mate-control-center 1.27.0 - en to sr translation catalogue (1144 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
sr: „%s“ не изгледа као исправна тема.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
sr: „%s“ не изгледа као исправна тема. Можда је потребно да инсталирате погон теме.

en: %d %s by %d %s
sr: %d %s х %d %s

en: %s key is empty
sr: „%s“ тастер је празан

en: %s must be a directory
sr: „%s“ мора бити директоријум

en: %s must be a regular file
sr: „%s“ мора бити обична датотека

en: %s must be owned by you
sr: „%s“ мора бити у вашем власништву

en: %s must not have any directory components
sr: „%s“ не сме да садржи састојке директоријума

en: - MATE Default Applications
sr: — Мејтови основни програми

en: - MATE Keyboard Preferences
sr: — Мејтове поставке тастатуре

en: - MATE Mouse Preferences
sr: — Мејтове поставке миша

en: <Unknown Action>
sr: <Непозната радња>

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
sr: <b>%s</b>
    %s
    Фасцикла: %s
    Извођач: %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
sr: <b>%s</b>
    %s, %s
    Фасцикла: %s
    Извођач: %s

en: <b>Di_rect internet connection</b>
sr: <b>_Непосредна веза на интернет</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sr: <b>_Самостално подешавање посредника</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sr: <b>_Ручно подешавање посредника</b>

en: <b>_Use authentication</b>
sr: <b>_Користи потврђивање идентитета</b>

en: A computer break reminder.
sr: Потсетник за одмор од рада на рачунару.

en: A system error has occurred
sr: Дошло је до системске грешке

en: About %s
sr: О програму „%s“

en: About Me
sr: О мени

en: Accel Mode
sr: Режим пречице

en: Acceleration _Profile:
sr: _Профил убрзања:

en: Accelerator key
sr: Тастер пречице

en: Accelerator keycode
sr: Код тастера пречице

en: Accelerator modifiers
sr: Измењивачи пречица

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Accessible Lo_gin
sr: Приступачна при_јава

en: Action
sr: Радња

en: Adaptive
sr: Прилагодљиво

en: Add Wallpaper
sr: Додај позадину

en: Add new f_ont...
sr: Додај нови сл_овни лик...

en: Add to Favorites
sr: Додај у омиљене

en: Add to Startup Programs
sr: Додај у почетне програме

en: Africa/Abidjan
sr: Африка/Абиџан

en: Africa/Accra
sr: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
sr: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
sr: Африка/Алжир

en: Africa/Asmara
sr: Африка/Асмара

en: Africa/Bamako
sr: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
sr: Африка/Бангуј

en: Africa/Banjul
sr: Африка/Банџул

en: Africa/Bissau
sr: Африка/Бисау

en: Africa/Blantyre
sr: Африка/Блентајр

en: Africa/Brazzaville
sr: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
sr: Африка/Буџумбура

en: Africa/Cairo
sr: Африка/Каиро

en: Africa/Casablanca
sr: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
sr: Африка/Сеута

en: Africa/Conakry
sr: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
sr: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr: Африка/Дар_ес_Салам

en: Africa/Djibouti
sr: Африка/Џибути

en: Africa/Douala
sr: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
sr: Африка/Ел_Ајун

en: Africa/Freetown
sr: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
sr: Африка/Габорон

en: Africa/Harare
sr: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
sr: Африка/Јоханесбург

en: Africa/Juba
sr: Африка/Џуба

en: Africa/Kampala
sr: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
sr: Африка/Картум

en: Africa/Kigali
sr: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
sr: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
sr: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
sr: Африка/Либервил

en: Africa/Lome
sr: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
sr: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
sr: Африка/Лубумбаши

en: Africa/Lusaka
sr: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
sr: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
sr: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
sr: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
sr: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
sr: Африка/Могадиш

en: Africa/Monrovia
sr: Африка/Монровија

en: Africa/Nairobi
sr: Африка/Најроби

en: Africa/Ndjamena
sr: Африка/Нџамена

en: Africa/Niamey
sr: Африка/Ниамеј

en: Africa/Nouakchott
sr: Африка/Нуакчот

en: Africa/Ouagadougou
sr: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
sr: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
sr: Африка/Сао_Томе

en: Africa/Tripoli
sr: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
sr: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
sr: Африка/Виндхук

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Fonts
sr: Сви фонтови

en: All files
sr: Све датотеке

en: All_ow postponing of breaks
sr: Допусти _одлагање одмора

en: Allow t_op tiling
sr: Дозволи _горње поплочавање

en: Alt-Tab
sr: Алт-Таб

en: America/Adak
sr: Америка/Адак

en: America/Anchorage
sr: Америка/Енкориџ

en: America/Anguilla
sr: Америка/Ангвила

en: America/Antigua
sr: Америка/Антигва

en: America/Araguaina
sr: Америка/Арагвијана

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sr: Америка/Аргентина/Буенос_Ајрес

en: America/Argentina/Catamarca
sr: Америка/Аргентина/Катамарка

en: America/Argentina/Cordoba
sr: Америка/Аргентина/Кордоба

en: America/Argentina/Jujuy
sr: Америка/Аргентина/Хухуи

en: America/Argentina/La_Rioja
sr: Америка/Аргентина/Ла_Риоха

en: America/Argentina/Mendoza
sr: Америка/Аргентина/Мендоза

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sr: Америка/Аргентина/Рио_Гаљегос

en: America/Argentina/Salta
sr: Америка/Аргентина/Салта

en: America/Argentina/San_Juan
sr: Америка/Аргентина/Сан_Хуан

en: America/Argentina/San_Luis
sr: Америка/Аргентина/Сан_Луис

en: America/Argentina/Tucuman
sr: Америка/Аргентина/Тукуман

en: America/Argentina/Ushuaia
sr: Америка/Аргентина/Ушуаја

en: America/Aruba
sr: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
sr: Америка/Асунсион

en: America/Atikokan
sr: Америка/Атикокан

en: America/Bahia
sr: Америка/Баија

en: America/Bahia_Banderas
sr: Америка/Баија_бандерас

en: America/Barbados
sr: Америка/Барбадос

en: America/Belem
sr: Америка/Белем

en: America/Belize
sr: Америка/Белизе

en: America/Blanc-Sablon
sr: Америка/Блан-Саблон

en: America/Boa_Vista
sr: Америка/Боа_Виста

en: America/Bogota
sr: Америка/Богота

en: America/Boise
sr: Америка/Боизе

en: America/Cambridge_Bay
sr: Америка/Кембриџ_Беј

en: America/Campo_Grande
sr: Америка/Кампо_Гранде

en: America/Cancun
sr: Америка/Канкун

en: America/Caracas
sr: Америка/Каракас

en: America/Cayenne
sr: Америка/Кајен

en: America/Cayman
sr: Америка/Кајман

en: America/Chicago
sr: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
sr: Америка/Чивава

en: America/Costa_Rica
sr: Америка/Костарика

en: America/Creston
sr: Африка/Крестон

en: America/Cuiaba
sr: Америка/Кујаба

en: America/Curacao
sr: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
sr: Америка/Денмарксхавен

en: America/Dawson
sr: Америка/Досон

en: America/Dawson_Creek
sr: Америка/Досон_Крик

en: America/Denver
sr: Америка/Денвер

en: America/Detroit
sr: Америка/Детроит

en: America/Dominica
sr: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
sr: Америка/Едмонтон

en: America/Eirunepe
sr: Америка/Ејрунепе

en: America/El_Salvador
sr: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Fort_Nelson
sr: Америка/Форт_Нелсон

en: America/Fortaleza
sr: Америка/Форталеза

en: America/Glace_Bay
sr: Америка/Глејс_Беј

en: America/Godthab
sr: Америка/Годтаб

en: America/Goose_Bay
sr: Америка/Гус_Беј

en: America/Grand_Turk
sr: Америка/Гранд_Турк

en: America/Grenada
sr: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
sr: Америка/Гваделуп

en: America/Guatemala
sr: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
sr: Америка/Гвајаквил

en: America/Guyana
sr: Америка/Гијана

en: America/Halifax
sr: Америка/Халифакс

en: America/Havana
sr: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
sr: Америка/Ермосиљо

en: America/Indiana/Indianapolis
sr: Америка/Индијана/Индијанаполис

en: America/Indiana/Knox
sr: Америка/Индијана/Нокс

en: America/Indiana/Marengo
sr: Америка/Индијана/Маренго

en: America/Indiana/Petersburg
sr: Америка/Индијана/Питерсбург

en: America/Indiana/Tell_City
sr: Америка/Индијана/Тел_Сити

en: America/Indiana/Vevay
sr: Америка/Индијана/Вевај

en: America/Indiana/Vincennes
sr: Америка/Индијана/Винсенс

en: America/Indiana/Winamac
sr: Америка/Индијана/Винамак

en: America/Inuvik
sr: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
sr: Америка/Икалујт

