mate-control-center 1.27.0 - en to sq translation catalogue (793 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
sq: Mesa duket «%s» nuk është një temë e vlefshme.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
sq: Mesa duket «%s» nuk është një temë e vlefshme. Mund të jetë një motor teme që duhet kompiluar paraprakisht.

en: - MATE Keyboard Preferences
sq: - Preferimet e tastierës së MATE

en: - MATE Mouse Preferences
sq: - Preferimet e mouse për MATE

en: <Unknown Action>
sq: <Aksion i panjohur>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
sq: <b>Lidhje di_rekte në internet</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sq: <b>_Konfigurim automaktik i proxy</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sq: <b>_Konfigurim manual i proxy</b>

en: <b>_Use authentication</b>
sq: <b>_Përdor autentikim</b>

en: A computer break reminder.
sq: Një program për t'ju kujtuar për të pushuar gjatë punës në kompjuter.

en: A system error has occurred
sq: U ndesh një gabim sistemi

en: About %s
sq: Rreth %s

en: About Me
sq: Informacione përdoruesi

en: Accel Mode
sq: Mënyra përshpejt

en: Accelerator key
sq: Pulsant përshpejtues

en: Accelerator keycode
sq: Kodi pulsantit përshpejtues

en: Accelerator modifiers
sq: Ndryshues të përshpejtuesëve

en: Accessibility
sq: Përdorshmëria

en: Accessible Lo_gin
sq: Hy_rje e përshtatshme

en: Action
sq: Veprimi

en: Add Wallpaper
sq: Shto sfond ekrani

en: Add to Favorites
sq: Shto tek të preferuarit

en: Add to Startup Programs
sq: Shto tek programet në nisje

en: Africa/Abidjan
sq: Afrikë/Abixhan

en: Africa/Accra
sq: Afrikë/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
sq: Afrikë/Adis_Abeba

en: Africa/Algiers
sq: Afrikë/Algjer

en: Africa/Bamako
sq: Afrikë/Bamako

en: Africa/Bangui
sq: Afrikë/Bangui

en: Africa/Banjul
sq: Afrikë/Banxhul

en: Africa/Bissau
sq: Afrikë/Bisau

en: Africa/Blantyre
sq: Afrikë/Blentajër

en: Africa/Brazzaville
sq: Afrikë/Brazavil

en: Africa/Bujumbura
sq: Afrikë/Bujumbura

en: Africa/Cairo
sq: Afrikë/Kairo

en: Africa/Casablanca
sq: Afrikë/Kazablanka

en: Africa/Ceuta
sq: Afrikë/Ceuta

en: Africa/Conakry
sq: Afrikë/Konakri

en: Africa/Dakar
sq: Afrikë/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sq: Afrikë/Dar_es_Salam

en: Africa/Djibouti
sq: Afrikë/Xhibut

en: Africa/Douala
sq: Afrikë/Duala

en: Africa/El_Aaiun
sq: Afrikë/El_Ajun

en: Africa/Freetown
sq: Afrikë/Fritaun

en: Africa/Gaborone
sq: Afrikë/Gaborone

en: Africa/Harare
sq: Afrikë/Harare

en: Africa/Johannesburg
sq: Afrikë/Johanesburg

en: Africa/Kampala
sq: Afrikë/Kampala

en: Africa/Khartoum
sq: Afrikë/Kartum

en: Africa/Kigali
sq: Afrikë/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sq: Afrikë/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sq: Afrikë/Lagos

en: Africa/Libreville
sq: Afrikë/Librëvil

en: Africa/Lome
sq: Afrikë/Lome

en: Africa/Luanda
sq: Afrikë/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sq: Afrikë/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sq: Afrikë/Lusaka

en: Africa/Malabo
sq: Afrikë/Malabo

en: Africa/Maputo
sq: Afrikë/Maputo

en: Africa/Maseru
sq: Afrikë/Maseru

en: Africa/Mbabane
sq: Afrikë/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sq: Afrikë/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
sq: Afrikë/Monrovia

en: Africa/Nairobi
sq: Afrikë/Najrobi

en: Africa/Ndjamena
sq: Afrikë/Nxhamena

en: Africa/Niamey
sq: Afrikë/Niamei

en: Africa/Nouakchott
sq: Afrikë/Nuakshot

en: Africa/Ouagadougou
sq: Afrikë/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
sq: Afrikë/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sq: Afrikë/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
sq: Afrikë/Tripoli

en: Africa/Tunis
sq: Afrikë/Tunis

en: Africa/Windhoek
sq: Afrikë/Uindhoek

en: All Files
sq: Të gjithë files

en: All files
sq: Të gjithë file

en: All_ow postponing of breaks
sq: Lej_o shtyrjen e pushimeve

en: America/Adak
sq: Amerikë/Adak

en: America/Anchorage
sq: Amerikë/Ankorazh

en: America/Anguilla
sq: Amerikë/Anguila

en: America/Antigua
sq: Amerikë/Antigua

en: America/Araguaina
sq: Amerikë/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sq: Amerikë/Argjentinë/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
sq: Amerikë/Argjentinë/Katamarka

en: America/Argentina/Cordoba
sq: Amerikë/Argjentinë/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
sq: Amerikë/Argjentinë/Jujui

en: America/Argentina/La_Rioja
sq: Amerikë/Argjentinë/La_Rioha

en: America/Argentina/Mendoza
sq: Amerikë/Argjentinë/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sq: Amerikë/Argjentinë/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
sq: Amerikë/Argjentinë/San_Huan

