncton
mai: अमेरिका/मोंकटन

en: America/Monterrey
mai: अमेरिका/मांटेरी

en: America/Montevideo
mai: अमेरिका/मांटेविडीयो

en: America/Montserrat
mai: अमेरिका/मांटेसेराट

en: America/Nassau
mai: अमेरिका/नसो

en: America/New_York
mai: अमेरिका/न्यू_यार्क

en: America/Nipigon
mai: अमेरिका/निपीगन

en: America/Nome
mai: अमेरिका/नोम

en: America/Noronha
mai: अमेरिका/नोरोंहा

en: America/North_Dakota/Center
mai: अमेरिका/उत्तर_डकोटा/मध्य

en: America/North_Dakota/New_Salem
mai: अमेरिका/उत्तर_डकोटा/नव_सलेम

en: America/Panama
mai: अमेरिका/पनामा

en: America/Pangnirtung
mai: अमेरिका/पैंगनीरटंग

en: America/Paramaribo
mai: अमेरिका/पारामारीबो

en: America/Phoenix
mai: अमेरिका/फिनिक्स

en: America/Port-au-Prince
mai: अमेरिका/पोर्ट_ओ_प्रिंस

en: America/Port_of_Spain
mai: अमेरिका/पोर्ट_आफ_स्पेन

en: America/Porto_Velho
mai: अमेरिका/पोर्टो_वेलो

en: America/Puerto_Rico
mai: अमेरिका/प्यूरिटो_रिको

en: America/Rainy_River
mai: अमेरिका/रैनी_रिवर

en: America/Rankin_Inlet
mai: अमेरिका/रेनकीन_इनलेट

en: America/Recife
mai: अमेरिका/रिसीफ

en: America/Regina
mai: अमेरिका/रेजीना

en: America/Resolute
mai: अमेरिका/रिजाल्यूट

en: America/Rio_Branco
mai: अमेरिका/राये_ब्रानको

en: America/Santiago
mai: अमेरिका/सेंटीयगो

en: America/Santo_Domingo
mai: अमेरिका/सेंटो_डोमिंगो

en: America/Sao_Paulo
mai: अमेरिका/सावो_पोलो

en: America/Scoresbysund
mai: अमेरिका/स्कोर्सबायसंड

en: America/St_Barthelemy
mai: अमेरिका/सेंट_बार्थेलेमे

en: America/St_Johns
mai: अमेरिका/सेंट_जाँस

en: America/St_Kitts
mai: अमेरिका/सेंट_किट्स

en: America/St_Lucia
mai: अमेरिका/सेंट_लुसिया

en: America/St_Thomas
mai: अमेरिका/सेंट_थामस

en: America/St_Vincent
mai: अमेरिका/सेंट_विंसेंट

en: America/Swift_Current
mai: अमेरिका/स्विफ्ट_करंट

en: America/Tegucigalpa
mai: अमेरिका/तेगुसीगालपा

en: America/Thule
mai: अमेरिका/थुले

en: America/Thunder_Bay
mai: अमेरिका/थंडर_बे

en: America/Tijuana
mai: अमेरिका/तीजुना

en: America/Toronto
mai: अमेरिका/टोरोंटो

en: America/Tortola
mai: अमेरिका/टोर्टोला

en: America/Vancouver
mai: अमेरिका/वेंकोवेर

en: America/Whitehorse
mai: अमेरिका/व्हाइटहार्स

en: America/Winnipeg
mai: अमेरिका/विनीपेग

en: America/Yakutat
mai: अमेरिका/यकुटेट

en: America/Yellowknife
mai: अमेरिका/यलोनाइफ

en: Antarctica/Casey
mai: अंर्टाटिका/केसे

en: Antarctica/Davis
mai: अंर्टाटिका/डेविस

en: Antarctica/DumontDUrville
mai: अंर्टाटिका/डूमांटडरविल

en: Antarctica/Mawson
mai: अंर्टाटिका/मोसन

en: Antarctica/McMurdo
mai: अंर्टाटिका/मेकमुरडो

en: Antarctica/Palmer
mai: अंर्टाटिका/पामर

en: Antarctica/Rothera
mai: अंर्टाटिका/रोथेरिया

en: Antarctica/Syowa
mai: अंर्टाटिका/सय्वा

en: Antarctica/Vostok
mai: अंर्टाटिका/वोस्तोक

en: Appearance
mai: प्रकटन

en: Apply New Theme
mai: नवीन प्रसंग लागू करू

en: Arctic/Longyearbyen
mai: आर्टिक/लांगईयरबायेन

en: Asia/Aden
mai: एशिया/अदन

en: Asia/Almaty
mai: एशिया/अलमटी

en: Asia/Amman
mai: एशिया/अम्मान

