slint - en to pl_PL translation catalogue (893 entries)

en: 
    
    
    Welcome to the Slint Linux installation disk! (version ${Version})
    
    ######  IMPORTANT!  READ THE INFORMATION BELOW CAREFULLY.  ######
    
    - You will need one or more partitions of type 'Linux' prepared.  It is also
      recommended that you create a swap partition (type 'Linux swap') prior
      to installation.  For more information, run 'setup' and read the help file.
    
    - If you're having problems that you think might be related to low memory, you
      can try activating a swap partition before you run setup.  After making a
      swap partition (type 82) with cfdisk or fdisk, activate it like this:
        mkswap /dev/<partition> ; swapon /dev/<partition>
    
    - Once you have prepared the disk partitions for Linux, type 'setup' to begin
      the installation process.
    
    - If you do not have a color monitor, type:  TERM=vt100
      before you start 'setup'.
    
    You may now login as 'root'.
    
    
    slint login:
pl_PL: 
    
    
    Witamy na dysku instalacyjnym systemu Slint Linux! (wersja ${Version})
    
    ###### WAŻNE! PRZECZYTAJ UWAŻNIE PONIŻSZE INFORMACJE. ######
    
    - Będziesz potrzebować jedną lub więcej partycji typu 'Linux'. Przed
      rozpoczęciem instalacji zalecane jest również utworzenie partycji wymiany
      (typ Linux swap). Więcej informacji znajdziesz w sekcji pomocy programu
      'setup'.
    - Jeśli napotkasz problemy związane z niewystarczającą ilością pamięci,
      możesz aktywować partycję wymiany (SWAP). Po utworzeniu partycji
      SWAP (typ 82) przy użyciu programów 'cfdisk' lub 'fdisk', aktywuj ją
      w następujący sposób:
        mkswap /dev/<partycja> ; swapon /dev/<partycja>
    - Po przygotowaniu partycji dyskowych, wpisz 'setup' by rozpocząć
      instalację.
    - Jeśli nie posiadasz kolorowego monitora, wpisz: TERM=vt100 przed
      uruchomieniem programu 'setup'.
    
    Możesz teraz zalogować się jako 'root'.
    
    
    Slint login:

en: 
        OK, the new map is now installed.  You may now test it by typing
        anything you want.  To quit testing the keyboard, enter 1 on a
        line by itself to accept the map and go on, or 2 on a line by
        itself to reject the current keyboard map and select a new one.
pl_PL: 
        OK, nowa mapa klawiatury została zainstalowana. Możesz wypróbować
        ją wpisując dowolny tekst. Aby przerwać testowanie i zaakceptować
        daną mapę, wpisz 1 w pustym wierszu. W celu odrzucenia obecnej
        mapy i wybrania innej, w pustym wierszu wpisz 2.

en: 
     Please remove the installation disc.
pl_PL: 
    Proszę wyjąć płytę instalacyjną.

en: 
    Adding this information to your /etc/fstab:
pl_PL: 
    Dodaję tę informację do /etc/fstab:

en: 
    All data on /dev/$CHOICE will be erased!
pl_PL: 
    Wszystkie dane na /dev/$CHOICE zostaną usunięte!

en: 
    Apparently you forgot to configure a network interface?
    A PXE Server needs a configured network interface to work.
    Please try again!
pl_PL: 
    Wygląda na to, że zapomniałeś skonfigurować kartę sieciową.
    Serwer PXE do pracy wymaga skonfigurowanej karty sieciowej.
    Spróbuj ponownie!

en: 
    Are you OK with the network interface which was detected? If not, select 'No' to get back to the network probe program. You can try to load another driver explicitly, by using 'P <driver_name>'.
    
    If you are satisfied, select 'Yes' to continue with network configuration.
pl_PL: 
    Czy wykryto poprawną kartę sieciową? Jeśli nie, wybierz 'Nie', aby wrócić do programu wykrywającego. Możesz spróbować bezpośrednio załadować inny sterownik używając 
    'P <nazwa_sterownika>'.
    
    Jeśli wszystko jest w porządku, wybierz 'Tak', aby przejść do konfiguracji sieci.

en: 
    Attempting to fetch a remote configuration file using $PROTO ...
pl_PL: 
    Trwa próba pobrania odległego pliku konfiguracyjnego używając $PROTO ...

en: 
    Before you can install software, complete the following tasks:
    
    1. Select your source media.
    2. Set up your target Linux partition(s).
    
    You may also optionally remap your keyboard and set up your swap partition(s).
    
    Press ENTER to return to the main menu.
pl_PL: 
    Przed instalacją programów, wykonaj następujące czynności:
    
    1. Wybierz nośnik źródłowy.
    2. Wybierz partycję docelową dla systemu Linux.
    
    Opcjonalnie możesz również przemapować układ klawiatury oraz ustawić partycje wymiany.
    
    Wciśnij ENTER by powrócić do głównego menu.

en: 
    Before you can start the PXE Server, complete the following tasks:
    
    1. Set up your computer's network parameters.
    2. Select your source media.
    
    Press ENTER to return to the main menu.
pl_PL: 
    Przed uruchomieniem serwera PXE, wykonaj następujące czynności:
    
    1. Ustaw parametry sieciowe komputera.
    2. Wybierz nośnik źródłowy.
    
    Wciśnij ENTER by powrócić do menu głównego.

en: 
    Configuring your network interface $ENET_DEVICE ...
pl_PL: 
    Konfiguruję kartę sieciową $ENET_DEVICE ...

en: 
    Good! We're all set on the local end, but now we need to know
    where to find the software packages to install. First, we need
    the share address of the Samba server where the Slint sources
    are stored.
    Example share address: //192.168.0.1/public
pl_PL: 
    Dobrze! Lokalna konfiguracja została zakończona. Teraz musimy podać
    źródło paczek do instalacji. Najpierw potrzebujemy adres IP komputera,
    gdzie znajdują się źródła systemu Slint.
    Przykładowy adres zasobu: //192.168.0.1/public

en: 
    Here are the name and size of the device(s) on which Slint can be
    installed:
pl_PL: 
    Poniżej wyświetlone są nazwy i rozmiary urządzeń, na których
    można zainstalować system Slint:

en: 
    I can configure your network interface $ENET_DEVICE fully automatically using DHCP. If you want this, please select 'yes'.
    
    If you select 'no' instead, then you will be able to assign the IP address, netmask and gateway manually.
pl_PL: 
    Mogę automatycznie skonfigurować kartę sieciową $ENET_DEVICE używając DHCP. Jeśli tego chcesz, zaznacz 'tak'.
    
    Jeśli wybierzesz 'nie', będziesz mógł ręcznie przypisać adres IP, maskę oraz bramę sieciową.

en: 
    In the next screen you should watch for NFS mount errors. If you see errors and you don't see your NFS server listed, then try setting up NFS again.
pl_PL: 
    W następnym oknie powinieneś zwrócić uwagę na błędy montowania NFS. Jeśli je zauważysz i nie będziesz widział swojego serwera NFS, spróbuj go skonfigurować jeszcze raz.

en: 
    Note: espeakup, used for speech, lacks a voice in Ukrainian.
pl_PL: 
    Zauważ, że espeak wykorzystywany do syntezy mowy nie posiada głosu dla języka ukraińskiego.

en: 
    Now we need to know your netmask. Typically this will be 255.255.255.0 but this can be different depending on your local setup.
    
    What is your netmask?
pl_PL: 
    Teraz ustawimy maskę podsieci. Zwykle jest to 255.255.255.0, ale może się to różnić w zależności od twoich lokalnych ustawień.
    
    Jaka jest maska podsieci?

en: 
    OK, we will install from a directory within the current filesystem. If you have mounted this directory yourself, you should not use /mnt or /var/log/mount as mount points, since Setup might need to use these directories.  You may install from any part of the current directory structure, no matter what the media is (including NFS). You will need to type in the name of the directory containing the  subdirectories for each source disk.
    
    Which directory would you like to install from?
pl_PL: 
    Ok, zainstalujemy z katalogu w bieżącym systemie plików. Jeśli sam montowałeś ten katalog, za punkt montowania nie powinny być używane katalogi /mnt lub /var/log/mount, gdyż program setup może ich później potrzebować. Możesz instalować z dowolnego punktu obecnej struktury katalogów bez względu na nośnik (włączając NFS). Będziesz musiał podać nazwę katalogu zawierającego podkatalogi dla każdego dysku źródłowego.
    
    Z którego katalogu chciałbyś instalować?

en: 
    Please type the name of the chosen device as displayed, then press Enter.
    To give up auto-partitioning, just press Enter.
pl_PL: 
    Prosze wpisać nazwę wybranego urządzenia dokładnie tak, jak wyświetlono powyżej i nacisnąć Enter.
    Aby zrezygnować z automatycznego partycjonowania wciśnij Enter bez wpisywania nazwy urządzenia.

en: 
    Removing package $pkg_name.
    
    Since each file must be checked against the contents of every other installed package to avoid wiping out areas of overlap, this process can take quite some time. If you would like to watch the progress, flip over to another virtual console and type: 
    
    tail -f $TMP/PKGTOOL.REMOVED
pl_PL: 
    Usuwanie pakietu $pkg_name.
    
    Ponieważ każdy plik musi być porównany z zawartością każdego innego zainstalowanego pakietu w celu uniknięcia usunięcia wspólnych obszarów, proces ten może długo potrwać. Jeśli chciałbyś przyglądać się temu procesowi, przejdź do innej wirtualnej konsoli i wpisz: 
    
    tail -f $TMP/PKGTOOL.REMOVED

en: 
    Slint PXE Server Help
    _________________________
    
    First, a little help on help.  Whenever you encounter a text
    viewer like this during the installation, you can move around
    with these commands:
    
    PGDN           - Move down one page
    PGUP           - Move up one page
    HOME           - Move to beginning of file
    END            - Move to end of file
    
    Also, you're running a real multitasking operating system now, so
    you're not confined to the installation program.  You can log into
    other consoles and look around at any time without disturbing the
    installation process.  To do this, you need to learn the commands
    that control the Linux console.  You'll use these commands all the
    time when you're logged into Linux.
    
    "Virtual" consoles and scrollback:
    
    Right now, the screen you're looking at is probably VIRTUAL CONSOLE
    NUMBER ONE, (or /dev/tty1 in Linux-speak).  There are usually
    several virtual consoles available.  When you log into the install
    disk, there are four consoles.  To switch among them, use Alt-F1,
    Alt-F2, Alt-F3, or Alt-F4 to select which of the four consoles you
    wish to use.  While you're using a console, you get a small amount
    of text scrollback buffer.  To scroll the console back, hold down
    the right shift key and hit PageUp.  To scroll the console forward,
    hit PageDown while holding the right shift key down.  This can be
    especially useful for reading the boot messages, which can go by
    too fast to read otherwise.
    
    
    RUNNING THE PXESETUP PROGRAM
    
    
    The pxesetup main menu is kept as easy as possible, because only a
    limited configuration is needed.
    
    
    NETWORK   (configure the network device and optional DHCP server)
    SOURCE    (select the source location for the Slint Linux
               packages)
    ACTIVATE  (start the PXE server)
    
    
    In the NETWORK configuration stage, you configure an IP address for
    your network card.  If you have already a DHCP server in your local
    network, the pxesetup program will offer you the choice of using the
    DHCP server to configure your network device fully automatic, but
    there is always the option to enter an IP address manually.  If no
    DHCP server has been detected running inside your local network,
    then pxesetup will start its own DHCP server (we need one).  You will
    get the chance to define the IP address range which that internal
    DHCP server uses.  You should check the lower and upper IP addresses
    carefully and verify that none of your local network's computers,
    including your local gateway, use an IP address in that DHCP range.
    If you spot a conflict, you can adjust these lower and upper bounds.
    Press 'Accept' once you are satisfied.
    
    In the SOURCE configuration stage, you determine where you have
    your local Slint copy.  This should be a complete directory
    tree including the packages, the kernels and the isolinux directory.
    The package sources are not needed and can be omitted from the medium
    if you are using a bootable USB stick for instance.  The choices
    for SOURCE location are: a DVD medium, a local disk partition or
    a pre-mounted directory.  These are the standard setup dialogs you
    will certainly know from installing Slint. Be sure to enter the
    full directory path to (and including) the directory which contains
    the 'a', 'ap', 'd', ..., 'y' subdirectiries.  You know the drill.
    
    
    When you are done configuring NETWORK and SOURCE, it is time to
    ACTIVATE your PXE server.  The screen will show a live view of the
    server's connection log for client boot requests.  This goes on
    until you press 'Exit' which will drop you back into the main menu
    after killing the PXE service.  Selecting ACTIVATE will restart the
    PXE service.  Computers who boot from your PXE server will see the
    usual Slint installation routine.  When it comes to selecting the
    SOURCE, these computers have one choice, and is the entry "Install
    from FTP/HTTP server".  The PXE server offers Slint packages to
    willing computers using its own internal HTTP server.  The default
    values that you will see for the URL and the PATH input fields are
    being supplied by the PXE server and should not be changed.
    
    
    ...WHEN YOU'RE DONE:
    
    
    EXIT: This leaves Slint PXE Server setup.
    
    
    Have fun running this PXE server!
    
    ---
    Eric Hameleers
    alien@slackware.com
pl_PL: 
    Pomoc - Serwer PXE Slint
    _________________________
    
    Najpierw trochę o systemie pomocy. Podczas instalacji, aby poruszać się w okienkach tekstowych takich jak to, możesz używać:
    Page Down    - Przejdź do następnej strony
    Page Up      - Wróć do poprzedniej strony
    HOME         - skocz do początku pliku
    ENG          - skocz do końca pliku
    
    Dodatkowo, jako że jest to już system w pełni wielozadaniowy,
    nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do programu instalatora.
    Możesz swobodnie zalogować się do innych konsol i rozejrzeć się
    po systemie bez przerywania procesu instalacyjnego. Aby to uczynić
    powinieneś zapoznać się z poleceniami zarządzającymi konsolą Linuksa.
    Komendy te używane będą za każdym razem, gdy zalogujesz się do systemu
    Linux.
    
    "Wirtualne" konsole i przewijanie:
    
    Ekran, na który teraz patrzysz to prawdopodobnie WIRTUALNA KONSOLA
    NUMER JEDEN, (lub w języku Linuksa: /dev/tty1). Przeważnie dostępnych
    jest kilka takich konsol. Po zalogowaniu się do systemu z dysku instalacyjnego dostępne są 4 konsole. Aby przechodzić pomiędzy nimi,
    użyj skrótów klawiszowych Alt-F1, Alt-F2, Alt-F3 lub Alt-F4. Podczas
    użytkowania konsoli dostępny jest niewielki bufor przewijania. Aby
    przewinąć wstecz, przytrzymaj prawy klawisz SHIFT i wciśnij PageUp.
    By przewinąć do przodu wciśnij PageDown trzymając prawy SHIFT.
    To może okazać się szczególnie przydatne podczas czytania komunikatów
    startowych, które czasem przewijają się zbyt szybko, aby je swobodnie
    przeczytać.
    
    
    KORZYSTANIE Z PROGRAMU PXESETUP
    
    
    Główne menu pxesetup jest mało skomplikowane, gdyż program nie
    wymaga wielkiej konfiguracji.
    
    
    SIEĆ (skonfiguruj urządzenie sieciowe oraz opcjonalnie serwer DHCP)
    ŹRÓDŁO (wybierz źródło pakietów systemu Slint Linux)
    URUCHOM (uruchom serwer PXE)
    
    
    Podczas konfiguracji SIECI skonfigurujesz adres IP dla twojej karty
    sieciowej. Jeśli w twojej lokalnej sieci obecny jest serwer DHCP, pxesetup
    zaoferuje ci możliwość automatycznej konfiguracji urządzenia sieciowego
    wykorzystując ten serwer. Zawsze jednak istnieje możliwość ręcznego
    podania adresu IP. Jeśli nie można było wykryć serwera DHCP w sieci
    lokalnej, pxesetup uruchomi swój serwer DHCP (potrzebny do instalacji).
    Będziesz mógł zdefiniować zakres adresów IP tego serwera DHCP.
    Sprawdź dokładnie dolny i górny limit tych adresów i upewnij się, że
    żaden z lokalnych komputerów, włączając lokalną bramę sieci, nie używa
    adresu IP z tego zakresu. Jeśli zauważysz jakiś konflikt, możesz poprawić
    dolne i górne limity. Naciśnij 'Akceptuj', jeśli wszystko jest w porządku.
    
    Podczas konfiguracji ŹRÓDEŁ podasz, gdzie znajduje się lokalna
    kopia systemu Slint. To powinno być kompletne drzewo katalogów
    zawierające pakiety, jądra i katalog isolinux.
    Źródła pakietów nie są wymagane i mogą być pominięte z nośnika
    jeśli przykładowo używasz bootowalnej pamięci USB.
    Do wyboru są następujące ŹRÓDŁA: nośnik DVD, lokalna partycja
    dyskowa, lub zamontowany wcześniej katalog. Są to standardowe okna
    setup'u, które z pewnością będziesz znał z instalacji systemu Slint.
    Upewnij się, że wpiszesz pełną scieżkę do katalogu (włączając
    ten katalog) zawierającego podkatalogi 'a', 'ap', 'd', ..., 'y'.
    Wiesz, o co chodzi.
    
    
    Po ukończeniu konfiguracji SIECI i ŹRÓDEŁ, czas by URUCHOMIĆ
    serwer PXE. Na ekranie w czasie rzeczywistym wyświetlą się logi
    połączeń serwera dla żądań startu klientów. Tak będzie się działo
    dopóki nie naciśniesz 'Wyjdź', co po zabiciu usługi PXE zabierze cię
    z powrotem do menu głównego. Wybierając URUCHOM usługa PXE
    zostanie uruchomiona ponownie. Komputery, które startują z twojego
    serwera PXE zobaczą zwykłą procedurę instalacyjną systemu Slint. Jeśli
    chodzi o wybór ŹRÓDŁA, komputery te będą miały do wyboru jedną
    opcję: "Zainstaluj z serwera FTP/HTTP". Serwer PXE oferuje gotowym
    komputerom pakiety systemu Slint używając swojego własnego serwera
    HTTP. Domyślne wartości dla pól URL i ŚCIEŻKA zapełnione są przez
    serwer PXE i nie powinny być zmieniane.
    
    
    ... A KIEDY SKOŃCZYSZ:
    
    
    WYJDŹ: Wyjdź z programu konfiguracyjnego serwera PXE Slint.
    
    
    Miłej zabawy z serwerem PXE!
    
    ---
    Eric Hameleers
    alien@slackware.com

en: 
    Sorry - the directory you specified is not valid. Please check the directory and try again.
    
    (Directory given: $SOURCEDIR)
pl_PL: 
    Przykro mi, ale podałeś błędny katalog. Wpisz prawidłowy i spróbuj ponownie
    
    (Podany katalog: $SOURCEDIR)

en: 
    Sorry, but the directory $SLACK_SOURCE_LOCATION does not exist on partition $SLACK_DEVICE.
    
    Would you like to try again?
pl_PL: 
    Niestety katalog $SLACK_SOURCE_LOCATION nie istnieje na partycji $SLACK_DEVICE.
    
    Czy chciałbyś rozpocząć ponownie?

en: 
    The device /dev/${CHOICE} has been partitioned for Slint.
    
    You can check its layout and modify it with 'cfdisk' or 'cgdisk'.
    Do not modify the two first partitions.  
    The third partition should keep the type linux and its size should not
    be diminished.
    You may use the remaining space after the third partition, for instance
    to add a partition of type 'Linux swap'.
    
    When you are ready, type 'setup' to begin installation.
    When asked, choose /dev/${CHOICE}3 as the Slint root (/) partition and
    accept to format it as this has not been done yet.
pl_PL: 
    Dysk /dev/${CHOICE} został spartycjonowany na potrzeby systemu Slint.
    
    Możesz zapoznać się z jego układem i dokonać jego modyfikacji korzystając z programów 'cfdisk' lub 'cgdisk'.
    Nie dokonuj zmian w dwóch pierwszych partycjach.
    Trzecia partycja powinna pozostać typu linux i jej rozmiar nie 
    powinien ulec zmniejszeniu.
    Przestrzeń za trzecią partycją jest do twojej dyspozycji możesz na przykład
    utworzyć tam partycję typu 'Linux swap'.
    
    Gdy będziesz gotowy wpisz polecenie 'setup' aby rozpocząć instalację.
    Gdy zostaniesz zapytany o partycję root systemu Slint (/) wskaż /dev/${CHOICE}3
    i potwierdź chęć jej sformatowania, jako że nie zostało to jeszcze zrobione.

en: 
    There must be a directory on the server with the Slint packages and files arranged in a tree like the FTP site.
    
    The installation script needs to know the name of the directory on your server that contains the packages. For example, if the packages' directory is /stuff/slint, then you would respond: /stuff/slint
    
    What is the Slint source directory?
pl_PL: 
    Katalog z pakietami i plikami Slint ułożonymi hierarchicznie jak zasób FTP powinien znajdować się na serwerze.
    
    Plik instalacyjny potrzebuje nazwę tego katalogu. Na przykład, jeśli katalog /przykład/slint zawiera te pakiety, proszę wpisać /przykład/slint
    
    Podaj katalog pakietów Slint:

en: 
    This is the proposed network configuration for $ENET_DEVICE - If this is OK, then select 'Yes'.
    If this is not OK and you want to configure again, select 'No'.
    
    * IP Address: $LOCAL_IPADDR
    * Netmask:    $LOCAL_NETMASK
pl_PL: 
    Oto sugerowana konfiguracja sieciowa dla $ENET_DEVICE - Jeśli wszystko wygląda w porządku, wybierz 'Tak'.
    Jeśli chcesz coś zmienić, wybierz 'Nie'.
    
    * Adres IP:             $LOCAL_IPADDR
    * Maska Podsieci:   $LOCAL_NETMASK

en: 
    To partition your device(s), you can use 'cfdisk' or 'fdisk' and also,
    only for a GPT layout, 'cgdisk' or 'gdisk'. 'parted' is also available.
    TIP: to enhance accessibility of cgdisk, use its -a option.
    
    If you partition a new device, we recommend that you set up a gpt (GUID
    partition label) for it, for more flexibility.
    
    You can also let the installer auto-partition a device, if and only if:
    1. Its size is of least ${GCOUNT}G.
    2. You agree that this device will be dedicated to Slint.
    3. You agree that all data currently stored on it will be erased.
    4. None of the partitions it could include is mounted.
    WARNING: if it has already been used, make a back-up first!
    
    After having used the auto-partitioning feature, you will be allowed to
    make changes, like adding another partition to the drive.
    
    For an auto-partitioning type now 'auto'.
    
    To start the main installation (after partitioning), type 'setup'.
pl_PL: 
    Do partycjonowania dysków twardych możesz wykorzystać programy 'cfdisk' lub 'fdisk'.Dla dysków z tablicą partycji GPT możesz także skorzystać z programów 'cfgdisk' lub 'gdisk'.Program 'parted' jest również do twojej dyspozycji.
    WSKAZÓWKA: aby cgdisk był bardziej dostępny uruchom go z opcją -a.
    
    Jeżeli partycjonowane przez ciebie urządzenie jest puste zalecamy użycie tablicy partycji GPT jest ona bardziej elastyczna.
    
    Jeśli chcesz instalator może spartycjonować dysk za ciebie jeżeli poniższe warunki są spełnione:
    1. Rozmiar dysku to przynajmniej ${GCOUNT}g.
    2. Wskazany dysk będzie w całości wykorzystany na potrzeby systemu Slint.
    3. Wszystkie znajdujące się na nim dane zostaną usunięte.
    4. Żadna z jego partycji nie może być zamontowana.
    Uwaga: Jeżeli dysk nie jest fabrycznie nowy wykonaj jego kopie zapasową przed kontynuowaniem!
    
    Po skorzystaniu z mechanizmu auto-partycjonującego będziesz miał możliwość wprowadzenia dodatkowych zmian.
    
    Aby uruchomić program auto-partycjonujący teraz wpisz 'auto'.
    
    Aby rozpocząć instalację systemu (gdy partycjonowanie będzie ukończone) wpisz 'setup'.

en: 
    Waiting a few seconds for DHCP polling to settle ...
pl_PL: 
    Czekam kilka sekund aż DHCP zakończy pobieranie...

en: 
    We didn't find any device with a size at least ${GCOUNT}G and no
    mounted partition, thus auto-partitioning is not possible.
pl_PL: 
    Nie mogliśmy znaleźć dysku o rozmiarze przynajmniej ${GCOUNT}G, który nie ma zamontowanych
    partycji, w związku z tym nie możesz skorzystać z automatycznego partycjonowania.

en: 
    We remind you that:
    - The device you will choose will be dedicated to Slint.
    - None of the partitions it could include is mounted.
    - All data previously stored on this device will be erased.
    Be careful!
pl_PL: 
    Przypominamy, że:
    - Wybrane przez ciebie urządzenie będzie w całości wykorzystane na potrzeby systemu Slint.
    - Żadna z jego partycji nie może być zamontowana.
    - Wszystkie znajdujące się na nim dane zostaną usunięte.
    Bądź ostrożny!

en: 
    Welcome to the Slint package tool
    
    Which option would you like?
pl_PL: 
    Witamy w Programie Paczkującym systemu Slint
    
    Którą opcję wybierasz?

en: 
    What is the IP address for your gateway?
pl_PL: 
    jaki jest adres IP bramy sieciowej?

en: 
    What is the share address of your Samba server?
pl_PL: 
    Jaki jest adres zasobu serwera Samby?

en: 
    Would you like to reboot your system?
    
    If you choose No, you will be dropped to a shell.
pl_PL: 
    Czy chciałbyś uruchomić ponownie komputer?
    
    Jeśli wybierzesz Nie, zostaniesz w konsoli.

en: 
    You can't run pkgtool from the rootdisk until you've mounted your Linux partitions beneath /mnt.  Here are some examples:
    
    If your root partition is /dev/sda1 you would type:
    mount /dev/sda1 /mnt
    
    Now you can find a list of all your partitions in /mnt/etc/fstab.
    
    Then, supposing your /usr partition is /dev/sda2, you must do this:
    mount /dev/sda2 /mnt/usr
    
    Please mount your Linux partitions and then run pkgtool again.
pl_PL: 
    Nie możesz uruchomić polecenia pkgtool z dysku dopóki nie zamontujesz
    partycji linuksowych pod /mnt. Na przykład:
    
    Jeśli partycja root to /dev/sda1 wpisałbyś:
    mount /dev/sda1 /mnt
    
    Teraz możesz zobaczyć listę wszystkich partycji w /mnt/etc/fstab.
    
    Następnie zakładając, że partycja /usr to /dev/sda2, wykonaj:
    mount /dev/sda2 /mnt/usr
    
    Zamontuj twoje partycje linuksowe i ponownie uruchom pkgtool.

en: 
    You have already chosen the source of packages.
    
    Press ENTER to return to the main menu.
pl_PL: 
    Źrudło pakietów zostało już wybrane.
    
    Wciśnij ENTER, aby powrócić do głównego menu.

en: 
    You have already configured the target partitions, where the system will be installed.
    
    Press ENTER to return to the main menu.
pl_PL: 
    Partycje docelowe - na których system będzie zainstalowany - są już 
    skonfigurowane.
    
    Wciśnij ENTER, aby powrócićdo głównego menu.

en: 
    You have not yet designated any disk partitions as type Linux.
    
    If you are planning to use OS/2 Boot Manager, make your Linux partitions with OS/2 fdisk (or Partition Magic, which also includes Boot Manager), format them, reboot this disk, and then use Linux fdisk to tag the partitions as type 83 (Linux).
    