en: America/Argentina/Tucuman
sq: Amerikë/Argjentinë/Tukuman

en: America/Argentina/Ushuaia
sq: Amerikë/Argjentinë/Ushuaia

en: America/Aruba
sq: Amerikë/Aruba

en: America/Asuncion
sq: Amerikë/Asuncion

en: America/Atikokan
sq: Amerikë/Atikokan

en: America/Bahia
sq: Amerikë/Bahia

en: America/Barbados
sq: Amerikë/Barbados

en: America/Belem
sq: Amerikë/Belem

en: America/Belize
sq: Amerikë/Belize

en: America/Blanc-Sablon
sq: Amerikë/Blank-Sablon

en: America/Boa_Vista
sq: Amerikë/Boa_Vista

en: America/Bogota
sq: Amerikë/Bogota

en: America/Boise
sq: Amerikë/Buazë

en: America/Cambridge_Bay
sq: Amerikë/Kembrixh_Bej

en: America/Campo_Grande
sq: Amerikë/Kampo_Grande

en: America/Cancun
sq: Amerikë/Kankun

en: America/Caracas
sq: Amerikë/Karakas

en: America/Cayenne
sq: Amerikë/Kajen

en: America/Cayman
sq: Amerikë/Kajmën

en: America/Chicago
sq: Amerikë/Çikago

en: America/Chihuahua
sq: Amerikë/Çiuaua

en: America/Costa_Rica
sq: Amerikë/Kosta_Rika

en: America/Cuiaba
sq: Amerikë/Kujaba

en: America/Curacao
sq: Amerikë/Kuraçao

en: America/Danmarkshavn
sq: Amerikë/Danmarkshavn

en: America/Dawson
sq: Amerikë/Douson

en: America/Dawson_Creek
sq: Amerikë/Douson_Krik

en: America/Denver
sq: Amerikë/Denver

en: America/Detroit
sq: Amerikë/Detroit

en: America/Dominica
sq: Amerikë/Dominika

en: America/Edmonton
sq: Amerikë/Edmonton

en: America/Eirunepe
sq: Amerikë/Irunepe

en: America/El_Salvador
sq: Amerikë/El_Salvador

en: America/Fortaleza
sq: Amerikë/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sq: Amerikë/Glas_Bej

en: America/Godthab
sq: Amerikë/Gotab

en: America/Goose_Bay
sq: Amerikë/Gus_Bej

en: America/Grand_Turk
sq: Amerikë/Grand_Turk

en: America/Grenada
sq: Amerikë/Grenada

en: America/Guadeloupe
sq: Amerikë/Guadalupë

en: America/Guatemala
sq: Amerikë/Guatemala

en: America/Guayaquil
sq: Amerikë/Guajakil

en: America/Guyana
sq: Amerikë/Guajana

en: America/Halifax
sq: Amerikë/Halifaks

en: America/Havana
sq: Amerikë/Havana

en: America/Hermosillo
sq: Amerikë/Hermosilo

en: America/Indiana/Indianapolis
sq: Amerikë/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
sq: Amerikë/Indiana/Noks

en: America/Indiana/Marengo
sq: Amerikë/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
sq: Amerikë/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Vevay
sq: Amerikë/Indiana/Vevej

en: America/Indiana/Vincennes
sq: Amerikë/Indiana/Vincen

en: America/Inuvik
sq: Amerikë/Inuvik

en: America/Iqaluit
sq: Amerikë/Ikaluit

en: America/Jamaica
sq: Amerikë/Xhamaikë

en: America/Juneau
sq: Amerikë/Zhuno

en: America/Kentucky/Louisville
sq: Amerikë/Kentaki/Luisvil

en: America/Kentucky/Monticello
sq: Amerikë/Kentaki/Montiçelo

en: America/La_Paz
sq: Amerikë/La_Paz

en: America/Lima
sq: Amerikë/Lima

en: America/Los_Angeles
sq: Amerikë/Los_Anxhelos

en: America/Maceio
sq: Amerikë/Maceio

en: America/Managua
sq: Amerikë/Managua

en: America/Manaus
sq: Amerikë/Manaus

en: America/Martinique
sq: Amerikë/Martinikë

en: America/Mazatlan
sq: Amerikë/Mazatlan

en: America/Menominee
sq: Amerikë/Menomini

en: America/Merida
sq: Amerikë/Merida

en: America/Mexico_City
sq: Amerikë/Meksiko_Siti

en: America/Miquelon
sq: Amerikë/Mikëlon

en: America/Moncton
sq: Amerikë/Monkton

en: America/Monterrey
sq: Amerikë/Monterrej

en: America/Montevideo
sq: Amerikë/Montevideo

en: America/Montserrat
sq: Amerikë/Montserrat

en: America/Nassau
sq: Amerikë/Nasau

en: America/New_York
sq: Amerikë/Nju_Jork

en: America/Nipigon
sq: Amerikë/Nipigon

en: America/Nome
sq: Amerikë/Nome

en: America/Noronha
sq: Amerikë/Noronja

en: America/North_Dakota/Center
sq: Amerikë/Dakota_e_Veriut/Qendrore

en: America/North_Dakota/New_Salem
sq: Amerikë/Dakota_e_Veriut/Salemi_i_Ri

en: America/Panama
sq: Amerikë/Panama

en: America/Pangnirtung
sq: Amerikë/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sq: Amerikë/Paramaribo

en: America/Phoenix
sq: Amerikë/Feniks

en: America/Port-au-Prince
sq: Amerikë/Port-o-Prins

en: America/Port_of_Spain
sq: Amerikë/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
sq: Amerikë/Porto_Velo

en: America/Puerto_Rico
sq: Amerikë/Porto_Riko

en: America/Rainy_River
sq: Amerikë/Reini_Rivër

en: America/Rankin_Inlet
sq: Amerikë/Rankin_Inlet

en: America/Recife
sq: Amerikë/Recife

en: America/Regina
sq: Amerikë/Rexhina

en: America/Rio_Branco
sq: Amerikë/Rio_Branko

en: America/Santiago
sq: Amerikë/Santiago

en: America/Santo_Domingo
sq: Amerikë/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sq: Amerikë/San_Paolo

en: America/Scoresbysund
sq: Amerikë/Skorsbajsund

en: America/St_Johns
sq: Amerikë/St_Xhons

en: America/St_Kitts
sq: Amerikë/St_Kits

en: America/St_Lucia
sq: Amerikë/St_Luçia

en: America/St_Thomas
sq: Amerikë/St_Tomas

en: America/St_Vincent
sq: Amerikë/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sq: Amerikë/Suift_Kurrent