en: Asia/Anadyr
mai: एशिया/अनाडिर

en: Asia/Aqtau
mai: एशिया/एकतो

en: Asia/Aqtobe
mai: एशिया/अकतूब

en: Asia/Ashgabat
mai: एशिया/अशगाबट

en: Asia/Baghdad
mai: एशिया/बगदाद

en: Asia/Bahrain
mai: एशिया/बहरीन

en: Asia/Baku
mai: एशिया/बाकू

en: Asia/Bangkok
mai: एशिया/बैंकाक

en: Asia/Beirut
mai: एशिया/बेरुट

en: Asia/Bishkek
mai: एशिया/बिशकेक

en: Asia/Brunei
mai: एशिया/ब्रुनेई

en: Asia/Choibalsan
mai: एशिया/छोईबलसन

en: Asia/Colombo
mai: एशिया/कोलोंबो

en: Asia/Damascus
mai: एशिया/डमस्कस

en: Asia/Dhaka
mai: एशिया/ढाका

en: Asia/Dili
mai: एशिया/दिली

en: Asia/Dubai
mai: एशिया/दुबई

en: Asia/Dushanbe
mai: एशिया/दुसानबे

en: Asia/Gaza
mai: एशिया/गाजा

en: Asia/Hong_Kong
mai: एशिया/हांग_कांग

en: Asia/Hovd
mai: एशिया/हावड

en: Asia/Irkutsk
mai: एशिया/इरकुट्स्क

en: Asia/Jakarta
mai: एशिया/जकार्ता

en: Asia/Jayapura
mai: एशिया/जयपुर

en: Asia/Jerusalem
mai: एशिया/जेरुशलम

en: Asia/Kabul
mai: एशिया/काबूल

en: Asia/Kamchatka
mai: एशिया/कमचटका

en: Asia/Karachi
mai: एशिया/कराची

en: Asia/Krasnoyarsk
mai: एशिया/क्रस्नोयास्क

en: Asia/Kuala_Lumpur
mai: एशिया/क्वालामपुर

en: Asia/Kuching
mai: एशिया/कुचिंग

en: Asia/Kuwait
mai: एशिया/कुवैत

en: Asia/Macau
mai: एशिया/मकाउ

en: Asia/Magadan
mai: एशिया/मगाडन

en: Asia/Makassar
mai: एशिया/मकस्सर

en: Asia/Manila
mai: एशिया/मनीला

en: Asia/Muscat
mai: एशिया/मस्कट

en: Asia/Nicosia
mai: एशिया/निकोसिया

en: Asia/Novosibirsk
mai: एशिया/नोवोसिब्रिस्क

en: Asia/Omsk
mai: एशिया/ओमस्क

en: Asia/Oral
mai: एशिया/ओरल

en: Asia/Phnom_Penh
mai: एशिया/नाम_पेन्ह

en: Asia/Pontianak
mai: एशिया/पोनट्यानक

en: Asia/Pyongyang
mai: एशिया/प्योंगेलंग

en: Asia/Qatar
mai: एशिया/कतर

en: Asia/Qyzylorda
mai: एशिया/कैजीलोरडा

en: Asia/Riyadh
mai: एशिया/रियाद

en: Asia/Sakhalin
mai: एशिया/साखालीन

en: Asia/Samarkand
mai: एशिया/समरकंड

en: Asia/Seoul
mai: एशिया/सियोल

en: Asia/Shanghai
mai: एशिया/शंघाई

en: Asia/Singapore
mai: एशिया/सिंगापुर

en: Asia/Taipei
mai: एशिया/ताईपे

en: Asia/Tashkent
mai: एशिया/ताशकंद

en: Asia/Tbilisi
mai: एशिया/तबीलिसी

en: Asia/Tehran
mai: एशिया/तेहरिअरन

en: Asia/Thimphu
mai: एशिया/थिंफू

en: Asia/Tokyo
mai: एशिया/टोक्यो

en: Asia/Ulaanbaatar
mai: एशिया/उलानबतर

en: Asia/Urumqi
mai: एशिया/उरुमकी

en: Asia/Vientiane
mai: एशिया/वेटीयेन

en: Asia/Vladivostok
mai: एशिया/व्लाडीवास्टक

en: Asia/Yakutsk
mai: एशिया/यकुट्स्क

en: Asia/Yekaterinburg
mai: एशिया/येकातरीनबर्ग

en: Asia/Yerevan
mai: एशिया/येराविन

en: Assign shortcut keys to commands
mai: कमाँड लेल शार्टकट कुँजीसभ नियत करू

en: Atlantic/Azores
mai: अटलांटिक/अजोर्स

en: Atlantic/Bermuda
mai: अटलांटिक/बरमुडा

en: Atlantic/Canary
mai: अटलांटिक/कैनेरी

en: Atlantic/Cape_Verde
mai: अटलांटिक/कैप_वर्द

en: Atlantic/Faroe
mai: अटलांटिक/फराओ

en: Atlantic/Madeira
mai: अटलांटिक/मेडिरा

en: Atlantic/Reykjavik
mai: अटलांटिक/रिकीज्विक

en: Atlantic/South_Georgia
mai: अटलांटिक/दक्षिण_जार्जिया