    Linux fdisk will select a default device when called without arguments, and from there it is menu driven. If you don't want to partition the default device, then call fdisk with the device you want as the argument, like this:
    
    fdisk /dev/hdb
    
    or this:
    
    fdisk /dev/sda
    
    If you are not using the OS/2 Boot Manager, then you may use Linux fdisk to create partitions for Linux. Other than the exception for the OS/2 Boot Manager, you are usually better off creating partitions for a given OS using a partitioning tool native to that OS. In other words, you probably shouldn't try to make your DOS or other non-Linux partitions with the Linux fdisk.
    
    "cfdisk" is an equally good version of Linux fdisk that is more graphical and menu driven.  Many people prefer to use "cfdisk".
    
    Please make one or more partitions for Linux, and try setup again. If you haven't already, you might want to also make a swap partition while you're in fdisk. 64 megabytes would be a minimum starting size for a single user system.  Linux swap is tagged as type 82.
pl_PL: 
    Nie wyznaczyłeś jeszcze partycji typu Linux.
    
    Jeśli zamierzasz użyć Menadżera Rozruchu OS/2, utwórz partycje typu Linux używając fdisk z OS/2 (lub Partition Magic, który również zawiera menadżera rozruchu), sformatuj je, uruchom ponownie, a następnie użyj narzędzia fdisk z poziomu Linuksa w celu oznakowania partycji jako typ 83 (Linux).
    
    Jeśli uruchomisz linuksowy fdisk bez żadnych argumentów, wybierze on napęd domyślny i będzie on odtąd zarządzany poprzez menu. Jeśli nie chcesz spartycjonować domyślnego urządzenia, uruchom fdisk podając jako argument żądany napęd. Na przykład:
    
    fdisk /dev/hdb
    
    lub:
    
    /nfdisk /dev/sda
    
    Jeśli nie korzystasz z Menadżera Rozruchu OS/2, możesz utworzyć partycje typu Linux przy użyciu linuksowego programu fdisk. Za wyjątkiem OS/2, zalecane jest tworzenie partycji dla danego systemu operacyjnego używając narzędzia natywnego dla tego systemu. Innymi słowy, nie powinieneś używać linuksowej wersji fdisk w celu stworzenia partycji typu DOS lub jakiejkolwiek innej nie-linuksowej partycji.
    
    "cfdisk" jest równie dobrą, bardziej graficzną i opartą na systemie menu, wersją linuksowego narzędzia fdisk. Z tego powodu wielu użytkowników preferuje "cfdisk".
    
    Utwórz przynajmniej jedną partycję typu Linux i spróbuj ponownie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz również utworzyć partycję wymiany swap. Minimalny rozmiar partycji wymiany dla jednego użytkownika to 64 megabajty. Partycja wymiany oznaczona jest numerem 82.

en: 
    You will need to enter the IP address you wish to assign to this machine. Example: 111.112.113.114
    
    What is your IP address?
pl_PL: 
    Będziesz musiał podać adres IP, który chcesz przypisać do tego komputera. Przykład: 111.112.113.114
    
    Podaj adres IP:

en: 
    You will now get a chance to probe your network interfaces.
pl_PL: 
    Teraz spróbujemy wykryć karty sieciowe.

en:   --> $ROOT/$DIR (dir) would be deleted if empty
pl_PL:   --> $ROOT/$DIR (dir) będzie usunięty jeśli jest pusty

en:   --> $ROOT/$FILE (fmt man page) would be deleted
pl_PL:   --> $ROOT/$FILE (fmt strona man) byłaby usunięta

en:   --> $ROOT/$FILE no longer exists. Skipping.
pl_PL:   --> $ROOT/$FILE już nie istnieje. Pomijam.

en:   --> $ROOT/$FILE was found in another package. Skipping.
pl_PL:   --> Znaleziono $ROOT/$FILE w innym pakiecie. Pomijam.

en:   --> $ROOT/$FILE would be deleted
pl_PL:   --> $ROOT/$FILE byłby usunięty

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) no longer exists. Skipping.
pl_PL:   --> $ROOT/$LINK (symlink) już nie istnieje. Pomijam.

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) was found in another package. Skipping.
pl_PL:   --> Odnaleziono $ROOT/$LINK (symlink) w innym pakiecie. Pomijam.

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) would be deleted
pl_PL:   --> $ROOT/$LINK (symlink) byłby usunięty

en:   --> Deleting $ROOT/$FILE
pl_PL:   --> Usuwam $ROOT/$FILE

en:   --> Deleting $ROOT/$FILE (fmt man page)
pl_PL:   --> Usuwam $ROOT/$FILE (fmt strona man)

en:   --> Deleting empty directory $ROOT/$DIR
pl_PL:   --> Usuwam pusty katalog $ROOT/$DIR

en:   --> Deleting symlink $ROOT/$LINK
pl_PL:   --> Usuwam symlink $ROOT/$LINK

en:   Do you wish to change the home directory path ? (Y/n)
pl_PL:  Czy chciałbyś zmienić ścieżkę dostępu do katalogu domowego (home)? (Y- Tak / n - nie)

en:   Do you wish to change the shell ? (Y/n)
pl_PL:  Czy chciałbyś zmienić powłokę? (Y - Tak /n - nie)

en:  Do you want to execute command "chown $OWNER $HME" ? (y/N)
pl_PL: Czy chciałbyś uruchomić polecenie "chown $OWNER $HME"? (t/N)

en:  INSTALL GRUB
pl_PL: ZAINSTALUJ program rozruchowy GRUB

en: $DM_NAME kernel module not loaded: can't create $CONTROL.
pl_PL: Moduł jądra $DM_NAME nie został załadowany: nie potrafię utworzyć $CONTROL.

en: $NEW would be skipped (already installed).
pl_PL: Paczka $NEW zostałaby pominięta (już zainstalowana).

en: (COM1: under DOS)
pl_PL: (COM1: pod DOS-em)

en: (COM2: under DOS)
pl_PL: (COM2: pod DOS-em)

en: (COM3: under DOS)
pl_PL: (COM3: pod DOS-em)

en: (COM4: under DOS)
pl_PL: (COM4: pod DOS-em)

en: * WARNING: An error occured while setting the password for
      this account.  Please manually investigate this *
pl_PL: * UWAGA: Wystąpił błąd podczas ustawiania hasła dla tego
     konta. Proszę zbadać to ręcznie *

en: ** Starting reboot **
pl_PL: ** Rozpoczęcie ponownego uruchomienia **

en: ******* Welcome to the network supplemental disk! *******
pl_PL: ******* Witamy na dodatkowym dysku sieciowym! *******

en: -- Press [enter] to automatically probe for all network cards, or switch
       to a different console and use 'modprobe' to load the modules manually.
    -- To skip probing some modules (in case of hangs), enter them after an S:
       S eepro100 ne2k-pci
    -- To probe only certain modules, enter them after a P like this:
       P 3c503 3c505 3c507
    -- To get a list of network modules, enter an L.
    -- To skip the automatic probe entirely, enter a Q now.
pl_PL: -- Wciśnij [enter] by automatycznie wyszukać wszystkie karty sieciowe, lub
      przejdź do innej konsoli by ręcznie załadować odpowiednie moduły przy
      pomocy 'modprobe'. -- Aby pominąć przeszukiwanie dla niektórych modułów (na wypadek zawieszeń),
      wpisz je po S:
      S eepro100 ne2k-pci
    -- By przeszukiwać tylko niektóre moduły, wpisz je po P:
      P 3c503 3c505 3c507
    -- By wyświetlić listę modułów sieciowych, wpisz L.
    -- By całkowicie pominąć automatyczne przeszukiwanie, wpisz teraz Q.

en: 1 bit Mono B/W
pl_PL: Mono B/W (1 bit)

en: 16 bit Pseudo Color
pl_PL: Pseudo kolor (16 bitów)

en: 2 button Microsoft compatible serial mouse
pl_PL: Kompatybilna z Microsoft dwuprzyciskowa mysz szeregowa

en: 24 bit True Color
pl_PL: Prawdziwy kolor (24 bity)

en: 3 button Microsoft compatible serial mouse
pl_PL: Kompatybilna z Microsoft trzyprzyciskowa mysz szeregowa

en: 30 seconds
pl_PL: 30 sekund

en: 4 bit 16 Color
pl_PL: 16 kolorów (4 bity)

en: 5 seconds
pl_PL: 5 sekund

en: 8 bit 256 Color
pl_PL: 256 kolorów (8 bitów)

en: <OPTION TO LOAD SUPPORT FOR ANOTHER KEYBOARD>
    
    If you are not using a "$kbd" keyboard map, you may load another one now.
    To select a different keyboard map, please enter 1 now.
    To continue using the "$kbd" keyboard map, just hit [Enter].
pl_PL: <MOŻLIWOŚĆ ZAŁADOWANIA WSPARCIA DLA INNEJ KLAWIATURY>
    
    Jeśli nie używasz klawiatury "$kbd", możesz teraz załadować inną.
    Aby wybrać inny układ klawiatury, wciśnij 1.
    Aby kontynuować używając klawiatury "$kbd", wciśnij [Enter].

en: A CD/DVD drive could not be found on any of the devices that were scanned.  Possible reasons include using a bootdisk or kernel that doesn't support your drive, failing to pass parameters needed by some drives to the kernel, not having the Slint disc in your CD/DVD drive, or using a drive connected to a Plug and Play soundcard (in this case, connecting the drive directly to the IDE interface often helps). Please make sure you are using the correct bootdisk for your hardware, consult the BOOTING file for possible information on forcing the detection of your drive, and then reattempt installation.  If all else fails, see FAQ.TXT for information about copying parts of this CD to your DOS partition and installing it from there.
    
    You will now be returned to the main menu.  If you want to try looking for the CD again, you may skip directly to the SOURCE menu selection.
pl_PL: Nie znaleziono napędu CD/DVD w żadnym z przeskanowanych urządzeń. Do możliwych powodów możemy zaliczyć dysk rozruchowy lub jądro systemu, które nie wspiera twojego napędu, niepodanie parametrów wymaganych przez niektóre napędy do jądra systemu, brak płyty Slint w napędzie CD/DVD, bądź też używanie karty dźwiękowej typu Plug and Play (w tym przypadku podłączenie napędu bezpośrednio do szyny IDE zwykle pomaga). Upewnij się, że używasz właściwego dla twojego sprzętu dysku rozruchowego. Sprawdź plik BOOTING w celu uzyskania możliwych informacji o wymuszeniu wykrycia twojego napędu, a następnie ponów próbę instalacji. Gdy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj rozdział FAQ.TXT dotyczący kopiowania części tego CD na partycję DOS i instalacji z tamtego miejsca.
    
    Powrócisz teraz do głównego menu. Jeśli chcesz spróbować ponownie wyszukać CD, możesz przejść bezpośrednio do opcji menu ŹRÓDŁO.

en: A Slint boot entry has been installed to your EFI boot
    menu.
    
    EFI boot menu entry:
pl_PL: Wpis startowy Slint został dodany do menu startowego
     EFI.
    
    Wpis startowy menu EFI:

en: A Slint disc was found in device $DRIVE_FOUND.
pl_PL: Płyta z systemem Slint została znaleziona w napędzie $DRIVE_FOUND

en: A Slint package directory was found on device $DRIVE_FOUND.
pl_PL: Katalog pakietów Slint został odnaleziony na urządzeniu $DRIVE_FOUND

en: A Slint package tree was found! Ready to continue.
pl_PL: Drzewo paczek systemu Slint zostało znalezione! Gotów przejść dalej.

en: A networking card using the $card.o module has been detected.
pl_PL: Wykryto kartę sieciową używającą modułu $card.o

en: A new USB device /dev/$STICK was detected with specifications:
    
    --  $VENDOR
    --  $MODEL
    --  $SIZE
    
    If this is the USB stick to use, select 'Yes', otherwise select 'No'.
pl_PL: Wykryto nowe urządzenie USB /dev/$STICK o następujących parametrach:
    
    --  $VENDOR
    --  $MODEL
    --  $SIZE
    
    Jeśli chcesz użyć tego dysku, wybierz 'TAK'. W przeciwnym wypadku wybierz 'NIE'.

en: A one-line description will be displayed as each package is installed.
pl_PL: Przy każdej instalowanej paczce wyświetlę jednowierszowy opis

en: A pointing pen (NCR3125) on some laptops
pl_PL: Urządzenie wskazujące (NCR3125) w niektórych laptopach

en: A previous X Window System configuration file has been found.  You can now reconfigure X, replacing the file with a new version (and keeping a backup of the old file), or you can abort leaving the existing config file in place.  Hit ENTER to rename the xorg.conf file to xorg.conf.backup and create a new one, or ESC to abort.
pl_PL: Odnaleziono poprzednią konfigurację Systemu Okien X. Możesz teraz ponownie skonfigurować X zamieniając stary plik na nowy (zachowując kopie zapasową starej wersji). Możesz też przerwać teraz zostawiając obecny plik konfiguracyjny na swoim miejscu. Wciśnij ENTER by zmienić nazwę xorg.conf na xorg.conf.backup i utworzyć nowy plik lub wciśnij ESC by wyjść.

en: ABORTING
pl_PL: PRZERYWAM

en: ABORTING INSTALLATION
pl_PL: INSTALACJA PRZERWANA

en: ADD MOUSE WHEEL SUPPORT
pl_PL: DODAJ WSPARCIE DLA KÓŁKA MYSZY

en: ASSIGN GATEWAY ADDRESS
pl_PL: PRZYPISZ ADRES BRAMY SIECIOWEJ

en: ASSIGN IP ADDRESS
pl_PL: PRZYPISZ ADRES IP

en: ASSIGN NETMASK
pl_PL: PRZYPISZ MASKĘ PODSIECI

en: ATI XL busmouse (mouse card)
pl_PL: Mysz szynowa ATI XL (karta myszy)

en: ATTEMPTING TO MOUNT CD/DVD on $DRIVE_FOUND
pl_PL: PRÓBA ZAMONTOWANIA CD/DVD na $DRIVE_FOUND

en: Abort CD installation
pl_PL: Przerwij instalację CD

en: Abort software installation completely
pl_PL: Całkowicie wyjdź z instalacji

en: Abort the installation process
pl_PL: Przerwij proces instalacyjny

en: Aborting software installation.
pl_PL: Przerywam instalację oprogramowania

en: Account setup complete.
pl_PL: Pomyślnie ukończono tworzenie konta.

en: Activate IP packet forwarding
pl_PL: Aktywuj przekierowywanie pakietów IP

en: Activate the Slint PXE Server
pl_PL: Aktywuj Serwer PXE Slint

en: Activating IPv4 packet forwarding.
pl_PL: Aktywuję przekierowanie pakietów IPv4

en: Activating swap partition ${swappartition}:
pl_PL: Aktywuję partycję wymiany ${swappartition}:

en: Add a Linux partition to the LILO config
pl_PL: Dodaj partycję linuksową do konfiguracji LILO

en: Add a Windows FAT or NTFS partition to the LILO config
pl_PL: Dodaj Windowsową partycję FAT lub NTFS do konfiguracji LILO

en: Additional UNIX groups:
    
    Users can belong to additional UNIX groups on the system.
    For local users using graphical desktop login managers such
    as XDM/KDM, users may need to be members of additional groups
    to access the full functionality of removable media devices.
    
    * Security implications *
    Please be aware that by adding users to additional groups may
    potentially give access to the removable media of other users.
    
    If you are creating a new user for remote shell access only,
    users do not need to belong to any additional groups as standard,
    so you may press ENTER at the next prompt.
pl_PL: Dodatkowe grupy UNIKSOWE:
    
    Użytkownicy mogą należeć do dodatkowych grup UNIKSOWYCH
    na systemie. Dla użytkowników lokalnych korzystających z graficznych
    manadżerów logowania, takich jak XDM/KDM, wymagana może być
    przynależność do dodatkowych grup aby uzyskać dostęp do pełnej
    funkcjonalności urządzeń wymiennych.
    
    * Konsekwencje związane z bezpieczeństwem * Proszę pamiętać, że dodawanie użytkowników do dodatkowych grup
    potencjalnie może im zagwarantować dostęp do urządzeń wymiennych
    innych użytkowników.
    
    Jeśli tworzysz nowego użytkownika wyłącznie z dostępem odległym,
    możesz wcisnąć ENTER, gdyż użytkownik taki nie potrzebuje przynależności
    do żadnej z dodatkowych grup.

en: Additional groups....:
pl_PL: Dodatkowe grupy......:

en: All users can read/write to any file
pl_PL: Każdy użytkownik ma prawo odczytu/zapisu dla wszystkich plików

en: All users can read/write to any file (ntfs-3g)
pl_PL: Każdy użytkownik ma prawo odczytu/zapisu do wszystkich plików (ntfs-3g)

en: An EFI System Partition was found on ${PREFERRED_EFI_PARTITION}, but it has not yet been formatted.  Would you like to format this partition?
pl_PL: Wykryto niesformatowaną systemową partycję EFI na ${PREFERRED_EFI_PARTITION}. Czy chciałbyś ją teraz sformatować?

en: An ISO image of Slint's install DVD was found.
    Do you want me to mount the ISO image and use this as the package source?
pl_PL: Znaleziono obraz płyty DVD systemu Slint.
    Czy chcesz zamontować ten obraz i użyć go jako źródło pakietów?

en: An installation script was detected in ./install/doinst.sh, but
        was not executed.
pl_PL: Skrypt instalacyjny został wykryty w ./install/doinst.sh,
    nie został on jednak uruchomiony.

en: An old Slint boot entry has been found in your EFI boot menu. Would you like to remove this before installing the new Slint boot entry?  This is recommended.
    
    Old EFI boot menu entry:
pl_PL: Odnaleziono stary wpis startowy Slint w menu startowym EFI. Czy chciałbyś go usunąć przed dodaniem nowego wpisu startowego Slint? Jest to zalecane.
    
    Stary wpis menu startowego EFI:

en: Apache, the most widely used web server on the net.
pl_PL: Apache, najczęściej używany w internecie serwer WWW.

en: Are you sure you want to use this device name
pl_PL: Jesteś pewien, że chcesz użyć urządzenia o tej nazwie?

en: Ask about using VESA modes at boot; time out to standard
pl_PL: Zapytaj przy starcie o użycie trybów VESA; domyślnie wybierz standardowy

en: At boot time, how long would you like LILO to wait for you to select an operating system?  If you let LILO time out, it will boot the first OS in the configuration file by default.
pl_PL: Przy rozruchu jak długo chciałbyś aby LILO czekał na wybór systemu operacyjnego? Jeśli pozwolisz na wygaśnięcie czasu, zostanie automatycznie uruchomiony pierwszy z góry system operacyjny.

en: Attempt to mount the CD/DVD device again
pl_PL: Ponownie spróbuj zamontować urządzenie CD/DVD

en: Attempting to mount your CD/DVD again with the following command:
    $ArG
pl_PL: Ponowna próba zamontowania twojego CD/DVD przy pomocy następującej komendy:
    $ArG

en: Autoconfigure network using NetworkManager
pl_PL: Automatycznie skonfiguruj sieć przy pomocy programu NetworkManager

en: Available network modules:
pl_PL: Dostępne moduły sieciowe:

en: BIND (Berkeley Internet Name Domain) is a Domain Name System (DNS) server.
pl_PL: BIND (Berkeley Internet Name Domain) jest serwerem Systemu Nazw Domenowych (DNS).

en: BIND (Domain Name System) server
pl_PL: Serwer BIND (DNS - System Nazw Domenowych)

en: Because users could go snooping through (or destroy, depending on the settings) your Windows partition, you should choose how much access would you like your non-root users to have to partition $DOS_PART.  The access level can range from no access at all, to read-only for everyone, to read-write access for every user on the machine.  A reasonable default (read-write for root only) is chosen, but you may set this any way that you like.
pl_PL: Aby uchronić się przed ewentualnym myszkowaniem po partycji Windows przez innych użytkowników (lub nawet zniszczeniem danych w zależności od ustawień), powinieneś określić poziom dostępu do partycji $DOS_PART dla zwykłych użytkowników (nie-root). Poziom dostępu może wahać się od kompletnego braku dostępu, poprzez dostęp tylko do odczytu dla wszystkich, po nieskrępowane prawa odczytu i zapisu dla każdego użytkownika danego komputera. Wybrano całkiem rozsądne wartości domyślne (prawa zapisu/odczytu tylko dla użytkownika root), ale możesz zmienić je w dowolny sposób.

en: Brltty (Braille display daemon)
pl_PL: Brltty (demon wyświetlania Braille'a)

en: Btrfs Copy-on-Write B-tree Filesystem
pl_PL: System plików Btrfs (B-tree file system) z możliwością kopiowania przy zapisie.

en: Btrfs is a B-tree copy-on-write filesystem.
pl_PL: Btrfs to system plików typu kopiuj-zapisując.

en: CAN'T ADD WINDOWS PARTITION
pl_PL: NIE MOŻNA DODAĆ PARTYCJI WINDOWS

en: CAN'T INSTALL LILO
pl_PL: NIE MOŻNA ZAINSTALOWAĆ LILO

en: CANNOT INSTALL SOFTWARE YET
pl_PL: NIE MOŻNA JESZCZE ZAINSTALOWAĆ OPROGRAMOWANIA

en: CANNOT START PXE SERVER YET
pl_PL: NIE MOŻNA JESZCZE URUCHOMIĆ SERWERA PXE

en: CARD DETECTED
pl_PL: WYKRYTO KARTĘ

en: CD/DVD DRIVE FOUND
pl_PL: ZNALEZIONO NAPĘD CD/DVD

en: CD/DVD DRIVE NOT FOUND
pl_PL: NIE ODNALEZIONO NAPĘDU CD/DVD

en: CD/DVD master on first IDE bus (unlikely)
pl_PL: CD/DVD master na pierwszym kanale IDE (mało prawdopodobne)

en: CD/DVD master on fourth IDE bus
pl_PL: CD/DVD master na czwartym kanale IDE

en: CD/DVD master on second IDE bus
pl_PL: CD/DVD master na drugim kanale IDE

en: CD/DVD master on third IDE bus
pl_PL: CD/DVD master na trzecim kanale IDE

en: CD/DVD slave on first IDE bus
pl_PL: CD/DVD slave na pierwszym kanale IDE

en: CD/DVD slave on fourth IDE bus
pl_PL: CD/DVD slave na czwartym kanale IDE

en: CD/DVD slave on second IDE bus
pl_PL: CD/DVD slave na drugim kanale IDE

en: CD/DVD slave on third IDE bus
pl_PL: CD/DVD slave na trzecim kanale IDE

en: CHECK SWAP PARTITIONS FOR BAD BLOCKS?
pl_PL: SPRAWDZIĆ POPRAWNOŚĆ PARTYCJI WYMIANY (SWAP)?

en: CHOOSE LILO TIMEOUT
pl_PL: WYBIERZ OPÓŹNIENIE CZASOWE LILO

en: CONFIGURATION TYPE FOR $HOSTNM.$DOMAIN
pl_PL: TYP KONFIGURACJI DLA $HOSTNM.$DOMAIN

en: CONFIGURE LILO TO USE FRAME BUFFER CONSOLE?
pl_PL: SKONFIGURUJ LILO DO UŻYCIA KONSOLI BUFORA RAMKI (FRAME BUFFER)?

en: CONFIGURE NETWORK?
pl_PL: SKONFIGUROWAĆ SIEĆ?

en: CONFIGURE THE SYSTEM
pl_PL: SKONFIGURUJ SYSTEM

en: CONFIGURE X SERVER?
pl_PL: SKONFIGUROWAĆ SERWER X?

en: CONFIRM LOCATION TO INSTALL LILO
pl_PL: POTWIERDŹ MIEJSCE DOCELOWE INSTALACJI LILO

en: CONFIRM NETWORK SETUP
pl_PL: POTWIERDŹ USTAWIENIA SIECI

en: CONFIRM SETUP COMPLETE
pl_PL: POTWIERDŹ UKOŃCZENIE KONFIGURACJI

en: CONFIRM STARTUP SERVICES TO RUN
pl_PL: POTWIERDŹ WYBÓR USŁUG STARTOWYCH

en: CONTENTS OF PACKAGE: $PkG
pl_PL: ZAWARTOŚĆ PAKIETU: $PkG

en: CREATING USB BOOT STICK
pl_PL: TWORZĘ ROZRUCHOWY DYSK USB

en: CREATION OF REGULAR USER ACCOUNTS
pl_PL: TWORZENIE KONT ZWYKŁYCH UŻYTKOWNIKÓW

en: CUPS print server
pl_PL: Serwer WydrukuCUPS

en: Can't umount /var/log/mount.  Reboot machine and run setup again.
pl_PL: Nie mogę odmontować /var/log/mount. Zrestartuj komputer i ponownie uruchom program setup.

en: Canceled.
pl_PL: Anulowano

en: Cannot install $package:  external compression utility $packagecompression missing
pl_PL: Nie mogę zainstalować $package: brak zewnętrznego narzędzia
    kompresującego $packagecompression

en: Cannot install $package:  file does not end in .tgz, .tbz, .tlz, or .txz
pl_PL: Nie mogę zainstalować $package: plik nie ma rozszerzenia .tgz, .tbz, .tlz,
    lub .txz

en: Cannot install $package:  file not found
pl_PL: Nie mogę zainstalować $package: nie znaleziono pliku

en: Choose Slint installation scripts to run again
pl_PL: Wybierz skrypty instalacyjne Slint do ponownego uruchomienia.

en: Choose a default window manager for X
pl_PL: Wybierz domyślny menedżer okien dla X

en: Configure basic network settings
pl_PL: Skonfiguruj podstawowe ustawienia sieciowe

en: Configure the console mouse support (GPM).
pl_PL: Skonfiguruj wsparcie myszy na konsoli (GPM).

en: Configure your network parameters
pl_PL: Skonfiguruj parametry sieciowe

en: Continue
pl_PL: Dalej

en: Continue the configuration (done making boot sticks)
pl_PL: Kontynuuj konfigurację (dyski rozruchowe ukończone)

en: Continue with the installation
pl_PL: Kontynuuj instalację

en: Could not find the kernel and/or initial ramdisk files.
    These are required for booting the client computer.
    Please try to setup the SOURCE location correctly.
pl_PL: Nie znaleziono jądra i/lub początkowych plików ramdisk.
    Są one wymagane do startu komputera klienta.
    Proszę o podanie poprawnej lokalizacji ŹRÓDŁA.

en: Create
pl_PL: Utwórz

en: Create a USB Linux boot stick
pl_PL: Utwórz dysk rozruchowy na pamięci USB

en: Create a new user account
pl_PL: Utwórz konto nowego użytkownika

en: Create a swap partition with Linux fdisk, and then try this again.
pl_PL: Utwórz partycję SWAP używając programu fdisk i spróbuj ponownie.

en: Creating $CONTROL character device with major:$MAJOR minor:$MINOR.
pl_PL: Tworzenie urządzenia znakowego $CONTROL z głównym ($MAJOR) i podrzędnym ($MINOR) numerem.

en: Creating SYSLINUX bootdisk for $ROOT_DEVICE on /dev/$STICK.
pl_PL: Tworzę dysk rozruchowy SYSLINUX dla $ROOT_DEVICE na /dev/$STICK.

en: Creating Slackware package:  ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION}
pl_PL: Tworzę paczkę Slackware: ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION}

en: Creating link from $TIMEZONE to localtime in /etc...
pl_PL: Tworzę dowiązanie z $TIMEZONE do czasu lokalnego w /etc...

en: Creating new account...
pl_PL: Tworzę nowe konto...