en: America/Tegucigalpa
sq: Amerikë/Teguçigalpa

en: America/Thule
sq: Amerikë/Tjul

en: America/Thunder_Bay
sq: Amerikë/Gjiri_i_Rrufesë

en: America/Tijuana
sq: Amerikë/Tihuana

en: America/Toronto
sq: Amerikë/Toronto

en: America/Tortola
sq: Amerikë/Tortola

en: America/Vancouver
sq: Amerikë/Vankuver

en: America/Whitehorse
sq: Amerikë/Uajthors

en: America/Winnipeg
sq: Amerikë/Uinipeg

en: America/Yakutat
sq: Amerikë/Jakutat

en: America/Yellowknife
sq: Amerikë/Jellounajf

en: Antarctica/Casey
sq: Antarktidë/Kasi

en: Antarctica/Davis
sq: Antarktidë/Dejvis

en: Antarctica/DumontDUrville
sq: Antarktidë/DymoDYrvil

en: Antarctica/Mawson
sq: Antarktidë/Mouson

en: Antarctica/McMurdo
sq: Antarktidë/MkMërdo

en: Antarctica/Palmer
sq: Antarktidë/Palmer

en: Antarctica/Rothera
sq: Antarktidë/Rotera

en: Antarctica/Syowa
sq: Antarktidë/Sjoua

en: Antarctica/Vostok
sq: Antarktidë/Vostok

en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Appearance Preferences
sq: Preferimet e paraqitjes

en: Apply Background
sq: Apliko sfondin

en: Apply Font
sq: Apliko gërmën

en: Apply New Theme
sq: Apliko temën e re

en: Arctic/Longyearbyen
sq: Arktik/Longjirbajën

en: Asia/Aden
sq: Azi/Aden

en: Asia/Almaty
sq: Azi/Almati

en: Asia/Amman
sq: Azi/Aman

en: Asia/Anadyr
sq: Azi/Anadir

en: Asia/Aqtau
sq: Azi/Aktau

en: Asia/Aqtobe
sq: Azi/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
sq: Azi/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
sq: Azi/Bagdad

en: Asia/Bahrain
sq: Azi/Bahrein

en: Asia/Baku
sq: Azi/Baku

en: Asia/Bangkok
sq: Azi/Bangkok

en: Asia/Beirut
sq: Azi/Bejrut

en: Asia/Bishkek
sq: Azi/Bishkek

en: Asia/Brunei
sq: Azi/Brunei

en: Asia/Choibalsan
sq: Azi/Koibalsan

en: Asia/Colombo
sq: Azi/Kolombo

en: Asia/Damascus
sq: Azi/Damask

en: Asia/Dhaka
sq: Azi/Daka

en: Asia/Dili
sq: Azi/Dili

en: Asia/Dubai
sq: Azi/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sq: Azi/Dushanbe

en: Asia/Gaza
sq: Azi/Gaza

en: Asia/Hong_Kong
sq: Azi/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sq: Azi/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sq: Azi/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
sq: Azi/Xhakartë

en: Asia/Jayapura
sq: Azi/Xhajapura

en: Asia/Jerusalem
sq: Azi/Jerusalem

en: Asia/Kabul
sq: Azi/Kabul

en: Asia/Kamchatka
sq: Azi/Kamçatka

en: Asia/Karachi
sq: Azi/Karashi

en: Asia/Krasnoyarsk
sq: Azi/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sq: Azi/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sq: Azi/Kushing

en: Asia/Kuwait
sq: Azi/Kuvait

en: Asia/Macau
sq: Azi/Makau

en: Asia/Magadan
sq: Azi/Magadan

en: Asia/Makassar
sq: Azi/Makasar

en: Asia/Manila
sq: Azi/Manila

en: Asia/Muscat
sq: Azi/Muskat

en: Asia/Nicosia
sq: Azi/Nikozia

en: Asia/Novosibirsk
sq: Azi/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sq: Azi/Omsk

en: Asia/Oral
sq: Azi/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
sq: Azi/Phnom_Pen

en: Asia/Pontianak
sq: Azi/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
sq: Azi/Pjongjang

en: Asia/Qatar
sq: Azi/Katar

en: Asia/Qyzylorda
sq: Azi/Qyzylorda

en: Asia/Riyadh
sq: Azi//Riad

en: Asia/Sakhalin
sq: Azi/Sakalin

en: Asia/Samarkand
sq: Azi/Samarkand

en: Asia/Seoul
sq: Azi/Seul

en: Asia/Shanghai
sq: Azi/Shangai

en: Asia/Singapore
sq: Azi/Singapor

en: Asia/Taipei
sq: Azi/Taipei

en: Asia/Tashkent
sq: Azi/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
sq: Azi/Tbilis

en: Asia/Tehran
sq: Azi/Teheran

en: Asia/Thimphu
sq: Azi/Timpu

en: Asia/Tokyo
sq: Azi/Tokio

en: Asia/Ulaanbaatar
sq: Azi/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
sq: Azi/Urumqi

en: Asia/Vientiane
sq: Azi/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
sq: Azi/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sq: Azi/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sq: Azi/Ekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sq: Azi/Erevan

en: Assign shortcut keys to commands
sq: Cakton pulsante përshpejtues komandave

en: Assistive Technologies
sq: Teknollogjitë asistuese

en: Assistive Technologies Preferences
sq: Preferimet e teknollogjive asistuese

en: Atlantic/Azores
sq: Atlantik/Azore

en: Atlantic/Bermuda
sq: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
sq: Atlantik/Kanarie

en: Atlantic/Cape_Verde
sq: Atlantik/Kepi_i_Gjelbër

en: Atlantic/Madeira
sq: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
sq: Atlantik/Reikjavik

en: Atlantic/South_Georgia
sq: Atlantik/Gjeorgji_e_Jugut

en: Atlantic/St_Helena
sq: Atlantik/Shën_Helena

en: Atlantic/Stanley
sq: Atlantik/Stanlei

en: Audio _Feedback...
sq: _Feedback audio...

en: Australia/Adelaide
sq: Australi/Adelaide

en: Australia/Brisbane
sq: Australi/Brisbën

en: Australia/Broken_Hill
sq: Australi/Kodr_´_e_Thyer

en: Australia/Currie
sq: Australi/Kurri

en: Australia/Darwin
sq: Australi/Darvin

en: Australia/Hobart
sq: Australi/Hobart

en: Australia/Lindeman
sq: Australi/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sq: Australi/Lord_Houv

en: Australia/Melbourne
sq: Australi/Melburn

en: Australia/Perth
sq: Australi/Perth

en: Australia/Sydney
sq: Australi/Sidni

en: Authenticated!
sq: Autentikuar!