en: Atlantic/St_Helena
mai: अटलांटिक/सेंट_हेलेना

en: Atlantic/Stanley
mai: अटलांटिक/स्टेनली

en: Australia/Adelaide
mai: आस्ट्रेलिया/एडीलेड

en: Australia/Brisbane
mai: आस्ट्रेलिया/ब्रिसबेन

en: Australia/Broken_Hill
mai: आस्ट्रेलिया/ब्रोकन_हिल

en: Australia/Currie
mai: आस्ट्रेलिया/क्यूरी

en: Australia/Darwin
mai: आस्ट्रेलिया/डारविन

en: Australia/Eucla
mai: आस्ट्रेलिया/यूक्ला

en: Australia/Hobart
mai: आस्ट्रेलिया/होबर्ट

en: Australia/Lindeman
mai: आस्ट्रेलिया/लिंडेमेन

en: Australia/Lord_Howe
mai: आस्ट्रेलिया/लार्ड_होव

en: Australia/Melbourne
mai: आस्ट्रेलिया/मेलबार्न

en: Australia/Perth
mai: आस्ट्रेलिया/पर्थ

en: Australia/Sydney
mai: आस्ट्रेलिया/सिडनी

en: Authenticated!
mai: सत्यापित!

en: Autoconfiguration _URL:
mai: स्वविन्यास यूआरएल (_U) :

en: Back
mai: पाछाँ

en: Background
mai: पृष्ठभूमि

en: Best _shapes
mai: बढ़ियाँ आकार (_s)

en: Best co_ntrast
mai: सबसँ बढ़ियाँ विरोध (_n)

en: C_ommand:
mai: कमांड (_o):

en: Calculator
mai: कैलकुलेटर

en: Cancel
mai: रद करू

en: Center
mai: केंद्र

en: Change Passwo_rd...
mai: कूटशब्द बदलू (_r)...

en: Change pa_ssword
mai: कूटशब्द बदलू (_s)

en: Change password
mai: कूटशब्द बदलू

en: Check if breaks are allowed to be postponed
mai: जाँचू जे की ब्रेक स्थगित करब लेल स्वीकार्य अछि

en: Checking password...
mai: कूटशब्द जाँचि रहल अछि...

en: Child exited unexpectedly
mai: शिशु अप्रत्याशित रूप सँ बाहर निकलि गेल

en: Choose a Keyboard Model
mai: कुँजीपटल मॉडल चुनू

en: Choose a Layout
mai: एकटा लेआउट चुनू

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
mai: कूटशब्द बदलब क'लेल <b>कूटशब्द बदलू</b> पर क्लिक करू.

en: Close and _Log Out
mai: बन्न कए लॉगआउट करू (_L)

en: Colors
mai: रँग

en: Command
mai: कमांड

en: Common Tasks
mai: सामान्य कार्य

en: Compositing Manager
mai: कंपोजिटिंग प्रबंधक

en: Control Center
mai: नियंत्रण केंद्र

en: Controls
mai: नियंत्रण

en: Copying '%s'
mai: '%s' कॉपी कए रहल अछि

en: Copying file: %u of %u
mai: फाइल कॉपी कए रहल अछि %u %u क'

en: Copying files
mai: फ़ाइलसभ कॉपी कए रहल अछि

en: Copyright
mai: कॉपीराइट

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
mai: backend_stdin IO चैनल बन्न नहि कए सकल: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
mai: backend_stdout IO चैनल बन्न नहि कए सकल: %s

en: Current URI index
mai: वर्तमान URI सूची

en: Current URI index - starts from 1
mai: वर्तमान URI सूची - 1 सँ प्रारंभ

en: Current _password:
mai: मोजुदा कूटशब्द (_p):

en: Cursor blinks speed
mai: कर्सर ब्लिंक गति

en: Custom
mai: पसंदीदा

en: D_etails...
mai: विवरण... (_t)

en: Date
mai: दिनांक

en: Default
mai: मूलभूत

en: Default Pointer
mai: मूलभूत संकेतक

en: Des_ktop font:
mai: डेस्कटोप फोन्ट (_k):

en: Description
mai: विवरण

en: Desktop
mai: डेस्कटाप

en: Disabled
mai: अक्षम

en: Document Viewer
mai: दस्ताबेज प्रदर्शक

en: Documents
mai: दस्तावेज़

en: Done!
mai: पूर्ण!