en: Creating your new ./install/doinst.sh...
pl_PL: Tworzę nowy plik ./install/doinst.sh...

en: Creation of user accounts completed
pl_PL: Zakończono tworzenie kont użytkowników

en: Current NFS mounts:
pl_PL: Obecne zasoby NFS:

en: D-Bus system message bus
pl_PL: System komunikacji międzyprocesowej D-Bus

en: DEVICE FILE NOT FOUND
pl_PL: NIE ZNALEZIONO PLIKU URZĄDZENIA

en: DHCP CONFIGURATION
pl_PL: KONFIGURACJA DHCP

en: DHCP SERVER CONFIGURATION
pl_PL: KONFIGURACJA SERWERA DHCP

en: DIRECTORY NOT FOUND
pl_PL: NIE ZNALEZIONO KATALOGU

en: DONE ADDING FAT or NTFS PARTITIONS
pl_PL: PARTYCJE FAT lub NTFS ZOSTAŁY DODANE

en: DONE ADDING LINUX PARTITIONS TO /etc/fstab
pl_PL: PARTYCJE LINUKSOWE ZOSTAŁY DODANE DO /etc/fstab

en: DONE INSTALLING PACKAGES
pl_PL: PAKIETY ZOSTAŁY ZAINSTALOWANE

en: Didn't work.
pl_PL: Nie zadziałało.

en: Disabling IPv4 packet forwarding.
pl_PL: Dezaktywuję przekierowanie pakietów IPv4

en: Display the already created user accounts
pl_PL: Wyświetl konta utworzonych już użytkowników

en: Do not install ELILO
pl_PL: Nie instaluj ELILO

en: Do not install GRUB
pl_PL: Nie instaluj GRUBa

en: Do not install LILO
pl_PL: Nie instaluj LILO

en: Do not install a boot menu entry
pl_PL: Nie dodawaj wpisu menu startowego

en: Do not install package $shortname
pl_PL: Nie instaluj pakietu $shortname

en: Do not select a layout variant
pl_PL: Nie wybieraj wariantu układu klawiatury

en: Do not select an additional layout
pl_PL: Nie wybieraj dodatkowego układu klawiatury

en: Do you confirm that you want to install Slint on /dev/$CHOICE?
pl_PL: Czy jesteś pewien, że chcesz zainstalować Slint na /dev/$CHOICE?

en: Do you have a gateway?
pl_PL: Czy używasz bramy sieciowej?

en: Do you need to try setting up NFS again?
pl_PL: Czy chciałbyś ponownie skonfigurować NFS?

en: Do you want to format Linux partition ${ArG1}?
pl_PL: Czy chcesz sformatować partycję ${ArG1}?

en: Do you want to install the GRUB boot loader?
pl_PL: Czy chcesz zainstalować program rozruchowy GRUB?

en: Do you want to install the KDE packages?
pl_PL: Czy zainstalować pakiety środowiska KDE?

en: Do you want to try setting up Samba again?
pl_PL: Czy chciałbyś ponownie skonfigurować Sambę?

en: Does your mouse (${MOUSE_NAME}) have a wheel and if so, would you like to have it enabled?
pl_PL: Czy twoja mysz (${MOUSE_NAME}) posiada kółko? Jeśli tak, czy chciałbyś je aktywować?

en: Domain name:
pl_PL: Nazwa domeny:

en: Don't wait at all - boot straight into the first OS
pl_PL: W ogóle nie czekaj - od razu uruchom pierwszy system operacyjny

en: Dutch
pl_PL: holenderski

en: EFI BOOT ENTRY INSTALLED
pl_PL: DODANO WPIS STARTOWY EFI

en: EFI SYSTEM PARTITION RECOGNIZED
pl_PL: ROZPOZNANO SYSTEMOWĄ PARTYCJĘ EFI

en: ELILO (EFI Linux Loader) installation
pl_PL: Instalacja ELILO (EFI Linux Loader)

en: ELILO is a Linux boot loader for EFI based systems.  Installing ELILO will allow you to boot your Linux system from the hard drive after selecting it from the UEFI boot menu.  Since an EFI System Partition was detected on this machine, it is recommended that you install ELILO now.  Please select an option:
pl_PL: ELILO jest boot loaderem systemu Linux dla systemów EFI. Instalacja ELILO pozwoli na wystartowanie systemu Linux z twardego dysku po wybraniu go z menu startowego UEFI. Jako że partycja systemowa EFI została wykryta na tym komputerze, zalecamy teraz zainstalować ELILO. Proszę wybrać jedną z poniższych opcji:

en: ENABLE DHCP SERVER
pl_PL: UAKTYWNIJ SERWER DHCP

en: ENTER CD/DVD DEVICE MANUALLY
pl_PL: RĘCZNIE WPROWADŹ NAZWĘ NAPĘDU CD/DVD

en: ENTER DOMAINNAME FOR $HOSTNM
pl_PL: WPISZ NAZWĘ DOMENY DLA $HOSTNM

en: ENTER GATEWAY ADDRESS
pl_PL: PODAJ ADRES BRAMY SIECIOWEJ

en: ENTER HOSTNAME
pl_PL: WPISZ NAZWĘ HOSTA

en: ENTER IP ADDRESS FOR $HOSTNM.$DOMAIN
pl_PL: WPISZ ADRES IP DLA $HOSTNM.$DOMAIN

en: ENTER IP ADDRESS OF NFS SERVER
pl_PL: PODAJ ADRES IP SERWERA NFS

en: ENTER NETMASK FOR LOCAL NETWORK
pl_PL: PODAJ MASKĘ SIECI DLA SIECI LOKALNEJ

en: ENTER SHARE ADDRESS OF SAMBA SERVER
pl_PL: WPISZ ADRES ZASOBU SERWERA SAMBY

en: ERROR ATTEMPTING TO INSTALL KERNEL
pl_PL: BŁĄD PRZY PRÓBIE INSTALACJI JĄDRA

en: ERROR:  No EFI System Partition mounted on /boot/efi.
pl_PL: BŁĄD: Systemowa partycja EFI nie jest zamontowana pod /boot/efi.

en: ERROR:  No kernel found at /boot/vmlinuz.
pl_PL: BŁĄD: Nie znaleziono jądra systemu w /boot/vmlinuz.

en: ERROR:  Package $INCOMINGDIR/$NNAME did not install
    correctly.  You may need to reinstall your old package
    to avoid problems.  Make sure the new package is not
    corrupted.
pl_PL: BŁĄD: Paczka $INCOMINGDIR/$NNAME nie została
    poprawnie zainstalowana. Może powinieneś ponownie
    zainstalować starą paczkę by uniknąć problemów.
    Upewnij się, że nowa paczka nie jest uszkodzona.

en: ERROR:  System is not running under UEFI.
pl_PL: BŁĄD: System aktualnie nie pracuje pod UEFI.

en: ERROR:  bzip2 compression utility not found in $PATH.
pl_PL: BŁĄD: nie znaleziono w $PATH narzędzia do kompresji danych bzip.

en: ERROR:  bzip2 returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
pl_PL: BŁĄD: bzip2 wygenerował kod błędu $ERRCODE -- makepkg zakończyło się niepowodzeniem.

en: ERROR:  gzip compression utility not found in $PATH.
pl_PL: BŁĄD: nie znaleziono w $PATH narzędzia do kompresji danych gzip.

en: ERROR:  gzip returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
pl_PL: BŁĄD: gzip wygenerował kod błędu $ERRCODE -- makepkg zakończyło się niepowodzeniem.

en: ERROR:  lzma compression utility not found in $PATH.
pl_PL: BŁĄD: nie znaleziono w $PATH narzędzia do kompresji danych lz.

en: ERROR:  lzma returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
pl_PL: BŁĄD: lzma wygenerował kod błędu $ERRCODE -- makepkg zakończyło się niepowodzeniem.

en: ERROR:  xz compression utility not found in $PATH.
pl_PL: BŁĄD: nie znaleziono w $PATH narzędzia do kompresji danych xz.

en: ERROR:  xz returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
pl_PL: BŁĄD: xz wygenerował kod błędu $ERRCODE -- makepkg zakończyło się niepowodzeniem.

en: ERROR: No Linux Native Partitions
pl_PL: BŁĄD: Brak natywnych partycji linuksowych

en: ERROR: TARGET PARTITION FULL
pl_PL: BŁĄD: DOCELOWA PARTYCJA JEST PEŁNA

en: ERROR: USB BOOT STICK NOT CREATED
pl_PL: BŁĄD: NIE UTWORZONO DYSKU ROZRUCHOWEGO USB

en: EXIT
pl_PL: WYJŚCIE

en: EXPERT LILO INSTALLATION
pl_PL: INSTALACJA LILO DLA ZAAWANSOWANYCH

en: Either the source packages are inappropriate for the target system:
    Slint version $SLINTVERSION (${SFX}-bit)
    or the file $INSTALL_PATH/slint/DONOTREMOVEME.TXT is missing.
    Please try again to set the source of packages
pl_PL: Albo pakiety źródłowe są niewłaściwe dla systemu docelowego:
    wersja Slint $SLINTVERSION (${SFX}-bit)
    lub brakuje pliku $INSTALL_PATH/slint/DONOTREMOVEME.TXT.
    Spróbuj ponownie podać źródło pakietów

en: English (USA)
pl_PL: angielski (USA)

en: Enter 1 to select a keyboard map:
pl_PL: Wciśnij 1 by wybrać mapę klawiatury:

en: Enter the address for the gateway on your network, such as:
pl_PL: Podaj adres bramy sieciowej w twojej sieci. Na przykład:

en: Enter your IP address for the local machine.  Example: 
    111.112.113.114
    Enter IP address for $HOSTNM (aaa.bbb.ccc.ddd):
pl_PL: Wpisz adres IP dla lokalnego komputera. Na przykład: 
    111.112.113.114
    Wpisz adres IP dla $HOSTNM (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Enter your netmask.  This will generally look something
    like this: 255.255.255.0
    Enter netmask (aaa.bbb.ccc.ddd):
pl_PL: Podaj maskę sieci. Powinna ona wyglądać następująco:
    255.255.255.0
    Wpisz maskę (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Error running useradd command -- account not created!
      
    (command: $CMD)
pl_PL: Błąd w poleceniu useradd - konto nie zostało utworzone!
     
    (polecenie: $CMD)

en: Everyone has read access, but only root can write
pl_PL: Wszyscy mają prawo do odczytu, ale tylko root ma prawo zapisu

en: Everyone has read access, but only root can write (ntfs-3g)
pl_PL: Wszyscy mają prawo do odczytu, ale tylko root ma prawo zapisu (ntfs-3g)

en: Everyone has read only access
pl_PL: Wszyscy mają wyłącznie prawo do odczytu

en: Everyone has read only access (built-in kernel ntfs driver)
pl_PL: Wszyscy mają wyłącznie prawo do odczytu (wbudowany w jądro sterownik ntfs)

en: Executing install script for $package_name.
pl_PL: Uruchamiam skrypt instalacyjny dla $package_name.

en: Exit Pkgtool
pl_PL: Wyjdź z programu pkgtool

en: Exit Slint Linux Setup
pl_PL: Wyjdź z Konfiguracji Systemu Slint

en: Exit Slint PXE Setup
pl_PL: Wyjdź z Konfiguracji PXE Slint

en: Expiry date (YYYY-MM-DD) []:
pl_PL: Data wygaśnięcia (RRRR-MM-DD) []:

en: Expiry date..........:
pl_PL: Data wygaśnięcia...........:

en: Exploding package $PKG in current directory:
pl_PL: Rozpakowuję pakiet $PKG w bieżącym katalogu:

en: Ext2 is the traditional Linux file system and is fast and stable.
pl_PL: Ext2 to tradycyjny, szybki i stabilny system plików w systemie Linux.

en: Ext3 Journaling Filesystem
pl_PL: System plików Ext3 z funkcją księgowania

en: Ext3 is the journaling version of the Ext2 filesystem.
pl_PL: Ext3 to odmiana systemu plików Ext2 z dodanym mechanizmem księgowania.

en: Ext4 Journaling Filesystem
pl_PL: System plików Ext4 z funkcją księgowania

en: Ext4 is the successor to the ext3 filesystem.
pl_PL: Ext4 to następca systemu plików ext3.

en: FAT or NTFS PARTITIONS DETECTED
pl_PL: Wykryto partycje FAT lub NTFS

en: FETCHING CONFIGURATION
pl_PL: POBIERANIE KONFIGURACJI

en: FONTCONFIG UPDATE
pl_PL: AKTUALIZACJA FONTCONFIG

en: FORMAT EFI PARTITION ${PREFERRED_EFI_PARTITION}?
pl_PL: SFORMATOWAĆ PARTYCJĘ EFI ${PREFERRED_EFI_PARTITION}?

en: FORMAT PARTITION $ArG1
pl_PL: FORMATUJ PARTYCJĘ $ArG1

en: FORMATTING
pl_PL: FORMATUJĘ

en: FORMATTING EFI PARTITION ${PREFERRED_EFI_PARTITION}
pl_PL: FORMATUJĘ PARTYCJĘ EFI ${PREFERRED_EFI_PARTITION}

en: FOUND EXISTING xorg.conf in $ArG
pl_PL: ZNALEZIONO OBECNY xorg.conf w $ArG

en: FTP/HTTP DOWNLOAD FAILURE
pl_PL: BŁĄD PRZY POBIERANIU PRZEZ FTP/HTTP

en: FUSE is an interface to allow userspace programs to use filesystems.
pl_PL: FUSE jest interfejsem pozwalającym na użycie systemów plików w programach przestrzeni użytkownika

en: Filesystem in Userspace library
pl_PL: System plików w bibliotece przestrzeni użytkownika

en: Finished setting up EFI System Partition.
pl_PL: Ukończono ustawianie partycji systemowej EFI.

en: Finished setting up Linux partitions.
pl_PL: Konfiguracja partycji linuksowych została ukończona.

en: Finished setting up non-Linux partitions.
pl_PL: Zakończono konfigurację nie-linuksowych partycji.

en: Finished: do not select additional options.
pl_PL: Ukończono. nie wybieraj dodatkowych opcji.

en: First CD/DVD drive
pl_PL: Pierwszy napęd CD/DVD

en: First command to run is 'source /etc/profile'.
    This will setup the PATH for you.
pl_PL: Pierwszym poleceniem do wykonania jest 'source /etc/profile'.
    Skonfiguruje to ścieżkę dostępu dla ciebie.

en: First parallel port ATAPI CD
pl_PL: Pierwszy port równoległy ATAPI CD

en: First, we'll need the name you'd like to give your host.
    Only the base hostname is needed right now. (not the domain)
    
    Enter hostname:
pl_PL: Na początek wpisz nazwę jaką chciałbyś nadać komputerowi.
    Na razie wymagana jest wyłącznie nazwa hosta (bez domeny)
    
    Wpisz nazwę hosta:

en: Flash-Friendly File System
pl_PL: System plików dla pamięci Flash

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext2
pl_PL: Formatuje $ArG1
    Wielkość w blokach 1K: $SIZE
    System plików: ext2

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext3
pl_PL: Formatuję $ArG1
    Wielkość w blokach 1K: $SIZE
    System plików: ext3

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext4
pl_PL: Formatuję $ArG1
    Wielkość w blokach 1K: $SIZE
    System plików: ext4

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: jfs
pl_PL: Formatuję $ArG1
    Wielkość w blokach 1K: $SIZE
    System plików: jfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: reiserfs
pl_PL: Formatuję $ArG1
    Wielkość w blokach 1K: $SIZE
    System plików: reiserfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: xfs
pl_PL: Formatuję $ArG1
    Wielkość w blokach 1K: $SIZE
    System plików: xfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE 
    Filesystem type: btrfs
pl_PL: Formatuję $ArG1
    Wielkość w blokach 1K: $SIZE 
    System plików: btrfs

en: Formatting $ArG1 with filesystem btrfs.
pl_PL: Formatowanie $ArG1 w systemie plików btrfs.

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext2.
pl_PL: Formatowanie $ArG1 w systemie plików ext2

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext3.
pl_PL: Formatowanie $ArG1 w systemie plików ext3.

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext4.
pl_PL: Formatowanie $ArG1 w systemie plików ext4.

en: Formatting $ArG1 with filesystem jfs.
pl_PL: Formatowanie $ArG1 w systemie plików jfs.

en: Formatting $ArG1 with filesystem reiserfs.
pl_PL: Formatowanie $ArG1 w systemie plików reiserfs.

en: Formatting $ArG1 with filesystem xfs.
pl_PL: Formatowanie $ArG1 w systemie plików xfs.

en: Formatting EFI System Partition ${PREFERRED_EFI_PARTITION} as FAT32.
pl_PL: Formatuję systemową partycję EFI ${PREFERRED_EFI_PARTITION} jako FAT32

en: Fourth CD/DVD drive
pl_PL: Czwarty napęd CD/DVD

en: Fourth parallel port ATAPI CD
pl_PL: Czwarty port równoległy ATAPI CD

en: Frame buffer console, 1024x768x256
pl_PL: Konsola bufora ramki, 1024x768x256

en: Frame buffer console, 1024x768x32k
pl_PL: Konsola bufora ramki, 1024x768x32k

en: Frame buffer console, 1024x768x64k
pl_PL: Konsola bufora ramki, 1024x768x64k

en: Frame buffer console, 640x480x256
pl_PL: Konsola bufora ramki, 640x480x256

en: Frame buffer console, 640x480x32k
pl_PL: Konsola bufora ramki, 640x480x32k

en: Frame buffer console, 640x480x64k
pl_PL: Konsola bufora ramki, 640x480x64k

en: Frame buffer console, 800x600x256
pl_PL: Konsola bufora ramki, 800x600x256

en: Frame buffer console, 800x600x32k
pl_PL: Konsola bufora ramki, 800x600x32k

en: Frame buffer console, 800x600x64k
pl_PL: Konsola bufora ramki, 800x600x64k

en: French
pl_PL: francuski

en: GPM CONFIGURATION
pl_PL: KONFIGURACJA GPM

en: Gateway:
pl_PL: Brama sieciowa:

en: Genitizer tablet (relative mode)
pl_PL: Tablet Genitizer (tryb relatywny)

en: Genius Netmouse on PS/2 port
pl_PL: Genius Netmouse na port PS/2

en: German
pl_PL: niemiecki

en: Go with driver default (usually 8-bit)
pl_PL: Zostań przy sterowniku domyślnym (zwykle 8 bitów)

en: Good! We're all set on the local end, but now we need to know
    where to find the software packages to install.  First, we need
    the IP address of the machine where the Slint sources are
    stored.
pl_PL: Dobrze! Lokalna konfiguracja została zakończona. Teraz proszę podać
    źródło paczek do instalacji. Najpierw potrzebujemy adresu IP komputera,
    gdzie znajdują się źródła Slint.

en: Greek
pl_PL: grecki

en: Group "$group" does not exist
pl_PL: Grupa "$group" nie istnieje

en: HAL makes access to CD/DVD drives and USB devices easier.
pl_PL: HAL ułatwia dostęp do napędów CD/DVD oraz urządzeń USB

en: HARDWARE CLOCK SET TO UTC?
pl_PL: ZEGAR SPRZĘTOWY USTAWIONY WEDŁUG UTC?

en: HP printer/scanner daemons
pl_PL: Demony drukarek/skanerów firmy HP

en: Hardware Abstraction Layer
pl_PL: Warstwa Abstrakcji Sprzętowej (HAL)

en: Hardware clock is set to UTC
pl_PL: Zegar sprzętowy ustawiony jest według UTC

en: Hardware clock is set to local time
pl_PL: Zegar sprzętowy ustawiony jest według czasu lokalnego.

en: Here are the already registered ordinary users:
pl_PL: Oto lista utworzonych zwykłych użytkowników:

en: Here is your current IP address, full hostname, and base hostname:
    $IPADDR       $HOSTNM.$DOMAIN    $HOSTNM
    
    Please give the IP address of the name server to use,
    such as $DNSSAMPLE.
    
    You can add more Domain Name Servers later by editing $RESOLV.
    
    Primary name server to use (aaa.bbb.ccc.ddd):
pl_PL: Oto twój obecny adres IP, pełna oraz podstawowa nazwa hosta:
    $IPADDR    $HOSTNM.$DOMAIN    $HOSTNM
    
    Proszę podać adres IP serwera nazw. Na przykład:
    $DNSSAMPLE.
    
    Możesz później dodać więcej Domen Serwerów Nazw edytując $RESOLV.
    
    Główny serwer nazw do użycia (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Here's what would be removed (and left behind) if you removed the package(s):
pl_PL: Oto co byłoby usunięte (i pozostawione) jeśli usunelibyśmy pakiet(y):

en: Highest DHCP Client Address:
pl_PL: Górny Adres Klienta DHCP:

en: Hit OK to return to the main menu.
pl_PL: Wciśnij OK by powrócić do głównego menu.

en: Home directory [ ${defhome}/${LOGIN} ]
pl_PL: Katalog domowy (Home) [ ${defhome}/${LOGIN} ]

en: Home directory.......:
pl_PL: Katalog domowy (home)......:

en: Hostname:
pl_PL: Nazwa komputera (hostname):

en: I can't find a device named $ArG1 !
pl_PL: Nie mogę znaleźć urządzenia o nazwie $ArG1 !

en: I can't find a device named $ArG1. Are you sure you want to use this device name?
pl_PL: Nie mogę znaleźć urządzenia o nazwie $ArG1. Jesteś pewien, że chcesz użyć urządzenia o tej nazwie?

en: IBM's Journaled Filesystem
pl_PL: System plików firmy IBM z funkcją księgowania

en: ICE Window Manager
pl_PL: Menadżer Okien ICE

en: IN USE
pl_PL: W UŻYCIU

en: INCLUDE EXTRA PARAMETERS IN THE BOOT COMMAND LINE?
pl_PL: Czy chcesz podać dodatkowe parametry wiersza poleceń wykorzystywane podczas rozruchu?

en: INITIALIZING NETWORK
pl_PL: INICJALIZUJĘ SIEĆ

en: INSERT DISK
pl_PL: WŁÓŻ DYSK

en: INSTALL BOOT MENU ENTRY?
pl_PL: ZAINSTALUJ WPIS MENU STARTOWEGO?

en: INSTALL ELILO
pl_PL: INSTALUJ ELILO

en: INSTALL FROM THE CURRENT FILESYSTEM
pl_PL: INSTALUJ Z BIEŻĄCEGO SYSTEMU PLIKÓW

en: INSTALL KDE PACKAGES?
pl_PL: ZAINSTALOWAĆ PAKIETY ŚRODOWISKA KDE?

en: INSTALL LILO
pl_PL: ZAINSTALUJ LILO

en: INSTALLING FROM HARD DISK
pl_PL: INSTALOWANIE Z TWARDEGO DYSKU

en: INVALID DIRECTORY ENTERED
pl_PL: WPROWADZONO BŁĘDNY KATALOG

en: IP Address:
pl_PL: Adres IP:

en: IP address:
pl_PL: Adres IP:

en: If this partition has not been formatted, you should format it.  NOTE: This will erase all data on it.  Would you like to format this partition?
pl_PL: Jeśli partycja ta nie została sformatowana, powinieneś ją sformatować. UWAGA: Wszystkie dane znajdujące się na niej zostaną usunięte. Czy chciałbyś sformatować tę partycję?

en: If you don't have a gateway on your network just hit ENTER
    without entering a gateway IP address.
    
    Enter gateway address (aaa.bbb.ccc.ddd):
pl_PL: Jeśli nie masz bramy sieciowej w swojej sieci, wciśnij
    ENTER bez wpisywania adresu.
    
    Wpisz adres bramy sieciowej (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: If you like, X can attempt to probe for your video hardware and mouse, and write an initial configuration file to /etc/X11/xorg.conf.  Would you like to do this now?
pl_PL: Jeśli chcesz, X może spróbować zidentyfikować twoją kartę graficzną i myszkę, a następnie zapisać konfigurację startową do pliku /etc/X11/xorg.conf. Czy chciałbyś to teraz zrobić?

en: If you like, we can look to see what kind of network card you have in your machine, and if we find one create an /etc/rc.d/rc.netdevice script to load the module for it at boot time.  There's a slight bit of danger that the probing can cause problems, but it almost always works.  If you'd rather configure your system manually, you can skip the probing process and edit /etc/rc.d/rc.modules or /etc/modules.conf later to have it load the right module.
pl_PL: Jeśli chcesz, możemy spróbować wyszukać jakiego typu kartę sieciową ma twój komputer i (jeśli się to uda) utworzyć skrypt /etc/rc.d/rc.netdevice w celu załadowania odpowiedniego modułu przy starcie. Istnieje niewielkie ryzyko, że wyszukiwanie może spowodować problemy, jednak prawie zawsze to działa. Jeśli wolałbyś ręcznie skonfigurować system, możesz ominąć etap wyszukiwania i później edytować /etc/rc.d/rc.modules lub /etc/modules.conf w celu załadowania właściwych modułów.

en: If you're upgrading an existing Slint system, you might want to
    remove old packages before you run 'setup' to install the new ones. If
    you don't, your system will still work but there might be some old files
    left laying around on your drive.
    
    Just mount your Linux partitions under /mnt and type 'pkgtool'. If you
    don't know how to mount your partitions, type 'pkgtool' and it will tell
    you how it's done.
    
    To partition your hard drive(s), use 'cfdisk' or 'fdisk'.
    For systems using GPT instead of MBR, partition using 'cgdisk' or 'gdisk'.
    To activate PCMCIA/Cardbus devices needed for installation, type 'pcmcia'.
    To start the main installation (after partitioning), type 'setup'.
pl_PL: Jeśli aktualizujesz istniejący system Slint, przydatne może być
    usunięcie starych pakietów przed uruchomieniem programu 'setup'
    i instalacją nowych. Jeśli tego nie zrobisz, system powinien działać,
    ale mogą pozostać jakieś stare pliki rozrzucone po twardym dysku.
    
    Po prostu zamontuj partycje linuksowe pod /mnt i wpisz 'pkgtool'.
    Jeśli nie wiesz jak montować partycje, uruchom 'pkgtool',
     tam znajdziesz odpowiednie informacje.
    
    Aby spartycjonować twardy dysk, użyj 'cfdisk' lub 'fdisk'
    (lub 'gdisk' dla GPT).
    Aby aktywować potrzebne do instalacji urządzenia PCMCIA/Cardbus,
    wpisz 'pcmcia'. Aby rozpocząć główny proces instalacyjny (po 
    spartycjonowaniu), wpisz 'setup'.

en: If your computer supports booting from a USB device, it is recommended that you make a USB boot stick for your system at this time. It will boot your computer straight into the root filesystem on $ROOT_DEVICE.
    
    Please insert a USB flash memory stick and then press ENTER to create a boot stick.
    
    WARNING!  The existing contents of the USB stick will be erased.
pl_PL: Jeśli twój komputer wspiera uruchamianie z napędu USB, zalecane jest teraz utworzenie rozruchowego dysku USB dla twojego systemu. Uruchomi on twój komputer prosto do systemu root na $ROOT_DEVICE.
    
    Włóż teraz dysk USB i wciśnij ENTER by utworzyć dysk rozruchowy.
    
    UWAGA! Wszelkie istniejące dane na dysku USB zostaną usunięte.

en: Ignore the error and continue
pl_PL: Kontynuuj ignorując błędy

en: In order to install directly from the hard disk you must have a partition (such as /dev/sda1, /dev/sdb5, etc) with the Slint distribution's slint/ directory like you'd find it on the FTP site.
    