en: Autoconfiguration _URL:
sq: _URL e autokonfigurimit:

en: Back
sq: Mbrapa

en: Background
sq: Sfondi

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
sq: Sinjal akustik kur aktivizohen apo çaktivizohen funksionet e _açesibilitetit

en: Beep when a _modifier key is pressed
sq: Sinjal akustik kur shtypet një _ndryshues

en: Beep when a _toggle key is pressed
sq: Sinjal akustik kur shtypet një pulsant _shkëmbyes

en: Beep when a key is pr_essed
sq: Sinjal akustik kur shtyp_et një pulsant

en: Beep when a key is reje_cted
sq: Sinjal akustik kur refu_zohet një pulsant

en: Beep when key is _accepted
sq: Sinjal akustik kur pr_anohet një pulsant

en: Beep when key is _rejected
sq: Sinjal akustik kur pulsanti _refuzohet

en: Best _shapes
sq: Optimizo _formën

en: Best co_ntrast
sq: Optimizo ko_ntrastin

en: By _country
sq: Sipas sh_tetit

en: By _language
sq: Sipas _gjuhës

en: C_ommand:
sq: K_omanda:

en: C_ustomize...
sq: P_ersonalizo...

en: Calculator
sq: Makinë llogaritëse

en: Cancel
sq: Anulo

en: Cannot install theme
sq: I pamundur instalimi i temës

en: Center
sq: Në qendër

en: Change Passwo_rd...
sq: Ndrysho fjalëka_limin...

en: Change pa_ssword
sq: Ndrysho f_jalëkalimin

en: Change password
sq: Ndrysho fjalëkalimin

en: Change your password
sq: Ndrysho fjalekalimin

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
sq: Nryshimet për aktivizimin e teknollogjive asistuese nuk do të kenë efekt deri në hyrjen e ardhshme.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
sq: Kontrollon nëse lejohet shtyrja e pushimeve

en: Checking password...
sq: Kontrolli i fjalëkalimit...

en: Child exited unexpectedly
sq: Biri doli në menyrë të papritur

en: Choose a Keyboard Model
sq: Zgjedhja e një modeli tastiere

en: Choose a Layout
sq: Zgjedhja e një planimetrie

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
sq: Zgjidh çfarë karakteristika përshtatshmërie të akivizohen në hyrje

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
sq: Kliko tek <b>Ndrysho fjalëkalimin</b> për të ndryshuar fjalëkalimin.

en: Close and _Log Out
sq: Mbyll dhe di_l jashtë

en: Close the control-center when a task is activated
sq: Mbyll qendrën e kontrollit kur aktivizohet një aktivitet

en: Colors
sq: Ngjyrat

en: Command
sq: Komanda

en: Common Tasks
sq: Aktivitete të përbashkët

en: Compositing Manager
sq: Përgjegjësi i kompozimit

en: Control Center
sq: Qendra e kontrollit

en: Controls
sq: Kontrollet

en: Copying '%s'
sq: Kopjimi i «%s»

en: Copying file: %u of %u
sq: Duke kopjuar file: %u në %u

en: Copying files
sq: Duke kopjuar files

en: Could not install theme engine
sq: I pamundur instalimi i motorit të temës

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
sq: I pamundur ndalimi i kanalit të IO backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
sq: I pamundur ndalimi i kanalit të IO backend_stdout: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
sq: Nuk mund të fillojë kapjen e gishtit në pajisjen '%s'

en: Current URI index
sq: Indeksi i URI të tanishëm

en: Current URI index - starts from 1
sq: Indeksi i URI të tanishëm - fillon nga 1

en: Current _password:
sq: _Fjalëkalimi aktual:

en: Cursor _blinks in text fields
sq: Kursor pulsues në fushat me tekst

en: Cursor blinks speed
sq: Shpejtësia e pulsimit të kursorit

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Custom Shortcuts
sq: Përshpejtime të personalizuara

en: Customize Theme
sq: Personalizo temën

en: Customize the look of the desktop
sq: Personalizon paraqitjen e ambjentit grafik

en: D_elay:
sq: Von_esa:

en: D_etails...
sq: D_etaje...

en: Date
sq: Data

en: Default
sq: E parazgjedhur

en: Default Pointer
sq: Kursori i paracaktuar

en: Delete registered fingerprints?
sq: Fshij shenjat e gishtërinjve të regjistruar?

en: Des_ktop font:
sq: Gërmat për h_apësirën e punës:

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Desktop
sq: Desktopi

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
sq: Çaktivizo qëndrimin e pulsantëve nëse shtypen dy pulsantë së bashku

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Document Viewer
sq: Shikues dokumentesh

en: Documents
sq: Dokumente

en: Don't check whether the notification area exists
sq: Mos kontrollo praninë e zonës së njoftimeve

en: Done!
sq: Perfunduar!

en: Duration of the break when typing is disallowed
sq: Kohëzgjatja e pushimit gjatë së cilës ndalohet shkrimi

en: Duration of work before forcing a break
sq: Kohëzgjatja e punës para se të detyrohet kryerja e një pushimi

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Eject
sq: Nxirr jashtë

en: Enable debugging code
sq: Aktivo kodin e debug

en: Europe/Amsterdam
sq: Europë/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sq: Europë/Andorra

en: Europe/Athens
sq: Europë/Athinë

en: Europe/Belgrade
sq: Europë/Beograd

en: Europe/Berlin
sq: Europë/Berlin

en: Europe/Bratislava
sq: Europë/Bratislavë

en: Europe/Brussels
sq: Europë/Bruksel

en: Europe/Bucharest
sq: Europë/Bukuresht

en: Europe/Budapest
sq: Europë/Budapest

en: Europe/Chisinau
sq: Europë/Kishinau

en: Europe/Copenhagen
sq: Europë/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
sq: Europë/Dublin

en: Europe/Gibraltar
sq: Europë/Gjibraltar

en: Europe/Guernsey
sq: Europë/Guernsi

en: Europe/Helsinki
sq: Europë/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
sq: Europë/Ishulli_i_Robit

en: Europe/Istanbul
sq: Europë/Stamboll

en: Europe/Jersey
sq: Europë/Xhersi

en: Europe/Kaliningrad
sq: Europë/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
sq: Europë/Kiev