en: Duration of the break when typing is disallowed
mai: जखन टाइपिंग स्वीकार्य नहि अछि तँ ब्रेक क' अवधि

en: Duration of work before forcing a break
mai: ब्रेक बाध्य करब सँ पहिले कार्यावधि

en: Edit
mai: संपादन

en: Eject
mai: बाहर निकालू

en: Enable debugging code
mai: डिबगिंग कोड सक्रिय करू

en: Europe/Amsterdam
mai: यूरोप/एम्स्टरडेम

en: Europe/Andorra
mai: यूरोप/एंडोरा

en: Europe/Athens
mai: यूरोप/एथेंस

en: Europe/Belgrade
mai: यूरोप/बेलग्रेड

en: Europe/Berlin
mai: यूरोप/बर्लिन

en: Europe/Bratislava
mai: यूरोप/ब्रटिसलेवा

en: Europe/Brussels
mai: यूरोप/ब्रस्सेल्स

en: Europe/Bucharest
mai: यूरोप/बुखारेस्ट

en: Europe/Budapest
mai: यूरोप/बुडापेस्ट

en: Europe/Chisinau
mai: यूरोप/चीसीनो

en: Europe/Copenhagen
mai: यूरोप/कोपनहेगन

en: Europe/Dublin
mai: यूरोप/डब्लिन

en: Europe/Gibraltar
mai: यूरोप/जिब्राल्टर

en: Europe/Guernsey
mai: यूरोप/गुयेर्न्से

en: Europe/Helsinki
mai: यूरोप/हेलसिंकी

en: Europe/Isle_of_Man
mai: यूरोप/आइल_आफ_मैन

en: Europe/Istanbul
mai: यूरोप/इस्तांबुल

en: Europe/Jersey
mai: यूरोप/जर्सी

en: Europe/Kaliningrad
mai: यूरोप/कालिनीग्राड

en: Europe/Kiev
mai: यूरोप/कीव

en: Europe/Lisbon
mai: यूरोप/लिसबन

en: Europe/Ljubljana
mai: यूरोप/लजुबलजएनाइ

en: Europe/London
mai: यूरोप/लंदन

en: Europe/Luxembourg
mai: यूरोप/लेक्संबर्ग

en: Europe/Madrid
mai: यूरोप/मेड्रिड

en: Europe/Malta
mai: यूरोप/माल्टा

en: Europe/Mariehamn
mai: यूरोप/मेरीहैम

en: Europe/Minsk
mai: यूरोप/मिंसक

en: Europe/Monaco
mai: यूरोप/मोनाको

en: Europe/Moscow
mai: यूरोप/मास्को

en: Europe/Oslo
mai: यूरोप/ओसलो

en: Europe/Paris
mai: यूरोप/पेरिस

en: Europe/Podgorica
mai: यूरोप/पाडगोरिका

en: Europe/Prague
mai: यूरोप/प्राग

en: Europe/Riga
mai: यूरोप/रिगा

en: Europe/Rome
mai: यूरोप/रोम

en: Europe/Samara
mai: यूरोप/समारा

en: Europe/San_Marino
mai: यूरोप/सेन_मरीनो

en: Europe/Sarajevo
mai: यूरोप/सराजेवो

en: Europe/Simferopol
mai: यूरोप/सिमफेरोपोल

en: Europe/Skopje
mai: यूरोप/स्कपजे

en: Europe/Sofia
mai: यूरोप/सोफिया

en: Europe/Stockholm
mai: यूरोप/स्टाकहोम

en: Europe/Tallinn
mai: यूरोप/तालीन

en: Europe/Tirane
mai: यूरोप/तिरेन

en: Europe/Uzhgorod
mai: यूरोप/उर्गोराड

en: Europe/Vaduz
mai: यूरोप/वाडूज

en: Europe/Vatican
mai: यूरोप/वेटीकेन

en: Europe/Vienna
mai: यूरोप/वियेना

en: Europe/Vilnius
mai: यूरोप/विलनियस

en: Europe/Volgograd
mai: यूरोप/वोल्गोग्रैड

en: Europe/Warsaw
mai: यूरोप/वारसो

en: Europe/Zagreb
mai: यूरोप/जेगरीब

en: Europe/Zaporozhye
mai: यूरोप/जपोरोजाई

en: Europe/Zurich
mai: यूरोप/ज्यूरिख

en: Eye candy added by Anders Carlsson
mai: ऑन्देर्स कार्लसन द्वारा आई कैण्डी जोड़ल गेल अछि