    Please enter the partition (such as /dev/sda1) where the Slint sources can be found, or [enter] to see a partition list
pl_PL: W celu instalacji bezpośrednio z twardego dysku, musi istnieć partycja (np. /dev/sda1, /dev/sdb5) zawierająca katalog slint/ dystrybucji Slint.
    
    Proszę podać nazwę partycji (np. /dev/sda1) zawierającej pliki Slint lub wciśnij [enter] w celu wyświetlenia listy partycji.

en: In order to make these partitions visible from Linux, we  need to add them to your /etc/fstab.  Please pick a partition to  add to /etc/fstab, or select '---' to continue with the installation  process.
pl_PL: Aby partycje te były widoczne z systemu Linux, musimy dodać je do /etc/fstab. Wybierz partycję, którą chcesz dodać do /etc/fstab, bądź też zaznacz '---' by kontynuować proces instalacyjny.

en: Inetd daemon (this allows:  time, ftp, comsat, talk, finger, and auth).
pl_PL: Demon Inetd (Pozwala na: time, ftp, comsat, talk, finger i auth).

en: Initial group [ ${defgroup} ]:
pl_PL: Grupa podstawowa [ ${defgroup} ]:

en: Initial group........:
pl_PL: Grupa podstawowa........:

en: Install ELILO on the EFI System Partition
pl_PL: Zainstaluj ELILO na partycji systemowej EFI

en: Install GRUB
pl_PL: Zainstaluj GRUBa

en: Install LILO
pl_PL: Zainstaluj LILO

en: Install LILO anyway
pl_PL: Mimo wszystko zainstaluj LILO

en: Install a Linux kernel from a bootdisk
pl_PL: Zainstaluj jądro systemu Linux z dysku rozruchowego.

en: Install a boot menu entry
pl_PL: Dodaj wpis menu startowego

en: Install from NFS (Network File System)
pl_PL: Zainstaluj z NFS (Sieciowy System Plików)

en: Install from Samba share
pl_PL: Zainstaluj z zasobu Samby

en: Install from a Slint CD or DVD
pl_PL: Zainstaluj z płyty CD lub DVD systemu Slint

en: Install from a Slint USB stick
pl_PL: Instaluj z dysku USB systemu Slint

en: Install from a hard drive partition
pl_PL: Zainstaluj z partycji na twardym dysku

en: Install from a pre-mounted directory
pl_PL: Zainstaluj z zamontowanego wcześniej katalogu

en: Install package $shortname
pl_PL: Instaluj pakiet: $shortname

en: Install packages from some other directory
pl_PL: Instaluj pakiety z innego katalogu

en: Install packages from the current directory
pl_PL: Instaluj pakiety z katalogu bieżącego

en: Install selected software
pl_PL: Zainstaluj wybrane programy

en: Install to Master Boot Record
pl_PL: Zainstaluj w głównym rekordzie startowym (MBR)

en: Install to a formatted floppy in /dev/fd0 (A:)
pl_PL: Zainstaluj na sformatowanej dyskietce w /dev/fd0 (A:)

en: Install to superblock (not for use with XFS)
pl_PL: Zainstaluj na superblocku (nie do użytku z XFS)

en: Installation on the MBR of $DEVICE
pl_PL: INSTALACJA w głównym rekordzie rozruchowym dysku $DEVICE

en: Installing new package $INCOMINGDIR/$NNAME
pl_PL: Instaluję nowy pakiet $INCOMINGDIR/$NNAME

en: Installing package $package_name:
pl_PL: Instaluję pakiet $package_name

en: Installing package $shortname $PMSG
pl_PL: Instaluję pakiet $shortname $PMSG

en: Installing the Linux Loader...
pl_PL: Instaluję program rozruchowy Linuksa...

en: Installing translations...
pl_PL: Instaluję tłumaczenia...

en: Is the hardware clock set to Coordinated Universal Time (UTC/GMT)
    If it is, select 'y' here.  If the hardware clock is set to the
    current local time (this is how most PCs are set up), then say 'n'
    here.  If you are not sure what this is, you should answer 'n' here.
    
    Is your hardware clock set to UTC
pl_PL: Czy zegar sprzętowy ustawiony jest według Uniwersalnego Czasu
    Koordynowanego (UTC/GMT)? Jeśli tak, wybierz 't'. Jeśli zegar
    sprzętowy ustawiony jest według czasu lokalnego (jak większość
    komputerów), wybierz opcję 'n'. Jeśli nie jesteś pewien, powinieneś
     wybrać NIE.
    
    Czy zegar sprzętowy ustawiony jest według UTC?

en: Is the hardware clock set to Coordinated Universal Time (UTC/GMT)?  If it is, select YES here.  If the hardware clock is set to the current local time (this is how most PCs are set up), then say NO here.  If you are not sure what this is, you should answer NO here.
pl_PL: Czy zegar sprzętowy ustawiony jest według Uniwersalnego Czasu Koordynowanego (UTC/GMT)? Jeśli tak, wybierz TAK. Jeśli zegar sprzętowy ustawiony jest według czasu lokalnego (jak większość komputerów), wybierz opcję NIE. Jeśli nie jesteś pewien, powinieneś wybrać NIE.

en: It is recommended that you make these lines your new installation script.
    
    Would you like to make this stuff the install script for this package
    and remove the symbolic links
pl_PL: Zaleca się wykorzystanie tych linii jako skryptu instalacyjnego.
    Czy chciałbyś użyć tego jako skryptu instalacyjnego tego pakietu 
    i usunąć symboliczne dowiązania?

en: It is recommended to choose the default keyboard ("pc101") unless you know your keyboard model and it is present in this list.  Also note the keyboard model is not the same thing as the keyboard layout (the keyboard layout defaults to "pc105" which is usually correct)
pl_PL: Jeśli nie znasz modelu swojej klawiatury lub nie jest on wyświetlony, zaleca się wybranie domyślnej klawiatury ("pc101"). Pamiętaj, że model klawiatury to nie to samo co jej układ (domyślny układ klawiatury to "pc105", co przeważnie jest poprawne)

en: Italian
pl_PL: włoski

en: JFS is IBM's Journaled Filesystem, currently used in IBM enterprise servers.
pl_PL: JFS to system plików z funkcją księgowania firmy IBM obecnie używany na serwerach tej firmy.

en: KDE: K Desktop Environment
pl_PL: KDE: Środowisko Graficzne K

en: KEYBOARD MAP SELECTION
pl_PL: WYBÓR MAPY KLAWIATURY

en: LANGUAGE TO USE DURING INSTALLATION
pl_PL: WYBIERZ JĘZYK, KTÓRY BĘDZIE WYKORZYSTYWANY PODCZAS INSTALACJI

en: LILO (Linux Loader) installation
pl_PL: Instalacja LILO (Linux Loader)

en: LILO (Linux Loader) is a generic boot loader.  There's a simple installation which tries to automatically set up LILO to boot Linux (also Windows if found).  For more advanced users, the expert option offers more control over the installation process.  Since LILO does not work in all cases (and can damage partitions if incorrectly installed), there's the third (safe) option, which is to skip installing LILO for now.  You can always install it later with the 'liloconfig' command.  Which option would you like?
pl_PL: LILO (Linux Loader) jest generycznym programem rozruchowym. Istnieje instalacja szybka, która w sposób automatyczny próbuje skonfigurować LILO by startował Linuksa (oraz Windowsa jeśli jest on zainstalowany). Dla doświadczonych użytkowników, opcja dla zaawansowanych oferuje więcej kontroli nad procesem instalacyjnym. Ponieważ LILO może nie zadziałać w każdym przypadku (oraz może uszkodzić partycje jeśli nie jest zainstalowany poprawnie), istnieje również trzecia (bezpieczna) opcja, gdzie pominięta zostanie instalacja LILO. Zawsze możesz później go zainstalować przy użyciu komendy 'liloconfig'. Którą opcję wybierasz?

en: LILO INSTALLATION HELP
pl_PL: POMOC INSTALACJI LILO

en: LILO can be installed to a variety of places:
    
      1. The superblock of your root Linux partition.  (which could      be made the bootable partition with Windows or Linux fdisk, or      booted with a program like OS/2 Boot Manager)
      2. A formatted floppy disk.
      3. The Master Boot Record of your first hard drive.
    
    Options 1 and 2 are the safest, but option 1 does require a little extra work later (setting the partition bootable with fdisk). Which option would you like?
pl_PL: LILO może być zainstalowany w następujących miejscach:
    
      1. Superblock twojej linuksowej partycji root (która może
      stać się bootowalna przy użyciu windowsowego lub
      linuksowego narzędzia fdisk, bądź też uruchomiona
      przez program taki jak OS/2 Boot Manager)
      2. Sformatowana dyskietka
      3. Główny Rekord Startowy (MBR) twojego pierwszego dysku
          twardego
    
    Opcje 1 i 2 są najbezpieczniejsze, jednak opcja 1 wymaga
    później dodatkowego kroku (ustawienia partycji jako
    bootowalnej (bootable) przy użyciu fdisk). Którą opcję wybierasz?

en: LILO could not be installed. If you have not created a LILO configuration file by defining a new header and adding at least one bootable partition to it, you must do so before installing LILO. If you were attempting to use an existing LILO confguration file, it could not be found. Try making a new one.
pl_PL: Nie można było zainstalować LILO. Jeśli nie stworzyłeś pliku konfiguracyjnego LILO poprzez zdefiniowanie nowego header'a i dodanie do niego przynajmniej jednej bootowalnej partycji, powinieneś to zrobić przed instalacją LILO. Jeśli próbowałeś użyć istniejący plik konfiguracyjny LILO, nie znaleziono go. Spróbuj stworzyć nowy plik.

en: LPRng print server
pl_PL: Serwer wydruku LPRng

en: Lightweight X11 Desktop Environment LXDE
pl_PL: Lekkie Środowisko Graficzne X11 LXDE

en: Linux swap partition, ${PARTSIZE}
pl_PL: Linuksowa partycja wymiany (swap), ${PARTSIZE}

en: Login name for new user []:
pl_PL: Login dla nowego użytkownika []:

en: Login name for new user: $LOGIN
pl_PL: Login dla nowego użytkownika: $LOGIN

en: Login name...........:
pl_PL: Login ..............:

en: Logitech busmouse (mouse card)
pl_PL: Mysz szynowa firmy Logitech (karta myszy)

en: Logitech serial MouseMan and similar devices
pl_PL: Szeregowy MouseMan firmy Logitech lub podobne urządzenia

en: Looking at /proc/devices, it seems your kernel has support for the VESA frame buffer console.  If we enable this in /etc/lilo.conf, it will allow more rows and columns of text on the screen and give you a cool penguin logo at boot time.  However, the frame buffer text console is slower than a standard text console.  In addition, not every video card or monitor supports all of these video modes, and some X drivers could be confused by them.  Would you like to use the frame buffer console, or the standard Linux console?
pl_PL: Sądząc po /proc/devices, wygląda na to, że jądro systemu wspiera konsolę bufora ramki VESA. Jeśli uaktywnisz ją w /etc/lilo.conf, pozwoli to na wyświetlenie większej liczby wierszy i kolumn tekstu oraz dodanie odjazdowego logo pingwina przy starcie. Konsola bufora ramki jest jednak wolniejsza od standardowej konsoli tekstowej. Dodatkowo, nie każda karta graficzna, czy też monitor wspiera te wszystkie tryby graficzne, które mogą zdezorientować niektóre sterowniki graficzne.
    Czy chciałbyś użyć konsoli bufora ramki, czy standardowej konsoli Linuksa?

en: Lowest DHCP Client Address:
pl_PL: Dolny Adres Klienta DHCP:

en: MAKE USB FLASH BOOT
pl_PL: UTWÓRZ ROZRUCHOWY DYSK USB

en: MAKING DEVICE IN /dev
pl_PL: TWORZENIE URZĄDZENIA W /dev

en: MANUAL CD/DVD DEVICE SELECTION
pl_PL: RĘCZNY WYBÓR NAPĘDU CD/DVD

en: MKFONTDIR AND MKFONTSCALE UPDATE
pl_PL: AKTUALIZACJA MKFONTDIR I MKFONTSCALE

en: MKNOD CD/DVD DEVICE
pl_PL: URZĄDZENIE CD/DVD MKNOD

en: MKNOD FAILED
pl_PL: KOMENDA MKNOD NIE POWIODŁA SIĘ

en: MOUNT ERROR
pl_PL: BŁĄD MONTOWANIA

en: MOUNT PROBLEM
pl_PL: PROBLEM Z MONTOWANIEM

en: MOUNT RESULT
pl_PL: WYNIKI MONTOWANIA

en: MOUSE CONFIGURATION
pl_PL: KONFIGURACJA MYSZY

en: Make a USB Linux boot stick
pl_PL: Utwórz rozruchowy dysk USB

en: Make a spare Linux boot stick in /dev/$STICK
pl_PL: Wykonaj zapasowy dysk rozruchowy w /dev/$STICK

en: Make serial Logitech behave like msc
pl_PL: Symuluj zachowanie msc w szeregowym urządzeniu Logitech.

en: Make sure the Slint disc is in your CD/DVD drive, and then press ENTER to begin the scanning process. Or, if you'd rather specify the device name manually (experts only), choose that option below.
pl_PL: Upewnij się, że płyta z systemem Slint znajduje się w napędzie CD/DVD, a następnie naciśnij ENTER w celu rozpoczęcia procesu przeszukiwania. Jeżeli chcesz ręcznie podać nazwę urządzenia (tylko dla zaawansowanych), wybierz opcję poniżej.

en: Make sure the USB stick containing the Slint package directory is inserted into a USB port, and then press ENTER to begin the scanning process.
pl_PL: Upewnij się, że dysk USB zawierający katalog pakietów systemu Slint znajduje się w porcie USB, a następnie wciśnij ENTER by rozpocząć proces wyszukiwania.

en: Manually specify CD or DVD by device name
pl_PL: Ręcznie podaj nazwę napędu CD lub DVD

en: Master Boot Record file mbr.bin not found.  This script requires that the syslinux package be installed.
pl_PL: Plik Głównego Rekordu rozruchowego mbr.bin nie został znaleziony.  Do poprawnego działania skrypt wymaga zainstalowanego pakietu syslinux.

en: Maybe you should check that the directory name is correct?
pl_PL: Upewnij się, czy nazwa katalogu jest poprawna.

en: Media was not successfully mounted! Do you want to retry, or quit?
pl_PL: Nośnik nie został pomyślnie zamontowany! Chcesz spróbować jeszcze raz, czy wyjść?

en: Microsoft busmouse (mouse card)
pl_PL: Mysz szynowa firmy Microsoft (karta myszy)

en: Microsoft serial Intellimouse
pl_PL: Szeregowa Intellimouse firmy Microsoft

en: Mount failed.
pl_PL: Montowanie nie powiodło się.

en: Mount table corrupt.  Reboot machine and run setup again
pl_PL: Tablica montowania zawiera błędy. Zrestartuj komputer i ponownie uruchom program setup.

en: Mount table corrupt.  Reboot machine and run setup again.
pl_PL: Tablica montowania zawiera błędy. Zrestartuj komputer i ponownie uruchom program setup.

en: Mounted Samba share(s):
pl_PL: Zamontowano następujący zasób lub zasoby Samby:

en: Mounting $REMOTE_PATH:
pl_PL: Montowanie $REMOTE_PATH:

en: Mounting $REMOTE_SHARE ...
pl_PL: Montuję $REMOTE_SHARE ...

en: MouseSystems serial (most 3 button serial mice)
pl_PL: Szeregowe urządzenia MouseSystem (większość trzyprzyciskowych myszy szeregowych)

en: MySQL, an SQL-based relational database daemon.
pl_PL: MySQL, demon relacyjnej bazy danych opartej na SQL

en: NETWORK CONFIGURATION
pl_PL: KONFIGURACJA SIECI

en: NETWORK SETUP COMPLETE
pl_PL: KONFIGURACJA SIECI ZAKOŃCZONA

en: NEW DEVICE DETECTED
pl_PL: WYKRYTO NOWE URZĄDZENIE

en: NFS MOUNT INFORMATION
pl_PL: INFORMACJE DOTYCZĄCE ZASOBÓW NFS

en: NFS MOUNT RESULT
pl_PL: WYNIKI MONTOWANIA NFS

en: NO CARD DETECTED
pl_PL: NIE WYKRYTO ŻADNEJ KARTY

en: NO CONFIG FILE FOUND
pl_PL: NIE ZNALEZIONO PLIKU CONFIGURACYJNEGO

en: NO EFI SYSTEM PARTITION DETECTED
pl_PL: NIE WYKRYTO PARTYCJI SYSTEMOWEJ EFI

en: NO LINUX PARTITIONS DETECTED
pl_PL: NIE WYKRYTO PARTYCJI LINUKSOWYCH

en: NO NEW DEVICE DETECTED
pl_PL: NIE WYKRYTO ŻADNEGO NOWEGO URZĄDZENIA

en: NO PACKAGES REMOVED
pl_PL: NIE USUNIĘTO ŻADNYCH PAKIETÓW

en: NO REMOVABLE USB DEVICES FOUND
pl_PL: NIE WYKRYTO PAMIĘCI PRZENOŚNYCH USB

en: NO SLINT DIRECTORY FOUND
pl_PL: NIE ZNALEZIONO KATALOGU SLINT

en: NO SWAP SPACE DETECTED
pl_PL: NIE WYKRYTO PRZESTRZENI WYMIANY (SWAP)

en: NTP synchronizes your time to/from other NTP servers.
pl_PL: NTP synchronizuje twój czas z/do innych serwerów NTP

en: Nameserver:
pl_PL: Serwer Nazw:

en: Needed to serve or mount NFS (Network File System) partitions.
pl_PL: Wymagane do serwowania lub montowania partycji NFS (System Plików Sieciowych)

en: Net-SNMP daemon
pl_PL: Sieciowy demon SNMP

en: Netatalk Appletalk file/print server
pl_PL: Serwer plików/wydruku Netatalk Appletalk

en: Netmask:
pl_PL: Maska podsieci:

en: Network support for NFS install, 2006-09-20 volkerdi@slackware.com
    Network support for FTP/HTTP install, 26-Jan-2008 alien@slackware.com
pl_PL: Wsparcie sieciowe dla instalacji NFS, 2006-09-20 volkerdi@slackware.com
    Wsparcie sieciowe dla instalacji FTP/HTTP, 26-Sty-2008 alien@slackware.com

en: New account will be created as follows:
pl_PL: Następujące nowe konto zostanie utworzone:

en: No IDE/SCSI drive, so we will try scanning for CD drives on old proprietary interfaces, such as SoundBlaster pre-IDE CD drives, Sony CDU-31a, Sony 535, old Mitsumi pre-IDE, old Optics, etc.  For this scan to work at all, you'll need to be using a bootdisk that supports your CD drive.
    
    Please press ENTER to begin this last-chance scan for old, obsolete hardware.
pl_PL: Nie znaleziono napędu IDE/SCSI. Rozpoczniemy wyszukiwanie napędu CD na starych i opatentowanych interfejsach, takich jak napędy CD Soundblaster sprzed IDE, Sony CDU-31a, Sony 535, stare (sprzed IDE) Mitsumi, stare Optics itd. Aby ten proces był w ogóle możliwy, dysk rozruchowy, którego używasz musi wspierać twój napęd CD.
    
    Wciśnij ENTER aby podjąć próbę ostatniej szansy wyszukania przestarzałego sprzętu.

en: No Slint package tree found at the indicated path!
pl_PL: Drzewo paczek systemu Slint nie zostało znalezione pod podaną ścieżką!

en: No active DHCP server was found on your local network. The Slint PXE server needs a working DHCP server.
    Do you want this computer to start its own DHCP server (you can control what IP addresses are used by the DHCP server)?Say 'YES' if you are certain your network has no DHCP server.
pl_PL: Żaden aktywny serwer DHCP nie został znaleziony w twojej sieci lokalnej. Serwer PXE systemu Slint wymaga działającego serwera DHCP.
    Czy chcesz, aby ten komputer uruchomił swój własny serwer DHCP (możesz określić jakie adresy IP będą użyte przez ten serwer)? Odpowiedz 'TAK' jeśli jesteś pewien, że żaden serwer DHCP nie jest obecny w twojej sieci.

en: No new USB device was detected. 
    If you had already inserted your USB stick, please remove it now. Then select 'Restart'.
pl_PL: Nie wykryto żadnego nowego urządzenia USB. 
    Jeśli włożyłeś już swój dysk USB, wyciągnij go teraz. Następnie naciśnij 'Restart'.

en: No ordinary user has been registered yet.
pl_PL: Żaden zwykły użytkownik nie został jeszcze utworzony.

en: No such package: $ADM_DIR/packages/$PKGNAME. Can't remove.
pl_PL: Nie ma takiego pakietu: $ADM_DIR/packages/$PKGNAME. Nie mogę usunąć.

en: No symbolic links were found, so we won't make an installation script.
    You can make your own later in ./install/doinst.sh and rebuild the
    package if you like.
pl_PL: Jako, że nie znaleziono żadnych dowiązań symbolicznych, skrypt instalacyjny
    nie zostanie zbudowany. Jeśli chcesz, możesz później stworzyć swój w ./install/doinst.sh
    i ponownie zbudować paczkę.

en: No working sound card found. Maybe the sound is muted?
pl_PL: Nie znaleziono działającej karty dżwiękowej. Być może dżwięk jest wyciszony.

en: No, abort.
pl_PL: Nie, przerwij.

en: No, do not format this partition
pl_PL: Nie, nie formatuj tej partycji

en: Non-IDE Aztech CD/DVD
pl_PL: Nie-IDE Aztech CD/DVD

en: Non-IDE GoldStar CD/DVD
pl_PL: Nie-IDE GoldStar CD/DVD

en: Non-IDE Mitsumi drive 1
pl_PL: Pierwszy napęd Mitsumi (nie-IDE)

en: Non-IDE Mitsumi drive 2
pl_PL: Drugi napęd Mitsumi (nie-IDE)

en: Norwegian
pl_PL: norweski

en: Now this partition must be mounted somewhere in your  directory tree.  Please enter the directory under which  you would like to put it.  For instance, you might want to  enter /fat-c or /fat-d or something similar.   NOTE: This partition will not actually be mounted until you reboot.   Where would you like to mount $DOS_PART?
pl_PL: Partycja ta musi być teraz zamontowana gdzieś w drzewie katalogów. Wpisz nazwę katalogu, pod którym chciałbyś ją zamontować. Przykładowo może to być /fat-c lub /fat-d lub coś podobnego. UWAGA: Partycja ta zostanie zamontowana po zrestartowaniu systemu. Gdzie chciałbyś zamontować $DOS_PART?

en: Now we can configure your Linux system.  If this is a new installation, you MUST configure it now or it will not boot correctly.  However, if you are just adding software to an existing system, you can back out to the main menu and skip this step.  However (important exception) if you've installed a new kernel image, it's important to reconfigure your system so that you can install LILO (the Linux loader) or create a bootdisk using the new kernel.  You want to CONFIGURE your system, right?
pl_PL: Możemy teraz skonfigurować system Linux. Jeżeli jest to świeża instalacja, MUSISZ teraz dokonać konfiguracji. W przeciwnym razie system nie uruchomi się poprawnie. Jeśli jednak tylko dodajesz programy do istniejącego systemu, możesz pominąć ten krok i wyjść do głównego menu. Jeżeli (ważny wyjątek) z kolei zainstalowałeś nowe jądro, powinieneś przekonfigurować twój system tak, aby zainstalować LILO (bootloader Linuksa) lub utworzyć dysk rozruchowy z użyciem nowego jądra. Chcesz skonfigurować twój system, prawda?

en: Now we need to know how your machine connects to the network.
    
    If you have an internal network card and an assigned IP address, gateway, and DNS, use the 'static IP' choice to enter these values.  If your IP address is assigned by a DHCP server (commonly used by cable modem and DSL services), select 'DHCP'.  If you do not have a network card, select the 'loopback' choice.  You may also select 'NetworkManager' if you would like to have the NetworkManager daemon automatically handle your wired and wireless network interfaces (this is simple and usually works). Which type of network setup would you like?
pl_PL: Teraz opisz jak twój komputer podłączony jest do sieci.
    
    Jeśli posiadasz wewnętrzną kartę sieciową z przypisanym adresem IP, bramą sieciową oraz DNS, skorzystaj z opcji 'Statyczny adres IP' w celu wpisania tych wartości. Jeśli twój adres IP jest przypisywany przez serwer DHCP (najczęściej używane przez modem kablowy i usługi DSL), wybierz 'DHCP'. Jeśli nie posiadasz karty sieciowej, wybierz opcję 'loopback'. Możesz też wybrać 'NetworkManager' jeśli chciałbyś by demon NetworkManager automatycznie zarządzał twoimi przewodowymi i bezprzewodowymi połączeniami sieciowymi (jest to całkiem proste i zwykle działa). Jaki rodzaj ustawień sieciowych wybierasz?

en: Now we need to know the full path on this partition to the slint/ directory where the packages to be installed are kept.
    
    For example, if the packages' directory is /stuff/slint, then you would respond: /stuff/slint
    
    What directory are the Slint sources in?
pl_PL: Katalog z pakietami i plikami Slint ułożonymi hierarchicznie jak zasób FTP powinien znajdować się na serwerze.
    
    Plik instalacyjny potrzebuje nazwę tego katalogu. Na przykład, jeśli katalog /przykład/slint zawiera te pakiety, proszę wpisać /przykład/slint
    
    Podaj katalog pakietów Slint:

en: Now you may select a default color depth for the X server:
pl_PL: Możesz teraz wybrać domyślną głębię koloru dla serwera X:

en: Now you must select a short, unique name for this partition. You'll use this name if you specify a partition to boot at the LILO prompt. 'Linux' might not be a bad choice. THIS MUST BE A SINGLE WORD.
pl_PL: Teraz musisz wybrać krótką oraz unikatową nazwę dla tej partycji. Użyjesz jej w LILO by wskazać partycję do rozruchu. Może to być przykładowo 'Linux'. MUSI TO BYĆ POJEDYŃCZY WYRAZ.

en: Now you must select a short, unique name for this partition. You'll use this name if you specify a partition to boot at the LILO prompt. 'Windows' might not be a bad choice. THIS MUST BE A SINGLE WORD.
pl_PL: Teraz musisz wybrać krótką i unikalną nazwę dla tej partycji. Użyjesz jej w LILO by wskazać partycję do rozruchu. Może to być przykładowo 'Windows'.MUSI TO BYĆ POJEDYŃCZY WYRAZ.

en: Now, we need the domain name for this machine, such as:
    
    example.org
    
    Do not supply a leading '.'
    
    Enter domain name for $HOSTNM:
pl_PL: Teraz podaj nazwę domeny dla tego komputera, na przykład:
    
    example.org
    
    Nie podawaj poprzedzającej kropki '.'
    