en: America/Jamaica
sr: Америка/Јамајка

en: America/Juneau
sr: Америка/Жуно

en: America/Kentucky/Louisville
sr: Америка/Кентаки/Луивил

en: America/Kentucky/Monticello
sr: Америка/Кентаки/Монтичело

en: America/Kralendijk
sr: Америка/Кралендајк

en: America/La_Paz
sr: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
sr: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
sr: Америка/Лос_Анђелес

en: America/Lower_Princes
sr: Америка/Доњи_Принсес

en: America/Maceio
sr: Америка/Масејо

en: America/Managua
sr: Америка/Манагва

en: America/Manaus
sr: Америка/Манаус

en: America/Marigot
sr: Америка/Мариго

en: America/Martinique
sr: Америка/Мартиник

en: America/Matamoros
sr: Америка/Матаморос

en: America/Mazatlan
sr: Америка/Мазатлан

en: America/Menominee
sr: Америка/Меномини

en: America/Merida
sr: Америка/Мерида

en: America/Metlakatla
sr: Америка/Метлакатла

en: America/Mexico_City
sr: Америка/Мексико_Сити

en: America/Miquelon
sr: Америка/Микелон

en: America/Moncton
sr: Америка/Монктон

en: America/Monterrey
sr: Америка/Монтереј

en: America/Montevideo
sr: Америка/Монтевидео

en: America/Montserrat
sr: Америка/Монтсерат

en: America/Nassau
sr: Америка/Насау

en: America/New_York
sr: Америка/Њујорк

en: America/Nipigon
sr: Америка/Нипигон

en: America/Nome
sr: Америка/Ном

en: America/Noronha
sr: Америка/Нороња

en: America/North_Dakota/Beulah
sr: Америка/Северна_Дакота/Бјула

en: America/North_Dakota/Center
sr: Америка/Северна_Дакота/Центар

en: America/North_Dakota/New_Salem
sr: Америка/Северна_Дакота/Њу_Салем

en: America/Ojinaga
sr: Америка/Охинага

en: America/Panama
sr: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
sr: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
sr: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
sr: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
sr: Америка/Порт-о-Принс

en: America/Port_of_Spain
sr: Америка/Порт_оф_Спејн

en: America/Porto_Velho
sr: Америка/Порто_Вело

en: America/Puerto_Rico
sr: Америка/Порторико

en: America/Punta_Arenas
sr: Америка/Пунта_Аренас

en: America/Rainy_River
sr: Америка/Рејни_Ривер

en: America/Rankin_Inlet
sr: Америка/Ранкинов_рукавац

en: America/Recife
sr: Америка/Ресифи

en: America/Regina
sr: Америка/Регина

en: America/Resolute
sr: Америка/Резолут

en: America/Rio_Branco
sr: Америка/Рио_Бранко

en: America/Santarem
sr: Америка/Сантарем

en: America/Santiago
sr: Америка/Сантјаго

en: America/Santo_Domingo
sr: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
sr: Америка/Сао_Паоло

en: America/Scoresbysund
sr: Америка/Скорзбисунд

en: America/Sitka
sr: Америка/Ситка

en: America/St_Barthelemy
sr: Америка/Св_Бартоломеј

en: America/St_Johns
sr: Америка/Сент_Џон

en: America/St_Kitts
sr: Америка/Св_Китс

en: America/St_Lucia
sr: Америка/Св_Луција

en: America/St_Thomas
sr: Америка/Сент_Томас

en: America/St_Vincent
sr: Америка/Св_Винсент

en: America/Swift_Current
sr: Америка/Свифт_Карент

en: America/Tegucigalpa
sr: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
sr: Америка/Туле

en: America/Thunder_Bay
sr: Америка/Тандер_Беј

en: America/Tijuana
sr: Америка/Тихуана

en: America/Toronto
sr: Америка/Торонто

en: America/Tortola
sr: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
sr: Америка/Ванкувер

en: America/Whitehorse
sr: Америка/Вајтхорс

en: America/Winnipeg
sr: Америка/Винипег

en: America/Yakutat
sr: Америка/Јакутат

en: America/Yellowknife
sr: Америка/Јелоунајф

en: An internal error occurred
sr: Дошло је до унутрашње грешке

en: Antarctica/Casey
sr: Антарктик/Кејси

en: Antarctica/Davis
sr: Антарктик/Дејвис

en: Antarctica/DumontDUrville
sr: Антарктик/ДимонДИрвил

en: Antarctica/Macquarie
sr: Антарктик/Макуори

en: Antarctica/Mawson
sr: Антарктик/Мосон

en: Antarctica/McMurdo
sr: Антарктик/МекМурдо

en: Antarctica/Palmer
sr: Антарктик/Палмер

en: Antarctica/Rothera
sr: Антарктик/Ротера

en: Antarctica/Syowa
sr: Антарктик/Сјова

en: Antarctica/Troll
sr: Антарктик/Трол

en: Antarctica/Vostok
sr: Антарктик/Восток

en: Appearance
sr: Изглед

en: Appearance Preferences
sr: Поставке изгледа

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
sr: Примениће текуће подешавање за остале кориснике Мејта на рачунару. Знајте да ово не утиче на екране пријављивања или на друга радна окружења.

en: Apply Background
sr: Примени позадину

en: Apply Font
sr: Примени словни лик

en: Apply New Theme
sr: Примени нову тему

en: Apply system-wide
sr: Примени на свеопшти систем

en: Arctic/Longyearbyen
sr: Арктик/Лонгјирбјен

en: Asia/Aden
sr: Азија/Аден

en: Asia/Almaty
sr: Азија/Алмати

en: Asia/Amman
sr: Азија/Аман

en: Asia/Anadyr
sr: Азија/Анадир

en: Asia/Aqtau
sr: Азија/Актау

en: Asia/Aqtobe
sr: Азија/Актобе

en: Asia/Ashgabat
sr: Азија/Ашгабат

en: Asia/Atyrau
sr: Азија/Атиро

en: Asia/Baghdad
sr: Азија/Багдад

en: Asia/Bahrain
sr: Азија/Бахреин

en: Asia/Baku
sr: Азија/Баку

en: Asia/Bangkok
sr: Азија/Банкок

en: Asia/Barnaul
sr: Азија/Барнол

en: Asia/Beirut
sr: Азија/Бејрут

en: Asia/Bishkek
sr: Азија/Бишкек

en: Asia/Brunei
sr: Азија/Брунеји

en: Asia/Chita
sr: Азија/Чита

en: Asia/Choibalsan
sr: Азија/Чојбалсан

en: Asia/Colombo
sr: Азија/Коломбо

en: Asia/Damascus
sr: Азија/Дамаск

en: Asia/Dhaka
sr: Азија/Дака

en: Asia/Dili
sr: Азија/Дили

en: Asia/Dubai
sr: Азија/Дубаји

en: Asia/Dushanbe
sr: Азија/Душанбе

en: Asia/Famagusta
sr: Азија/Фамагуста

en: Asia/Gaza
sr: Азија/Газа

en: Asia/Hebron
sr: Азија/Хеброн

en: Asia/Ho_Chi_Minh
sr: Азија/Хо_Ши_Мин

en: Asia/Hong_Kong
sr: Азија/Хонг_Конг

en: Asia/Hovd
sr: Азија/Ховд

en: Asia/Irkutsk
sr: Азија/Иркутск

en: Asia/Jakarta
sr: Азија/Џакарта

en: Asia/Jayapura
sr: Азија/Џајапура

en: Asia/Jerusalem
sr: Азија/Јерусалим

en: Asia/Kabul
sr: Азија/Кабул

en: Asia/Kamchatka
sr: Азија/Камчатка

en: Asia/Karachi
sr: Азија/Карачи

en: Asia/Kathmandu
sr: Азија/Катманду

en: Asia/Khandyga
sr: Азија/Кандига

en: Asia/Kolkata
sr: Азија/Калкута

en: Asia/Krasnoyarsk
sr: Азија/Краснојарск

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr: Азија/Куала_Лумпур

en: Asia/Kuching
sr: Азија/Кучинг

en: Asia/Kuwait
sr: Азија/Кувајт

en: Asia/Macau
sr: Азија/Макао

en: Asia/Magadan
sr: Азија/Магадан

en: Asia/Makassar
sr: Азија/Макасар

en: Asia/Manila
sr: Азија/Манила

en: Asia/Muscat
sr: Азија/Мускат

en: Asia/Nicosia
sr: Азија/Никозија

en: Asia/Novokuznetsk
sr: Азија/Новокузњецк

en: Asia/Novosibirsk
sr: Азија/Новосибирск

en: Asia/Omsk
sr: Азија/Омск

en: Asia/Oral
sr: Азија/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
sr: Азија/Пном_Пен