en: Europe/Lisbon
sq: Europë/Lisbonë

en: Europe/Ljubljana
sq: Europë/Ljubljanë

en: Europe/London
sq: Europë/Londër

en: Europe/Luxembourg
sq: Europë/Luksemburg

en: Europe/Madrid
sq: Europë/Madrid

en: Europe/Malta
sq: Europë/Maltë

en: Europe/Mariehamn
sq: Europë/Marihamn

en: Europe/Minsk
sq: Europë/Minsk

en: Europe/Monaco
sq: Europë/Monako

en: Europe/Moscow
sq: Europë/Moskë

en: Europe/Oslo
sq: Europë/Oslo

en: Europe/Paris
sq: Europë/Paris

en: Europe/Podgorica
sq: Europë/Podgoricë

en: Europe/Prague
sq: Europë/Pragë

en: Europe/Riga
sq: Europë/Rigë

en: Europe/Rome
sq: Europë/Romë

en: Europe/Samara
sq: Europë/Samara

en: Europe/San_Marino
sq: Europë/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sq: Europë/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sq: Europë/Simferopol

en: Europe/Skopje
sq: Europë/Shkup

en: Europe/Sofia
sq: Europë/Sofie

en: Europe/Stockholm
sq: Europë/Stokholm

en: Europe/Tallinn
sq: Europë/Talin

en: Europe/Tirane
sq: Europë/Tiranë

en: Europe/Uzhgorod
sq: Europë/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
sq: Europë/Vaduz

en: Europe/Vatican
sq: Europë/Vatikan

en: Europe/Vienna
sq: Europë/Vienë

en: Europe/Vilnius
sq: Europë/Vilnius

en: Europe/Volgograd
sq: Europë/Volgograd

en: Europe/Warsaw
sq: Europë/Varshavë

en: Europe/Zagreb
sq: Europë/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
sq: Europë/Zaporozhje

en: Europe/Zurich
sq: Europë/Zyrih

en: Exit shell on add or remove action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim shtimi apo heqje

en: Exit shell on help action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim ndihme

en: Exit shell on start action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim nisje

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
sq: Del nga terminali nëse kryhet një veprim përditësimi apo çinstalimi

en: Eye candy added by Anders Carlsson
sq: Eye candy shtuar nga Anders Carlsson

en: Failed to create temporary directory
sq: Krijimi i kartelës së përkohshme dështoi

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
sq: File «%s» ekziston rregullisht. Vazhdon me mbishkrimin e tij?

en: File System
sq: File i sistemit

en: Filter
sq: Filtri

en: Font Rendering Details
sq: Detaje në lidhje me shfaqjen e shkronjave

en: Fonts
sq: Gërmat

en: Fraction completed
sq: Përqindja e plotësuar

en: Fraction of transfer currently completed
sq: Përqindja e transferimit plotësuar për momentin

en: From URI
sq: Nga URI

en: Full Name
sq: Emri dhe mbiemri

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Gra_yscale
sq: Shkallë e ngjyrës _gri

en: Groups
sq: Grupe

en: HTTP Proxy Details
sq: Detaje Proxy HTTP

en: H_TTP proxy:
sq: Proxy H_TTP:

en: Help
sq: Ndihmë

en: High
sq: Lartë

en: Home folder
sq: Kartela personale

[ctx: Home folder]
en: Home
sq: Shtëpia

en: Icons
sq: Ikonat

en: Icons only
sq: Vetëm ikonat

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
sq: Nëse i ricaktohet përshpejtimi «%s», përshpejtimi «%s» do të çaktivizohet.

en: Ignored Hosts
sq: Host-et e shpërfillur

en: Image
sq: Figura

en: Images
sq: Figura

en: Indian/Chagos
sq: Indian/Çagos

en: Indian/Christmas
sq: Indian/Kërshëndella

en: Indian/Cocos
sq: Indian/Kokos

en: Indian/Comoro
sq: Indian/Komoro

en: Indian/Maldives
sq: Indian/Maldive

en: Indian/Mauritius
sq: Indian/Mauricius

en: Indian/Mayotte
sq: Indian/Majot

en: Indian/Reunion
sq: Indian/Ribashkim

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim ndihme.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim nisje.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim shtimi apo heqje.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
sq: Tregon nëse duhet mbyllur terminali kur kryhet një veprim përditësimi apo çinstalimi.

en: Install
sq: Instalo

en: Installation for theme "%s" failed.
sq: Instalimi i temës «%s» dështoi.

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
sq: Instalon paketat e temave për pjesë të ndryshme të «desktop»

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
sq: Të drejta të pamjaftueshme për të instaluar temën në:
    %s

en: Interface
sq: Ndërfaqja

en: Jump to Preferred Applications dialog
sq: Shkon tek dialogu Aplikativët e preferuar

en: Jump to the Accessible Login dialog
sq: Shkon tek dialogu Hyrje e përshtatshme

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
sq: Shkon tek dialogu Përshtatshmëria e tastierës

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
sq: Shkon tek dialogu Përshtatshmëria e mouse

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
sq: Aplikon rregullimet dhe del (vetëm kompatibilitet; tashmë kontrollohet nga demon)

en: Keep Current Theme
sq: Mbaj temën aktuale

en: Key presses _repeat when key is held down
sq: Pë_rsërit gërmën përderisa pulsanti mbahet i shtypur

en: Keyboard
sq: tastierë

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
sq: Feedback audio i açesibilitetit të tastierës

en: Keyboard Layout Options
sq: Opsionet e planimetrisë së tastierës

en: Keyboard Preferences
sq: Preferimet e tastierës

en: Keyboard Shortcuts
sq: Kombinime përshpejtuese nga tastiera

en: Keyboard _model:
sq: _Modeli i tastierës:

en: Large
sq: E madhe

en: Launch help browser
sq: Lësho shfletuesin e ndihmës

en: Launch web browser
sq: Lësho shfletuesin web

en: Layout
sq: Planimetria

en: Layouts
sq: Planimetritë

en: Left
sq: Majtas

en: Lock screen
sq: Blloko ekranin

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
sq: Mbas një intervali te caktuar kohe blloko ekranin për të parandaluar dëmet e shkaktuara nga përdorimi i gjatë i tastierës