    Wpisz nazwę domenu dla $HOSTNM:

en: OK, now you need to specify where you want the new partition mounted.  For example, if you want to put it under /usr/local, then respond:  /usr/local
    Where would you like to mount $NEXT_PARTITION?
pl_PL: Dobrze, teraz musisz podać, gdzie chcesz zamontować nową partycję. Na przykład, jeśli chcesz zamontować ją pod /usr/local, wpisz: /usr/local
    Gdzie chciałbyś zamontować $NEXT_PARTITION?

en: OPTIONAL LILO append=<kernel parameters> LINE
pl_PL: OPCJONALNY WIERSZ LILO append=<parametry jądra>

en: OPTIONAL SLINT LOGO BOOT SCREEN
pl_PL: OPCJONALNY EKRAN STARTOWY Z LOGO SLINT

en: Old non-IDE Mitsumi CD/DVD
pl_PL: Stary nie-IDE Mitsumi CD/DVD

en: Old non-IDE SoundBlaster CD/DVD
pl_PL: Stary nie-IDE SoundBlaster CD/DVD

en: Only warning... not actually removing any files.
pl_PL: Tylko ostrzegam... bez usuwania jakichkolwiek plików.

en: PACKAGE DESCRIPTION:
pl_PL: OPIS PAKIETU:

en: PACKAGE REMOVAL COMPLETE
pl_PL: USUWANIE PAKIETÓW ZAKOŃCZONE

en: PACKAGE REMOVAL IN PROGRESS
pl_PL: USUWANIE PAKIETÓW W TOKU

en: PARTITION LIST
pl_PL: LISTA PARTYCJI

en: PCMCIA/Cardbus card services
pl_PL: Serwisy kart PCMCIA/Cardbus

en: PCMCIA/Cardbus support script, 2003-02-18 volkerdi@slackware.com
                                   2007-05-09 alien@slackware.com
pl_PL: Skrypt wsparcia dla PCMCIA/Cardbus, 2003-02-18 volkerdi@slackware.com
                                                               2007-05-09 alien@slackware.com

en: PICK MOUNT POINT FOR $DOS_PART
pl_PL: WYBIERZ PUNKT MONTOWANIA DLA $DOS_PART

en: PROBE FOR NETWORK CARD?
pl_PL: SPRÓBUJ ZNALEŹĆ KARTĘ SIECIOWĄ

en: PROBING NETWORK DEVICES
pl_PL: WYKRYWANIE URZĄDZEŃ SIECIOWYCH

en: PS/2 port mouse (most desktops and laptops)
pl_PL: Mysz na port PS/2 (większość komputerów stacjonarnych i laptopów)

en: PXE Client activity log
pl_PL: Log aktywności klienta PXE

en: Package $OLD upgraded with new package $INCOMINGDIR/$NNAME.
pl_PL: Paczka $OLD została zaktualizowana nową paczką $INCOMINGDIR/$NNAME.

en: Package $package_name installed.
pl_PL: Pakiet $package_name został zainstalowany.

en: Package Name: $shortname $PMSG
pl_PL: Nazwa pakietu: $shortname $PMSG

en: Package contents is copied to $PRES_DIR.
pl_PL: Zawartość paczki jest skopiowana do $PRES_DIR

en: Packet forwarding allows your Linux machine to act as a router.
pl_PL: Przekierowywanie pakietów pozwala twojemu komputerowi działać jako router.

en: Partition $ArG1 will be formatted.
pl_PL: Partycja $ArG1 zostanie sformatowana.

en: Partition $NEXT_PARTITION will be formatted with $NEXT_SYS_TYPE.
pl_PL: Partycja $NEXT_PARTITION zostanie sformatowana w systemie $NEXT_SYS_TYPE.

en: Partition $NEXT_PARTITION will not be reformatted.
pl_PL: Partycja $NEXT_PARTITION nie zostanie przeformatowana.

en: Partitions of type FAT or NTFS (commonly used by DOS and Windows) have been found on your system.  Would you like to add these partitions to your /etc/fstab so that these partitions are visible from Linux?
pl_PL: Znaleziono partycje typu FAT lub NTFS (powszechnie używane w systemach DOS i Windows). Czy chciałbyś dodać te partycje do /etc/fstab aby były one widoczne z systemu Linux?

en: Please choose another
pl_PL: Wybierz inną wartość

en: Please choose the default startup mode: Console or Graphical.
    
    In Console mode, you log in and type your first command in a console.
    In this mode you can type "startx" to start the default desktop or windows manager, that you can also change typing "xwmconfig".
    
    In Graphical mode, you choose the desktop or windows manager, that will be started as soon as you are identified.
pl_PL: Proszę wybrać domyślny tryb startowy: Tekstowy lub Graficzny.
    
    W trybie Tekstowym, logujesz się i wpisujesz pierwsze polecenie w konsoli.
    W trybie tym możesz użyć polecenia 'startx' w celu uruchomienia środowiska graficznego lub menadżera okien, który można wybrać poleceniem 'xwmconfig'.
    
    W trybie Graficznym, możesz wybrać środowisko graficzne lub menedżer okien w którym uruchomi się system.

en: Please confirm that you want to install the packages.
pl_PL: Proszę potwierdzić instalację pakietów.

en: Please enter the name of the CD/DVD device (such as /dev/hdc) that you wish to use to mount the Slint CD/DVD:
pl_PL: Proszę wpisać nazwę urządzenia CD/DVD (np. /dev/hdc), którego chciałbyś użyć, aby zamontować Slint CD/DVD:

en: Please enter the name of the directory that you wish to install packages from:
pl_PL: Podaj nazwę katalogu, z którego chciałbyś zainstalować pakiety:

en: Please insert disk $NumDisk and press ENTER to continue.
pl_PL: Aby przejść dalej włóż dysk $NumDisk i wciśnij ENTER

en: Please re-enter the group(s)
pl_PL: Wpisz ponownie grupę/y

en: Please reinsert the Slint disc containing the collection of Linux kernels.  Usually this is disc number one (the disc that you boot from).  Once you've inserted the disc, hit ENTER to continue.
pl_PL: Ponownie włóż dysk z systemem Slint zawierający jądra Linuksa. Zwykle jest to dysk numer 1 (dysk, z którego rozpoczynałeś instalację). Po włożeniu dysku, naciśnij ENTER.

en: Please select a partition from the following list to use for your root (/) Linux partition.
pl_PL: Z poniższej listy proszę wybrać partycję, która będzie użyta jako partycja root (/) na twoim systemie Linux.

en: Please select one of the following timezones for your machine:
pl_PL: Proszę wybrać jedną z poniższych stref czasowych dla twojego komputera:

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.
pl_PL: Wybierz domyślny menadżer okien dla Systemu Okien X. Wpłynie to na styl graficznego interfejsu użytkownika (GUI), który jest używany przez komputer.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  KDE and GNOME provide the most features. People with Windows or MacOS experience will find either one easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
pl_PL: Wybierz domyślny menadżer okien dla Systemu Okien X. Wpłynie to na styl graficznego interfejsu użytkownika (GUI), który jest używany przez komputer. KDE i GNOME oferują najszerszy zakres funkcji. Użytkownicy przyzwyczajeni do systemów Windows lub MacOS nie powinni mieć większych problemów z żadnym z nich. Inne środowiska graficzne nie zużywają tylu zasobów systemowych lub oferują inną, unikalną funkcjonalność.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  KDE provides the most features, and people with Windows or MacOS experience will find it easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
pl_PL: Wybierz domyślny menadżer okien dla Systemu Okien X. Wpłynie to na styl graficznego interfejsu użytkownika (GUI), który jest używany przez komputer. KDE oferuje najszerszy zakres funkcji, a użytkownicy przyzwyczajeni do systemów Windows lub MacOS nie powinni mieć z nim większych problemów. Inne środowiska graficzne nie zużywają tylu zasobów systemowych lub oferują inną, unikalną funkcjonalność.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  XFce provides the most features, and people with Windows or MacOS experience will find it easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
pl_PL: Wybierz domyślny menadżer okien dla Systemu Okien X. Wpłynie to na styl graficznego interfejsu użytkownika (GUI), który jest używany przez komputer. XFce oferuje najszerszy zakres funkcji, a użytkownicy przyzwyczajeni do systemów Windows lub MacOS nie powinni mieć z nim większych problemów. Inne środowiska graficzne nie zużywają tylu zasobów systemowych lub oferują inną, unikalną funkcjonalność.

en: Please select the language to use for installation.$NOTE
pl_PL: Wybierz język, który będzie wykorzystywany podczas instalacji.$NOTE

en: Please select the media from which to install Slint Linux:
pl_PL: Wybierz nośnik, z którego chciałbyś zainstalować system Slint Linux:

en: Please select the media which contains Slint Linux:
pl_PL: Proszę wybrać nośnik zawierający system Slint Linux:

en: Please select the package you wish to view.
pl_PL: Wybierz pakiet, który chciałbyś wyświetlić

en: Please select the packages you wish to Remove. Use the spacebar to select packages to delete, and the UP/DOWN arrow keys to scroll up and down through the entire list.
pl_PL: Wybierz pakiety, które chciałbyś usunąć. Użyj klawisza spacji w celu ich zaznaczenia oraz klawiszy UP/DOWN aby poruszać się po liście w górę/dół.

en: Please select the type of filesystem to use for the specified device.  Here are descriptions of the available filesystems:
pl_PL: Proszę wybrać system plików dla podanego urządzenia. Poniżej znajduje się opis dostępnych systemów plików.

en: Please select your CD/DVD device from the list below.  If you don't see your device listed, choose 'custom'.  This will let you type in any device name. (and if necessary, will create the device)
pl_PL: Z poniższej listy proszę wybrać odpowiedni napęd CD/DVD. Jeśli nie znajduje się on na liście, wybierz 'niestandardowy'. Pozwoli to na wprowadzenie nazwy urządzenia (oraz jego ewentualne utworzenie).

en: Please use the spacebar to select the setup scripts to run.  Hit enter when you are done selecting to run the scripts.
pl_PL: Użyj klawisza spacji aby wybrać skrypty konfiguracyjne do uruchomienia. Po zakończeniu wybierania, uruchom skrypty przyciskając klawisz Enter.

en: Please wait while we generate font.cache-1 files with fc-cache.
    For best results, fc-cache should be run whenever fonts are added
    to the system.
pl_PL: Proszę czekać - tworzenie plików font.cache-1 przec fc-cache. Zalecane jest aktualizowanie fc-cache za każdym razem, gdy dodawane są czcionki.

en: Please wait while we generate font.cache-1 files with fc-cache.  For best results, fc-cache should be run whenever fonts are added to the system.
pl_PL: Proszę czekać - tworzenie plików font.cache-1 przec fc-cache. Zalecane jest aktualizowanie fc-cache za każdym razem, gdy dodawane są czcionki.

en: Please wait while we partition /dev/${CHOICE}...
pl_PL: Poczekaj na ukończenie partycjonowania /dev/${CHOICE}...

en: Please wait while we run mkfontscale and mkfontdir in your font directories.
pl_PL: Proszę czekać na ukończenie wykonywania mkfontscale oraz mkfontdir w katalogach czcionek.

en: Plug and Play (serial mice that do not work with ms)
pl_PL: Plug and Play (nie pracująca z ms mysz szeregowa)

en: Polish
pl_PL: polski

en: Portuguese (Brazil)
pl_PL: portugalski (Brazylia)

en: Portuguese (Portugal)
pl_PL: portugalski (Portugalia)

en: Preparing to configure your new Linux system...
pl_PL: Przygotowania do konfiguracji twojego nowego systemu Linux...

en: Present a prompt and wait until a choice is made
pl_PL: Wyświetl znak gotowości i oczekuj na wybór

en: Press ENTER to continue without adding any additional groups
    Or press the UP arrow key to add/select/edit additional groups
pl_PL: Wciśnij ENTER by kontynuować bez dodawania żadnych dodatkowych
    grup, bądź też strzałkę w górę by dodać/wybrać/edytować dodatkowe
    grupy.

en: Press ENTER to continue.
pl_PL: Aby kontynuować wciśnij [enter].

en: Press [enter] to continue:
pl_PL: Aby kontynuować wciśnij [enter]:

en: Probing for MCA, ISA, and other PCI network cards:
pl_PL: Przeszukiwanie kart MCA, ISA i innych kart sieciowych PCI:

en: Probing for PCI/EISA network cards:
pl_PL: Wyszukiwanie sieciowych kart PCI/EISA:

en: Probing for a custom list of modules:
pl_PL: Wyszukiwanie dla niestandardowej listy modułów:

en: Probing for card using the $card module...
pl_PL: Wyszukiwanie karty używającej modułu $card...

en: Programs used to run printers and scanners from Hewlett Packard.
pl_PL: Programy używane do korzystania z drukarek i skanerów firmy Hewlett Packard.

en: Quick format with no bad block checking
pl_PL: Szybkie formatowanie bez sprawdzania bloków

en: READY TO INSTALL THE PACKAGES?
pl_PL: GOTOWY NA INSTALACJĘ PAKIETÓW?

en: REINSERT KERNEL DISC
pl_PL: PONOWNIE WŁÓŻ DYSK Z JĄDREM SYSTEMU

en: REMOVE OLD Slint EFI BOOT ENTRY?
pl_PL: USUŃ STARY WPIS STARTOWY Slint?

en: REPLACE /etc/fstab?
pl_PL: ZASTĄPIĆ /etc/fstab?

en: RPC (NFS) daemons
pl_PL: Demony RPC (NFS)

en: Read the Linux Loader HELP file
pl_PL: Czytaj plik POMOCY linuksowego programu rozruchowego

en: Read the Slint PXE Setup HELP file
pl_PL: Czytaj plik pomocy konfiguracji PXE Slint

en: Read the Slint Setup HELP file
pl_PL: Czytaj plik POMOCY Konfiguracji Slint

en: Rebuild SSL certificate database.
pl_PL: Zrekonstruuj bazę certyfikatów SSL.

en: Reconfigure your Linux system
pl_PL: Przekonfiguruj system Linux

en: Reinstall LILO using the existing lilo.conf
pl_PL: Przeinstaluj LILO używając istniejącego pliku lilo.conf

en: ReiserFS Journaling Filesystem
pl_PL: System plików ReiserFS z funkcją księgowania

en: ReiserFS is a journaling filesystem that stores all files and filenames in a balanced tree structure.
pl_PL: ReiserFS to system plików z funkcją księgowania, gromadzący wszystkie pliki i ich nazwy w postaci zbalansowanej struktury drzewiastej.

en: Remap your keyboard  (other than $DefaultKeyMap)
pl_PL: Przemapuj klawiaturę (na inną niż $DefaultKeyMap)

en: Remove packages that are currently installed
pl_PL: Usuń obecnie zainstalowane pakiety

en: Removing files:
pl_PL: Usuwam pliki:

en: Removing package $ADM_DIR/packages/$PKGNAME...
pl_PL: Usuwam pakiet $ADM_DIR/packages/$PKGNAME...

en: Removing symbolic links:
pl_PL: Usuwanie dowiązań symbolicznych:

en: Restart
pl_PL: Uruchom ponownie

en: Restarting gpm...
pl_PL: Ponowne uruchamianie gpm...

en: Restoring permissions of $PWD to chmod $OLDROOTPERMS
pl_PL: Przywracam prawa do $PWD na chmod $OLDROOTPERMS

en: Root has read/write access, users have no access
pl_PL: Root ma prawo odczytu/zapisu, pozostali użytkownicy nie mają żadnych uprawnień

en: Root has read/write access, users have no access (ntfs-3g)
pl_PL: Root ma prawa odczytu/zapisu, użytkownicy nie mają żadnych uprawnień (ntfs-3g)

en: Run fc-cache to locate new fonts for Xft
pl_PL: Uruchom fc-cache by zlokalizować nowe czcionki dla Xft

en: Run gtk-update-icon-cache for hicolor theme.
pl_PL: Uruchom gtk-update-icon-cache dla motywu hicolor.

en: Run mkfontdir and mkfontscale in font directories.
pl_PL: Uruchom mkfontdir i mkfontscale w katalogach czcionek.

en: Run update-desktop-database.
pl_PL: Uruchom update-desktop-database.

en: Run update-mime-database.
pl_PL: Uruchom update-mime-database.

en: Russian
pl_PL: rosyjski

en: SASL is an authentication method often used by mail servers.
pl_PL: SASL jest metodą uwierzytelnienia użytkownika często używaną na serwerach pocztowych.

en: SCANNING
pl_PL: SZUKANIE

en: SCANNING FOR CD or DVD DRIVE
pl_PL: SZUKANIE NAPĘDU CD lub DVD

en: SCANNING FOR USB STICK
pl_PL: SZUKANIE PAMIĘCI PRZENOŚNEJ USB

en: SELECT DEFAULT COLOR DEPTH
pl_PL: WYBIERZ DOMYŚLĄ GŁĘBIĘ KOLORU

en: SELECT DEFAULT WINDOW MANAGER FOR X
pl_PL: WYBIERZ DOMYŚLNY MENADŻER OKIEN DLA X

en: SELECT FILESYSTEM FOR $ArG1
pl_PL: WYBIERZ SYSTEM PLIKÓW DLA $ArG1

en: SELECT LILO DESTINATION
pl_PL: WYBIERZ MIEJSCE DOCELOWE LILO

en: SELECT LINUX PARTITION $DEFROOT
pl_PL: WYBIERZ LINUKSOWĄ PARTYCJĘ $DEFROOT

en: SELECT MOUNT POINT FOR $NEXT_PARTITION
pl_PL: WYBIERZ PUNKT MONTOWANIA DLA $NEXT_PARTITION

en: SELECT NAMESERVER
pl_PL: WYBIERZ SERWER NAZW

en: SELECT PACKAGES TO REMOVE
pl_PL: WYBIERZ PAKIETY DO USUNIĘCIA

en: SELECT PARTITION NAME
pl_PL: WYBIERZ NAZWĘ PARTYCJI

en: SELECT PARTITION NAME FOR $LINUX_PART
pl_PL: WYBIERZ NAZWĘ PARTYCJI DLA $LINUX_PART

en: SELECT PARTITION TO ADD TO /etc/fstab
pl_PL: WYBIERZ PARTYCJĘ DO DODANIA DO /etc/fstab

en: SELECT SERIAL PORT
pl_PL: WYBIERZ PORT SZEREGOWY

en: SELECT SOURCE DIRECTORY
pl_PL: WYBIERZ KATALOG ŹRÓDŁOWY

en: SELECT SYSTEM SETUP SCRIPTS
pl_PL: WYBIERZ SKRYPTY KONFIGURACJI SYSTEMU

en: SELECT WINDOWS PARTITION
pl_PL: WYBIERZ PARTYCJĘ WINDOWS

en: SELECT YOUR $ArG1 KEYBOARD LAYOUT
pl_PL: WYBIERZ SWÓJ UKŁAD KLAWIATURY $ArG1

en: SELECT YOUR KEYBOARD LAYOUT VARIANT
pl_PL: WYBIERZ WARIANT TWOJEGO UKŁADU KLAWIATURY

en: SELECT YOUR KEYBOARD MODEL
pl_PL: WYBIERZ MODEL KLAWIATURY

en: SELECT YOUR KEYBOARD OPTIONS
pl_PL: WYBIERZ OPCJE KLAWIATURY

en: SET DHCP HOSTNAME
pl_PL: USTAW NAZWĘ HOSTA DHCP

en: SET SECURITY FOR FAT PARTITION $DOS_PART
pl_PL: USTAW ZABEZPIECZENIA DLA PARTYCJI $DOS_PART (FAT)

en: SET SECURITY FOR NTFS PARTITION $DOS_PART
pl_PL: USTAW ZABEZPIECZENIA DLA PARTYCJI NTFS $DOS_PART

en: SGI's Journaling Filesystem
pl_PL: System plików firmy SGI posiadający możliwość księgowania

en: SNMP daemon that receives and logs SNMP TRAP and INFORM messages.
pl_PL: Demon SNMP, który przyjmuje i loguje informacje typu SNMP TRAM oraz INFORM.

en: SOURCE DIRECTORY NOT FOUND
pl_PL: NIE ZNALEZIONO KATALOGU ŹRÓDŁOWEGO

en: SOURCE MEDIA SELECTION
pl_PL: WYBÓR NOŚNIKA ŹRÓDŁOWEGO

en: SOURCE OF PACKAGES ALREADY CHOSEN
pl_PL: ŹRUDŁO PAKIETÓW ZOSTAŁO JUŻ WYBRANE

en: SOURCE PACKAGES INAPPROPRIATE
pl_PL: NIEPRAWIDŁOWE PAKIETY ŹRÓDŁOWE

en: SSHD allows secure encrypted logins to your machine.
pl_PL: SSHD pozwala na bezpieczne i szyfrowane logowanie do komputera

en: SUCCESS: found card using $card protocol -- modules loaded.
pl_PL: SUKCES: znaleziono kartę używającą protokół $card - moduły załadowane.

en: SWAP SPACE CONFIGURED
pl_PL: PRZESTRZEŃ WYMIANY (SWAP) ZOSTAŁA SKONFIGUROWANA

en: SWAP SPACE DETECTED
pl_PL: WYKRYTO PRZESTRZEŃ WYMIANY (SWAP)

en: SYSTEM NOT YET INSTALLED
pl_PL: SYSTEM NIE ZOSTAŁ JESZCZE ZAINSTALOWANY

en: Samba is a file and print server for Windows networks.
pl_PL: Samba jest serwerem plików i wydruku dla sieci Windows.

en: Sanyo non-IDE CD/DVD
pl_PL: Nie-IDE Sanyo CD/DVD

en: Scan for the CD or DVD drive (recommended)
pl_PL: Wyszukaj napęd CD lub DVD (zalecane)

en: Scanning for a CD/DVD drive containing a Slint disc...
pl_PL: Szukanie napędu CD/DVD zawierającego płytę z systemem Slint...

en: Scanning for a parallel port ATAPI CD/DVD drive containing a Slint disc...
pl_PL: Wyszukiwanie napędu CD/DVD (port równoległy ATAPI) zawierającego płytę z systemem Slint.

en: Scanning for an IDE CD/DVD drive containing a Slint disc...
pl_PL: Szukanie napędu CD/DVD (IDE) zawierającego płytę z systemem Slint

en: Searching for symbolic links:
pl_PL: Szukanie dowiązań symbolicznych:

en: Second CD/DVD drive
pl_PL: Drugi napęd CD/DVD

en: Second parallel port ATAPI CD
pl_PL: Drugi port równoległy ATAPI CD

en: Select
pl_PL: Wybierz

en: Select Linux installation partition:
pl_PL: Wybierz partycję instalacyjną:

en: Select Slint installation source.
pl_PL: Wybierz źródło instalacji systemu Slint.

en: Select a font for the console
pl_PL: Wybierz czcionkę dla konsoli

en: Select additional keyboard options.  You may continue to select additional options until you select 'none'.
pl_PL: Wybierz dodatkowe opcje klawiatury. Możesz kontynuować wybieranie dodatkowych opcji do momentu, gdy wybierzesz 'żaden'.

en: Select one of these timezones:
pl_PL: Wybierz jedną ze stref czasowych:

en: Select other Linux partitions for /etc/fstab
pl_PL: Wybierz inne partycje linuksowe dla /etc/fstab

en: Select source media
pl_PL: Wybierz nośnik źródłowy

en: Select the default startup mode
pl_PL: Wybierz domyślny tryb startowy

en: Select your timezone
pl_PL: Wybierz strefę czasową

en: Select/deselect system daemons (services)
pl_PL: Zaznacz/odznacz demony systemowe (usługi)

en: Select\/Unselect removing package
pl_PL: Zaznacz\/Odznacz usuwanie pakietu

en: Selecting a location to mount $DOS_PART.
pl_PL: Wybór miejsca na montowanie $DOS_PART.

en: Selecting non-Linux partitions.
pl_PL: Wybór partycji nie-linuksowych.

en: Set a default browser link.
pl_PL: Ustaw link do domyślnej przeglądarki

en: Set up ELILO (EFI LILO) to boot Linux from your hard drive
pl_PL: Ustaw ELILO (EFI LILO) by startować system Linux z twardego dysku.

en: Set up GRUB to boot Linux (and other OSes) from your hard drive
pl_PL: Ustaw  GRUBa by startował Linuksa (i inne systemy) z twardego dysku

en: Set up LILO to boot Linux (and other OSes) from your hard drive
pl_PL: Ustaw LILO by startował Linuksa (i inne systemy) z twardego dysku

en: Set up a loopback connection (modem or no net)
pl_PL: Skonfiguruj połączenie loopback (modem lub bez sieci)

en: Set up your swap partition(s)
pl_PL: Ustaw jedną lub więcej partycji wymiany

en: Set up your target partitions
pl_PL: Ustaw partycje docelowe

en: Setting default window manager in $HOME/.xinitrc and $HOME/.xsession
pl_PL: Ustawianie domyślnego menadżera okien w $HOME/.xinitrc i $HOME/.xsession

en: Setting permissions on FAT partition $DOS_PART
pl_PL: Ustawianie praw dostępu do partycji $DOS_PART (FAT)

en: Setting permissions on NTFS partition $DOS_PART
pl_PL: Ustawianie praw dostępu do partycji NTFS $DOS_PART

en: Setting system-wide default window manager in /etc/X11/xinit/
pl_PL: Ustawianie domyślnego systemowego menadżera okien w /etc/X11/xinit/

en: Setting up non-Linux partitions.
pl_PL: Konfiguracja partycji innego typu niż Linux

en: Setting up other Linux partitions.
pl_PL: Konfiguruję inne linuksowe partycje.

en: Setting up root Linux partition.
pl_PL: Konfiguracja partycji root systemu Linux.

en: Setting up swap partitions.
pl_PL: Konfiguruję partycje wymiany.

en: Settings accepted.  Basic network configuration is complete.
pl_PL: Ustawienia zaakceptowane. Ukończono podstawową konfigurację sieci.

en: Settings discarded.  Run the 'netconfig' command again if you need to reconfigure your network settings.
pl_PL: Ustawienia odrzucone. Uruchom komendę 'netconfig' jeśli chcesz ponownie skonfigurować sieć.

en: Setup has detected that one or more of your target partitions has become full.  I'm sorry, but you will have to try installing again onto a partition or partitions with more free space.  You could also try selecting fewer packages to install.  Since there is no longer any space for setup to make its temporary files, this is an unrecoverable error.  Press control-alt-delete to reboot and try again.  Before doing that, you might want to switch to another console (Alt-F2) and use df (disk free utility) to see if you can get an idea of how to avoid this the next time around.
pl_PL: Setup wykrył, że przynajmniej jedna z partycji docelowych jest pełna. Niestety, będziesz musiał spróbować ponownie zainstalować system na partycji o większej pojemności. Możesz także wybrać mniej pakietów do instalacji. Z braku wolnego miejsca na dysku program setup nie może już utworzyć plików tymczasowych. Jest to więc błąd nieodwracalny. Wciśnij Control+Alt+Del aby zrestartować komputer i spróbować ponownie. Najpierw jednak, możesz przejść do innej konsoli (Alt+F2) i użyć df (disk free) aby ocenić sytuację i uniknąć tego problemu następnym razem.

en: Shell [ ${defshell} ]
pl_PL: Powłoka [ ${defshell} ]

en: Shell................:
pl_PL: Powłoka................:

en: Since LILO (the traditional Linux Loader) does not work with machines running UEFI firmware (except in Legacy BIOS mode), you probably do not need to install it.  Instead, you'll need ELILO, which is a version of LILO designed to work with EFI/UEFI systems.
pl_PL: Jako że LILO (tradycyjny loader systemu Linux) nie działa z komputerami posiadającymi firmware UEFI (z wyjątkiem trybu Legacy BIOS), najprawdopodobniej nie musisz go instalować. Zamiast tego, zainstaluj ELILO, który został stworzony z myślą o systemach EFI/UEFI.

en: Since you're already running on the network, you should be able
    to use the hostname instead of an IP address if you wish.
pl_PL: Jako że jesteśmy już podłączeni do sieci, możesz zacząć używać nazwy komputera (hostname) zamiast adresu IP.

en: Since you're already running on the network, you should be able
    to use the hostname instead of an IP address if you wish.
pl_PL: Jako że jesteśmy już podłączeni do sieci, możesz zacząć używać nazwy komputera (hostname) zamiast adresu IP.

en: Size: Compressed: ${COMPRESSED}, uncompressed: ${UNCOMPRESSED}.
pl_PL: Rozmiar: Skompresowany: ${COMPRESSED}, nieskompresowany: ${UNCOMPRESSED}.

en: Skip LILO installation and exit this menu
pl_PL: Pomiń instalację LILO i wyjdź z tego menu

en: Skip installing LILO and proceed to ELILO installation
pl_PL: Pomiń instalowanie LILO i przejdź do instalacji ELILO

en: Skip making a USB boot stick
pl_PL: Pomiń tworzenie rozruchowego dysku USB

en: Skip the current disk series
pl_PL: Pomiń aktualną serię dysków

en: Skipping automatic module probe.
pl_PL: Pomijam automatyczne przeszukiwanie modułów.

en: Skipping module $card...
pl_PL: Pomijam moduł $card...

en: Skipping package $NEW (already installed)
pl_PL: Pomijam paczkę $NEW (już zainstalowana)

en: Slackware package ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION} created.
pl_PL: Utworzono paczkę Slackware ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION}

en: Slackware package maker, version 3.141593.
pl_PL: Kreator pakietów Slackware, wersja 3.141593.

en: Slint LILO Installation HELP file
    
    WARNING: As they say in the LILO docs, installing boot 
    loaders is inherently dangerous. Be careful out there!
    