en: Asia/Pontianak
sr: Азија/Понтијанак

en: Asia/Pyongyang
sr: Азија/Пјонгјанг

en: Asia/Qatar
sr: Азија/Катар

en: Asia/Qostanay
sr: Азија/Костанеј

en: Asia/Qyzylorda
sr: Азија/Кизилорда

en: Asia/Riyadh
sr: Азија/Ријад

en: Asia/Sakhalin
sr: Азија/Сахалин

en: Asia/Samarkand
sr: Азија/Самарканд

en: Asia/Seoul
sr: Азија/Сеул

en: Asia/Shanghai
sr: Азија/Шангај

en: Asia/Singapore
sr: Азија/Сингапур

en: Asia/Srednekolymsk
sr: Азија/Среднеколимск

en: Asia/Taipei
sr: Азија/Тајпеј

en: Asia/Tashkent
sr: Азија/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
sr: Азија/Тбилиси

en: Asia/Tehran
sr: Азија/Техеран

en: Asia/Thimphu
sr: Азија/Тимпу

en: Asia/Tokyo
sr: Азија/Токио

en: Asia/Tomsk
sr: Азија/Томск

en: Asia/Ulaanbaatar
sr: Азија/Уланбатар

en: Asia/Urumqi
sr: Азија/Урумчи

en: Asia/Ust-Nera
sr: Азија/Уст-Нера

en: Asia/Vientiane
sr: Азија/Вијентијан

en: Asia/Vladivostok
sr: Азија/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
sr: Азија/Јакутск

en: Asia/Yangon
sr: Азија/Јангон

en: Asia/Yekaterinburg
sr: Азија/Јекатеринбург

en: Asia/Yerevan
sr: Азија/Јереван

en: Assign shortcut keys to commands
sr: Доделите тастере пречица честим наредбама

en: Assistive Technologies
sr: Технологије за испомоћ

en: Assistive Technologies Preferences
sr: Поставке технологија за испомоћ

en: Atlantic/Azores
sr: Атлантик/Азори

en: Atlantic/Bermuda
sr: Атлантик/Бермуде

en: Atlantic/Canary
sr: Атлантик/Канарска_острва

en: Atlantic/Cape_Verde
sr: Атлантик/Кејп_Верде

en: Atlantic/Faroe
sr: Атлантик/Фарска_острва

en: Atlantic/Madeira
sr: Атлантик/Мадеира

en: Atlantic/Reykjavik
sr: Атлантик/Рејкјавик

en: Atlantic/South_Georgia
sr: Атлантик/Јужна_Џорџија

en: Atlantic/St_Helena
sr: Атлантик/Св_Хелена

en: Atlantic/Stanley
sr: Атлантик/Стенли

en: Audio _Feedback...
sr: _Звучна потврда...

en: Australia/Adelaide
sr: Аустралија/Аделејд

en: Australia/Brisbane
sr: Аустралија/Бризбејн

en: Australia/Broken_Hill
sr: Аустралија/Брокен_Хил

en: Australia/Currie
sr: Аустралија/Кјури

en: Australia/Darwin
sr: Аустралија/Дарвин

en: Australia/Eucla
sr: Аустралија/Јукла

en: Australia/Hobart
sr: Аустралија/Хобарт

en: Australia/Lindeman
sr: Аустралија/Линдеман

en: Australia/Lord_Howe
sr: Аустралија/Лорд_Хоу

en: Australia/Melbourne
sr: Аустралија/Мелбурн

en: Australia/Perth
sr: Аустралија/Перт

en: Australia/Sydney
sr: Аустралија/Сиднеј

en: Authenticated!
sr: Идентитет је потврђен!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
sr: Потребно је потврђивање идентитета за инсталирање подешавања више екрана за све кориснике

en: Autoconfiguration _URL:
sr: _Адреса самоподешавања:

en: Automatic detection:
sr: Самооткривање:

en: Back
sr: Назад

en: Background
sr: Позадина

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
sr: Запишти приликом искључивања или укључивања функција _приступачности

en: Beep when a _modifier key is pressed
sr: Запишти када је притиснут из_мењивач

en: Beep when a _toggle key is pressed
sr: Запишти када је притиснут _окидач

en: Beep when a key is pr_essed
sr: Запишти када је таст_ер притиснут

en: Beep when a key is reje_cted
sr: Запишти када тастер није прих_ваћен

en: Beep when key is _accepted
sr: Запишти када је тастер прихв_аћен

en: Beep when key is _rejected
sr: Запишти када тастер није п_рихваћен

en: Beep when pressing a key while Caps_Lock is active
sr: Запишти приликом притиска тастера док је притиснут „Закључај_слова“

en: Behaviour
sr: Понашање

en: Best _shapes
sr: Најбољи _облици

en: Best co_ntrast
sr: Најбољи _контраст

en: Bounce Keys
sr: Одскочни тастери

en: Buttons
sr: Дугмад

en: By _country
sr: Према _земљи

en: By _language
sr: Према _језику

en: C_olors:
sr: _Боје:

en: C_ommand:
sr: Н_аредба:

en: C_ustomize...
sr: _Произвољно...

en: Calculator
sr: Дигитрон

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cannot install theme
sr: Не могу да инсталирам тему

en: Caps Lock
sr: Закључавање слова

en: Center
sr: Усредиштено

en: Centre _new windows
sr: Усредишти _нове прозоре

en: Change Passwo_rd...
sr: Промени _лозинку...

en: Change pa_ssword
sr: Измени _лозинку

en: Change password
sr: Измени лозинку

en: Change resolution and position of monitors and projectors
sr: Измените резолуцију и положај монитора и пројектора

en: Change your password
sr: Измените вашу лозинку

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
sr: Технологија за испомоћ неће бити укључена или искључена до ваше следеће пријаве.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
sr: Укључите ако желите да одлажете одмор

en: Checking password...
sr: Мењам лозинку...

en: Child exited unexpectedly
sr: Потпроцес је неочекивано завршен

en: Choose a Keyboard Model
sr: Изаберите модел тастатуре

en: Choose a Layout
sr: Изаберите распоред

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
sr: Изаберите које ће технологије за испомоћ бити укључене када се пријавите

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
sr: Притисните на дугме <b>Промени лозинку</b> да измените лозинку.

en: Click the button to edit time zone.
sr: Кликните на дугме да уредите временску зону.

en: Click to save the specified date and time.
sr: Кликните да сачувате наведени датум и време.

en: Close and _Log Out
sr: Затвори и _одјави се

en: Close the control-center when a task is activated
sr: Затвара управљачки центар након покретања ставке

en: Colors
sr: Боје

en: Command
sr: Наредба

en: Command associated with a custom keybinding.
sr: Наредба придружена произвољној свези тастера.

en: Common Tasks
sr: Уобичајни послови

en: Compositing Manager
sr: Управник слагања

en: Con_firm
sr: _Потврди

en: Configure MATE settings
sr: Уредите Мејтова подешавања

en: Control Center
sr: Управљачки центар

en: Controls
sr: Контроле

en: Copying '%s'
sr: Умножавам „%s“

en: Copying file: %u of %u
sr: Умножавам датотеку: %u од %u

en: Copying files
sr: Умножавање датотека

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Could not access '%s' device
sr: Не могу да приступим уређају „%s“

en: Could not access any fingerprint readers
sr: Не могу да приступим ниједном читачу отисака прстију

en: Could not detect displays
sr: Не могу да нађем екране

en: Could not get information for %s: %s
sr: Не могу да добавим податке за „%s“: %s

en: Could not get screen information
sr: Не могу да добавим податке о екрану

en: Could not get session bus while applying display configuration
sr: Не могу да добавим сабирницу сесије док примењујем подешавања екрана

en: Could not install theme engine
sr: Не могу да инсталирам погон теме

en: Could not open %s/%s: %s
sr: Не могу да отворим „%s/%s“: %s

en: Could not open %s: %s
sr: Не могу да отворим „%s“: %s

en: Could not open help content
sr: Не могу да отворим документ помоћи

en: Could not rename %s to %s: %s
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: Could not save the monitor configuration
sr: Не могу да сачувам подешавања за екран

en: Could not set the default configuration for monitors
sr: Не могу да поставим основно подешавање за екране

en: Could not shutdown backend_stderr IO channel: %s
sr: Не могу да угасим УИ канал стандардне грешке позадинца: %s