en: Failed to create temporary directory
mai: अस्थायी निर्देशिका बनाबैमे विफल

en: File Manager
mai: फाइल प्रबंधक

en: File System
mai: फाइल सिस्टम

en: Filter
mai: फिल्टर

en: Flash _window titlebar
mai: विंडो शीर्षक-पट्टीकेँ चमकाबू (_w)

en: Font Rendering Details
mai: फोन्ट रेंडरिंग विवरण

en: Fonts
mai: फ़ॉन्ट

en: Fraction completed
mai: अंश पूर्ण

en: Fraction of transfer currently completed
mai: वर्तमानमे पूर्ण भेल स्थानांतरण क' अंश

en: From URI
mai: URI सँ

en: Full Name
mai: पूरा नाम

en: General
mai: सामान्य

en: Gra_yscale
mai: ग्रेस्केल (_r)

en: Groups
mai: समूह

en: HTTP Proxy Details
mai: HTTP प्रॉक्सी विवरण

en: H_TTP proxy:
mai: HTTP प्रॉक्सी (_H):

en: H_yper
mai: हाइपर (_y)

en: Help
mai: मद्दति

en: Hinting
mai: हिंटिंग

en: Home folder
mai: घर फ़ोल्डर

[ctx: Home folder]
en: Home
mai: घर

en: Icons
mai: प्रतीक

en: Image
mai: बिंब

en: Images
mai: बिंब

en: Indian/Antananarivo
mai: इंडियन/अंतानानरिवो

en: Indian/Chagos
mai: इंडियन/चागोस

en: Indian/Christmas
mai: इंडियन/क्रिसमस

en: Indian/Cocos
mai: इंडियन/कोकोस

en: Indian/Comoro
mai: इंडियन/कोमोरो

en: Indian/Kerguelen
mai: इंडियन/करगलन

en: Indian/Mahe
mai: इंडियन/माहे

en: Indian/Maldives
mai: इंडियन/मालदीव

en: Indian/Mauritius
mai: इंडियन/मारीसस

en: Indian/Mayotte
mai: इंडियन/मायोट

en: Indian/Reunion
mai: इंडियन/रियूनियन

en: Install
mai: संस्थापित करू

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
mai: एकरामे प्रसंग दएमे अपर्याप्त अनुमति:
    %s

en: Internet
mai: इंटरनेट

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
mai: विन्यास लागू करू आओर बाहर होउ (सिर्फ सुसंगतता, आब डेमन द्वारा संभालल जएताह)

en: Keep Current Theme
mai: मोजुदा प्रसंग राखू

en: Key presses _repeat when key is held down
mai: जखन कुँजी दाबि कए राखल जाए तँ कुँजी दोहरओनाइ (_r)

en: Keyboard
mai: कुँजीपटल

en: Keyboard Preferences
mai: कुँजी पटल वरीयतासभ

en: Keyboard Shortcuts
mai: कुंजीपटल शार्टकट

en: Keyboard _model:
mai: कुँजीपटल मॉडल (_m):

en: Large
mai: पैघ

en: Launch help browser
mai: मद्दति ब्राउज़र चलाबू

en: Launch web browser
mai: वेब ब्राउज़र चलाबू

en: Layout
mai: लेआउट

en: Layouts
mai: लेआउट

en: Left
mai: बामाँ

en: Lock screen
mai: स्क्रीन लॉक करू

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
mai: बारंबार कुँजीपटल उपयोग चोट सँ बचबाक लेल स्क्रीनकेँ एकटा निश्चित अवधि क' पश्चात् तालाबन्न करू

en: Log out
mai: लॉग आउट

en: Low
mai: कम

en: MATE Theme %s correctly installed
mai: Mate प्रसंग %s ठीक सँ संस्थापित अछि

en: Maximize
mai: अधिकतम

en: Minimize
mai: छोट करू

en: Mirror Screens
mai: मिरर स्क्रीम

en: Models
mai: मॉडल

en: Mouse
mai: माउस

en: Mouse Keys
mai: माउस कुँजीसभ

en: Mouse Preferences
mai: माउस वरीयतासभ

en: Move _Up
mai: उप्पर जाउ (_U)

en: Multimedia
mai: मल्टीमीडिया

en: N_one
mai: किछु नहि (_o)

en: Name
mai: नाम

en: Network Proxy
mai: संजाल प्रॉक्सी

en: Network Proxy Preferences
mai: संजाल प्रॉक्सी वरीयतासभ

en: Network Servers
mai: संजाल सर्वर

en: New Document
mai: नवीन दस्तावेज

en: Next track
mai: अगिला ट्रैक

en: No Image
mai: कोनो बिंब नहि

en: No theme file location specified to install
mai: संस्थापित करब लेल कोनो प्रसंग फ़ाइल स्थान निर्दिष्ट नहि कएल अछि

