gnome-vfs 2.6-branch - en to af translation catalogue (201 entries)

en:  (invalid Unicode)
af:  (ongeldige Unikode)

en: %s:%d contains NUL characters.
af: %s:%d bevat NUL-karakters.

en: %s:%d contains no method name.
af: %s:%d bevat geen metodenaam nie.

en: %s:%d contains no module name.
af: %s:%d bevat geen modulenaam nie.

en: %s:%d has no options endmarker.
af: %s:%d het geen opsies-eindmerker nie.

en: %s:%d has unknown options %s.
af: %s:%d het onbekende opsies %s.

en: %u byte | %u bytes
af[0]: %u greep
af[1]: %u grepe

en: AFFS Volume
af: AFFS-volume

en: AFS Network Volume
af: AFS-netwerkvolume

en: Access denied
af: Toegang geweier

en: Applications
af: Toepassings

en: Audio CD
af: Klank-CD

en: Authenticate proxy server connections
af: Verifieer instaanbedienerverbindings

en: Auto-detected Volume
af: Outobespeurde volume

en: Automatic proxy configuration URL
af: Outomatiese instaanopstelling-URL

en: Bad file handle
af: Slegte lêerhandvatsel

en: CD Digital Audio
af: CD- digitale klank

en: CD-ROM Drive
af: CD-ROM-aandrywer

en: CDROM Volume
af: CD-ROM-volume

en: Camera
af: Kamera

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
af: Kan nie pyp vir oop GIOChannel: %s skep nie

en: Cards
af: Kaarte

en: Configuration file `%s' was not found: %s
af: Opstellingslêer `%s' kon nie gevind word nie: %s

en: Could not find master browser
af: Kon nie meesterblaaier vind nie

en: Could not initialize Bonobo
af: Kon nie Bonobo inisialiseer nie

en: Could not initialize gnome vfs
af: Kon nie gnome vfs inisialiseer nie

en: Could not parse: %s
af: Kon nie %s ontleed nie

en: DVD Volume
af: DVD-volume

en: Data corrupted
af: Data korrup

en: Default component viewer application
af: Verstekkomponentbekyker-toepassing

en: Default terminal application
af: Verstekterminaaltoepassing

en: Didn't find a valid settings file at %s
af: Kon nie 'n geldige opstellinglêer by %s vind nie

en: Directory busy
af: Gids besig

en: Directory not empty
af: Gids nie leeg nie

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
af: Aktiveer die instaanopstelling wanneer toegang tot HTTP oor die internet verkry word.