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
sr: Не могу да угасим УИ канал стандардног улаза позадинца: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
sr: Не могу да угасим УИ канал стандардног излаза позадинца: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
sr: Не могу да снимим отисак прста са уређаја „%s“

en: Create pid file failed
sr: Стварање датотеке пид-а није успело

en: Current URI index
sr: Попис тренутне путање

en: Current URI index - starts from 1
sr: Попис тренутне путање — почиње са 1

en: Current _password:
sr: Тренутна _лозинка:

en: Cursor Blinking
sr: Трептање курсора

en: Cursor _blinks in text fields
sr: Курсор _трепће у пољима за унос текста

en: Cursor blinks speed
sr: Брзина трептања курсора

en: Custom
sr: Произвољна

en: Custom Shortcut
sr: Произвољна пречица

en: Custom Shortcuts
sr: Произвољне пречице

en: Customize Theme
sr: Прилагоди тему

en: Customize the look of the desktop
sr: Прилагодите изглед радне површи

en: D_elay:
sr: _Застој:

en: D_etails...
sr: _Појединости...

en: Date
sr: Датум

en: Default
sr: Основно

en: Default Pointer
sr: Основни показивач

en: Delete registered fingerprints?
sr: Да обришем забележене отиске прста?

en: Des_ktop font:
sr: _Радна површина:

en: Description
sr: Опис

en: Description associated with a custom keybinding.
sr: Опис придружен произвољној свези тастера.

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
sr: _Искључи лепљиве тастере ако су два тастера притиснута истовремено

en: Disable _Fingerprint Login...
sr: Искључи пријављивање _отиском прста...

en: Disable touchpad _while typing
sr: Искључи додирну површ _приликом куцања

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Displays
sr: Екрани

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
sr: Да ли желите да обришете забележене отиске прста како бисте онемогућили пријављивање путем отиска прста?

en: Do you want to install it again?
sr: Да ли желите да је инсталирате поново?

en: Document Viewer
sr: Прегледач докумената

en: Documents
sr: Документи

en: Don't check whether the notification area exists
sr: Не проверава да ли постоји обавештајна зона

en: Done!
sr: Урађено!

en: Dots per inch (DPI):
sr: Тачака по инчу (DPI):

en: Double-Click Timeout
sr: Време двоструког притиска

en: Drag and Drop
sr: Превлачење и убацивање

en: Duration of the break when typing is disallowed
sr: Трајање одмора када је куцање онемогућено

en: Duration of work before forcing a break
sr: Трајање рада пре наметања одмора

en: Edit
sr: Уреди

en: Eject
sr: Избацивање медијума

en: Emulate middle button through simultaneous left and right click
sr: Опонашај средње дугме кроз истовремени леви и десни клик

en: Enable Fingerprint Login
sr: Укључи пријављивање отиском прста

en: Enable _Fingerprint Login...
sr: Укључи пријављивање _отиском прста...

en: Enable _mouse clicks with touchpad
sr: Укључи притиске _миша на додирној табли

en: Enable _natural scrolling
sr: Укључи _природно премицање

en: Enable _software compositing window manager
sr: Укључи управника прозора _софтверског састављања

en: Enable _touchpad
sr: Укључи _додирну површ

en: Enable debugging code
sr: Укључује режим прочишћавања

en: Enable middlemouse paste
sr: Укључи убацивање средњим дугметом миша

en: Enable software _compositing window manager
sr: Укључи управника прозора софтверског састављања

en: Enable window _tiling
sr: Укључи _поплочавање прозора

en: Error saving the new shortcut
sr: Грешка чувања нове пречице

en: Error: timezone identifier cannot be parsed or loaded
sr: Грешка: одредник временске зоне се не може обрадити или учитати

en: Europe/Amsterdam
sr: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
sr: Европа/Андора

en: Europe/Astrakhan
sr: Европа/Астрахан

en: Europe/Athens
sr: Европа/Атина

en: Europe/Belgrade
sr: Европа/Београд

en: Europe/Berlin
sr: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
sr: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
sr: Европа/Брисел

en: Europe/Bucharest
sr: Европа/Букурешт

en: Europe/Budapest
sr: Европа/Будимпешта

en: Europe/Busingen
sr: Европа/Базинџен

en: Europe/Chisinau
sr: Европа/Кишињев

en: Europe/Copenhagen
sr: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
sr: Европа/Даблин

en: Europe/Gibraltar
sr: Европа/Гибралтар

en: Europe/Guernsey
sr: Европа/Гернзи

en: Europe/Helsinki
sr: Европа/Хелсинки

en: Europe/Isle_of_Man
sr: Европа/Острво Ман

en: Europe/Istanbul
sr: Европа/Цариград

en: Europe/Jersey
sr: Европа/Џерзи

en: Europe/Kaliningrad
sr: Европа/Калињинград

en: Europe/Kiev
sr: Европа/Кијев

en: Europe/Kirov
sr: Европа/Киров

en: Europe/Lisbon
sr: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
sr: Европа/Љубљана

en: Europe/London
sr: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
sr: Европа/Луксембург

en: Europe/Madrid
sr: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
sr: Европа/Малта

en: Europe/Mariehamn
sr: Европа/Маријехамн

en: Europe/Minsk
sr: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
sr: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
sr: Европа/Москва

en: Europe/Oslo
sr: Европа/Осло

en: Europe/Paris
sr: Европа/Париз

en: Europe/Podgorica
sr: Европа/Подгорица

en: Europe/Prague
sr: Европа/Праг

en: Europe/Riga
sr: Европа/Рига

en: Europe/Rome
sr: Европа/Рим

en: Europe/Samara
sr: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
sr: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
sr: Европа/Сарајево

en: Europe/Saratov
sr: Европа/Саратов

en: Europe/Simferopol
sr: Европа/Симферопољ

en: Europe/Skopje
sr: Европа/Скопље

en: Europe/Sofia
sr: Европа/Софија

en: Europe/Stockholm
sr: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
sr: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
sr: Европа/Тирана

en: Europe/Ulyanovsk
sr: Европа/Уљановск

en: Europe/Uzhgorod
sr: Европа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
sr: Европа/Вадуз

en: Europe/Vatican
sr: Европа/Ватикан

en: Europe/Vienna
sr: Европа/Беч

en: Europe/Vilnius
sr: Европа/Вилнијус

en: Europe/Volgograd
sr: Европа/Волгоград

en: Europe/Warsaw
sr: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
sr: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
sr: Европа/Запорожје

en: Europe/Zurich
sr: Европа/Цирих

en: Exit shell on add or remove action performed
sr: Затвара шкољку по обављеном додавању или уклањању

en: Exit shell on help action performed
sr: Затвара шкољку по покретању помоћи

en: Exit shell on start action performed
sr: Затвара љуску по покретању ставке

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
sr: Затвара љуску по ажурирању или уклањању ставке

en: Eye candy added by Anders Carlsson
sr: Улепшао је Андерс Карлсон

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
sr: ДАТОТЕКА-СЛОВА ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА

en: Failed to create temporary directory
sr: Нисам успео да направим привремени директоријум

en: Fast
sr: Велика

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Желите ли да је замените?

en: File Chooser
sr: Избор датотеке

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: File System
sr: Систем датотека

en: Filter
sr: Пробери

en: Flash _window titlebar
sr: Бљесни насловом _прозора

en: Flash entire _screen
sr: Бљесни целим _екраном

en: Flat
sr: Равно

en: Font Rendering Details
sr: Појединости исцртавања словног лика

en: Font Viewer
sr: Прегледач словног лика

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Fraction completed
sr: Завршен део

en: Fraction of transfer currently completed
sr: Део преноса који је до сада завршен

en: From URI
sr: Са путање

en: Full Name
sr: Име и презиме

en: General
sr: Опште

en: Get more backgrounds online
sr: Преузми још позадина са мреже

en: Get more themes online
sr: Преузмите још тема са мреже

en: GetNtpState
sr: Добави Нтп стање

en: Gra_yscale
sr: _Сиве нијансе

en: Groups
sr: Групе

en: HTTP Proxy Details
sr: Појединости ХТТП посредника

en: H_TTP proxy:
sr: Х_ТТП посредник:

en: H_orizontal edge scrolling
sr: _Водоравно премицање ивицом

en: H_yper
sr: _Хипер

en: Help
sr: Помоћ

en: Hide on start (useful to preload the shell)
sr: Сакриј по пријави (корисно за преучитавање љуске)

en: High
sr: Висока

en: Hinting
sr: Погађање

en: Home folder
sr: Отварање личне фасцикле

[ctx: Home folder]
en: Home
sr: Лична фасцикла

en: Hor_izontal two-finger scrolling
sr: В_одоравно премицање са два прста

en: Horizontal gradient
sr: Водоравни прелив

en: Icons
sr: Иконице

en: Icons only
sr: Само иконице

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
sr: Уколико пречицу доделите за „%s“, пречица „%s“ ће бити искључена.