en: Log out
sq: Përfundo seancën

en: Low
sq: Ulët

en: MATE Theme %s correctly installed
sq: Tema «%s» për MATE u instalua korrektësisht

en: Mate Theme Package
sq: Paketa «Tema e Mate»

en: Maximize
sq: Maksimizo

en: Maximize Horizontally
sq: Maksimizo horizontalisht

en: Maximize Vertically
sq: Maksimizo vertikalisht

en: Minimize
sq: Minimizo

en: Mirror Screens
sq: Pasqyra e ekranit

en: Models
sq: Modele

en: More backgrounds URL
sq:  Më shumë backgrounds URL

en: More themes URL
sq: Më shumë tema URL

en: Mouse Keys
sq: Mouse nga tastiera

en: Mouse Preferences
sq: Preferimet e mouse

en: Move _Up
sq: Lëviz _sipër

en: N_one
sq: M_os përdor

en: Name
sq: Emri

en: Network Proxy
sq: Proxy i rrjetit

en: Network Proxy Preferences
sq: Preferimet e proxy të rrjetit

en: Network Servers
sq: Server Rrjeti

en: New Document
sq: Dokument i ri

en: New Spreadsheet
sq: Fletë e re llogaritje

en: New shortcut...
sq: Përshpejtim i ri...

en: New themes have been successfully installed.
sq: Temat e reja u instaluan me sukses.

en: No Desktop Background
sq: Asnjë Pamje Background

en: No Image
sq: Asnjë figurë

en: No theme file location specified to install
sq: Nuk është dhënë pozicioni i file të temës për tu instaluar

en: None
sq: Asgjë

en: Normal
sq: Mesatar

en: Off
sq: Çaktivizuar

en: Office
sq: Zyrë

en: Open a dialog to specify the color
sq: Hap një dialog për të përcaktuar ngjyrën

en: Other
sq: Tjetër

en: Other finger:
sq: Gisht tjetër

en: Overwrite _All
sq: Mbishkruaj gjithçk_a

en: Pacific/Apia
sq: Paqësor/Apia

en: Pacific/Auckland
sq: Paqësor/Okland

en: Pacific/Chatham
sq: Paqësor/Çatëm

en: Pacific/Easter
sq: Paqësor/Pashkë

en: Pacific/Efate
sq: Paqësor/Efat

en: Pacific/Enderbury
sq: Paqësor/Enderbëri

en: Pacific/Fakaofo
sq: Paqësor/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sq: Paqësor/Fixhi

en: Pacific/Funafuti
sq: Paqësor/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sq: Paqësor/Galapagos

en: Pacific/Gambier
sq: Paqësor/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sq: Paqësor/Guadalkanal

en: Pacific/Guam
sq: Paqësor/Guam

en: Pacific/Honolulu
sq: Paqësor/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
sq: Paqësor/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sq: Paqësor/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sq: Paqësor/Kuajalin

en: Pacific/Majuro
sq: Paqësor/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sq: Paqësor/Markuezas

en: Pacific/Midway
sq: Paqësor/Miduej

en: Pacific/Nauru
sq: Paqësor/Nauru

en: Pacific/Niue
sq: Paqësor/Niue

en: Pacific/Norfolk
sq: Paqësor/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sq: Paqësor/Numea

en: Pacific/Pago_Pago
sq: Paqësor/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sq: Paqësor/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sq: Paqësor/Pitkern

en: Pacific/Port_Moresby
sq: Paqësor/Port_Moresbi

en: Pacific/Rarotonga
sq: Paqësor/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sq: Paqësor/Saipan

en: Pacific/Tahiti
sq: Paqësor/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sq: Paqësor/Taraua

en: Pacific/Tongatapu
sq: Paqësor/Tongatapu

en: Pacific/Wake
sq: Paqësor/Uejk

en: Pacific/Wallis
sq: Paqësor/Ualis

en: Parent Window
sq: Dritarja prind

en: Parent window of the dialog
sq: Dritarja prind e dritares së dialogut

en: Play (or play/pause)
sq: Luaj (ose luaj/pusho)

en: Please contact your system administrator for help.
sq: Ju lutemi të kontaktoni me administratorin e sistemit për ndihmë.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
sq: Rishkruaj fjalëkalimin në fushën e <b>Rishkruaj fjalëkalimin e ri</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
sq: Shkruaj fjalëkalimin tek fusha e <b>Fjalëkalimi i ri</b>.

en: Pointer
sq: Kursori

en: Port:
sq: Porta:

en: Preferences
sq: Parapëlqimet

en: Preferred Applications
sq: Aplikativë të preferuar

en: Preview
sq: Shikoje

en: Preview:
sq: Pamja e parë:

en: Proxy Configuration
sq: Konfigurimi i proxy

en: Remove from Favorites
sq: Hiq nga të preferuarit

en: Remove from Startup Programs
sq: Hiq nga programet në nisje

en: Repeat keys speed
sq: Shpejtësia e përsëritjes së pulsantëve

en: Reset to De_faults
sq: Rivendos vlerat e para_caktuara

en: Revert Font
sq: Rikthe gërmën

en: Right
sq: Djathtas

en: Roll up
sq: Palos

en: Run at st_art
sq: Ekzekuto në _nisje

en: S_ocks host:
sq: Host S_ocks:

en: S_peed:
sq: Sh_pejtësia:

en: S_uper (or "Windows logo")
sq: S_uper (ose «Stema e Windows»)

en: Save Theme As...
sq: Ruaj temën si...

en: Save _As...
sq: Ru_aj si...

en: Save _background image
sq: Ruaj figurën e s_fondit

en: Scale
sq: Shkalla

en: Scrolling
sq: Rrëshqitje

en: Search
sq: Kërko

en: Select Image
sq: Zgjidh figurën

en: Select Theme
sq: Zgjidh temën

en: Select your default applications
sq: Zgjidh apliaktivët e paracaktuar

en: Select your photo
sq: Zgjidh fotografinë

en: Set your keyboard preferences
sq: Përcakton preferimet e tastierës

en: Set your mouse preferences
sq: Përcakton preferimet e mouse

en: Set your network proxy preferences
sq: Përcakton preferimet e proxy të rrjetit

en: Set your personal information
sq: Përcakton të dhënat vetiake personale

en: Set your window properties
sq: Përcakton pronësitë e dritareve

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
sq: Sh_faq pozicionin e kursorit kur shtypet pulsanti Control

en: Shortcut
sq: Kombinimi përshpejtues

en: Show icons on buttons
sq: Shfaq ikonat tek butonat

en: Slide Show
sq: Diapozitivë

en: Small
sq: E vogël

en: Sound
sq: Zëri

en: Specify the filename of a theme to install
sq: Specifiko emrin e file të një teme për tu instaluar