en: End of file
af: Einde van lêer

en: Enhanced DOS Volume
af: Versterkte DOS-volume

en: Error launching command
af: Kon nie bevelreël laat loop nie

en: Error parsing command line
af: Kon nie die bevelreël ontleed nie

en: Exec argument for default terminal
af: Exec-argument vir verstekterminaal

en: Ext2 Linux Volume
af: Ext2-Linux-volume

en: Ext3 Linux Volume
af: Ext3-Linux-volume

en: FTP proxy host name
af: FTP-instaangasheernaam

en: FTP proxy port
af: FTP-instaanpoort

en: Failed to start command
af: Kon nie bevel begin nie

en: File exists
af: Lêer bestaan

en: File not found
af: Lêer nie gevind nie

en: File not open
af: Lêer nie oop nie

en: File too big
af: Lêer te groot

en: Files
af: Lêers

en: Filesystem
af: Lêerstelsel

en: Floppy
af: Sagteskyf

en: Folders
af: Vouers

en: Format not valid
af: Formaat nie geldig nie

en: Generic error
af: Generiese fout

en: H323 URL handler
af: H323-URL-hanteerder

en: HTTP URL handler
af: HTTP-URL-hanteerder

en: HTTP proxy host name
af: HTTP-instaangasheernaam

en: HTTP proxy password
af: HTTP-instaanwagwoord

en: HTTP proxy port
af: HTTP-instaanpoort

en: HTTP proxy username
af: HTTP-instaangebruikernaam

en: HTTPS URL handler
af: HTTPS-URL-hanteerder

en: Handle H323 URLs
af: Hanteer H323-URL'e

en: Handle HTTP URLs
af: Hanteer HTTP-URL'e

en: Handle HTTPS URLs
af: Hanteer HTTPS-URL'e

en: Handle callto URLs
af: Hanteer callto-URL'e

en: Handle ghelp URLs
af: Hanteer ghelp-URL'e

en: Handle info URLs
af: Hanteer info-URL'e

en: Handle mailto URLs
af: Hanteer mailto-URL'e

en: Handle man URLs
af: Hanteer man-URL'e

en: Handle trash URLs
af: Hanteer trash-URL'e

en: Hardware Device Volume
af: Hardewaretoestel-volume

en: Help
af: Hulp

en: Home
af: Tuis

en: Host has no address
af: Gasheer het geen adres nie

en: Host name not valid
af: Gasheernaam nie geldig nie

en: Host not found
af: Gasheer nie gevind nie

en: Hosts
af: Gashere

en: Hsfs CDROM Volume
af: Hsfs-CD-ROM-volume

en: I/O error
af: T/A-fout

en: ISO 9660 Volume
af: ISO 9660-volume

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
af: Indien as waar gemerk, dan vereis die verbindings aan die instaanbediener verifikasie. Die gebruikernaam/wagwoord-kombinasie gedefinieer deur "/system/http_proxy/authentication_user" en "/system/http_proxy/authentication_password".

en: Internal error
af: Interne fout

en: Invalid URI
af: Ongeldige URI

en: Invalid parameters
af: Ongeldige parameters

en: Is a directory
af: Is 'n gids

en: JFS Volume
af: JSF-volume

en: Links
af: Skakels

en: Login failed
af: Kon nie aanmeld nie

en: Looping links encountered
af: Lusskakels teëgekom

en: MSDOS Volume
af: MSDOS-volume

en: MacOS Volume
af: MacOS-volume

en: Mail
af: Pos

en: Memory Stick
af: Geheuestafie

en: Memory Volume
af: Geheuevolume

en: Minix Volume
af: Minix-volume

en: More parsing errors will be ignored.
af: Verdere ontleedfoute sal geïgnoreer word.

en: NFS Network Volume
af: NFS-netwerkvolume

en: Name too long
af: Naam te lank

en: Netware Volume
af: Netware volume

en: Network
af: Netwerk

en: Network server
af: Netwerkbediener

en: No default action associated
af: Geen verstekaksie geassosieer nie

en: No error
af: Geen fout nie

en: No handler for URL scheme
af: Geen hanteerder vir URL-skema nie

en: No space left on device
af: Geen spasie oor op toestel nie

en: Non-proxy hosts
af: Nie-instaangashere

en: Not a directory
af: Nie 'n gids nie

en: Not enough memory
af: Nie genoeg geheue nie

en: Not on the same file system
af: Nie op dieselfde lêerstelsel nie

en: Open mode not valid
af: Openmodus nie geldig nie

en: Operation cancelled
af: Bewerking gekanselleer

en: Operation in progress
af: Bewerking besig

en: Operation interrupted
af: Bewerking onderbreek

en: Operation not permitted
af: Bewerking nie toegelaat nie

en: Operation stopped
af: Bewerking gestop

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
af: Wagwoord wat as geldigheidsvasstelling gevoer moet word wanneer HTTP-instanery gedoen word.

en: Pcfs Solaris Volume
af: Pcfs-Solaris-volume

en: Protocol error
af: Probleem met protokol

en: Proxy configuration mode
af: Instaanopstelling-modus

en: Read only file system
af: Leesalleen-lêerstelsel

en: Read-only file system
af: Leesalleen-lêerstelsel

en: ReiserFS Linux Volume
af: ReiserFS-Linux-volume

en: Request obsoletes service's data
af: Versoek maak diens se data oortollig

en: Root Volume
af: Wortel-volume

en: Run program in terminal
af: Laat program in terminaal loop

en: SMB workgroup
af: SMB-werkgroep

en: SOCKS proxy host name
af: SOCKS-instaangasheernaam

en: SOCKS proxy port
af: SOCKS-instaanpoort

en: Secure HTTP proxy host name
af: Veilige-HTTP-instaangasheernaam

en: Secure HTTP proxy port
af: Veilige-HTTP-instaanpoort

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
af: Selekteer die instaanopstelling-modus. Waardes wat werk is "geen", "handmatig", "outo".

en: Service not available
af: Diens nie beskikbaar nie

en: Set to true to have a program specified in "command" handle H323 URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer H323-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle HTTP URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer HTTP-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle HTTPS URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer HTTPS-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle callto URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer callto-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle ghelp URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer ghelp-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle info URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer info-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle mailto URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer mailto-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle man URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer man-URL'e hanteer.

en: Set to true to have a program specified in "command" handle trash URLs.
af: Merk as waar sodat 'n program in "command" gespesifiseer trash-URL'e hanteer.

en: Solaris/BSD Volume
af: Solaris/BSD-volume

en: Standard Moniker factory
af: Standaardmonikerfabriek

en: SuperMount Volume
af: SuperMount-volume

en: System Volume
af: Stelselvolume

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
af: Die toepassing waarmee lêers bekyk wat 'n komponent vereis om hulle te bekyk. Die parameter %s sal deur die lêer se URI's vervang word, die parameter %c sal deur die komponent-IID vervang word.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
af: Die verstekterminaaltoepassing wat gebruik moet word vir toepassings wat 'n terminaal vereis.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
af: Die exec-argument wat gebruik moet word vir die verstekterminaaltoepassing.