en: Ignore Host List
sr: Списак занемарених домаћина

en: Ignored Hosts
sr: Занемарени домаћини

en: Image
sr: Слике

en: Image Viewer
sr: Прегледач слика

en: Image missing
sr: Недостаје слика

en: Images
sr: Слике

en: Include _panel
sr: Укључи _панел

en: Indian/Antananarivo
sr: Индијски_океан/Антананариво

en: Indian/Chagos
sr: Индијски_океан/Чагос

en: Indian/Christmas
sr: Индијски_океан/Божићна_острва

en: Indian/Cocos
sr: Индијски_океан/Кокос

en: Indian/Comoro
sr: Индијски_океан/Коморо

en: Indian/Kerguelen
sr: Индијски_океан/Кергулен

en: Indian/Mahe
sr: Индијски_океан/Махе

en: Indian/Maldives
sr: Индијски_океан/Малдиви

en: Indian/Mauritius
sr: Индијски_океан/Маурицијус

en: Indian/Mayotte
sr: Индијски_океан/Мајот

en: Indian/Reunion
sr: Индијски_океан/Реунион

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
sr: Одређује да ли ће се шкољка затворити по покретању помоћи.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
sr: Одређује да ли ће се шкољка затворити по покретању ставке.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
sr: Одређује да ли ће се шкољка затворити након обављене радње додавања или уклањања ставке.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
sr: Одређује да ли ће се шкољка затворити након обављеног ажурирања или уклањања ставке.

en: Info
sr: Подаци

en: Install
sr: Инсталирај

en: Install Failed
sr: Инсталација није успела

en: Install multi-monitor settings for the whole system
sr: Инсталирај подешавања више екрана на читавом систему

en: Installation for theme "%s" failed.
sr: Није успела инсталација теме „%s“.

en: Installed
sr: Инсталиран

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
sr: Инсталира пакет теме који покрива разне делове радне површи

en: Instant Messenger
sr: Програм брзих порука

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
sr: Недовољна овлашћења за инсталирање теме у:
    %s

en: Interface
sr: Сучеље

en: Internet
sr: Интернет

en: Jump to Preferred Applications dialog
sr: Идите на прозорче са омиљеним програмима

en: Jump to the Accessible Login dialog
sr: Идите на прозорче за приступачну пријаву

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
sr: Идите на прозорче за приступачност тастатуре

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
sr: Идите на прозорче за приступачност миша

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
sr: Само примени подешавања и изађи (само сагласност; сада руковано позадинцем)

en: Keep Current Theme
sr: Задржи тренутну тему

en: Key presses _repeat when key is held down
sr: Притисци тастера се _понављају када је тастер притиснут

en: Keybinding
sr: Свеза тастера

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
sr: Свеза тастера придружена произвољној пречици.

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
sr: Звучна потврда приступачности тастатуре

en: Keyboard Layout Options
sr: Опције распореда тастатуре

en: Keyboard Preferences
sr: Поставке тастатуре

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

en: Keyboard _model:
sr: _Тастатура:

en: Large
sr: Велике

en: Launch calculator
sr: Покретање калкулатора

en: Launch email client
sr: Покретање програм за ел. пошту

en: Launch help browser
sr: Покретање прегледача помоћи

en: Launch instant messenger
sr: Покретање брзих порука

en: Launch media player
sr: Покретање програма за звук и филмове

en: Launch settings
sr: Подешавања покретања

en: Launch web browser
sr: Покретање Интернет прегледника

en: Layout
sr: Распоред

en: Layouts
sr: Распореди

en: Left
sr: Лево

en: Left (with menu)
sr: Лево (са изборником)

en: Left button
sr: Лево дугме

en: Left index finger
sr: Леви кажипрст

en: Left little finger
sr: Мали, леви прст

en: Left middle finger
sr: Средњи, леви прст

en: Left ring finger
sr: Домали, леви прст

en: Left thumb
sr: Леви палац

en: List of keyboard layouts selected for usage
sr: Списак распореда тастатура изабраних за коришћење

en: Lock screen
sr: Закључавање екрана

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
sr: Закључајте екран након одређеног времена да спречите повреде од претеране употребе тастатуре

en: Log out
sr: Одјављује

en: Long
sr: Дуг

en: Low
sr: Ниска

en: MATE Font Viewer
sr: Мејтов прегледач фонтова

en: MATE Theme %s correctly installed
sr: Мејтова тема „%s“ је успешно инсталирана

en: MATE;control;center;configuration;tool;desktop;preferences;
sr: Мејт;управљање;центар;подешавање;алат;радна површ;поставке;

en: Mail Reader
sr: Читач ел. поште

en: Mate Theme Package
sr: Пакет Мејтове теме

en: Maximize
sr: Увећај

en: Maximize Horizontally
sr: Увећај водоравно

en: Maximize Vertically
sr: Увећај усправно

en: Menus and Toolbars
sr: Изборници и траке алата

en: Metacity Preferences
sr: Поставке Метаситија

en: Microphone mute
sr: Утишавање микрофона

en: Middle button
sr: Средње дугме

en: Minimize
sr: Умањи

en: Mirror Screens
sr: Пресликај екране

en: Mobility
sr: Покретљивост

en: Models
sr: Модели

en: Monitor
sr: Екран

en: Monitor Preferences
sr: Поставке екрана

en: Monitor: %s
sr: Екран: %s

en: More backgrounds URL
sr: Адреса позадина

en: More themes URL
sr: Адреса тема

en: Mouse
sr: Миш

en: Mouse Keys
sr: Тастери миша

en: Mouse Orientation
sr: Усмерење миша

en: Mouse Preferences
sr: Поставке миша

en: Move _Down
sr: Помери _доле

en: Move _Up
sr: Помери _горе

en: Move the selected keyboard layout down in the list
sr: Померите изабрани распоред тастатуре на доле у списку

en: Move the selected keyboard layout up in the list
sr: Померите изабрани распоред тастатуре на горе у списку

en: Movement Key
sr: Тастер премештања

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Multimedia Player
sr: Пуштач мултимедија

en: NTP sync
sr: НТП усклађивање

en: N_one
sr: _Ништа

en: Name
sr: Назив

en: Network Proxy
sr: Мрежни посредник

en: Network Proxy Preferences
sr: Поставке мрежног посредника

en: Network Servers
sr: Мрежни сервери

en: Network time synchronization has been set up. Manual time/date setting is disabled.
sr: Усклађивање мрежног времена је подешено. Ручно подешавање времена и датума је искључено.

en: New
sr: Нова

en: New Applications
sr: Нови програми

en: New Document
sr: Нови документ

en: New Spreadsheet
sr: Нови табеларни рачун

en: New Windows
sr: Нови прозори

en: New shortcut...
sr: Нова пречица...

en: New themes have been successfully installed.
sr: Нове теме су успешно инсталиране.

en: New windows u_se active window's layout
sr: Нови _прозори користе распоред тренутног прозора

en: Next track
sr: Пуштање наредне нумере

en: No Desktop Background
sr: Без позадине

en: No Image
sr: Без слике

en: No matches found.
sr: Нисам пронашао поклапања.

en: No theme file location specified to install
sr: Није наведена путања датотеке теме за постављање

en: None
sr: Ништа

en: Normal
sr: Обична

en: Off
sr: Искљ.

en: Office
sr: Канцеларија

en: On
sr: Укљ.