    These are the options you can use at the Slint LILO
    install menu:
    
    1. Start LILO configuration with a new LILO header.
    
       This choice allows you to start a new configuration 
       file, /etc/lilo.conf, with no OS's entered into it 
       (yet).
    
       You'll first be asked if you want to use an optional
       append="...." line. If you didn't need to use extra 
       parameters at the bootkernel prompt, then you can
       probably just hit ENTER here.
    
       You will be asked where you want to install LILO. This
       can be your Master Boot Record, your root partition's
       superblock (for OS/2's Boot Manager), or to a 
       formatted floppy disk. 
       
       Next, you'll be asked if you want a delay before 
       booting the first OS in your lilo.conf file. This delay
       allows you to hit left-shift and boot any OS in the 
       lilo.conf file by typing in the label you've given it.
    
       Once you've started a new lilo.conf, you must add at 
       least one OS to it before you can install LILO.
    
    2. Menu choices to add Linux, OS/2, and DOS to the lilo.conf.
    
       These all pretty much work the same way. You'll be asked 
       which partition you want to make bootable (answer 
       /dev/hda1 or whatever partition you wish to use), and 
       you'll also be asked to assign a label to the partition.
       The label can be any short word such as "Linux" or "OS/2"
       that you'll type in later to boot that partition. The boot
       prompt is not case-sensitive, so the user can type LINUX or
       os/2 later on and it will match the labels Linux and OS/2.
    
    3. Install LILO
       
       Once you've looked at your new config file and are 
       satisfied with the way it looks, pick this choice to 
       install LILO and leave the LILO installation menu.
    
    
    Other options:
    
      -- Recycle (Reinstall) using your original /etc/lilo.conf.
    
       If you already have an /etc/lilo.conf, and you just need to
       refresh lilo then you don't need to reconstruct your 
       lilo.conf.  Just use this menu choice to reinstall LILO 
       using the existing /etc/lilo.conf.
    
    
      -- View your current /etc/lilo.conf
    
       If you haven't begun building a new lilo.conf, this choice
       will let you take a look at the existing one in /etc on your
       root Linux partition. 
    
       If you have begun constructing a new lilo.conf, this option
       will let you view the progress on that.
    
    
     -- Skip LILO installation and exit this menu
    
      This option skips LILO installation. Use this if you don't 
      want to install LILO, or if you've already installed it and 
      don't need to reinstall. You have to reinstall LILO whenever
      you change your Linux kernel.
    
     -- Help - Read the Linux Loader HELP file 
     
      I hope you found it helpful! :^)
    
    
    -----------
    
    Other LILO information:
    
      LILO on the Master Boot Record can be removed easily. 
      MS-DOS's fdisk has a /MBR option that restores the master
      boot record. You can actually restore your original boot 
      sector from the copy LILO makes in /boot, as well. This is
      the best way to go about it. See the LILO docs for more 
      information. There is also a '-u' flag to LILO that restores
      the boot sector from the backup copy.  Again, see the LILO
      docs for detailed info.
    
    Good luck!
    
    --- end of LILO help
pl_PL: Instalacja LILO - Plik pomocy
    
    OSTRZEŻENIE: Jak mówi dokumentacja LILO, instalacja programów
    rozruchowych (boot loaders) jest dość niebezpieczna
    Bądź ostrożny!
    
    Poniżej znajdują się opcje menu instalatora LILO:
    
    1. Rozpocznij konfigurację LILO od nowego nagłówka.
    
       Ta opcja pozwoli ci utworzyć nowy (jeszcze pusty) plik
       konfiguracyjny /etc/lilo.conf.
    
       Zostaniesz zapytany, czy chcesz dodać opcjonalny wiersz
       append="...". Jeśli nie musiałeś dodać specjalnych
       parametrów przy rozruchu jądra systemu, prawdopodobnie
       wystarczy tu wcisnąć ENTER.
    
       Zostaniesz zapytany, gdzie chcesz zainstalować LILO.
       Może to być Główny Rekord Startowy (MBR), superblock
       partycji root (dla menedżera rozruchu OS/2), lub
       sformatowana dyskietka.
    
       Następnie zadecydujesz, czy chcesz zastosować opóźnienie
       czasowe przed startem pierwszego systemu operacyjnego
       z pliku lilo.conf. Opóźnienie to pozwala ci nacisnąć lewy
       Shift i uruchomić inny system z lilo.conf poprzez
       wpisanie nazwy, którą mu nadałeś.
    
       Gdy już utworzyłeś nowy plik lilo.conf, zanim
       zainstalujesz LILO musisz dodać do tego pliku przynajmniej
       jeden system.
    
    2. Opcje dodania Linuksa, OS/2 i DOS-a do lilo.conf.
    
       Wszystkie działają mniej więcej w ten sam sposób.
       Zostaniesz zapytany, która partycja ma być bootowalna
       (np. /dev/hda1 lub jakakolwiek inna, której chciałbyś użyć).
       Będziesz również poproszony o przypisanie jej etykiety,
       którą może być dowolny krótki wyraz, taki jak "Linux",
       bądź "OS/2", który później będzie użyty do wystartowania
       tej partycji. Wielkość liter nie ma znaczenia przy
       startowym znaku gotowości, więc użytkownik później może
       wpisać LINUX, bądź os/2 i etykiety Linux i OS/2 zostaną
       dopasowane.
    
    3. Zainstaluj LILO
    
       Gdy już skończyłeś edytować twój nowy plik konfiguracyjny,
       wybierz tę opcję, a potem możesz opuścić menu instalacyjne
       LILO.
    
    
    Inne opcje:
    
      -- Powtórnie wykorzystaj (Przeinstaluj) używając oryginalnego
       pliku /etc/lilo.conf.
    
       Jeśli istnieje już plik /etc/lilo.conf, a tylko musisz
       odświeżyć instalację LILO, nie musisz wtedy rekonstruować
       tego pliku. Zwyczajnie wybierz opcję instalacji LILO używając
       istniejącego /etc/lilo.conf.
    
      -- Podgląd obecnego pliku /etc/lilo.conf
    
       Jeśli jeszcze nie zacząłeś budować swojego nowego pliku
       lilo.conf, opcja ta pozwoli na podgląd obecnego pliku
       w katalogu /etc partycji root.
    
       Jeśli rozpocząłeś już pracę nad nowym lilo.conf, opcja ta
       pozwoli na sprawdzenie postępów w jego tworzeniu.
    
    
      -- Pomiń instalację LILO i wyjdź z tego menu
    
       Opcja ta pomija instalację LILO. Wybierz ją jeżeli nie
       chcesz instalować LILO lub jeśli został on już zainstalowany, i nie
       potrzebujesz go przeinstalowywać. Za każdym razem, kiedy
       zmieniasz jądro Linuksa, musisz przeinstalować LILO.
    
      -- Pomoc - Czytaj pomoc dotyczącą rozruchu Linuksa.
    
       Mam nadzieję, że było to pomocne! :^)
    
    
    -------------
    
    Inne informacje dotyczące LILO:
    
       LILO może być bardzo łatwo usunięty z MBR. Program fdisk
       MS-DOS-a posiada opcję /MBR, która przywraca MBR. Właściwie
       to możesz też przywrócić pierwotny sektor rozruchowy z kopii,
       którą LILO umieszcza w /boot. Jest to najlepszy sposób na
       osiągnięcie tego. Więcej informacji na ten temat można
       znaleźć w dokumentacji LILO. LILO posiada także opcję '-u',
       która z kopii zapasowej przywraca sektor rozruchowy.
       Szczegółowy opis można znaleźć w dokumentacji LILO.
    
    Powodzenia!
    
    --- koniec pomocy LILO

en: Slint Linux Help
    ____________________
    
    First, a little help on help.  Whenever you encounter a text
    viewer like this during the installation, you can move around
    with these commands:
    
    PGDN           - Move down one page
    PGUP           - Move up one page
    HOME           - Move to beginning of file
    END            - Move to end of file
    
    Also, you're running a real multitasking operating system now, so
    you're not confined to the installation program.  You can log into
    other consoles and look around at any time without disturbing the
    installation process.  To do this, you need to learn the commands
    that control the Linux console.  You'll use these commands all the
    time when you're logged into Linux.
    
    "Virtual" consoles and scrollback:
    
    Right now, the screen you're looking at is probably VIRTUAL CONSOLE
    NUMBER ONE, (or /dev/tty1 in Linux-speak).  There are usually
    several virtual consoles available.  When you log into the install
    disk, there are four consoles.  To switch among them, use Alt-F1,
    Alt-F2, Alt-F3, or Alt-F4 to select which of the four consoles you
    wish to use.  While you're using a console, you get a small amount
    of text scrollback buffer.  To scroll the console back, hold down
    the right shift key and hit PageUp.  To scroll the console forward,
    hit PageDown while holding the right shift key down.  This can be
    especially useful for reading the boot messages, which can go by
    too fast to read otherwise.
    
    On the install disk, the first three consoles are login consoles.
    The fourth console is used to show informational messages during
    installation, such as disk formatting status, kernel messages, and
    so on.
    
    A useful trick is to log into the second virtual console during the
    installation.  Then you can use commands such as 'df' to check how
    full your hard drive is getting.  Also, once the Slint CD-ROM
    has been mounted on /cdrom, most of the commands in the disc's live
    filesystem will be usable.
    
    
    PARTITIONING YOUR DRIVE
    
    Now lets take a look at how you progress through a typical Linux
    installation with the Slint distribution.  First, you'll have
    to make sure your hard drive has been partitioned to accept Linux.
    The setup program does not do this for you.
    
    You will need at least one type Linux partition, and optionally a
    swap partition.  In my opinion, (if you have a fair amount of drive
    space) it's easiest to manage a system that's partitioned along these
    lines (ignoring any Windows or other partitions for the purposes
    of this illustration):
    
        [ 6 gig or more for / ] 
        [ whatever space users need for /home ]
        [ swap space (match the size of your RAM) ]
    
    Some people like a separate partition for /usr/local, but I find that
    I usually regret dividing my free space when I don't have to... the
    partition I want to add to is always full that way. :^)  Besides, when
    the time comes for an operating system upgrade you can always back up
    /usr/local regardless of whether it occupies its own partition.  In
    fact, having a separate /home partition is also optional.  Probably the
    simplest way to approach things initially is with just a single root
    Linux partition, and a swap partition of about 1-2 gigabytes.
    
    Partitioning is done with a partitioning tool such as fdisk.  There are
    two versions of Linux fdisk available now.  'fdisk' is the standard
    version, and 'cfdisk' is a friendlier full screen version.  Most
    people will probably want to use 'cfdisk' now, unless they're used
    to the older version (like me).  Either one will get the job done.
    
    Make sure you use Linux fdisk to tag partitions as type 83 (Linux, the
    default) or type 82 (Linux swap) so the Slint setup program will 
    recognize them.  Use the 't' command for that, and 'w' to write out the
    changes.
    
    If you prefer an easy to use graphical partitioning tool, you can make
    all your Linux partitions directly from Linux 'cfdisk'.  Or you can
    make them with the older 'fdisk' using the 'n' command to create a
    partition and the 'w' command to write out the changes when you're done. 
    
    By default, 'fdisk' and 'cfdisk' will partition the first hard drive in
    your machine, which is /dev/sda.  To partition other drives, you'll
    have to specify the drive to partition when you start 'cfdisk'.  For
    example, to partition the second IDE drive:
    
      # cfdisk /dev/sdb
    
    SWAP SPACE
    
    If your machine doesn't have much memory, you might have already
    learned how to activate a swap partition just to make it this far.
    Normally you won't need to format or activate your swap space by
    hand, but if you're installing on a machine with low memory you will
    need to format and activate a swap partition to be able to install. 
    Once you've made the partition with fdisk, you need to use 'mkswap'
    on it, and then activate it with 'swapon'.  Checking the partition
    table with 'fdisk -l', we see these lines:
    
       Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
    /dev/sda8           16650       16898     2000061   82  Linux swap
    
    So, the command to format would be:
    
      # mkswap /dev/sda8
      # sync
    
    And to activate it:
    
      # swapon /dev/sda8
    
    RUNNING THE SETUP PROGRAM
    
    Setup has quite a few options, which can be slightly confusing the
    first time you look at the menu.  It's not really that hard, though.
    You just need to start at the top of the screen and work towards 
    the bottom through the menu options.  When I install, I usually do 
    these options in order:
    
    ADDSWAP   (set up my swapspace)
    TARGET    (set up my Linux/Windows partitions and /etc/fstab)
    SOURCE    (select the source location for the Slint Linux
               packages)
    INSTALL   (install the software, generally with "full")
    CONFIGURE (configure the newly installed system)
    
    Note that after I select the SWAP option, setup will allow me to
    run through all of the other options without ever returning to the
    main menu. 
    
    I hope that these options will be mostly self-explanatory. Just read
    the screen carefully as you install and you should do just fine.
    
    REMAPPING YOUR KEYBOARD:
    
    KEYMAP: This option lets you remap your keyboard to one of the many
    international maps provided with Linux. If you are using a US 
    keyboard, you can skip this option.
    
    
    ...WHEN YOU'RE DONE:
    
    
    EXIT: This leaves Slint Linux setup.
    
    
    Have fun installing and running Linux!
    
    ---
    Patrick Volkerding
    volkerdi@slackware.com
    Adapted to Slint by Didier Spaier
pl_PL: Pomoc systemu Slint Linux
    --------------------------------------------------
    
    Najpierw trochę o systemie pomocy. Aby poruszać się po okienkach tekstowych takich jak to, podczas instalacji możesz używać następujących klawiszy:
    
    Page Down    - Przejdź do następnej strony
    Page Up      - Wróć do poprzedniej strony
    HOME         - skocz do początku pliku
    ENG          - skocz do końca pliku
    
    Dodatkowo, jako że jest to już system w pełni wielozadaniowy,
    nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do programu instalatora.
    Możesz swobodnie zalogować się do innych konsol i rozejrzeć się
    po systemie bez przerywania procesu instalacyjnego. Aby to uczynić
    powinieneś zapoznać się z poleceniami zarządzającymi konsolą Linuksa.
    Komendy te używane będą za każdym razem, gdy zalogujesz się do systemu
    Linux.
    
    "Wirtualne" konsole i przewijanie:
    
    Ekran, na który teraz patrzysz to prawdopodobnie WIRTUALNA KONSOLA
    NUMER JEDEN, (lub w języku Linuksa: /dev/tty1). Przeważnie dostępnych
    jest kilka takich konsol. Po zalogowaniu się do systemu z dysku instalacyjnego 
    dostępne są 4 konsole. Aby przechodzić pomiędzy nimi,
    użyj skrótów klawiszowych Alt-F1, Alt-F2, Alt-F3 lub Alt-F4. Podczas
    używania konsoli dostępny jest niewielki bufor przewijania. Aby 
    przewinąć wstecz, przytrzymaj prawy klawisz SHIFT i wciśnij PageUp.
    By przewinąć do przodu wciśnij PageDown trzymając prawy SHIFT.
    To może okazać się szczególnie przydatne podczas czytania komunikatów
    startowych, które czasem przewijają się zbyt szybko aby je swobodnie
    przeczytać.
    
    Pierwsze trzy konsole dysku instalacyjnego to konsole zgłoszeniowe.
    Konsola czwarta używana jest do wyświetlania komunikatów takich jak
    status formatowania dysku, komunikaty jądra systemu itd. podczas
    instalacji.
    
    Użytecznym może być zalogowanie się do drugiej konsoli wirtualnej podczas
    instalacji w celu monitorowania jak zapełnia się twardy dysk przy użyciu 
    poleceń takich jak 'df'. Dodatkowo, gdy już CD-ROM systemu Slint zostanie 
    zamontowany w katalogu /cdrom, dostępna będzie większość poleceń 
    z dyskowego systemu 'live'. 
    
    
    PARTYCJONOWANIE TWARDEGO DYSKU
    
    Teraz przyglądnijmy się krok po kroku typowej instalacji systemu Linux
    na przykładzie dystrybucji Slint. Najpierw upewnij się, że twardy dysk 
    został odpowiednio podzielony na partycje pozwalające na instalację systemu
    Linux. Nie należy to do funkcji programu 'setup'.
    
    Będziesz potrzebował przynajmniej jedną partycję typu Linux i opcjonalnie 
    partycję wymiany (swap). Uważam, że (posiadając wystarczającą ilość miejsca 
    na twardym dysku) najprościej zarządzać systemem podzielonym na partycje 
    w następujący sposób (aby lepiej zilustrować sytuację, ignorujemy partycje 
    typu Windows lub inne):
    
    	[ przynajmniej 6 giga na / ] 
    	[ ile tylko użytkownik potrzebuje na /home ]
    	[ partycja wymiany (tyle ile wielkość pamięci RAM) ]
    
    Niektórzy wolą przeznaczać osobną partycję na katalog /usr/local. Ja 
    jednak zwykle żałuję później dzielenia wolnego miejsca, jeśli nie 
    muszę... w ten sposób partycja, do której chcę coś dodać jest zawsze 
    pełna. :^). Poza tym, gdy nadchodzi czas na uaktualnienie całego 
    systemu, zawsze możesz zrobić kopię zapasową katalogu /usr/local 
    niezależnie od tego, czy jest on na osobnej partycji. Tak naprawdę, 
    trzymanie katalogu /home na osobnej partycji jest także opcjonalne. 
    Najprostszym sposobem na początek jest, przypuszczalnie, pojedyńcza 
    linuksowa partycja root oraz partycja wymiany zajmująca 1-2 gigabajty.
    
    Ilość miejsca na twardym dysku, który chcesz przeznaczyć na system 
    Linux zależy od tego, jakie oprogramowanie chciałbyś zainstalować oraz 
    ile miejsca masz do dyspozycji. Moja główna partycja linuksowa zajmuje 
    10 gigabajtów. Jeśli możesz poświęcić tyle miejsca, ułatwi to budowanie 
    i testowanie wielkich programów, bądź też pracowanie z dużymi plikami, 
    często używanymi w składaniu tekstu DTP lub w aplikacjach do masteringu 
    płyt CD.
    
    Cały system Slint (wszystko włączając: serwery X, Emacs itd.) zajmie około
    5 gigabajtów twardego dysku, więc 5-10 gigabajtów wystarczy na pełną
    instalację.
    
    W przeszłości pracowałem nad systemem Slint na jednej partycji /
    zajmującej 110 MB. (Było to mniej więcej w czasach jądra Linux 0.99p11). 
    Dokonując przemyślanych wyborów, taki mały system jest wciąż możliwy, 
    ale nie jest to zalecane dla początkujących użytkowników. Bardziej byłoby 
    to przydatne przy użyciu systemu Slint jako podstawy do systemów 
    wbudowanych. Większość użytkowników powinna wybrać pełną instalację. 
    Jest to szybsze, łatwiejsze i mniej podatne na błędy.
    
    Partycjonowanie odbywa się przy użyciu narzędzia zwanego fdisk. 
    Obecnie istnieją dwie wersje tego programu. Pierwszą jest standardowy 
    fdisk, a drugą - cfdisk, który jest bardziej przyjazną dla użytkownika 
    wersją pełnoekranową. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony (jak ja) do starszej 
    wersji, większość użytkowników przypuszczalnie wybierze 'cfdisk'. 
    Obydwie wersje dobrze spełnią swoją rolę.
     
    Upewnij się, że przy pomocy programu fdisk oznaczysz partycje jako typ 83 
    (Linux), oraz 82 (partycja wymiany - swap). W innym wypadku program setup 
    może ich nie rozpoznać. W tym celu użyj komendy 't', a następnie 'w' by 
    zapisać zmiany.
    
    Jeśli wolisz prostsze w użyciu, graficzne narzędzie partycjonujące, możesz 
    stworzyć wszystkie swoje partycje bezpośrednio w 'cfdisk'. Możesz także 
    użyć do tego funkcji 'n' starszego programu 'fdisk', która utworzy nową 
    partycję. Następnie użyj 'w' w celu zapisania zmian na dysku.
    
    Domyślnie zarówno 'fdisk', jak i 'cfdisk' utworzą partycje na pierwszym 
    dysku twardym twojego komputera, który zwykle oznaczony jest /dev/sda. 
    Aby utworzyć partycje na innym dysku, musiałbyś go określić przy starcie 
    'cfdisk'. Na przykład, aby spartycjonować drugi dysk IDE:
    
    # cfdisk /dev/sdb
    
    PRZESTRZEŃ WYMIANY (SWAP)
    
    Jeśli twój komputer nie posiada dużo pamięci, być może dowiedziałeś 
    się już jak aktywować partycję wymiany. Zwykle nie musisz ręcznie 
    formatować lub aktywować partycji wymiany. Jeśli jednak instalujesz na 
    komputerze z małą ilością pamięci, w celu pomyślnej instalacji będziesz 
    musiał sformatować oraz aktywować partycję wymiany. Po stworzeniu 
    partycji przy użyciu narzędzia fdisk, będziesz musiał uruchomić na niej 
    polecenie 'mkswap', a następnie aktywować ją za pomocą polecenia 
    'swapon'. Sprawdzając tablicę partycji przy użyciu 'fdisk -l' widzimy 
    następującą informację:
    
    	Device Boot	Start	End	Blocks	Id	System
    	/dev/sda8	16650	16898	2000061	82	Linux swap
    
    Formatujemy więc w następujący sposób:
    
    # mkswap /dev/sda8
    # sync
    
    Oraz aktywujemy: 
    
    # swapon /dev/sda8
    
    URUCHAMIANIE PROGRAMU KONFIGURUJĄCEGO (SETUP)
    
    Program 'setup' ma wiele opcji, co na pierwszy rzut oka może być trochę 
    mylące dla użytkownika. Nie jest jednak to takie skomplikowane. Po prostu
    zacznij od góry i przechodź w dół przez wszystkie opcje menu. Gdy 
    instaluję, zwykle wykonuję wymagane czynności w poniższej kolejności:
    ADDSWAP (ustaw przestrzeń wymiany)
    TARGET (skonfiguruj partycje typu Linux/Windows oraz /etc/fstab)
    SOURCE (wybierz lokację źródłową pakietów systemu Slint Linux)
    SELECT (wybierz grupy pakietów do zainstalowania)
    INSTALL (instaluj programy, zwykle opcja 'Pełna')
    CONFIGURE (konfiguruj świeżo zainstalowany system)
    
    Zwróć uwagę, że po ustawieniu partycji SWAP, program setup pozwoli 
    na odwiedzenie wszystkich innych opcji bez konieczności powrotu do 
    głównego menu.
    
    Mam nadzieję, że opcje te w większości nie wymagają wyjaśnienia. 
    Czytaj uważnie wyświetlane komunikaty, a wszystko powinno pójść 
    zgodnie z planem.
    
    ZMIANA MAPY KLAWIATURY:
    
    KEYMAP: Opcja ta pozwala na zmianę układu klawiatury 
    na jedną z wielu dostępnych w systemie Linux międzynarodowych 
    map klawiatury. Jeśli używasz klawiatury US, możesz pominąć tę opcję.
    
    ...KIEDY JUŻ SKOŃCZYŁEŚ:
    
    
    WYJŚCIE: to pozwoli opuścić program konfiguracyjny systemu Slint Linux.
    
    
    Miłej zabawy podczas instalacji i użytkowania systemu Linux!
    