en: None
mai: किछु नहि

en: Normal
mai: सामान्य

en: Off
mai: बन्न

en: Office
mai: कार्यालय

en: On
mai: शुरू

en: Open a dialog to specify the color
mai: रँग निर्दिष्ट करब लेल एकटा समाद खोलू

en: Other
mai: आन

en: Pacific/Apia
mai: पैसीफिक/एपिया

en: Pacific/Auckland
mai: पैसीफिक/आकलैंड

en: Pacific/Chatham
mai: पैसीफिक/चाथम

en: Pacific/Easter
mai: प्रशांत/इस्टर

en: Pacific/Efate
mai: पैसीफिक/इफेट

en: Pacific/Enderbury
mai: पैसीफिक/इनडरबरी

en: Pacific/Fakaofo
mai: पैसीफिक/फकाओफो

en: Pacific/Fiji
mai: पैसीफिक/फिजी

en: Pacific/Funafuti
mai: पैसीफिक/फुनाफुटी

en: Pacific/Galapagos
mai: पैसीफिक/गलपगोस

en: Pacific/Gambier
mai: पैसीफिक/गेम्बियर

en: Pacific/Guadalcanal
mai: पैसीफिक/गुवादलकनल

en: Pacific/Guam
mai: पैसीफिक/गुआम

en: Pacific/Honolulu
mai: पैसीफिक/होनोलूलू

en: Pacific/Kiritimati
mai: पैसीफिक/किर्तीमति

en: Pacific/Kosrae
mai: पैसीफिक/कसरे

en: Pacific/Kwajalein
mai: पैसीफिक/क्वाजालेन

en: Pacific/Majuro
mai: पैसीफिक/मजूरो

en: Pacific/Marquesas
mai: पैसीफिक/मार्कसास

en: Pacific/Midway
mai: पैसीफिक/मिडवे

en: Pacific/Nauru
mai: पैसीफिक/नोरु

en: Pacific/Niue
mai: पैसीफिक/नीयू

en: Pacific/Norfolk
mai: पैसीफिक/नारफोक

en: Pacific/Noumea
mai: पैसीफिक/नामिया

en: Pacific/Pago_Pago
mai: पैसीफिक/पैगो_पैगो

en: Pacific/Palau
mai: पैसीफिक/पलाउ

en: Pacific/Pitcairn
mai: पैसीफिक/पिटकेरीन

en: Pacific/Port_Moresby
mai: पैसीफिक/पोर्ट_मोर्सबी

en: Pacific/Rarotonga
mai: पैसीफिक/ररोतंगा

en: Pacific/Saipan
mai: पैसीफिक/सैपेन

en: Pacific/Tahiti
mai: पैसीफिक/ताहिटी

en: Pacific/Tarawa
mai: पैसीफिक/तारावा

en: Pacific/Tongatapu
mai: पैसीफिक/टंगटपू

en: Pacific/Wake
mai: पैसीफिक/वेक

en: Pacific/Wallis
mai: पैसीफिक/वालिस

en: Parent Window
mai: जनक विंडो

en: Parent window of the dialog
mai: संवाद क' जनक विंडो

en: Play (or play/pause)
mai: बजाउ (अथवा बजाउ/ठहरू)

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
mai: <b>नवीन कूटशब्द फिनु टाइफ करू</b> क्षेत्रमे अपन कूटशब्द टाइप फिनु करू.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
mai: <b>नवीन कूटशब्द</b> क्षेत्रमे अपन कूटशब्द टाइप करू.

en: Pointer
mai: प्वाइंटर

en: Port:
mai: पोर्टः

en: Preferences
mai: वरीयतासभ

en: Preferred Applications
mai: चहेता अनुप्रयोग

en: Preview
mai: पूर्वावलोकन

en: Preview:
mai: पूर्वावलोकनः

en: Previous track
mai: पछिला ट्रैक

en: Proxy Configuration
mai: प्रॉक्सी विन्यास

en: R_otation:
mai: घूर्णन (_o):

en: Re_fresh rate:
mai: ताज़ा करब क' दर (_f):

en: Remove from Favorites
mai: मनपसंद सँ हटाबू

en: Remove from Startup Programs
mai: आरंभन प्रोग्राम सँ हटाबू

en: Repeat keys speed
mai: दुहराबै बला कुँजी गति

en: Right
mai: दहिन्ना

en: Roll up
mai: रोल अप

en: SIZE
mai: आकार

en: S_ocks host:
mai: सॉक्स होस्ट (_o):

en: S_peed:
mai: गति (_p):

en: S_uper (or "Windows logo")
mai: सुपर (अथवा "विंडोज़ लोगो") (_u)

en: Save Theme As...
mai: प्रसंग एहन सहेजू...