en: Open a dialog to specify the color
sr: Отвори прозорче за избор боје

en: Other
sr: Други

en: Other finger:
sr: Остали прсти:

en: Overwrite _All
sr: _Замени све

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
sr: „PKEXEC_UID“ мора бити постављен на целобројну вредност

en: Pacific/Apia
sr: Пацифик/Апиа

en: Pacific/Auckland
sr: Пацифик/Окленд

en: Pacific/Bougainville
sr: Пацифик/Бугенвиј

en: Pacific/Chatham
sr: Пацифик/Чатам

en: Pacific/Chuuk
sr: Пацифик/Чуук

en: Pacific/Easter
sr: Пацифик/Ускршње_острво

en: Pacific/Efate
sr: Пацифик/Ефате

en: Pacific/Enderbury
sr: Пацифик/Ендербури

en: Pacific/Fakaofo
sr: Пацифик/Факаофо

en: Pacific/Fiji
sr: Пацифик/Фиџи

en: Pacific/Funafuti
sr: Пацифик/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
sr: Пацифик/Галапагос

en: Pacific/Gambier
sr: Пацифик/Гамбије

en: Pacific/Guadalcanal
sr: Пацифик/Гвадалканал

en: Pacific/Guam
sr: Пацифик/Гуам

en: Pacific/Honolulu
sr: Пацифик/Хонолулу

en: Pacific/Kiritimati
sr: Пацифик/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
sr: Пацифик/Косре

en: Pacific/Kwajalein
sr: Пацифик/Кваџалин

en: Pacific/Majuro
sr: Пацифик/Маџуро

en: Pacific/Marquesas
sr: Пацифик/Маркиз

en: Pacific/Midway
sr: Пацифик/Мидвеј

en: Pacific/Nauru
sr: Пацифик/Науру

en: Pacific/Niue
sr: Пацифик/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
sr: Пацифик/Норфолк

en: Pacific/Noumea
sr: Пацифик/Ноумеа

en: Pacific/Pago_Pago
sr: Пацифик/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
sr: Пацифик/Палау

en: Pacific/Pitcairn
sr: Пацифик/Питкаирн

en: Pacific/Pohnpei
sr: Пацифик/Понпеј

en: Pacific/Port_Moresby
sr: Пацифик/Порт_Морезби

en: Pacific/Rarotonga
sr: Пацифик/Раротонга

en: Pacific/Saipan
sr: Пацифик/Саипан

en: Pacific/Tahiti
sr: Пацифик/Тахити

en: Pacific/Tarawa
sr: Пацифик/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
sr: Пацифик/Тонгатапу

en: Pacific/Wake
sr: Пацифик/Вејк

en: Pacific/Wallis
sr: Пацифик/Валис

en: Panel icon
sr: Иконица панела

en: Parent Window
sr: Родитељски прозор

en: Parent window of the dialog
sr: Родитељски прозор прозорчета

en: Pause playback
sr: Паузирање нумере

en: Place finger on reader
sr: Поставите прст на читач

en: Placement
sr: Положај

en: Play (or play/pause)
sr: Пуштање (или пуштање/паузирање)

en: Please contact your system administrator for help.
sr: Обратите се администратору система за помоћ.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
sr: Поново укуцајте лозинку у поље <b>Потврда нове лозинке</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
sr: Укуцајте вашу лозинку у поље <b>Нова лозинка</b>.

en: Pointer
sr: Показивач

en: Pointer Speed
sr: Брзина курсора

en: Port:
sr: Прикључник:

en: Preferences
sr: Поставке

en: Preferred Applications
sr: Омиљени програми

en: Preview
sr: Претпреглед

en: Preview:
sr: Преглед:

en: Previous track
sr: Пуштање претходне нумере

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
sr: Прикажите дијаграм изабраног распореда тастатуре

en: Proxy Configuration
sr: Подешавања посредника

en: R_esolution
sr: Р_езолуција

en: R_otation:
sr: _Окренутост:

en: Re_fresh rate:
sr: Учесталост _освежавања:

en: Remove from Favorites
sr: Уклоните из омиљених

en: Remove from Startup Programs
sr: Уклони из почетних програма

en: Remove the selected keyboard layout from the list
sr: Уклоните изабрани распоред тастатуре са списка

en: Rendering
sr: Исцртавање

en: Repeat Keys
sr: Понављање тастера

en: Repeat keys speed
sr: Брзина понављања тастера

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
sr: Замените подешавања тренутног распореда тастатуре
    основним подешавањима

en: Reset to De_faults
sr: Врати на _основно

en: Revert Font
sr: Врати словни лик

en: Right
sr: Десно

en: Right (with menu)
sr: Десно (са изборником)

en: Right button
sr: Десно дугме

en: Right index finger
sr: Десни кажипрст

en: Right little finger
sr: Десни, мали прст

en: Right middle finger
sr: Десни, средњи прст

en: Right ring finger
sr: Десни, домали прсти

en: Right thumb
sr: Десни палац

en: Roll up
sr: Замотај

en: Run at st_art
sr: Покрени са _системом

en: SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА

en: S_ocks host:
sr: Домаћин _прикључница:

en: S_peed:
sr: _Брзина:

en: S_uper (or "Windows logo")
sr: _Супер (или „Виндоуз знак“)

en: Sa_me image in all monitors
sr: _Иста слика на свим екранима

en: Save Theme As...
sr: Сачувај тему као...

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save _background image
sr: Сачувај слику _позадине

en: Save _notification theme
sr: Сачувај тему _обавештења

en: Scale
sr: Сразмерно

en: Scaling
sr: Сразмера

en: Scrolling
sr: Премицање

en: Search
sr: Потражи

en: Select Font
sr: Изабери словни лик

en: Select Image
sr: Изаберите слику

en: Select Theme
sr: Изаберите тему

en: Select a keyboard layout to be added to the list
sr: Изаберите распоред тастатуре за додавање на списак

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
sr: Изаберите екран да измените његова својства; превуците га да му промените место.

en: Select finger
sr: Изаберите прст

en: Select your default applications
sr: Изаберите ваше основне програме

en: Select your photo
sr: Изаберите вашу фотографију

en: Set Ntp sync
sr: Подеси Нтп усклађивање

en: Set as primary
sr: Постави као главни

en: Set time zone
sr: Постави временску зону

en: Set your keyboard preferences
sr: Подесите поставке тастатуре

en: Set your mouse preferences
sr: Подесите поставке миша

en: Set your network proxy preferences
sr: Подесите поставке мрежног посредника

en: Set your personal information
sr: Поставите ваше личне податке

en: Set your window properties
sr: Подесите својства прозора

en: Sets the selected monitor as primary.
sr: Поставите изабрани монитор као главни.

en: Setting the time and date of the local system
sr: Подешавање времена и датума локалног система

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
sr: _Означи место курсора када је притиснут тастер „Ктрл“

en: Short
sr: Кратак

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Show _icons in menus
sr: Прикажи _иконице у изборнику

en: Show _thumbnails in Alt-Tab
sr: Прикажи _сличице у Алт-Табу

en: Show _visual feedback for the alert sound
sr: Прикажи _видну потврду за звуке упозорења

en: Show hidden items
sr: Прикажи скривене ставке

en: Show icons on buttons
sr: Прикажи иконице на дугмићима

en: Show size column
sr: Прикажи колону величине

en: Show type column
sr: Прикажи колону врсте

en: Show window _border in Alt-Tab
sr: Прикажи _ивицу прозора у Алт-Табу

en: Shut down
sr: Гашење рачунара

en: Slide Show
sr: Покретни приказ

en: Slow
sr: Мала

en: Slow Keys
sr: Спори тастери

en: Small
sr: Мале

en: Smoothing
sr: Умекшавање

en: Software Compositing
sr: Софтверско слагање

en: Solid color
sr: Пуна боја

en: Sort directories first
sr: Прво поређај директоријуме

en: Sound
sr: Звук

en: Span
sr: Распрострто

en: Specify the filename of a theme to install
sr: Наведи датотеку теме за постављање

en: Specify the name of the page to show (general)
sr: Наведи назив странице за приказивање (general)

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
sr: Наведите назив странице за приказивање (internet|multimedia|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
sr: Наведите назив странице за приказивање (theme|background|fonts|interface)

en: Spreadsheet Editor
sr: Уређивач табличног листа

en: Start %s
sr: Покрени „%s“

en: Start the page with the accessibility settings showing
sr: Покрени страницу са приказаним подешавањима приступачности

en: Start the page with the typing break settings showing
sr: Покрени страницу са приказаним подешавањима за одморе при куцању

en: Sticky Keys
sr: Лепљиви тастери

en: Stop playback
sr: Заустављање репродукције

en: Stretch
sr: Развучено

en: Style
sr: Стил

en: Sub_pixel (LCDs)
sr: Испод _тачке (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
sr: Дотеривање испод _тачке (LCD)

en: Subpixel Order
sr: Поредак испод тачке

en: Swipe finger on reader
sr: Превуците прст преко читача

en: System
sr: Систем

en: System error: %s.
sr: Системска грешка: %s.