    ---
    Patrick Volkerding
    volkerdi@slackware.com

en: Slint Linux Setup
pl_PL: Program instalacyjny systemu Linux Slint

en: Slint Linux Setup (version ${Version})
pl_PL: Konfiguracja systemu Slint Linux (wersja ${Version})

en: Slint Linux Setup is complete
pl_PL: Zakończono instalację Linuksa Slint.

en: Slint PXE Server Help
pl_PL: Pomoc Serwera PXE Slint

en: Slint PXE Server.
pl_PL: Serwer PXE Slint.

en: Slint PXE Setup (version ${Version})
pl_PL: Konfiguracja PXE Slint (wersja ${Version})

en: Slint Package Tool (pkgtool version ${Version})
pl_PL: Program Paczkujący systemu Slint (pkgtool wersja ${Version})

en: Slint Setup Help
pl_PL: Pomoc programu Setup systemu Slint

en: Slint Setup has detected one or more swap partitions on your system.  These partitions have been preselected to be set up as swap space.  If there are any swap partitions that you do not wish to use with this installation, please unselect them with the up and down arrows and spacebar.  If you wish to use all of them (this is recommended), simply hit the ENTER key.
pl_PL: Wykryto przynajmniej jedną partycję wymiany (SWAP). Partycja ta (bądź partycje) została zaznaczona do użycia jako przestrzeń wymiany (SWAP). Jeśli nie chcesz, by któraś z tych partycji była używana jako swap przy tej instalacji, odznacz ją przy pomocy strzałek w dół i górę oraz klawisza spacji. Jeśli chciałbyś wykorzystać je wszystkie (zalecane), wciśnij ENTER.

en: Slint Setup will now prepare your system's swap space.  When formatting swap partitions with mkswap you may also check them for bad blocks.  This is not the default since nearly all modern hard drives check themselves for bad blocks anyway.  Would you like to check for bad blocks while running mkswap?
pl_PL: Konfigurator systemu Slint przygotuje teraz partycję wymiany (swap) 
    dla twojego systemu. Podczas formatowania tej partycji przy użyciu narzędzia
    mkswap, możesz również sprawdzić jej poprawność. Nie jest to zachowanie 
    domyślne, gdyż niemal wszystkie współczesne dyski twarde i tak same 
    sprawdzają obecność "zepsutych" bloków. Czy chciałbyś sprawdzić poprawność partycji podczas działania programu mkswap?

en: Slow format that checks for bad blocks
pl_PL: Dokładne formatowanie ze sprawdzaniem bloków

en: Some network providers require that the DHCP hostname be set in order to connect.  If so, they'll have assigned a hostname to your machine, which may look something like CC-NUMBER-A (this depends on your ISP).  If you were assigned a DHCP hostname, please enter it below.  If you do not have a DHCP hostname, just hit ENTER or Cancel.
pl_PL: Niektórzy dostawcy internetu wymagają skonfigurowanej nazwy hosta DHCP w celu połączenia. Jeśli tak jest w twoim przypadku, powinieneś mieć przypisaną nazwę hosta do twojego komputera, która może wyglądać w następujący sposób CC-NUMER-A (w zależności od dostawcy). Jeśli przypisana ci została nazwa hosta DHCP, wpisz ją poniżej. Jeśli jej nie posiadasz, wciśnij ENTER lub Przerwij.

en: Some serial Logitech devices
pl_PL: Niektóre urządzenia szeregowe firmy Logitech

en: Some systems might require extra parameters to be passed to the kernel. If you needed to pass parameters to the kernel when you booted the Slint bootdisk, you'll probably want to enter the same ones here.  Most systems won't require any extra parameters.  If you don't need any, just hit ENTER to continue.
pl_PL: Niektóre systemy mogą wymagać dodatkowych parametrów jądra. Jeśli musiałeś dodać jakiekolwiek parametry jądra, gdy uruchamiałeś dysk rozruchowy systemu Slint, najprawdopodobniej powinieneś także dodać je tutaj. Większość systemów nie wymaga specjalnych parametrów. Jeśli nie potrzebujesz dodać żadnych, wciśnij ENTER aby przejść dalej.

en: Sorry, but a Slint directory could not be found on any USB devices. Exiting back to the top menu.
pl_PL: Niestety nie znaleziono katalogu Slint na żadnym z urządzeń USB. Wychodzę do głównego menu.

en: Sorry, but no network card could be probed for on your system.  Some cards (like non-PCI NE2000s) must be supplied with the I/O address to use and can't be probed for safely. You'll have to try to configure the card later by editing /etc/rc.d/rc.modules or recompiling your kernel.
pl_PL: Przykro nam, ale w trakcie wyszukiwania nie znaleziono żadnej karty sieciowej. Niektóre karty (np. nie-PCI NE2000) wymagają adresu I/O do poprawnego działania i nie mogą być bezpiecznie wykryte. Będziesz musiał później spróbować skonfigurować swoją kartę edytując /etc/rc.d/rc.modules lub rekompilując jądro systemu.

en: Sorry, but no network card was detected.  Some cards (like non-PCI
    NE2000s) must be supplied with the I/O address to use.  If you have
    an NE2000, you can switch to another console (Alt-F2), log in, and
    load it with a command like this:
    
      modprobe ne io=0x360
pl_PL: Przykro nam, ale nie wykryto żadnej karty sieciowej. Niektóre karty (takie
    jak nie-PCI NE2000) wymagają adresu I/O. Jeśli posiadasz NE2000, możesz
    przejść do innej konsoli (Alt-F2), zalogować się i ręcznie załadować ją przy
    pomocy polecenia:
    
      modprobe ne io=0x360

en: Sorry, but no removable USB devices could be found.  Exiting back to the top menu.
pl_PL: Niestety nie znaleziono urządzeń przenośnych USB. Wychodzę do głównego menu.

en: Sorry, but the attempt to install LILO has returned an error, so LILO has not been correctly installed.  You'll have to use a bootdisk to start your machine instead.  It should still be possible to get LILO working by editing the /etc/lilo.conf and reinstalling LILO manually.  See the LILO man page and documentation in $LILODOCDIR for more help.  The error message may be seen above.
pl_PL: Przykro mi, ale próba zainstalowania LILO wygenerowała błąd i zakończyła się niepowodzeniem. Będziesz musiał użyć dysku startowego, aby wystartować twój komputer. Nadal powinno być możliwe uruchomienie LILO poprzez edycję /etc/lilo.conf i ręczne przeinstalowanie. Aby zasięgnąć pomocy, zapoznaj się ze stroną man LILO oraz jego dokumentacją znajdującą się w $LILODOCDIR. Powyżej znajdziesz treść błędu.

en: Sorry, but the directory $PLINK/kernels was not found.  You may need to install the requested kernel $SLACK_KERNEL manually and then install LILO before your system will be able to boot correctly.
pl_PL: Przykro mi, ale katalog $PLINK/kernels nie został znaleziony. Być może będziesz musiał ręcznie zainstalować potrzebne jądro $SLACK_KERNEL a następnie zainstalować LILO, aby poprawnie uruchomić system.

en: Sorry, but the mknod command failed to make the device.  You'll need to go back and try selecting your source media again.  Press ENTER to abort the source media selection process.
pl_PL: Niestety polecenie mknod nie było w stanie utworzyć urządzenia. Powróć, aby ponownie wybrać nośnik źródłowy. Naciśnij ENTER w celu przerwania procesu wyboru nośnika.

en: Sorry, but you don't have a LILO configuration file that can be viewed.
pl_PL: Niestety, nie masz pliku konfiguracyjnego LILO, który mógłbyś przejrzeć.

en: Spanish (Latin America)
pl_PL: hiszpański (Ameryka Łacińska)

en: Standard Linux Ext2 Filesystem
pl_PL: Standardowy linuksowy system plików Ext2

en: Start LILO configuration with a new LILO header
pl_PL: Rozpocznij konfigurację LILO z nowym nagłówkiem LILO

en: Start Linux in Console mode
pl_PL: Uruchom Linuks w trybie tekstowym

en: Start Linux in Graphical mode
pl_PL: Uruchom Linuks w trybie graficznym

en: Start over
pl_PL: Rozpocznij ponownie.

en: Starting gpm:
pl_PL: Uruchamianie gpm:

en: Stopping gpm...
pl_PL: Zamykanie gpm...

en: Swedish
pl_PL: szwedzki

en: TARGET PARTITIONS ALREADY CONFIGURED
pl_PL: PARTYCJE DOCELOWE SĄ JUŻ SKONFIGUROWANE

en: TIMEZONE CONFIGURATION
pl_PL: KONFIGURACJA STREFY CZASOWEJ

en: That UID is already in use; please choose another
pl_PL: To UID jest już w użyciu; wybierz inne

en: That is not a valid expiration date
pl_PL: To nie jest prawidłowa data wygaśnięcia

en: The AfterStep Window Menager
pl_PL: Menadżer Okien AfterStep

en: The Apache web server
pl_PL: Serwer WWW Apache

en: The Awesome Window Manager
pl_PL: Menadżer Okien Avesome

en: The BSD Inetd daemon
pl_PL: Demon Inetd BSD

en: The Cholesterol Free Desktop Environment
pl_PL: Bezcholesterolowe Środowisko Graficzne

en: The Common UNIX Printing system (print spooler choice #1).
pl_PL: Common UNIX Printing system (wybór 1 spooler'a wydruku)

en: The Enlightenment 16 window manager
pl_PL: Menadżer Okien Enlightenment 16

en: The Enlightenment 17 window manager
pl_PL: Menadżer Okien Enlightenment 17

en: The LPRng printing system (print spooler choice #2).
pl_PL: System drukowania LPRng (wybór #2 spooler'a wydruku)

en: The Linux system logging utilities
pl_PL: Narzędzia rejestracji wydarzeń systemowych systemu Linux.

en: The Mate desktop
pl_PL: Środowisko Graficzne Mate

en: The MySQL database server
pl_PL: Serwer baz danych MySQL

en: The Netatalk server is a file and print server for Macintosh networks.
pl_PL: Serwer Netatalk jest serwerem plików i wydruku dla sieci Macintosh.

en: The PCMCIA/Cardbus subsystem is now installed.  Please make sure that
    all of the cards you'll need for the installation are in the machine.
    If you still need to insert any PCMCIA/Cardbus cards, do that now.  Once
    the drive stops (indicating that all needed modules have been
    loaded), then press [enter] to continue.
pl_PL: Zainstalowano podsystem PCMCIA/Cardbus. Upewnij się, że wszystkie
    karty potrzebne do instalacji znajdują się w komputerze.
    Jeśli musisz jeszcze włożyć jakąś kartę PCMCIA/Cardbus, zrób to teraz.
    Po zatrzymaniu napędu (wszystkie potrzebne moduły zostały załadowane)
    wciśnij [enter] by kontynuować.

en: The PXE Service is going to run on $INTERFACE  with these values (the defaults should be OK).
    You can change the range of IP addresses used by the DHCP server, if IP addresses in the proposed range are used by computers in your LAN. For instance, your default gateway if you have one.
    
    Also note that we will not validate any changes you make:
pl_PL: Usługa PXE będzie uruchomiona na $INTERFACE z następującymi wartościami (wartości domyślne powinny wystarczyć).
    Jeśli jeden z adresów IP w proponowanym zakresie jest już zajęty przez komputer w twojej sieci LAN, możesz zmienić zakres adresów IP używanych przez serwer DHCP. Na przykład, gdy brama domyślna znajduje się w tym przedziale adresów.
    
    Pamiętaj, że w tym przypadku nie sprawdzimy żadnych wprowadzonych przez ciebie zmian:

en: The SASL authentication server
pl_PL: Serwer uwierzytelnienia SASL

en: The SSHD (secure shell) daemon
pl_PL: Demon SSHD (bezpieczna powłoka)

en: The Samba file/print server
pl_PL: Serwer plików/wydruku Samba

en: The Sendmail mail server
pl_PL: Serwer pocztowy Sendmail

en: The Sendmail server allows your machine to send and receive mail.
pl_PL: Serwer Sendmail pozwala twojemu komputerowi na otrzymywanie i wysyłanie poczty.

en: The Tab  Window Manager
pl_PL: Manadżer Okien Tab

en: The USB boot stick has been successfully created on device /dev/$STICK.
pl_PL: Pomyślnie utworzono dysk rozruchowy USB na /dev/$STICK

en: The USB boot stick has been successfully created on device /dev/$STICK. If you would like to create an additional boot stick, please select 'Create' and we'll go back and make another one, otherwise select 'Continue' to continue configuring your system.
pl_PL: Pomyślnie utworzono dysk rozruchowy USB na /dev/$STICK. Jeśli chciałbyś utworzyć dodatkowy dysk rozruchowy, wybierz 'Utwórz' by wrócić do poprzedniego menu. W przeciwnym razie, wybierz 'Kontynuuj' by kontynuować konfigurację systemu.

en: The address you have entered seems to be non-standard. We were expecting
    $ArG2 groups of numbers seperated by dots, like: 127.0.0.1
    Are you absolutely sure you want to use the address $ArG1?
pl_PL: Wpisany adres nie wydaje się poprawny. Spodziewany format to
    $ArG2 grupy cyfr oddzielone kropkami, jak w: 127.0.0.1
    Czy jesteś absolutnie pewien, że chcesz użyć adresu $ArG1?

en: The auto-detected location to install the LILO boot block is shown below.  If you need to make any changes, you can make them below.  Otherwise, hit ENTER to accept the target location shown.
pl_PL: Poniżej wyświetlone jest automatycznie wykryte miejsce instalacji bloku bootowalnego LILO. Jeśli musisz dokonać zmian, zrób to teraz. W przeciwnym razie, wciśnij ENTER aby zaakceptować wyświetlone miejsce docelowe.

en: The blackbox window manager
pl_PL: Menadżer okien blackbox

en: The directory you want to install from ($SOURCE_DIR) does not seem to exist. Please check the directory and then try again.
pl_PL: Wygląda na to, że katalog ($SOURCE_DIR), z którego chciałbyś instalować, nie istnieje. Sprawdź to i spróbuj ponownie.

en: The fluxbox window manager
pl_PL: Menadżer okien fluxbox

en: The gpm program allows you to cut and paste text on the virtual consoles using a mouse.  If you choose to run it at boot time, this line will be added to your /etc/rc.d/rc.gpm:
    
      $GPM -m /dev/mouse -t $MTYPE
    
    Shall we load the gpm program at boot time?
pl_PL: Program gpm pozwala na wycinanie i wklejanie tekstu na terminalach wirtualnych używając myszy. Jeśli zdecydujesz się na uruchomienie go przy starcie, następujący wiersz będzie dodany do /etc/rc.d/rc.gpm:
    
    $GPM -m /dev/mouse -t $MTYPE
    
    Czy mam uruchomić gpm przy starcie komputera?

en: The keyboard layout supports the language that is normally used on this keyboard.  You would usually select a similar keyboard layout to what you choose for the console. (Defaults to "us")  You can select up to 4 different layouts.
pl_PL: Układ klawiatury wspiera język, który jest przeważnie używany na tej klawiaturze. Przeważnie wybrałbyś klawiaturę podobną do tej, która została wybrana dla konsoli. Domyślną wartością jest "us". Możesz wybrać do 4 różnych układów klawiatury.

en: The network time server
pl_PL: Sieciowy serwer czasu

en: The next step in your installation may be partitioning your hard drive
    (if you're installing to a Linux partition) with 'fdisk' or 'cfdisk'
    (the menu-driven version of fdisk).  If you already have a partition
    prepared for Linux, run 'setup' to start the installer program.
pl_PL: Następnym krokiem w instalacji może być partycjonowanie twardego 
    dysku (jeśli instalujesz na partycji typu Linux) przy pomocy 'fdisk' lub 
    'cfdisk' (obsługiwana przez menu wersja programu fdisk). Jeśli 
    przygotowałeś już partycję dla Linuksa, wpisz polecenie 'setup' by 
    rozpocząć program instalacyjny.

en: The packages have been removed. A complete log of the files that were removed has been created in $TMP/PKGTOOL.REMOVED.
pl_PL: Wybrane pakiety zostały usunięte. Log usuniętych pakietów został utworzony w $TMP/PKGTOOL.REMOVED.

en: The selected services will be started at boot time.  If you don't need them, you may unselect them to turn them off (which may improve overall system security).  You may also choose to start services that are not run by default, but be aware that more services means less security.  Use the spacebar to select or unselect the services you wish to run. Recommended choices have been preselected.  Press the ENTER key when you are finished.
pl_PL: Wybrane usługi będą uruchamiane przy starcie. Jeśli ich nie potrzebujesz, możesz je odznaczyć w celu ich wyłączenia (może to polepszyć ogólne bezpieczeństwo systemu). Możesz również zadecydować by uruchamiać serwisy, które nie są domyślnie uaktywnione. Pamiętaj jednak, że więcej usług znaczy mniej bezpieczeństwa. Użyj klawisza spacji by zaznaczyć, bądź też odznaczyć usługi, które chcesz uruchamiać. Zalecane opcje zostały już zaznaczone. Po zakończeniu naciśnij ENTER.

en: The syslogd and klogd daemons log important messages under /var/log.
pl_PL: Demony syslogd oraz klogd rejestrują ważne wiadomości w /var/log.

en: There are some variations avaiable for keyboard layout "$ArG1".
    Select the one your keyboard uses or none if your keyboard doesn't use a layout variant.  If in doubt, select none.  (Defaults to "none")
pl_PL: Dostępne są również różne odmiany układu klawiatury "$ArG1".
    Wybierz wariant odpowiedni dla twojej klawiatury, bądź żaden jeśli twoja klawiatura nie wykorzystuje żadnego wariantu. Jeśli nie jesteś pewien, wybierz żaden - wartość domyślna to "żaden".

en: There doesn't seem to be a device by the name of $DRIVE_FOUND in the /dev directory, so we will have to create it using the major and minor numbers for the device.  If you're using a bootdisk with a custom CD/DVD driver on it, you should be able to find these numbers in the documentation.  Also, see the 'devices.txt' file that comes with the Linux kernel source.  If you don't know the numbers, you'll have to hit Esc to abort. Enter the major and minor numbers for the new device, separated by one space:
pl_PL: Wygląda na to, że urządzenie o nazwie $DRIVE_FOUND nie istnieje w katalogu /dev. Będziemy więc musieli je stworzyć używając dla niego numerów głównego i podrzędnego. Jeśli używasz dysku rozruchowego z niestandardowym sterownikiem CD/DVD, powinieneś być w stanie znaleźć te numery w dokumentacji. Sprawdź także plik 'devices.txt' znajdujący się w katalogu źródła jądra Linux. Jeśli nie znasz tych numerów, będziesz musiał wcisnąć Esc w celu przerwania. Podaj numer główny i podrzędny oddzielone jedną spacją dla nowego urządzenia:

en: There don't seem to be any partitions on this machine of type Linux.  You'll need to make at least one of these to install Linux. To do this, you'll need to leave 'setup', and make the partitions using 'cfdisk' (MBR partitions) or 'cgdisk' (GPT partitions). For more information, read the 'setup' help file from the next menu.
pl_PL: Wygląda na to, że komputer ten nie posiada żadnych partycji typu Linux. Będziesz musiał utworzyć przynajmniej jedną taką partycję aby zainstalować system Linux. Aby to zrobić, wyjdź z programu 'setup' i utwórz partycje używając narzędzia 'cfdisk' (partycje MBR) lub 'cgdisk' (partycje GPT). Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z plikiem pomocy programu 'setup' znajdującym się w następnym menu.

en: There is currently no password set on the system administrator account (root).  It is recommended that you set one now so that it is active the first time the machine is rebooted.  This is especially important if you're using a network enabled kernel and the machine is on an Internet connected LAN.  Would you like to set a root password?
pl_PL: Konto administratora (root) nie posiada obecnie żadnego hasła. Zalecane jest teraz jego utworzenie, aby było ono aktywne po zrestartowaniu systemu. Jest to szczególnie ważne jeśli korzystasz z jądra z funkcjami sieciowymi, a twój komputer jest w sieci LAN podłączonej do Internetu. Czy chciałbyś stworzyć hasło dla konta root?

en: There was a fatal error attempting to install $ArG2. The package may be corrupt, the installation media may be bad, one of the target drives may be full, or something else has caused the package to be unable to be read without error.  You may hit enter to continue if you wish, but if this is an important required package then your installation may not work as-is.
pl_PL: Wystąpił błąd krytyczny przy próbie instalacji $ArG2. Paczka lub nośnik instalacji może być uszkodzony, jeden z docelowych napędów może być pełny lub coś przeszkadza w poprawnym odczycie paczki. Jeśli chcesz kontynuować, możesz wcisnąć enter. Jeśli jednak jest to niezbędny pakiet, instalacja może nie zadziałać w tej formie.

en: There was a problem mounting your partition. Would you like to:
pl_PL: Wystąpiły błędy przy montowaniu partycji. Czy chciałbyś:

en: There was an error attempting to mount the CD/DVD on $DRIVE_FOUND.  Maybe the device name is incorrect, the disc is not in the drive, or the kernel you are using does not support the device. (possibly an incorrect bootdisk) What would you like to do now?
pl_PL: Wystąpił błąd przy próbie zamontowania CD/DVD na $DRIVE_FOUND. Sprawdź, czy nazwa urządzenia jest poprawna, czy płyta jest w napędzie oraz czy jądro systemu wspiera to urządzenie. (możliwy niewłaściwy dysk rozruchowy) Co chciałbyś zrobić?

en: These are possibly Windows or DOS partitions. They will be treated
    as such if you install them using this menu.
pl_PL: Najprawdopodobniej są to partycje typu Windows lub DOS.
    Jeśli zainstalujesz je przy użyciu tego menu, będą one jako takie
    traktowane.

en: These are the settings you have entered.  To accept them and complete the networking setup, press enter.  If you need to make any changes, you can do that now (or reconfigure later using 'netconfig').
pl_PL: Oto ustawienia, które wprowadziłeś. Aby je zaakceptować i ukończyć konfigurację sieci, wciśnij enter. Jeśli musisz wprowadzić jakiekolwiek zmiany, możesz to zrobić teraz (bądź też przekonfigurować sieć później używając 'netconfig').

en: Third CD/DVD drive
pl_PL: Trzeci napęd CD/DVD

en: Third parallel port ATAPI CD
pl_PL: Trzeci port równoległy ATAPI CD

en: This installer has speech and Braille device support in order
    to be accessible to visually impaired users. To have speech turned on
    during installation type S, then press [Enter]. Else, just press Enter.
pl_PL: Instalator systemu Slint wspiera monitory brajlowskie oraz posiada możliwość włączenia czytnika ekranu, aby być 
    dostępny dla osób z problemami ze wzrokiem. Aby mowa była włączona podczas instalacji
    wciśnij S, a następnie klawisz [Enter] w przeciwnym wypadku po prostu wciśnij Enter.

en: This is it... if you want to bail out, hit Control-C.  Otherwise, press
    ENTER to go ahead and make the account.
pl_PL: To wszystko.... Jeśli chcesz zrezygnować, wciśnij Control-C.
    W przeciwnym wypadku, wciśnij ENTER by utworzyć konto.

en: This machine appears to be using EFI/UEFI, but no EFI System Partition was found.  You'll need to make an EFI System Partition in order to boot from the hard drive.  To do this, leave 'setup', and use 'cgdisk' to make a 100MB partition of type EF00.  For more information, read the 'setup' help file from the next menu.
pl_PL: Wygląda na to, że komputer ten używa EFI/UEFI pomimo tego, że nie wykryto partycji systemowej EFI. Będziesz musiał utworzyć partycję systemową EFI aby móc wystartować z twardego dysku. Aby to zrobić, wyjdź z programu 'setup' i użyj 'cgdisk' by utworzyć partycję typu EF00 wielkości 100MB. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z plikiem pomocy programu 'setup' znajdującym się w następnym menu.

en: This menu directs the creation of the LILO config file, lilo.conf. To install, you make a new LILO configuration file by creating a new header and then adding one or more bootable partitions to the file. Once you've done this, you can select the install option. Alternately, if you already have an /etc/lilo.conf, you may reinstall using that. If you make a mistake, you can always start over by choosing 'Begin'. Which option would you like?
pl_PL: Menu to zarządza utworzeniem pliku konfiguracyjnego LILO, lilo.conf. W celu instalacji, stworzysz nowy plik konfiguracyjny poprzez podanie nowego nagłówka a następnie dodanie do niego przynajmniej jednej bootowalnej partycji. Gdy zostanie to zrobione, możesz wybrać opcję instalacji. Jeśli masz już plik /etc/lilo.conf, możesz użyć tej opcji w celu przeinstalowania LILO. Jeśli popełnisz błąd, zawsze możesz rozpocząć od początku wybierając opcję 'Rozpocznij'. Którą opcję chciałbyś wybrać?

en: This next step is optional - you can set the directories in your package
    to some sane permissions. If any of the directories in your package have
    special permissions, then DO NOT reset them here!
    
    Would you like to reset all directory permissions to 755 (drwxr-xr-x) and
    directory ownerships to root.root
pl_PL: Następny krok nie jest obowiązkowy - możesz nadać katalogom w twojej
    paczce jakieś rozsądne prawa dostępu. Jeśli jeden z katalogów paczki wymaga
    specjalnych uprawnień, NIE resetuj ich tutaj!
    
    Czy chciałbyś przypisać wszystkim katalogom uprawnienia 755 (drwxr-xr-x)
    oraz nadać im prawa własności root.root?

en: This part of the configuration process will create a /dev/mouse link pointing to your default mouse device.  You can change the /dev/mouse link later if the mouse doesn't work, or if you switch to a different type of pointing device.  We will also use the information about the mouse to set the correct protocol for gpm, the Linux mouse server.  Please select a mouse type from the list below:
pl_PL: Ta część konfiguracji utworzy węzeł /dev/mouse wskazujący na domyślne urządzenie myszy. Jeśli mysz nie zadziała, bądź też zmienisz typ urządzenia wskazującego, możesz później zmienić to dowiązanie. Informacje o myszy zostaną również wykorzystane do wyboru właściwego protokołu dla gpm, serwera myszy systemu Linux. Z poniższej listy proszę wybrać rodzaj myszy:

en: This script should be executed by root.
pl_PL: Ten skrypt powinien być uruchomiony z uprawnieniami administratora.

en: This supports PCMCIA or Cardbus cards used with laptops.
pl_PL: To wspiera używane w laptopach karty PCMCIA oraz Cardbus

en: Timezone $TIMEZONE could not be found. You may try again
    if you wish. Make sure you type the name exactly as it appears - this
    configuration script is case sensitive.
    
    Press [enter] to continue.
pl_PL: Nie można znaleźć strefy czasowej $TIMEZONE. Jeśli chcesz,
    możesz spróbować ponownie. Upewnij się, że wpisujesz ją 
    dokładnie jak widnieje na liście - wielkość liter ma znaczenie.
    
    Wciśnij [enter] by kontynuować

en: Timezone?
pl_PL: Strefa czasowa?

en: To display keyboard shortcuts for reviewing the screen with speech
    press R, then press [Enter],
    Else, just press [Enter]:
pl_PL: Jeśli chcesz zapoznać się ze skrótami klawiszowymi wykorzystywanymi do przeglądania ekranu z mową
    naciśnij R, a następnie [Enter],
    w przeciwnym wypadku po prostu wciśnij [Enter]:

en: Try to install LILO automatically
pl_PL: Spróbuj automatycznie zainstalować LILO

en: Try to mount the disk again
pl_PL: Spróbuj ponownie zamontować dysk

en: Turkish
pl_PL: turecki

en: Twiddler keyboard, by HandyKey Corp
pl_PL: Klawiatura Twiddler firmy HandyKey Corp

en: Type in the CD or DVD device to use
pl_PL: Wprowadź nazwę napędu CD/DVD

en: Type it at the prompt below exactly as it appears above.  (NOTE: If you don't
    see your timezone, use "timeconfig" again after booting for the verbose list)
pl_PL: Wpisz ją przy znaku gotowości dokładnie tak jak występuje ona powyżej. (Pamiętaj: Jeśli nie widzisz swojej strefy czasowej, po zrestartowaniu
    komputera uruchom ponownie 'timeconfig' by wyświetlić listę szczegółową)

en: Type your answer now:
pl_PL: Wpisz swoją odpowiedź:

en: UEFI FIRMWARE DETECTED
pl_PL: WYKRYTO FIRMWARE UEFI

en: UID..................:
pl_PL: UID.................:

en: UIDs are numerics only
pl_PL: UID mają wyłącznie numeryczne wartości

en: UNCONFIGURED NETWORK DEVICE
pl_PL: NIESKONFIGUROWANE URZĄDZENIE SIECIOWE

en: USB BOOT STICK CREATED
pl_PL: UTWORZONO DYSK ROZRUCHOWY USB

en: USB PACKAGE SOURCE FOUND
pl_PL: ZNALEZIONO ŹRÓDŁO PAKIETU USB

en: USB connected mouse
pl_PL: Mysz na łącze USB

en: USE A NAMESERVER?
pl_PL: UŻYJ SERWERA NAZW (ang. nameserver)?

en: USE ISO IMAGE
pl_PL: UŻYJ OBRAZU ISO

en: Ukrainian
pl_PL: ukraiński

en: Unable to install $package:  tar archive is corrupt (tar returned error code $TARERROR)
pl_PL: Nie potrafię zainstalować $package: archiwum tar jest uszkodzone
    (tar wygenerował następujący błąd: $TARERROR)

en: Unless your existing installation script already contains the code
    to create these links, you should append these lines to your existing
    install script. Now's your chance. :^)
    
    Would you like to add this stuff to the existing install script and
    remove the symbolic links
pl_PL: Jeśli twój obecny skrypt instalacyjny już nie zawiera kodu
    tworzącego te dowiązania, powinieneś dołączyć następujące
    polecenia do aktualnego skryptu instalacyjnego. Zrób to teraz.
    
    Czy chciałbyś to dodać do istniejącego skryptu instalacyjnego
    i usunąć dowiązania symboliczne?.

en: Unrecognized option $ArG1
pl_PL: Nierozpoznana opcja $ArG1

en: Updating boot/grub/grub.cfg...
pl_PL: Aktualizowanie boot/grub/grub.cfg...

en: Updating your ./install/doinst.sh (prepending symlinks)...
pl_PL: Aktualizuję ./install/doinst.sh (dodając na początek dowiązania symboliczne)...

en: Updating your ./install/doinst.sh...
pl_PL: Aktualizuję ./install/doinst.sh...

en: Upgrading $OLD package using $INCOMINGDIR/$NNAME
pl_PL: Aktualizuję paczkę $OLD używając $INCOMINGDIR/$NNAME

en: Usage:
pl_PL: Użycie:

en: Usage: explodepkg package_name [package_name2, ...]
    