en: The machine name to proxy FTP through.
af: Die masjiennaam waardeur FTP ingestaan moet word.

en: The machine name to proxy HTTP through.
af: Die masjiennaam waardeur HTTP ingestaan moet word.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
af: Die masjiennaam waardeur veilige HTTP ingestaan moet word.

en: The machine name to proxy socks through.
af: Die masjiennaam waardeur SOCKS ingestaan moet word.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
af: Die poort op die masjien gedefinieer deur "/system/http_proxy/host" waardeur jy 'n instaanverbinding kry.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
af: Die poort op die masjien gedefinieer deur "/system/proxy/ftp_host" waardeur jy 'n instaanverbinding kry.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
af: Die poort op die masjien gedefinieer deur "/system/proxy/secure_host" waardeur jy 'n instaanverbinding kry.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
af: Die poort op die masjien gedefinieer deur "/system/proxy/socks_host" waardeur jy 'n instaanverbinding kry.

en: The window workgroup the user is part of
af: Die vensterwerkgroep waarvan die gebruiker deel is

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
af: Hierdie sleutel bevat 'n lys gashere wat direk in plaas van deur die instaanbediener (indien dit aktief is) gekoppel is. Die waardes kan gasheername, domeine (met 'n aanvanklike instaankarakter soos *.foo.com), IP-gasheeradresse (beide IPv4 en IPv6) en netwerkadresse met 'n netmasker (iets soos 192.168.0.0/24) wees.

en: Too many links
af: Te veel skakels

en: Too many open files
af: Te veel oop lêers

en: Tools
af: Nutsgoed

en: True if the program to handle this URL should be run in a terminal.
af: Waar as die program wat hierdie URL moet hanteer, in 'n terminaal laat loop moet word.

en: URL that provides proxy configuration values.
af: URL wat instaanopstellingswaardes verskaf.

en: Udfs Solaris Volume
af: Udfs-Solaris-volume

en: Unable to eject media
af: Kan nie media uitskiet nie

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
af: Kon nie die sagteskyfaandrywer heg nie. Die sagteskyf is waarskynlik in 'n formaat wat nie geheg kan word nie.

en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
af: Kon nie die sagteskyfaandrywer heg nie. Daar is waarskynlik nie 'n sagteskyf in die aandrywer nie.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
af: Kon nie die geselekteerde sagteskyfaandrywer heg nie.

en: Unable to mount the selected volume.
af: Kon nie die geselekteerde volume heg nie.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
af: Kon nie die geselekteerde volume heg nie. Die volume is waarskynlik in 'n formaat wat nie geheg kan word nie.

en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
af: Kon nie die volume heg nie. Daar is waarskynlik nie media in die toestel nie.

en: Unable to unmount connected server
af: Kan nie gekoppelde bediener ontheg nie

en: Unable to unmount the selected volume.
af: Kon nie die geselekteerde volume ontheg nie.

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
af: Onbekende GnomeVFSSeekPosition %d

en: Unknown error
af: Onbekende fout

en: Unknown job kind %u
af: Onbekende taaksoort %u

en: Unknown op type %u
af: Onbekende op soort %u

en: Unknown volume
af: Onbekende volume

en: Unsupported operation
af: Nie-ondersteunde bewerking

en: Use HTTP proxy
af: Gebruik HTTP-instaanbediener

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
af: Gebruik die %s-omgewingsveranderlike om 'n ander ligging te spesifiseer.

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
af: Gebruikernaam wat as geldigheidsvasstelling gevoer moet word wanneer HTTP-instanery gedoen word.

en: Windows NT Volume
af: Windows NT-volume

en: Windows Network
af: Windows-netwerk

en: Windows Shared Volume
af: Windows gedeelde volume

en: Windows VFAT Volume
af: Windows VFAT-volume

en: XFS Linux Volume
af: XFS-Linux-volume

en: XIAFS Volume
af: XAIFS-volume

en: Xenix Volume
af: Xenix-volume

en: Zip Drive
af: Zip-aandrywer

en: callto URL handler
af: callto-URL-hanteerder

en: file MonikerExtender
af: lêer MonikerExtender

en: generic Gnome VFS moniker
af: generiese Gnome VFS-moniker

en: generic file moniker
af: generiese lêermoniker

en: ghelp URL handler
af: ghelp-URL-hanteerder

en: info URL handler
af: info-URL-hanteerder

en: mailto URL handler
af: mailto-URL-hanteerder

en: man URL handler
af: man-URL-hanteerder

en: trash URL handler
af: trash-URL-hanteerder