en: TEXT
sr: ТЕКСТ

en: Take a break now (next in %dm)
sr: Идите на одмор (следећи је за %d минута)

en: Take a break now (next in less than one minute)
sr: Идите на одмор (следећи је за мење од једног минута)

en: Take a break!
sr: Одморите се мало, ослушните птичица пој!

en: Task names and associated .desktop files
sr: Називи ставки и придружених датотека радне површи

en: Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала

en: Text
sr: Текст

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: Text below items
sr: Натписи испод иконица

en: Text beside items
sr: Натписи поред иконица

en: Text only
sr: Само натписи

en: Text to thumbnail (default: Aa)
sr: Текст за умањени приказ (основно је: Аа)

en: That password was incorrect.
sr: Та лозинка није тачна.

en: The %s utility is not installed.
sr: Није инсталиран алат „%s“.

en: The MATE configuration tool
sr: Мејтов алат за подешавања

en: The current controls theme does not support color schemes.
sr: Текућа тема елемената не подржава шеме боја.

en: The current theme suggests a background and a font.
sr: Текућа тема предлаже позадину и словни лик.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sr: Текућа тема предлаже своју позадину и словни лик. Такође, можете вратити и последњи коришћени словни лик.

en: The current theme suggests a background.
sr: Текућа тема предлаже позадину.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sr: Текућа тема предлаже позадину. Такође, можете вратити и подледњи коришћени словни лик.

en: The current theme suggests a font.
sr: Текућа тема предлаже словни лик.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sr: Текућа тема предлаже словни лик. Такође, можете вратити и последњи коришћени словни лик.

en: The current window manager is unsupported
sr: Текући управник прозора није подржан

en: The device is already in use.
sr: Уређај је већ у употреби.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
sr: Можете вратити последњи коришћени словни лик.

en: The monitor configuration has been saved
sr: Подешавање екрана је сачувано

en: The new password has already been used recently.
sr: Нова лозинка је коришћена у скорије време.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
sr: Нова лозинка мора да садржи нумеричке или нарочите знаке.

en: The old and new passwords are the same.
sr: Стара и нова лозинка су исте.

en: The old and new passwords are too similar.
sr: Стара и нова лозинка су сувише сличне.

en: The password is too short.
sr: Лозинка је превише кратка.

en: The password is too simple.
sr: Лозинка је превише једноставна.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
sr: Пречица „%s“ не може бити коришћена јер ће бити немогуће куцати користећи овај тастер.
    Пробајте да придодате тастер као што је „Ктрл, Алт или Помак“.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
sr: Пречица „%s“ се већ користи за
    „%s“

en: The source filename must be absolute
sr: Назив изворне датотеке мора бити апсолутан

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
sr: Назив ставке за приказивање у управљачком центру за којом следи раздвојник „;“ а након тога путања придружене датотеке радне површи која ће бити покренута за ту ставку.

en: The theme "%s" already exists.
sr: Тема „%s“ већ постоји.

en: The theme "%s" has been installed.
sr: Тема „%s“ је успешно инсталирана.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
sr: Ова тема већ постоји. Желите ли да је замените?

en: The two passwords are not equal.
sr: Лозинке нису исте.

en: The type of accelerator.
sr: Врста пречице.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
sr: Пратилац куцања користи обавештајну зону панела за приказивање обавештења. Чини се да немате обавештајну зону на панелу. Можете је додати десним-кликом на панел и избором „Додај на панел > Обавештајна зона“ и кликом на „Додај“.

en: Theme
sr: Тема

en: Theme Installer
sr: Постављање теме

en: Theme Packages
sr: Пакети тема

en: Theme cannot be deleted
sr: Тема не може бити обрисана

en: Theme name must be present
sr: Морате дати назив теме

en: There was a problem while extracting the theme.
sr: Дошло је до проблема приликом распакивања теме.

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи: %s

en: There was an error installing the selected file
sr: Дошло је до грешке током инсталације изабране датотеке

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
sr: Ово подешавање ће бити коришћено следећи пут када се неко пријави.

en: This font could not be displayed.
sr: Овај фонт се не може приказати.

en: This program can only be used by the root user
sr: Само администратор може да покрене овај програм

en: This program must only be run through pkexec(1)
sr: Овај програм мора бити покренут само кроз „pkexec(1)“

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
sr: Ово ће вратити број ТПИ словног лика на само-препознату вредност са Икс сервера.

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
sr: Ова тема неће изгледати како треба јер није инсталирана потребна Гтк+ тема „%s“.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
sr: Ова тема неће изгледати како треба јер није инсталирана потребна тема иконица „%s“.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
sr: Ова тема неће изгледати како треба јер није инсталиран потребни управник прозорима „%s“.

en: Thr_eshold:
sr: _Осетљивост:

en: Three-finger click emulation:
sr: Опонашање клика са три прста:

en: Thumbnail size (default: 128)
sr: Величина сличице (основно: 128)

en: Tile
sr: Поплочано

en: Time
sr: Време

en: Time And Date Manager
sr: Управник времена и датума

en: Time Zone
sr: Временска зона

en: Time Zone Selection
sr: Избор временске зоне

en: Time and Date Manager
sr: Управник времена и датума

en: Time zone
sr: Временска зона

en: Titlebar Action
sr: Радња за наслов

en: Titlebar Buttons
sr: Дугмад траке наслова

en: To URI
sr: На путању

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
sr: Да измените лозинку, унесите вашу тренутну лозинку у поље испод и притисните на <b>Потврди идентитет</b>.
    Након тога, унесите нову лозинку, унесите је поново зарад провере и притисните на <b>Промени лозинку</b>.

en: To edit a shortcut key, double-click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
sr: Да уредите пречицу, два пута кликните на одговарајући ред и укуцајте нову пречицу, или притисните „Брисање“ да обришете.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
sr: Морате сачувати један од ваших отисака прста са уређаја „%s“, како бисте омогућили пријаву на систем отиском прста.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
sr: Да преместите прозор, притисните и држите овај тастер и ухватите прозор:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the triangle and you must see the mate desktop logo with both rings showing.
sr: Да испробате подешавања двоструког клика, покушајте да кликнете два пута на троугао и морате видети логотип мејтове радне површи са оба прстена.

en: Too many custom shortcuts
sr: Превише произвољних пречица

en: Toolbar _button labels:
sr: Натписи _дугмади траке алата:

en: Total URIs
sr: Укупно путања

en: Total number of URIs
sr: Укупни број путања

en: Touchpad
sr: Додирна табла

en: Two-finger click emulation:
sr: Опонашање клика са два прста:

en: Type
sr: Врста

en: Typing Break
sr: Одмор од куцања

en: Typing Monitor
sr: Пратилац куцања

en: URI currently transferring from
sr: Путања са које се тренутно врши пренос

en: URI currently transferring to
sr: Путања на коју се тренутно врши пренос

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
sr: Адреса са које се преузимају додатне позадине за радну површ. Уколико оставите празно, веза се неће приказати.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
sr: Адреса са које се преузимају додатне теме. Уколико оставите празно, веза се неће приказати.

en: UTC%:::z
sr: КУВ%:::z

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
sr: Поништи _избор прозора када их миш напусти

en: U_sername:
sr: _Корисник:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
sr: Не могу да прикажем прозорче за подешавање одмора од куцања због следеће грешке: %s

en: Unable to launch %s: %s
sr: Не могу да покренем „%s“: %s

en: Unable to launch backend
sr: Не могу да покренем позадинца

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
sr: Не могу да покренем управника поставки „mate-settings-daemon“.
    Без Мејтовог управника поставки неке поставке неће радити. Ово може указивати на проблем са Д-сабирницом, или је можда већ у употреби не-Мејтов управник подешавања (нпр. КДЕ) и који се сукобљава са Мејтовим управником подешавања.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Upside Down
sr: Изврнуто

en: Upside-down
sr: Изврнуто

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
sr: Употреба: %s ИЗВОРНА_ДАТОТЕКА НАЗИВ_ЦИЉА
    
    Овај програм инсталира РАНДР профил за подешавање више екрана
    међу системким путањама.  Крајњи профил ће се користити када 
    покренете РАНДР додатак у Мејтовом управнику подешавања.
    