    Explodes a Slackware compatible software package
    (or any tar+{gzip,bzip2,lzma,xz archive) in the current directory.
    Equivalent to (for each package listed):
    
      ( umask 000 ; cat package_name | COMPRESSOR -dc | tar xvf package_name )
    
    Note: This should only be used for debugging or examining packages, not for 
    installing them.  It doesn't execute installation scripts or update the package
    indexes in /var/log/packages and /var/log/scripts.
pl_PL: Użycie: explodepkg nazwa_pakietu [nazwa_pakietu2, ...]
    
    Rozpakowuje kompatybilne z systemem Slackware pakiety programów
    (lub jakiekolwiek archiwum tar+{gzip,bzip2,lzma,xz) znajdujące
    się w bieżącym katalogu.
    Odpowiednik (dla każdego wyszczególnionego pakietu):
    
      ( umask 000 ; cat nazwa_pakietu | COMPRESSOR -dc | tar xvf nazwa_pakietu )
    
    Uwaga: powinno się tego używać wyłącznie do debugowania lub sprawdzania
    pakietów, nie w celu ich instalacji. Nie uruchamia on skryptów instalacyjnych 
    i nie aktualizuje wykazu pakietów w /var/log/packages i /var/log/scripts.

en: Usage: installpkg [options] <package_filename>
    
    Installpkg is used to install a .t{gz,bz,lz,xz} package like this:
       installpkg slackware-package-1.0.0-i486-1.tgz (or .tbz, .tlz, .txz)
    
    options:      --warn (warn if files will be overwritten, but do not install)
                  --root /mnt (install someplace else, like /mnt)
                  --infobox (use dialog to draw an info box)
                  --terse (display a one-line short description for install)
                  --menu (confirm package installation with a menu)
                  --md5sum (record the package's md5sum in the metadata file)
pl_PL: Użycie: installpkg [opcje] <nazwa_pakietu>
    
    Installpkg jest używany do instalacji paczek .t{gz,bz,lz,xz} w następujący
    sposób:
      installpkg pakiet_slackware-1.0.0-i486-1.tgz (lub .tbz, .tlz, .txz)
    
    Opcje: --warn (ostrzegaj jeśli pliki będą nadpisane, lecz nie instaluj)
    	--root /mnt (instaluj do innego miejsca, np. /mnt)
    	--infobox (użyj narzędzia dialog, aby  wyświetlić okienko info)
    	--terse (wyświetl jednowierszowy opis instalacji)
    	--menu (potwierdź instalację pakietu używając menu)
    	--md5sum (zapisz sumę kontrolną pakietu w pliku metadanych)

en: Usage: makepkg package_name.tgz
           (or: package_name.tbz, package_name.tlz, package_name.txz)
    
    Makes a Slackware compatible package containing the contents of the current
    and all subdirectories.  If symbolic links exist, they will be removed and
    an installation script will be made to recreate them later. This script will
    be called "install/doinst.sh". You may add any of your own ash-compatible
    shell scripts to this file and rebuild the package if you wish.
    
    options:  -l, --linkadd y|n (moves symlinks into doinst.sh: recommended)
              -p, --prepend (prepend rather than append symlinks to an existing
                             doinst.sh.  Useful to link libraries needed by
                             programs in the doinst.sh script)
              -c, --chown y|n (resets all permissions to root:root 755
                               - not generally recommended)
    
    If these options are not set, makepkg will prompt as appropriate.
pl_PL: Użycie: makepkg nazwa_pakietu.tgz
          (lub: nazwa_pakietu.tbz, nazwa_pakietu.tlz, nazwa_pakietu.txz)
    
    Tworzy kompatybilną z systemem Slackware paczkę z zawartością
    obecnego katalogu wraz z jego podkatalogami. Jeśli istnieją dowiązania
    symboliczne, zostaną one usunięte a skrypt instalacyjny zostanie utworzony
    by je później odtworzyć. Skrypt ten będzie nosił nazwę "install/doinst.sh".
    Jeśli chcesz, możesz dodać swoje, kompatybilne z ash, skrypty powłoki do
    tego pliku i odbudować paczkę.
    
    opcje: -l, --linkadd y|n (przesuwa dowiązania symboliczne do doinst.sh: zalecane)
              -p, --prepend (dodaj dowiązanie symboliczne na początek (nie koniec)
                                  istniejącego doinst.sh. Użyteczne do łączenia bibliotek
    wymaganych przez programy w skrypcie doinst.sh)
               -c, --chown y|n (ustawia wszystkie uprawnienia do root:root 755
                                       (raczej nie zalecane)
    
    Jeśli opcje te nie są podane, makepkg zapyta o nie jeśli będą wymagane.

en: Usage: upgradepkg newpackage [newpackage2 ... ]
           upgradepkg oldpackage%newpackage [oldpackage2%newpackage2 ... ]
           
    Upgradepkg upgrades a Slint package (.tgz, .tbz, .tlz, .txz) from an
    older version to a newer one.  It does this by INSTALLING the new package
    onto the system, and then REMOVING any files from the old package that
    aren't in the new package.  If the old and new packages have the same
    name, a single argument is all that is required.  If the packages have
    different names, supply the name of the old package followed by a percent
    symbol (%), then the name of the new package.  Do not add any extra
    whitespace between pairs of old/new package names.
    
    Before upgrading a package, save any configuration files (such as in /etc)
    that you wish to keep.  Sometimes these will be preserved, but it depends
    on the package.  If you want to force new versions of the config files
    to be installed, remove the old ones manually prior to running upgradepkg.
    
    To upgrade in a directory other than / (such as /mnt):  
    
       ROOT=/mnt upgradepkg package.tgz (or .tbz, .tlz, .txz)
pl_PL: Użycie: upgradepkg nowy_pakiet [nowy_pakiet2 ... ]
            upgradepkg stary_pakiet%nowy_pakiet [stary_pakiet2%nowy_pakiet2 ... ]
    
    Upgradepkg aktualizuje pakiet Slint (.tgz, .tbz, .tlz, .txz) ze starszej
    wersji na nowszą. Czyni to poprzez instalację nowego pakietu a następnie USUNIĘCIE
    z systemu jakichkolwiek plików należących do starej wersji. Jeśli stare i nowe
    pakiety mają tą samą nazwę, wystarczy podać pojedyńczy argument. Jeśli pakiety
    mają inne nazwy, podaj nazwę starego pakietuDOKONCZ DOKONCZ DOKONCZ DOKONCZ DOKONCZ

en: Use a DHCP server to configure ethernet
pl_PL: Użyj serwera DHCP by skonfigurować ethernet

en: Use a Slint DVD
pl_PL: Użyj DVD systemu Slint

en: Use a hard drive partition
pl_PL: Użyj partycji na twardym dysku

en: Use a joystick as a mouse
pl_PL: Użyj joystick jako mysz

en: Use a pre-mounted directory
pl_PL: Użyj zamontowanego katalogu

en: Use a static IP address to configure ethernet
pl_PL: Użyj statycznego adresu IP by skonfigurować ethernet

en: Use expert lilo.conf setup menu
pl_PL: Użyj menu konfiguracji lilo.conf dla zaawansowanych

en: Use the standard Linux console (the safe choice)
pl_PL: Użyj standardowej konsoli Linuksa (bezpieczny wybór)

en: Used for interprocess communication and coordination.
pl_PL: Używane do koordynacji i komunikacji międzyprocesowej.

en: User "$LOGIN" already exists; please choose another
pl_PL: Użytkownik "$LOGIN" już istnieje; wybierz inny login

en: User "$LOGIN" contains illegal characters (period/dot); please choose another
pl_PL: Nazwa użytkownika "$LOGIN" zawiera nieprawidłowe znaki (kropka); wybierz coś innego

en: User "$LOGIN" contains illegal characters (uppercase); please choose another
pl_PL: Nazwa użytkownika "$LOGIN" zawiera nieprawidłowe znaki (duże litery); wybierz coś innego

en: User ID ('UID') [ defaults to next available ]:
pl_PL: ID użytkownika ('UID') [ domyślnie następne wartość dostępna ]:

en: User names cannot begin with a number; please choose another
pl_PL: Liczba nie może być pierwszym znakiem w nazwie użytkownika; wybierz inną nazwę

en: Verifying package $package_name.
pl_PL: Weryfikuję pakiet $package_name.

en: View information about package
pl_PL: Wyświetl informacje o pakiecie

en: View the list of files contained in a package
pl_PL: Wyświetl listę plików zawartych w pakiecie

en: View your current /etc/lilo.conf
pl_PL: Podgląd aktualnego pliku /etc/lilo.conf

en: WARNING
pl_PL: UWAGA

en: WARNING:  /usr/share/info (with possibly not gzipped info pages) detected
pl_PL: UWAGA: wykryto /usr/share/info (z prawdopodobnie nieskompresowanymi przez gzip stronami info)

en: WARNING:  /usr/share/man (with possibly not gzipped man pages) detected
pl_PL: UWAGA: wykryto /usr/share/man (z prawdopodobnie nieskompresowanymi przez gzip stronami man)

en: WARNING:  Package has not been created with 'makepkg'
pl_PL: UWAGA: Pakiet nie został stworzony przy użyciu 'makepkg'

en: WARNING:  gzip test failed on
pl_PL: UWAGA: test gzip nie powiódł się

en: WARNING:  site_perl directory detected (this is fine for a local package build)
pl_PL: UWAGA: wykryto katalog site_perl (nie jest to problem przy lokalnym budowaniu paczki)

en: WARNING:  zero length file
pl_PL: UWAGA: plik zerowej wielkości

en: WARNING: $PWD is chmod $OLDROOTPERMS
    temporarily changing to chmod 755
pl_PL: OSTRZEŻENIE: $PWD jest chmod $OLDROOTPERMS
    tymczasowo zmieniam na chmod 755

en: WARNING: $ROOT/$FILE changed after package installation.
pl_PL: UWAGA: $ROOT/$FILE został zmieniony po instalacji pakietu.

en: WARNING: NO ROOT PASSWORD DETECTED
pl_PL: UWAGA: NIE WYKRYTO HASŁA KONTA ROOT

en: WARNING: Nonexistent $ROOT/$FILE was found in another package. Skipping.
pl_PL: UWAGA: Nieistniejący $ROOT/$FILE został znaleziony w innym pakiecie.
    Pomijam.

en: WARNING: Nonexistent $ROOT/$LINK (symlink) was found in another package. Skipping.
pl_PL: UWAGA: Nieistniejący $ROOT/$LINK (symlink) został znaleziony w innym pakiecie.
    Pomijam.

en: WARNING: Unique directory $ROOT/$DIR contains new files
pl_PL: UWAGA: Unikalny katalog $ROOT/$DIR zawiera nowe pliki

en: WARNING: pkgtools are unstable with tar > 1.13.
             You should provide a "tar-1.13" in your $PATH.
pl_PL: UWAGA: pkgtools nie jest stabilne z tar > 1.13.
        Powinieneś udostępnić "tar-1.13" w swojej $PATH.

en: WARNING: pkgtools are unstable with tar > 1.13.
    You should provide a "tar-1.13" in your $PATH
pl_PL: OSTRZEŻENIE: pkgtools nie działa stabilnie z tar > 1.13.
    Upewnij się, że 'tar-1.13' istnieje w $PATH

en: WELCOME TO PXE CONFIGURATION
pl_PL: WITAMY W KONFIGURACJI PXE

en: Wacom serial graphics tablet
pl_PL: Szeregowy tablet Wacom

en: Warning: "$HME" already exists !
pl_PL: Uwaga: "$HME" już istnieje!

en: Warning: ${SHL} does not exist as a file
pl_PL: Uwaga: ${SHL} nie istnieje jako plik

en: Warning: ${SHL} is not in ${sfile} (potential problem using FTP)
pl_PL: Uwaga:  ${SHL} nie jest w ${sfile} (możliwy problem z FTP)

en: Warning: an error occurred while setting finger information
pl_PL: Uwaga: wystąpił błąd przy konfigurowaniu informacji polecenia finger

en: We will be asking you a few questions now. The answers will be used to start a PXE service on this computer which does not interfere with other services in your network.
    
    The only assumption is, that there is NO PXE service running on your local network at this moment.
    
    If in doubt, leave the defaults.
pl_PL: Zadamy teraz kilka pytań. Odpowiedzi będą użyte do uruchomienia usługi PXE na tym komputerze w taki sposób, aby nie kolidowała ona z innymi usługami w twojej sieci.
    
    Zakładamy, że żadna inna usługa PXE nie jest w tym momencie uruchomiona w twojej lokalnej sieci.
    
    Jeśli masz wątpliwości, pozostaw wartości domyślne.

en: We will now probe your sound cards.
    Please wait until you hear an alarm sound, then press Enter.
pl_PL: Przetestujemy teraz twoje karty dżwiękowe.
    Poczekaj na dżwięk alarmu, a następnie naciśnij Enter.

en: Welcome to Slint Linux Setup.
    Select an option below using the UP/DOWN keys and SPACE or ENTER.
    Alternate keys may also be used: '+', '-', and TAB.
pl_PL: Witamy w konfiguracji systemu Slint Linux.
    Wybierz poniższe opcje przy pomocy klawiszy UP/DOWN oraz
    spacji bądź klawisza ENTER. Alternatywne klawisze również
    mogą być użyte: '+', '-', oraz TAB.

en: Welcome to Slint PXE Setup.
    Select an option below using the UP/DOWN keys and SPACE or ENTER.
    
    Alternate keys may also be used: '+', '-', and TAB.
pl_PL: Witamy w konfiguracji PXE Slint.
    Wybierz jedną z poniższych opcji używając strzałek UP/DOWN oraz klawiszy spacji oraz ENTER.
    
    Możesz też użyć: '+', '-' oraz TAB.

en: Welcome to the Slint Linux installation media! (version ${Version})
    
    ######  IMPORTANT!  READ THE INFORMATION BELOW CAREFULLY.  ######
    
    On the device where Slint will be installed you will need:
    - at least one partition of type 'Linux', of size at least ${GCOUNTMIN}G,
      for the system itself (not counting the user files).
    - if the device has a GPT layout, a small (4M) partition of type ef02
      (BIOS Boot partition) to install GRUB on this drive in Legacy mode.
    - an EFI System partition, of type ef01, to install GRUB in EFI mode,
      of size at least 100M, unless you want to use an existing one.
    
    It is recommended that you have a swap partition (type 'Linux swap')
    prior installation, but you can also set up a swap file afterwards.
    
    On the next screen we will present the tools you can use to partition
    the device.
    
    You may now login as 'root'.
    
    Slint login:
pl_PL: Witaj na dysku instalacyjnym systemu Slint Linux! (wersja ${Version})
    
    ######   WAŻNE!   PRZECZYTAJ  UWAŻNIE PONIŻSZE INFORMACJE.   ######
    
    Na dysku, na którym chcesz zainstalować system Slint musisz utworzyć poniższe partycje:
    - przynajmniej jedną partycję typu 'Linux' o rozmiarze przynajmniej ${GCOUNTMIN}G, 
      przeznaczoną na system (bez plików użytkownika).
    - jeżeli dysk posiada tablice partycji GPT, niewielką (4m) partycje typu ef02
      (BIOS Boot partition) wymaganą aby zainstalować program GRUB na tym dysku w trybie Legacy.
    - partycje systemową EFI typu ef01 wymaganą do instalacji programu GRUB w trybie EFI
      o rozmiarze przynajmniej 100M, możesz też wykorzystać istniejącą partycje EFI jeśli chcesz.
    
    Zaleca się posiadanie partycji wymiany (typu 'Linux swap') 
    przed instalacją, lecz możliwe jest też stworzenie pliku wymiany po  jej zakończeniu.
    
    Na następnym ekranie będziesz mógł zapoznać się z narzędziami, przy pomocy których będzie możliwe
     spartycjonowanie dysku.
    
    Możesz teraz zalogować się jako 'root'.
    
    Slint login:

en: Welcome to the Slint auto-partitioning tool.
pl_PL: Witamy w narzędziu automatyzującym partycjonowanie systemu Slint

en: What is the IP address of your NFS server?
pl_PL: Jaki jest adres IP twojego serwera NFS?

en: Which Linux partition would you like LILO to boot?
pl_PL: Którą z partycji chciałbyś aby LILO wystartował?

en: Which one would you like LILO to boot?
pl_PL: Którą LILO ma uruchomić?

en: Will you be accessing a nameserver?
pl_PL: Czy będziesz potrzebował dostępu do serwera nazw (ang. nameserver)?

en: Would you like to configure your network?
pl_PL: Czy chciałbyś skonfigurować sieć?

en: Would you like to configure your timezone
pl_PL: Czy chciałbyś skonfigurować swoją strefę czasową?

en: Would you like to install a boot menu entry so that you can easily select Slint when you boot your machine?  WARNING:  DO NOT install a boot menu entry on Apple hardware.  Apple computers use a different type of EFI firmware, and efibootmgr has been known to damage them.  On all other computers, it is recommended to add a boot menu entry.  Please select an option:
pl_PL: Czy chciałbyś dodać wpis menu startowego tak byś mógł łatwo wybrać system Slint przy starcie komputera? UWAGA: NIE dodawaj wpisu menu startowego na sprzęcie firmy Apple. Komputery Apple używają innego typu firmware EFI a efibootmgr może je uszkodzić. Na wszystkich pozostałych komputerach, zalecane jest dodać wpis menu startowego. Proszę wybrać jedną z poniższych opcji:

en: Would you like to use a boot screen with an image? If you answer no here, the standard LILO menu will be used.
pl_PL: Czy chciałbyś na ekranie startowym zobaczyć obrazek?
    Jeśli odpowiesz 'nie', użyte zostanie standardowe menu LILO.

en: X CONFIGURED
pl_PL: X ZOSTAŁO SKONFIGUROWANE

en: XFS is SGI's journaling filesystem that originated on IRIX.
pl_PL: XFS to zapoczątkowany na systemie IRIX system plików firmy SGI z funkcją księgowania.

en: YOUR NEW /etc/lilo.conf
pl_PL: TWÓJ NOWY /etc/lilo.conf

en: YOUR OLD /etc/lilo.conf
pl_PL: TWÓJ STARY /etc/lilo.conf

en: You already have an /etc/fstab on your install partition.  If you were just adding software, you should probably keep your old /etc/fstab.  If you've changed your partitioning scheme, you should use the new /etc/fstab.  Do you want to replace your old /etc/fstab with the new one?
pl_PL: Plik /etc/fstab istnieje już na twojej partycji instalacyjnej. Jeśli poprostu instalowałeś programy, najprawdopodobniej powinieneś zostawić istniejący /etc/fstab. Jeśli zmieniłeś układ partycji, użyj nowego /etc/fstab. Czy chcesz zastąpić stary plik /etc/fstab nowym?

en: You can create regular user accounts now, before even starting your new system.
pl_PL: Teraz możesz utworzyć konta zwykłych użytkowników, nawet przed uruchomieniem twojego nowego systemu.

en: You can't add partitions unless you start over with a new LILO header.
pl_PL: Aby dodać partycje musisz rozpocząć jeszcze raz z nowym nagłówkiem LILO.

en: You have not created a swap partition with Linux fdisk.  Do you want to continue installing without one?
pl_PL: Nie utworzono partycji wymiany (SWAP) przy pomocy programu fdisk. Czy chcesz bez niej kontynuować instalację?

en: You may now reboot your system once you are ready.
    You can issue the 'reboot' command; or if your system has
    a keyboard attached, you can use the key combination: control+alt+delete
pl_PL: Możesz teraz uruchomić ponownie komputer.
    W celu uruchomienia, wprowadź komendę 'reboot' lub jeśli
    masz dostęp do klawiatury tego systemu, naciśnij: control-alt-delete

en: You may select one of the following keyboard maps.  If you do not select a keyboard map, $DefaultKeyMap is the current value.  Use the UP/DOWN arrow keys and PageUp/PageDown to scroll through the whole list of choices.
pl_PL: Możesz wybrać jedną z poniższych map klawiatury. Jeśli tego nie zrobisz, $DefaultKeyMap zostanie klawiaturą domyślną. Użyj klawiszy strzałek w górę/dół oraz PageUp/PageDown, by przewinąć przez całą listę wyborów.

en: You might need extra parameters to be included in the boot command line of the installed system. If you typed parameters before booting the Slint installer, you will probably want to enter the same ones here. If you don't need any extra parameter to be included, just press ENTER to continue.
pl_PL: Niektóre systemy mogą wymagać dodatkowych parametrów jądra. Jeśli musiałeś dodać jakiekolwiek parametry jądra, gdy uruchamiałeś dysk rozruchowy systemu Slint, najprawdopodobniej powinieneś także dodać je tutaj. Większość systemów nie wymaga specjalnych parametrów. Jeśli nie potrzebujesz dodać żadnych, wciśnij ENTER aby przejść dalej.

en: You need to install the packages before configuring the system.
    
    Please press ENTER to return to the main menu.
pl_PL: Musisz zainstalować pakiety przed skonfigurowaniem systemu.
    
    Wciśnij ENTER, aby powrócić do głównego menu.

en: You seem to have more than one partition tagged as type Linux.  You may use these to distribute your Linux system across more than one partition.  Currently, you have $ROOT_DEVICE mounted as your / partition.  You might want to mount directories such as /home or /usr/local on separate partitions.  You should not try to mount /etc, /sbin, or /bin on their own partitions since they contain utilities needed to bring the system up and mount partitions.  Also, do not reuse a partition that you've already entered before.  Please select one of the Linux partitions listed below, or if you're done, hit <Continue>.
pl_PL: Wygląda na to, że masz więcej niż jedną partycję typu Linux. Możesz ich użyć do rozprowadzenia systemu Linux po kilku partycjach. Obecnie, partycja $ROOT_DEVICE jest zamontowana jako twoja partycja / (root). Na osobnych partycjach możesz zamontować katalogi takie jak /home lub /usr/local. Nie powinieneś montować katalogów /etc, /sbin lub /bin na osobnych partycjach, gdyż zawierają one narzędzia potrzebne do uruchomienia systemu i montowania partycji. Nie używaj również partycji, które już zostały wykorzystane wcześniej. Wybierz jedną z poniższych partycji linuksowych lub jeśli jesteś gotowy, wciśnij <Dalej>.

en: You should see no mount errors:
pl_PL: Nie powinieneś widzieć żadnych błędów montowania:

en: You're running off the hard drive filesystem. Is this machine currently running on the network you plan to install from? If so, we won't try to reconfigure your ethernet card.
    
    Are you up-and-running on the network?
pl_PL: System uruchomiono z twardego dysku. Czy jesteś podłączony do sieci, z której planujesz instalować? Jeśli tak, nie będziemy próbować ponownej konfiguracji karty sieciowej.
    
    Czy twoje połączenie z siecią działa?

en: Your mouse requires a serial port.  Which one would you like to use?
pl_PL: Twoja mysz wymaga portu szeregowego. Który chciałbyś użyć?

en: Your networking system is now configured to use DHCP:
    
      Hostname:     $HOSTNM
      Domain name:  $DOMAIN
      IP address:   (use DHCP server)
      Netmask:      (use DHCP server)
      Gateway:      (use DHCP server)
      Nameserver:   (use DHCP server)
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to continue, or 'No' to reconfigure.
pl_PL: Twoja sieć jest teraz skonfigurowana do użycia z DHCP:
    
     Nazwa hosta:    $HOSTNM
     Nazwa domeny: $DOMAIN
     Adres IP:           (użyj serwera DHCP)
     Maska sieci:      (użyj serwera DHCP)
     Brama sieci:      (użyj serwera DHCP)
     Serwer nazw:     (użyj serwera DHCP)
    
    Czy wszystko się zgadza? Wciśnij 'Tak' by kontynuować lub 'Nie' by zmienić ustawienia.

en: Your networking system is now configured to use NetworkManager for
    wired and wireless network management.  To set up wireless networks
    and view status, add the Network Management control panel widget to
    your KDE desktop.
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to confirm, or 'No' to reconfigure.
pl_PL: Twoja sieć została skonfigurowana przypisując serwisowi NetworkManager funkcję
    zarządzania zarówno sieciami przewodowymi jak i bezprzewodowymi. W celu konfiguracji
    oraz podglądu sieci bezprzewodowych dodaj widżet kontroli serwisu Network Manager do
    środowiska KDE.
    
    Czy wszystko się zgadza? Wciśnij 'Tak' by potwierdzić, lub 'Nie' by ponownie rozpocząć konfigurację.

en: Your networking system is now configured to use loopback:
    
    IP address: 127.0.0.1
    Netmask: 255.255.255.0
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to continue, or 'No' to reconfigure.
pl_PL: Twoja sieć skonfigurowana została dla urządzenia typu loopback:
    
    Adres IP: 127.0.0.1
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    
    Czy wartości te są poprawne? Wciśnij 'Tak' by przejść dalej, lub 'Nie' by ponownie skonfigurować sieć.

en: Your new X configuration file has been saved to /etc/X11/xorg.conf.  You may still need to add or adjust some values in the file to achieve the desired screen resolution. For complete information about making these adjustments, please refer to: man xorg.conf.
pl_PL: Nowa konfiguracja X została zapisana do /etc/X11/xorg.conf.  Nadal możesz dodać lub zmienić wartości parametrów w celu uzyskania pożądanej rozdzielczości ekranu. Aby  uzyskać pełną informację na temat tych parametrów, zapoznaj się z man xorg.conf.

en: Your source device cannot be accessed properly.
    
    Please be sure that it is mounted on $SOURCE_DIR, and that the Slint disks are found in subdirectories of $SOURCE_DIR like specified.
pl_PL: Brak wystarczającego dostępu do wyszczególnionego urządzenia źródłowego.
    
    Upewnij się, że jest ono zamontowane w $SOURCE_DIR i że grupy dysków Slint znajdują się w podkatalogach $SOURCE_DIR.

en: Your swapspace has been configured. This information   will be added to your /etc/fstab:
pl_PL: Skonfigurowano przestrzeń wymiany (swap). Informacja o niej zostanie dodana do /etc/fstab:

en: [ Never ]
pl_PL: [ Nigdy ]

en: [ Next available ]
pl_PL: [ Następne dostępne ]

en: [ None ]
pl_PL: [ Brak ]

en: \n
    Scanning your system for partition information...\n
    \n
pl_PL: \n
    Sprawdzanie systemu w poszukiwaniu inforamcji o partycjach...\n
    \n

en: brltty outputs console messages to Braille displays.
pl_PL: brltty wyświetla wiadomości terminala na monitorach brajlowskich.

en: devfs detected: devmap_mknod.sh script not required.
pl_PL: Wykryto devfs: skrypt devmap_mknod.sh nie jest wymagany.

en: dnsmasq DHCP/DNS server
pl_PL: Serwer dnsmasq DHCP/DNS

en: dnsmasq provides DNS and DHCP service to a LAN.
pl_PL: dnsmasq dostarcza sieci LAN usługi DNS oraz DHCP

en: done adding partitions, continue with setup
pl_PL: dodawanie partycji ukończone, przejdź dalej...

en: done, continue with setup
pl_PL: ukończono, kontynuuj ustawienia

en: installpkg error #$ArG1
pl_PL: Błąd installpkg #$ArG1

en: look for network cards to set up
pl_PL: Szukaj kart sieciowych do konfiguracji

en: network>
pl_PL: sieć>

en: on
pl_PL: na

en: packagename
pl_PL: nazwapakietu

en: press Enter to continue.
pl_PL: Aby kontynuować wciśnij [enter]:

en: procfs not found: please create $CONTROL manually.
pl_PL: Nie znaleziono procfs: Proszę ręcznie utworzyć $CONTROL.

en: skip probe;  edit /etc/rc.d/rc.modules later
pl_PL: Pomiń wyszukiwanie; później edytuj /etc/rc.d/rc.modules