en: Save _As...
mai: एहन सहेजू... (_A)

en: Scale
mai: मापक

en: Scrolling
mai: स्क्रॉल कए रहल अछि

en: Search
mai: खोजू

en: Select Image
mai: बिंब चुनू

en: Select Theme
mai: प्रसंग चुनू

en: Select your default applications
mai: अपन मूलभूत अनुप्रयोग चुनू

en: Set your keyboard preferences
mai: कुँजी पटल क' वरीयतासभ नियत करू

en: Set your mouse preferences
mai: अपन माउस क' वरीयतासभ नियत करू

en: Set your network proxy preferences
mai: संजाल प्रॉक्सी वरीयतासभ सेट करू

en: Set your personal information
mai: निजी सूचना सेट करू

en: Set your window properties
mai: अपन विंडो गुण सेट करू

en: Shortcut
mai: शार्टकट

en: Slide Show
mai: स्लाइड शो

en: Small
mai: छोट

en: Sound
mai: ध्वनि

en: Span
mai: स्पैन

en: Specify the filename of a theme to install
mai: संस्थापित करब लेल कोनो प्रसंग क' फ़ाइलनाम निर्दिष्ट करू

en: Start the page with the typing break settings showing
mai: टाइपिंग ब्रेक विन्यास देखबैत हुए पृष्ठ प्रारंभ करू

en: Sub_pixel (LCDs)
mai: सब-पिक्सल (LCD) (_p)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
mai: सब-पिक्सल चिकनापन (LCD) (_p)

en: System
mai: सिस्टम

en: System error: %s.
mai: सिस्टम त्रुटि: %s.

en: TEXT
mai: पाठ

en: Take a break!
mai: एकटा ब्रेक लिअ'!

en: Text
mai: पाठ

en: Text Editor
mai: पाठ संपादक

en: Text only
mai: सिर्फ पाठ

en: That password was incorrect.
mai: कूटशब्द गलत छल.

en: The MATE configuration tool
mai: गनोम विन्यास अओजार

en: The new password must contain numeric or special character(s).
mai: नवीन कूटशब्दकेँ जरूर सँख्या अथवा विशेष संप्रतीक सामिल रखनाइ चाही.

en: The old and new passwords are the same.
mai: पुरान आ नवीन कूटशब्द समान अछि

en: The old and new passwords are too similar.
mai: पुरान आ नवीन कूटशब्द काफी समान अछि

en: The password is too short.
mai: कूटशब्द काफी छोट अछि

en: The password is too simple.
mai: कूटशब्द काफी आसान अछि

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
mai: प्रसंग पहिले सँ मोजुद अछि की अहाँ एकरा स्थानांतरित कएनाइ चाहैत अछि?

en: The two passwords are not equal.
mai: दुइ कूटशब्द समान नहि अछि.

en: The type of accelerator.
mai: त्वरक प्रकार

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
mai: टाइपिंग निरीक्षक सूचना देखाबै क'लेल सूचना क्षेत्र क' प्रयोग करैत अछि अहाँ अपन पटल पर सूचना क्षेत्रकेँ नहि राखैत प्रतीत हाएत अछि. अहाँ अपन पटल पर दहिन्ना क्लिक कए क' आओर 'पटलमे जोड़ू' चुनि कए, सूचना क्षेत्र आओर जोड़ू पर क्लिक कए क'.

en: Theme
mai: प्रसंग

en: Theme name must be present
mai: प्रसंग नाम मोजुद होनाइ चाही

en: There was an error displaying help: %s
mai: मद्दति देखाबैमे कोनो त्रुटि भेल: %s

en: Time
mai: समय

en: Time zone
mai: समय क्षेत्र

en: To URI
mai: URI केँ

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
mai: अपन कूटशब्द बदलब क' लेल, नीच्चाँ देल क्षेत्रमे अपन मोजुदा कूटशब्द दिअ' आओर <b>सत्यापित करू</b> क्लिक करू.
    अहाँक द्वारा सत्यापित कएल जाए क' बाद, अपन नवीन कूटशब्द दिअ'. एकरा प्रमाणित करब क' लेल फिनु टाइप करू आओर <b>कूटशब्द बदलू</b> क्लिक करू.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
mai: कोनो विंडोकेँ घसकाबै लेल एहि कुँजीकेँ दाबने राखू फिनु विंडो पकड़ू

en: Total URIs
mai: कुल URI

en: Total number of URIs
mai: कुल URI क्रमांक

en: Type
mai: प्रकार

en: Typing Break
mai: ब्रेक टाइप कए रहल अछि

en: Typing Monitor
mai: टाइपिंग मॉनीटर

en: URI currently transferring from
mai: URI वर्तमानमे एतय सँ स्थानांतरित कए रहल

en: URI currently transferring to
mai: URI वर्तमानमे एतय स्थानांतरित कए रहल

en: U_sername:
mai: प्रयोक्ता नाम (_s):