    ИЗВОРНА_ДАТОТЕКА — пуна путања, обично: 
                /home/корисничко_име/.config/monitors.xml
    
    НАЗИВ_ЦИЉА — назив инсталиране датотеке.  Ово ће бити смештено у
                системском директоријуму за РАНДР подешавања, односно у:
                %s/НАЗИВ_ЦИЉА

en: User name:
sr: Корисничко име:

en: VB_GR
sr: ВБ_ГР

en: V_ertical two-finger scrolling
sr: У_справно премицање са два прста

en: Vendors
sr: Произвођачи

en: Version
sr: Издање

en: Vertical gradient
sr: Усправни прелив

en: Video Player
sr: Пуштач снимака

en: View and edit keyboard layout options
sr: Прегледајте и уредите опције распореда тастатуре

en: View fonts on your system
sr: Прегледајте фонтове на вашем систему

en: Visual
sr: Визуелно

en: Visual cues for sounds
sr: Видни сигнал за звук

en: Volume down
sr: Утишавање звука

en: Volume down quietly
sr: Тихо утишај звук

en: Volume mute
sr: Искључивање звука

en: Volume mute quietly
sr: Тихо искључи звук

en: Volume up
sr: Појачавање звука

en: Volume up quietly
sr: Тихо појачај звук

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
sr: Упозорење: опонашање више прста може искључити софтверску дугмад

en: Web Browser
sr: Веб прегледник

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
sr: Да ли дугмићи могу да приказују иконицу као додатак тексту дугмета

en: Window Border
sr: Ивица прозора

en: Window Preferences
sr: Поставке прозора

en: Window Selection
sr: Избор прозора

en: Window Snapping
sr: Прислањање прозора

en: Windows
sr: Прозори

en: Word Processor
sr: Обрађивач текста

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
sr: Да ли желите да је примените одмах, или да задржите тренутну тему?

en: Would you like to delete this theme?
sr: Желите ли да обришете ову тему?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
sr: Написао је Ричард Хулт <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
sr: Није вам допуштено да приступите овом уређају. Обратите се вашем администратору система.

en: Your filter "%s" does not match any items.
sr: Вашем пропуснику „%s“ не одговара ниједна ставка.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
sr: Ваш отисак прста је успешно сачуван. Сада се можете пријавити на систем преко читача отисака прстију.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
sr: Ваша лозинка је измењена од када сте на почетку потврдили идентитет! Потврдите идентитет поново.

en: Your password has been changed.
sr: Ваша лозинка је измењена.

en: Zoom
sr: Увеличајте

en: [WALLPAPER...]
sr: [ПОЗАДИНСКА-СЛИКА...]

en: _Acceleration:
sr: _Убрзање:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
sr: _Функције приступачности се могу променити пречицама тастатуре

en: _Add...
sr: _Додај...

en: _Alt
sr: _Алт

en: _Application font:
sr: _Програми:

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Authenticate
sr: Потврди _идентитет

en: _BGR
sr: _БГР

en: _Break interval lasts:
sr: _Одмор траје:

en: _Browse applications...
sr: _Разгледај програме...

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Country:
sr: _Земља:

en: _Delay:
sr: _Застој:

en: _Delete
sr: _Избриши

en: _Delete Fingerprints
sr: _Обриши отиске прста

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _Details
sr: _Појединости

en: _Detect monitors
sr: _Очитај екране

en: _Document font:
sr: _Документа:

en: _Double-click titlebar action:
sr: Радња _двоклика на траку наслова:

en: _Editable menu shortcut keys
sr: Тастери пречица _уредљивог изборника

en: _Enable assistive technologies
sr: _Укључи технологије за испомоћ

en: _FTP proxy:
sr: _ФТП посредник:

en: _File
sr: _Датотека

en: _Fixed width font:
sr: Равномерно широк:

en: _Full
sr: _Пуно

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Ignore fast duplicate keypresses
sr: _Занемари брзе двоструке притиске тастера

en: _Input boxes:
sr: _Поља уноса:

en: _Install...
sr: _Инсталирај...

en: _Keyboard Accessibility
sr: Приступачност _тастатуре

en: _Language:
sr: _Језик:

en: _Latch modifiers when pressed twice
sr: _Задржи измењиваче када су притиснути два пута

en: _Left-handed
sr: За _леворуке

en: _Lock screen to enforce typing break
sr: _Закључај екран да примораш на одмор од куцања

en: _Medium
sr: _Средње

en: _Meta
sr: _Мета

en: _Models:
sr: _Модели:

en: _Monochrome
sr: _Једнобојно

en: _Mouse Accessibility
sr: Приступачност _миша

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _New
sr: _Нова

en: _New password:
sr: _Нова лозинка:

en: _None
sr: _Ништа

en: _Only accept long keypresses
sr: Прихвати само _дуге притиске тастера

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Options...
sr: _Опције...

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Pointer can be controlled using the keypad
sr: _Показивачем се може управљати са бројевног падиљона

en: _Position of titlebar buttons:
sr: _Положај дугмади траке наслова:

en: _Postpone Break
sr: _Одложи одмор

en: _Preferred Applications
sr: _Омиљени програми

en: _Print
sr: _Штампај

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _RGB
sr: _РГБ

en: _Raise selected windows after
sr: _Издигни изабране прозоре након

en: _Reassign
sr: _Поново додели

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Reset to Defaults
sr: _Врати на основно

en: _Resolution:
sr: _Резолуција:

en: _Retype new password:
sr: _Поново укуцај нову лозинку:

en: _Right-handed
sr: За _десноруке

en: _Run at start
sr: Покрени са _системом

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Secure HTTP proxy:
sr: _Безбедни ХТТП посредник:

en: _Select windows when the mouse moves over them
sr: _Изабери прозоре када се миш креће преко њих

en: _Selected items:
sr: _Одабране ставке:

en: _Sensitivity:
sr: _Осетљивост:

en: _Separate layout for each window
sr: _Различит распоред за сваки прозор

en: _Show monitors in panel
sr: _Прикажи екране у панелу

en: _Show...
sr: _Прикажи...

en: _Simulate simultaneous keypresses
sr: _Опонашај истовремене притиске тастера

en: _Size:
sr: _Величина:

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: _Slight
sr: _Благо

en: _Speed:
sr: _Брзина:

en: _Style:
sr: _Пенкало:

en: _Timeout:
sr: _Време:

en: _Tooltips:
sr: _Облачићи:

en: _Type to test settings:
sr: _Куцајте да проверите подешавања:

en: _VRGB
sr: _ВРГБ

en: _Variants:
sr: _Варијанте:

en: _Vendors:
sr: _Произвођачи:

en: _Vertical edge scrolling
sr: _Усправно премицање ивицом

en: _Window title font:
sr: Наслов _прозора:

en: _Windows:
sr: _Прозори:

en: _Work interval lasts:
sr: _Рад траје:

en: auto detect
sr: сам откриј

en: cu_T
sr: _Исеци

en: filename
sr: датотека

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
sr: ако је укључено, главни прозор управљачког центра ће се затворити по покретању општег задатка.

en: mate-control-center;MATE;accessibility;features;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;приступачност;особине;

en: mate-control-center;MATE;appearance;properties;desktop;customize;look;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;изглед;својства;радна површ;прилагоди;

en: mate-control-center;MATE;assign;keyboard;shortcuts;keybindings;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;додели;тастатура;пречице;везе;

en: mate-control-center;MATE;clock;date;time;preferences;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;сат;датум;време;поставке;

en: mate-control-center;MATE;default;preferred;applications;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;подразумевано;омиљено;програми;

en: mate-control-center;MATE;font;viewer;preview;desktop;preferences;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;фонт;прегледач;претпреглед;радна површ;поставке;

en: mate-control-center;MATE;install;desktop;themes;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;инсталирај;радна површ;тема;

en: mate-control-center;MATE;keyboard;preferences;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;тастатура;поставке;

en: mate-control-center;MATE;mouse;preferences;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;миш;поставке;

en: mate-control-center;MATE;network;http;socks;proxy;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;мрежа;http;посредник;

en: mate-control-center;MATE;personal;information;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;лично;инфо;

en: mate-control-center;MATE;resolution;position;monitors;display;properties;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;резолуција;положај;монитори;екран;својства;

en: mate-control-center;MATE;window;manager;properties;marco;preferences;
sr: мејтов-управљачки-центар;Мејт;прозор;управник;својства;марко;поставке;

en: minutes
sr: минута

en: multiple sizes
sr: више величина

en: open file
sr: отварање датотеке

en: open pid file failed
sr: отварање датотеке пид-а није успело

en: page
sr: страница

en: pixel | pixels
sr[0]: тачкица
sr[1]: тачкице
sr[2]: тачкица

en: read file
sr: читање датотеке

en: read pid file failed
sr: читање датотеке пид-а није успело

en: seconds
sr: секунде

en: unknown
sr: непознато

en: write file
sr: писање датотеке

en: write pid file failed
sr: писање датотеке пид-а није успело