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
sq: Specifiko emrin e faqes për tu shfaqur (internet|multimedia|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
sq: Specifiko emrin e faqes për tu shfaqur (theme|background|fonts|interface)

en: Start the page with the accessibility settings showing
sq: Nis duke shfaqur faqen e pronësive të rregullimeve të açesibilitetit

en: Start the page with the typing break settings showing
sq: Nis duke shfaqur faqen e pronësive të rregullimeve për pushimet gjatë shkrimit

en: Sub_pixel (LCDs)
sq: Sub_pixel (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
sq: Lëmim i sub_pixel (LCD)

en: System
sq: Sistemi

en: System error: %s.
sq: Gabim sistemi: %s.

en: TEXT
sq: TEKSTI

en: Take a break!
sq: Pusho pak!

en: Task names and associated .desktop files
sq: Emri i aktivitetit dhe file .desktop përkatës

en: Text
sq: Teksti

en: Text Editor
sq: Editues teksti

en: Text below items
sq: Teksti poshtë temave

en: Text beside items
sq: Teksti midis temave

en: Text only
sq: Vetëm teksti

en: That password was incorrect.
sq: Fjalëkalimi nuk ishte i vlefshëm.

en: The %s utility is not installed.
sq: Programi ndihmues %s nuk është i instaluar.

en: The MATE configuration tool
sq: Instrument konfigurimi për MATE

en: The current controls theme does not support color schemes.
sq: Tema aktuale e kontrolleve nuk suporton skemat e ngjyrave.

en: The current theme suggests a background and a font.
sq: Tema aktuale propozon një sfond dhe një lloj gërme.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sq: Tema e tanishme propozon një sfond dhe një lloj gërmash. Është gjithashtu i mundur rikthimi i llojit të fundit të gërmave të propozuar të aplikuar.

en: The current theme suggests a background.
sq: Tema aktuale propozon një sfond.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sq: Tema e tanishme propozon një sfond. Është gjithashtu i mundur rikthimi i llojit të fundit të gërmave të propozuar të aplikuar.

en: The current theme suggests a font.
sq: Tema aktuale propozon një lloj gërme.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sq: Tema e tanishme propozon një lloj gërmash. Është gjithashtu i mundur rikthimi i llojit të fundit të gërmave të propozuar të aplikuar.

en: The device is already in use.
sq: Pajisja është tashmë në përdorim.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
sq: Aplikimi i llojit të fundit të gërmës së propozuar mund të anullohet.

en: The new password has already been used recently.
sq: Fjalëkalimi i ri tashmë është përdorur kohët e fundit.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
sq: Fjalëkalimi i ri mund të përmbajë simbole numerikë ose specialë.

en: The old and new passwords are the same.
sq: Fjalëkalimi i ri është njësoj me fjalëkalimin e vjetër.

en: The old and new passwords are too similar.
sq: Fjalëkalimi i ri është tepër i ngjashëm me të vjetrin.

en: The password is too short.
sq: Fjalëkalimi është tepër i shkurtër.

en: The password is too simple.
sq: Fjalëkalimi është tepër i thjeshtë.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
sq: Është i pamundur përdorimi i «%s» si kombinim përshpejtues, pasi pengon shkrimin normal.
    Provo të përdorësh në kombinim njëkohësisht një pulsant si Ctrl, Alt apo Shift.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
sq: Përshpejtimi «%s» përdoret rregullisht për
    «%s»

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
sq: Emri i aktivitetit për tu shfaqur në qendrën e kontrollit ndjekur nga ";" si ndarës dhe nga emri i .desktop përkatës për nisjen e aktivitetit.

en: The theme "%s" has been installed.
sq: Tema «%s» u instalua.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
sq: Tema ekziston rregullisht. Vazhdon me zëvendësimin?

en: The two passwords are not equal.
sq: Dy fjalëkalimet nuk përputhen.

en: The type of accelerator.
sq: Lloji i përshpejtuesit.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
sq: Programi për kontrollin e shkrimit përdor zonën e njoftimeve për të shfaqur informacionet. Mesa duket ju nuk keni asnjë zonë njoftimi tek paneli juaj. Mund ta shtoni me një klikim të djathtë tek paneli juaj e duke zgjedhur "Shto në panel" , gjeni "Zona e njoftimit" e klikoni mbi pulsantin «Shto».

en: Theme
sq: Tema

en: Theme Installer
sq: Instaluesi i temave

en: Theme Packages
sq: Paketa teme

en: Theme cannot be deleted
sq: Eleminimi i temës nuk është i mundur

en: Theme name must be present
sq: Duhet të jepet emri i temës

en: There was a problem while extracting the theme.
sq: Është ndeshur një problem gjatë nxjerrjes së temës.

en: There was an error displaying help: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: There was an error installing the selected file
sq: U ndesh një gabim gjatë instalimit të file të zgjedhur

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
sq: Tema nuk do të shfaqet sikurse parashikuar pasi tema e kërkuar GTK+ '%s' nuk është instaluar.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
sq: Tema nuk do të shfaqet sikurse parashikuar pasi tema e kërkuar e ikonave '%s' nuk është instaluar.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
sq: Tema nuk do të shfaqet sikurse parashikuar pasi tema e kërkuar e menazhuesit të dritareve '%s' nuk është instaluar.