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
mai: टाइपिंग ब्रेक गुण समाद लाबैमे निम्न त्रुटि क' सँग असफल: %s

en: Unable to launch backend
mai: बैकेंड शुरू करबमे विफल

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: User name:
mai: प्रयोक्ता नामः

en: Version
mai: संस्करण

en: Volume down
mai: आवाज कम करू

en: Volume mute
mai: आवाज मौन

en: Volume up
mai: आवाज बढ़ाबू

en: Window Border
mai: विंडो किनार

en: Window Preferences
mai: विंडो वरीयतासभ

en: Windows
mai: विंडोज़

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
mai: रिचर्ड हुल्ट <richard@imendio.com> द्वारा लिखित

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
mai: अहाँक कूटशब्द बदलल गेल अछि किएक अहाँ आरंभिक रूप सँ सत्यापित कएल गेल अछि! फिनु सत्यापित करू.

en: Your password has been changed.
mai: अहाँक कूटशब्द बदएल देल गेल अछि.

en: Zoom
mai: ज़ूम

en: _Acceleration:
mai: त्वरक (_A):

en: _Add...
mai: जोड़ू (_A)...

en: _Application font:
mai: अनुप्रयोग फोन्ट (_A):

en: _Authenticate
mai: सत्यापित कएल (_A)

en: _Break interval lasts:
mai: ब्रेक अंतराल टिकैत अछि (_B)

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: _Copy
mai: कॉपी करू (_C)

en: _Delay:
mai: विलंब (_D):

en: _Delete
mai: मेटाबू (_D)

en: _Description:
mai: वर्णन (_D):

en: _Details
mai: विवरण (_D)

en: _Document font:
mai: दस्ताबेज फोन्ट (_D):

en: _Enable assistive technologies
mai: सहायक तकनीक सक्षम करू (_E)

en: _FTP proxy:
mai: FTP प्रॉक्सी (_F):

en: _File
mai: फाइल (_F)

en: _Fixed width font:
mai: सटीक चओड़ाइ फोन्ट (_F)

en: _Full
mai: पूरा (_F)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _Install...
mai: संस्थापित करू (_I)

en: _Medium
mai: मध्यम (_M)

en: _Meta
mai: मेटा (_M)

en: _Models:
mai: मॉडल (_M):

en: _Monochrome
mai: एकरँग (_M)

en: _Name:
mai: नाम (_N):

en: _New
mai: नवीन (_N)

en: _New password:
mai: नवीन कूटशब्द (_N):

en: _None
mai: किछु नहि (_N)

en: _Open
mai: खोलू (_O)

en: _Overwrite
mai: मेटाए कए लिखू (_O)

en: _Password:
mai: कूटशब्द (_P):

en: _Paste
mai: साटू (_P)

en: _Print
mai: छापू (_P)

en: _Quit
mai: बाहर (_Q)

en: _Remove
mai: हटाबू (_R)

en: _Resolution:
mai: रेज़ोल्यूशन (_R):

en: _Retype new password:
mai: नवीन कूटशब्द फिनु टाइप करू (_R):

en: _Save
mai: सहेजू (_S)

en: _Secure HTTP proxy:
mai: सुरक्षित HTTP प्रॉक्सी (_S):

en: _Select windows when the mouse moves over them
mai: जखन माउस विंडोज़ पर घूमेताह तँ ओकरा चुनू (_S)

en: _Sensitivity:
mai: संवेदनशीलता (_S):

en: _Size:
mai: आकार (_S):

en: _Skip
mai: छोड़ू (_S)

en: _Slight
mai: कम (_S)

en: _Speed:
mai: गति (_S):

en: _Style:
mai: शैली (_S):

en: _Timeout:
mai: टाइमआउट (_T):

en: _Type to test settings:
mai: जमावट जाँचबाक लेल टाइप करू (_T):

en: _Window title font:
mai: विंडो शीर्षक फोन्ट (_W)

en: _Work interval lasts:
mai: कार्य अंतराल टिकैत अछि (_W):

en: filename
mai: फाइलनाम

en: minutes
mai: मिनट

en: page
mai: पृष्ठ

en: seconds
mai: सकेण्ड

en: unknown
mai: अज्ञात