en: Thr_eshold:
sq: Kuf_iri:

en: Time
sq: Ora

en: Time zone
sq: Zona e orës

en: To URI
sq: Tek URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
sq: Për të ndryshuar fjalëkalimin, shkruaj fjalëkalimin aktual në fushën e mëposhtme dhe kliko tek <b>Autentikimi</b>.
    Mbas autentikimit, shkruaj fjalëkalimin e ri, rishkruaje për verifikim dhe kliko tek <b>Ndrysho fjalëkalimin</b>.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
sq: Për të lëvizur një dritare, shtyp-dhe-mbaj këtë tast pastaj kap dritaren:

en: Total URIs
sq: URI gjithsej

en: Total number of URIs
sq: Numri i përgjithshëm i URI

en: Type
sq: Lloji

en: Typing Break
sq: Pushim gjatë shkrimit

en: Typing Monitor
sq: Kontrolli i shkrimit

en: URI currently transferring from
sq: URI nga ku po transferohet aktualisht

en: URI currently transferring to
sq: URI drejt së cilës po transferohet aktualisht

en: U_sername:
sq: Përdorue_si:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
sq: E pamundur hapja e dritares së dialogut të pronësive të pushimit për shkak të gabimit në vijim: %s

en: Unable to launch %s: %s
sq: E pamundur nisja e %s: %s

en: Unable to launch backend
sq: E pamundur nisja e backend

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Upside Down
sq: Sipër poshtë

en: User name:
sq: Emri i përdoruesit:

en: Vendors
sq: Prodhues

en: Volume down
sq: Ul zërin

en: Volume mute
sq: Pa zë

en: Volume up
sq: Ngre zërin

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
sq: Nëse butonat mund të shfaqin një ikonë përveç tekstit të butonit

en: Window Border
sq: Bordi i dritares

en: Window Preferences
sq: Preferimet e dritareve

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
sq: Mbahet tema aktuale apo aplikohet tema e sapo instaluar?

en: Would you like to delete this theme?
sq: Eleminon këtë temë?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
sq: Shkruar nga Richard Hult <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
sq: Ju nuk jeni i lejuar për të hyrë në pajisje. Kontaktoni me administratorin e sistemit.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
sq: Fjalëkalimi është ndryshuar që nga autentikimi fillestar. Kryej përsëri autentikimin.

en: Your password has been changed.
sq: Fjalëkalimi juaj është ndryshuar.

en: Zoom
sq: Shkalla e zmadhimit

en: [WALLPAPER...]
sq: [SFOND EKRANI...]

en: _Acceleration:
sq: _Përshpejtimi:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
sq: Funksionet e _açesibilitetit mund të aktivizohen/çaktivizohen me kombinime përshpejtuese nga tastiera

en: _Add...
sq: _Shto...

en: _Application font:
sq: Gërmat për _aplikativët:

en: _Authenticate
sq: _Autentikimi

en: _Break interval lasts:
sq: Kohëzgjatja e _pushimit:

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Country:
sq: _Shteti:

en: _Delay:
sq: _Vonesa:

en: _Delete
sq: _Fshi

en: _Delete Fingerprints
sq: _Fshij shenjat e gishtave

en: _Description:
sq: _Përshkrimi:

en: _Details
sq: _Detaje

en: _Document font:
sq: Gërmat për _dokumentet:

en: _Enable assistive technologies
sq: _Aktivizo teknologjitë asistuese

en: _FTP proxy:
sq: Proxy _FTP:

en: _File
sq: _Skedari

en: _Fixed width font:
sq: Gërma me gjerësi _fikse:

en: _Full
sq: I _plotë

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Ignore fast duplicate keypresses
sq: Shpërf_ill shtypje të shpejta të njëpasnjëshme pulsantësh

en: _Input boxes:
sq: Kutitë e _input:

en: _Install...
sq: _Instalo...

en: _Keyboard Accessibility
sq: Përshtatshmëria e _tastierës

en: _Language:
sq: _Gjuha:

en: _Left-handed
sq: Për dorën e _majtë

en: _Lock screen to enforce typing break
sq: B_lloko ekranin për të detyruar kryrjen e një pushimi

en: _Medium
sq: _Mesatar

en: _Models:
sq: _Modele:

en: _Monochrome
sq: _Monokromatik

en: _Mouse Accessibility
sq: Përshtatshmëria e _mouse

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _New
sq: _I ri

en: _New password:
sq: Fjalëkalimi i _ri:

en: _None
sq: Mos pë_rdor

en: _Only accept long keypresses
sq: Prano ve_tëm shtypje pulsanti me kohëzgjatje të gjatë

en: _Open
sq: _Hap

en: _Overwrite
sq: _Mbishkruaj

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Pointer can be controlled using the keypad
sq: _Kursori mund të kontrollohet duke përdorur tastierën

en: _Postpone Break
sq: _Shty për më vonë pushimin

en: _Preferred Applications
sq: Aplikativë të _preferuar

en: _Print
sq: _Printo

en: _Quit
sq: _Dalja

en: _Reassign
sq: _Ricakto

en: _Remove
sq: _Hiq

en: _Reset to Defaults
sq: _Rikthe vlerat e paracaktuara

en: _Retype new password:
sq: _Rishkruaj fjalëkalimin e ri:

en: _Right-handed
sq: Për dorën e _djathtë

en: _Run at start
sq: _Ekzekuto në nisje

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Secure HTTP proxy:
sq: Proxy HTTP i _Sigurtë:

en: _Select windows when the mouse moves over them
sq: _Zgjidh dritaret kur mouse kalon sipër tyre

en: _Selected items:
sq: Elementët e _zgjedhur:

en: _Sensitivity:
sq: _Ndjeshmëria:

en: _Simulate simultaneous keypresses
sq: _Simulo shtypje të njëkohshme pulsantësh

en: _Size:
sq: Madhë_sia:

en: _Skip
sq: _Tejkalo

en: _Slight
sq: I _lehtë

en: _Speed:
sq: _Shpejtësia:

en: _Style:
sq: _Stili:

en: _Timeout:
sq: _Koha në dispozicion:

en: _Tooltips:
sq: _Propozime:

en: _Type to test settings:
sq: _Shkruaj këtu për të verifikuar rregullimet:

en: _Variants:
sq: _Variante:

en: _Vendors:
sq: _Prodhues:

en: _Window title font:
sq: Shkronjat për titullin e _dritareve:

en: _Windows:
sq: _Dritaret:

en: _Work interval lasts:
sq: Intervali i _punës:

en: filename
sq: EMRI_FILE

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
sq: Nëse E VËRTETË, qendra e kontrollit do të mbyllet në aktivizimin e një «aktiviteti të përbashkët».

en: minutes
sq: minuta

en: page
sq: faqe

en: seconds
sq: sekonda

en: unknown
sq: e panjohur
